ΑΦΥΠΝΙΣΗ

Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Ναι, Βάσω μου

πάντα υπάρχουν λόγοι να ξαναμπείς και να βγεις νικητής.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Συνειδητοποιώ οτι σήμερα βρίσκομαι σε ενότητες που ΠΡΕΠΕΙ να διαβάσω... :x
Αναλογίσου την ρόδα της ψυχής σου. Συνέχισε το ταξίδι σου. Δεν είναι σημαντικό αν κάποιος δεν καταλαβαίνει τα λόγια σου και την σοφία σου, ή τα παίρνει αλλιώς. Είναι σημαντικό να ακολουθείς την δική σου εσωτερική ύπαρξη, να καταλαβαίνεις και να ζεις σύμφωνα με την δική σου μοναδική αλήθεια και να βρίσκεις την ειρήνη μέσα σου. Οταν έχεις βρει την ειρήνη μέσα σου, το φως της ψυχής σου θα λάμψει μέσα από εσένα και θα δώσει και στους άλλους το παράδειγμα. Οι άνθρωποι που είναι έτοιμοι να το δουν, θα μαγνητιστούν από το φως σου και θα γίνεις γι’ αυτούς πηγή έμπνευσης.
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Προσωπικά δεν διαφωνώ σε τπτ από αυτά που λέτε. Το μόνο που θα πω είναι ένα παράδειγμα σε αυτό που επιμένω να λέω. (ότι όποιος έρχεται και φεύγει από τι ζωή χωρείς αυτογνωσία πάλη κατάλληλο είναι, αρκεί που ζει την αλήθεια του)

Έχει φύγει από τη ζωή η μάνα μου. Όπως και κάποιοι φίλοι μου από ατύχημα. Δεν θα πιστέψω ποτέ ότι δεν έκαναν κάτι καλά, όπως και για τα παιδιά που γεννιούνται άρρωστα η με σύνδρομο ντάουν, η στις χώρες που πεθαίνουν από την πίνα. Όλα έχουν τον σκοπό τους.

Οι επιλογές που έχουμε κάνει έχουν γίνει πριν τι γέννηση. Πλέον σήμερα πιστεύω ότι εμείς δημιουργούμε τα συμβόλαιά μας. Το κάρμα μπορούμε να το εξαλείψουμε χωρείς να χρειάζεται να ζήσουμε πόνο ή κακό.

Μέσα από διαφόρους τρόπους που σε ωθούν να κοιτάξεις μέσα σου είναι το ρεικι, ο διαλογισμός, και άλλα... Με την δικιά σου αλήθεια πάντα και όχι αλλουνού μπορείς να επιτύχεις την επίγνωση του να ΕIΣΑΙ ΤΩΡΑ. Όλα αυτά σου δείχνουν τον τρόπο όχι την αλήθεια. Η αλήθεια είναι μέσα μας.

Η αφύπνιση είναι μια μεγάλη κατανόηση του ποιος/τι πραγματικά είσαι.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33531
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Το κάρμα μπορούμε να το εξαλείψουμε χωρείς να χρειάζεται να ζήσουμε πόνο ή κακό.
Μιχαήλ, πάνω σε αυτή την παράθεση θέλω να σχολιάσω ότι η φυγοπονία με παραπέμπει σε λύσεις μαγικές, έξω απο εμάς που δεν ενέχουν επι της ουσίας κατάδυση στο λαβύρινθο της ψυχής μας!!τουλάχιστον προσωπικά, έχω πονέσει πολύ και θα πονέσω σε αυτή τη διαδρομή χαρτογράφησης του εαυτού μου, που πολλές φορές μου αποκαλύπτει κομμάτια του που ούτε φανταζόμουνα ποτέ ότι τα είχα!!θέλει αλήθεια και θάρρος αυτη η διαδρομή και καμιά φορά ο πόνος είναι αναπόφευκτος!!είναι όμως και συνειδητός, και μεσα στη συνείδηση τον βιώνεις πια ως κατάσταση και όχι ως κατι "κακό"!! @};-

απο την άλλη το άλλο άκρο είναι η συνεχής οδύνη και η άρνηση ανάβασης στο φως μετα απο κάθε διαδρομή στο σκοτάδι, και αυτό ενέχει πολλά στο βάθος που παγιδεύουν!! @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Vaso έγραψε:!

Θέλει κουράγιο από τους ανθρώπους να μοιραστούν το "σκοτάδι" τους. Και θάρρος και εμπιστοσύνη...Γι' αυτό το "εγώ" μας, χωρίς να το αντιλαμβανόμαστε, θεωρεί ότι δεν είναι κανείς κοντά μας, για να καλύψει την δική του αδυναμία να εμπιστευθεί...και να μοιραστεί.

το ξαναδιαβασα κι εμεινα στο παραπανω @};-
η εμπιστοσυνη στον εαυτο μας ν ανοιξουμε την καρδια μας, μας κανει ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ, δεν υπαρχει πια μοναξια, ετσι αυτοματα και απλα...το μοιρασμα ενωνει και βγαινουμε απο το σκοταδι μας @};- ..Βασουλα ευχαριστωωω :x
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Κατι που ακουσα σημερα το πρωι στην εκπομπη της Οπρα και μου εκανε κλικ-ενω το εχουμε πει βεβαια κι εδω- και ειναι το εξης...
μια γιατρος επαθε βαρυ εγκεφαλικο, την ωρα που της συνεβη αισθανθηκε να 'λιωνουν' τα χερια της, το σωμα της ολοκληρο και να γινεται ενα με το συμπαν!!..ναι αυτα ειπε και μ εντυπωσιασαν....

το σημαντικοτερο απ ολα ειναι οτι ειπε το εξης...''ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΙ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ...ΗΜΟΥΝ ΦΩΣ''...!!!!!.....

ακομα μια φορα πιο δυνατα καταλαβαινω τον συνδετικο κρικο μεταξυ σωματος-συναισθηματων-ψυχης -πνευματος..
οπου βεβαια αν δεν ειχα μπει εδω μ εσας θα μου ακουγοντουσαν περιεργα ολα τα παραπανω...
μια λεπτη κλωστη χωριζει τελικα την αληθεια απο την ληθη :x
με αφυπνισε σημερα ολο αυτο περισσοτερο, γιατι ειναι 'αληθεια'..ετσι απλα @};-
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

μια λεπτη κλωστη χωριζει τελικα την αληθεια απο την ληθη
:x :x >:d< >:d<
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

και εγω μεσα απο βαθεια σκοταδια και πολυ πονο συναντησα το ρεικι και μου δειξε το φως και μου δειξε αληθειες για τον εαυτο μου αλλα αυτο ζητουσα να μαθω χωρις φοβο πια και αντι να κλειστω στον εαυτο μου εμπιστευτηκα και μοιραστηκα και συνεχιζω...
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

:x >:d<
Άβαταρ μέλους
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: 08 Δεκ 2009 2:29 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ »

Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ (ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ)




http://www.youtube.com/watch?v=s2ovtc20M3E :x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88503
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τι συγκινητικό Κωνσταντίνε!!! :-( :x @};-


Το αφιερώνω σε έναν αετό, με την ευχή να σηκωθεί από το έδαφος και να πετάξει ξανά αναγεννημένος, όσο επίπονη κι αν είναι η διαδικασία! :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

υπέροχο είναι :-( @};- @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

@};- :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33531
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};- @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”