Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Άβαταρ μέλους
IΟΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: 16 Δεκ 2016 11:37 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από IΟΑΝΝΑ »

Μπραβο Μανο μου!!! :romance-kisscheek: :romance-inlove: :romance-inlove:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18593
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Παιδάκια οι μέρες στο Λονδίνο κυλάνε ήρεμα, με πολύ τρέξιμο και αποστολή βιογραφικών...
Σήμερα ήταν το ραντεβού μου για να πάω να μου δώσουν το αγγλικό ΑΦΜ (ας το πούμε). Εδώ κι εκεί όλο και κάπως κινείται το πράγμα με τις δουλειές, κανά τηλέφωνο - φιλτράρισμα, κανά ραντεβού με ατζέντη, καμιά συνέντευξη με κάποια εταιρία... Το σημαντικό είναι πως δεν υπάρχει στασιμότητα.
Μέσα όμως σε όλα αυτά, ξέκλεψα λίγο χρόνο και αποφάσισα να κάνω κάτι έξτρα για εμένα:

Αύριο το πρωί θα πάω σε μια θεατρική ομάδα για να γνωριστούμε. Είναι μια ομάδα που ασχολείται με το θέατρο και κατά καιρούς ανεβάζουν και παραστάσεις! Για να δούμε...
Έτσι, σιγά σιγά να ανοίγουμε... κάθετα, οριζόντια και προς πάσα κατεύθυνση!
:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16527
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

Μανουλη μας :cheers: :romance-heartbeating: >:d< @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17564
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Μανούλη, τέλεια O:-) :romance-heartbeating:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88497
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Vasoula »

:cheers: :*
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29962
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:) :romance-kisscheek:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33544
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Annoula »

O:-) O:-) :romance-heartstiny:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27291
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ellaki »

:romance-heartstiny: >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18593
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Τι ωραία που ήταν σήμερα με την ομάδα αυτή...!!!
Θυμήθηκα τα μικράτα μου όταν πήγαινα στη δραματική... Είχα χρόνια να βιώσω την κατάσταση ως μαθητής δραματικής και πραγματικά μου άρεσε πολύ. Μετά το μάθημα πήγαμε σχεδόν όλα τα παιδιά και καφεδάκι, φαγητάκι...
Πέρασα πολύ πολύ ωραία!!!
Νέοι δρόμοι ανοίγονται... Δρόμοι εξέλιξης, γνωριμιών, μοιρασμάτων, επικοινωνίας...
:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18593
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

...Και να σας πω κάτι άλλο παιδάκια;
Είμαι πολύ χαρούμενος που το νέο μου ξεκίνημα στο Λονδίνο δεν έχει καμία σχέση με εκείνο της Μελβούρνης(!) Σαφώς και δεν είμαι ο ίδιος άνθρωπος που ήμουν τότε, μα βλέπω από τη μεριά μου ένα πραγματικό άνοιγμα σε νέες εμπειρίες και κυρίως μια ανάγκη μου να αλληλεπιδράσω με άλλους ανθρώπους! Δεν σημαίνει ότι θα ταιριάξω με όλους και ότι με όλους θα γίνω κολλητός, αλλά ποτέ δεν ξέρει κανείς την τροπή των πραγμάτων! Ποτέ δεν ξέρεις πόσο μπορεί να δεθείς συναισθηματικά, με κάποιον που συναντάς στον δρόμο σου, πόσο βαθιές ή όχι θα είναι οι σχέσεις που θα αναπτύξετε, έτσι δεν είναι; Αυτή την επί της ουσίας αλληλεπίδραση την αγνοούσα στη Μελβούρνη με το πρόσχημα του δεν έχω χρόνο, είμαι κουρασμένος, πότε ο Γιάννης δεν μπορεί, πότε ο κώλος του πονεί...(!) Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην συνάπτω ανθρώπινες σχέσεις (με εξαίρεση των τελευταίο χρόνο που κάπως πήρε μπρος η μηχανή). Και πίσω από όλα αυτά κρυβόταν ο φόβος... Αυτό κατάλαβα! Κρίμα! Πολύ κρίμα όμως!!! ...Μα ότι έγινε στο παρελθόν, έγινε και δεν μπορεί να αλλάξει! Στο εδώ και στο τώρα μου είναι σημαντικό να βλέπω τι κάνω και πως μου φέρομαι. Γιατί να μου στερώ μια πανανθρώπινη ανάγκη; ...Εκείνη της επικοινωνίας είτε σε φιλικό είτε ακόμα και σε συντροφικό επίπεδο!!! ;)
:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31544
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

:romance-kisscheek: :romance-inlove:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17564
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Μανούλη μου :romance-heartsthree: :romance-kisscheek:
Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην συνάπτω ανθρώπινες σχέσεις (με εξαίρεση των τελευταίο χρόνο που κάπως πήρε μπρος η μηχανή). Και πίσω από όλα αυτά κρυβόταν ο φόβος... Αυτό κατάλαβα! Κρίμα! Πολύ κρίμα όμως!!! ...Μα ότι έγινε στο παρελθόν, έγινε και δεν μπορεί να αλλάξει! Στο εδώ και στο τώρα μου είναι σημαντικό να βλέπω τι κάνω και πως μου φέρομαι. Γιατί να μου στερώ μια πανανθρώπινη ανάγκη; ...Εκείνη της επικοινωνίας είτε σε φιλικό είτε ακόμα και σε συντροφικό επίπεδο!!! ;)
Πάνω σε αυτό που μοιράζεσαι, να πω ότι ο φόβος αυτός βγαίνει σε πολλά επίπεδα. Κ μπορεί σε ένα σημείο να το πιάνεις και να ανοίγεις προς τα έξω και σε αλλα να μην έχεις πάρει πρέφα ή τουλάχιστον αυτό συνέβη σε εμένα. Να πω κάτι που αντιλήφθηκα τώρα τελευταία. Στο σχολείο που δουλευω γίνονται πολλά πρωτοποριακά πράγματα, διαφορετικά από όσα είχα συναντήσει ως τώρα. Κ μέχρι εκεί που δεν ξεβολευόμουν μου άρεσε μια χαρά, σε ότι έπρεπε να ξεβολευτώ όμως, αντίσταση και γκρίνια. Κ δεν μπορω κ έτσι κ γιουβέτσι. Κολλημένη στα γνώριμα, καμία διάθεση για πειραματισμό. Το πήρα αλλιώς βέβαια, γιατί είδα τις δικές μου αντιστάσεις μέσα σε αυτό κ την ανοησία κ είπα πρώτα θα προσπαθώ κ μετά θα βλέπω αν κάτι μου ταιριάζει ή όχι, αν μπορώ να το κάνω ή όχι, γιατί σαφώς και υπάρχουν κομμάτια που με δυσκολεύουν πολύ και ίσως να μην καταφέρω σε ικανοποιητικό βαθμό να τα κάνω. Αλλά πώς θα το ξέρω αν πρώτα δεν δοκιμάσω, δεν κάνω την προσπάθειά μου? Κ αυτό νομίζω είναι κ ένα μεγάλο εμπόδιο των ανθρώπων, ότι απορρίπτουμε μεμιάς και δεν πειραματιζόμαστε. Κ είναι φορές που νομίζουμε ότι έχουμε πέσει σε δυσκολίες κ οϊμέ τι μου μελε να πάθω και τελικά είναι η δική μας αρνητικότητα και τα δικά μας κολλήματα που δεν μας αφήνουν να δούμε πόση ευλογία κρύβεται πίσω από το κάθε τι που έρχεται στο δρόμο μας :romance-heartsthree:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29962
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μανούλη :romance-kisscheek:

Ιωαννάκι :romance-kisscheek:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23441
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

O:-) :x >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24581
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:x :x >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”