ΑΛΛΑΖΩ....

Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από eirini »

:x :x :x :x :x :x :x :x
Bασούλα μου >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11686
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από konstantinos s. »

@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από JOANNA »

Να ζεις με Αγάπη και Σοφία μέσα σ’ αυτόν τον Κόσμο, αλλά να μην εξαρτάσαι από αυτόν, είναι η Κατεύθυνση της Εμπειρίας μας, σαν Ανθρώπινες Υπάρξεις!
Και ας είσαι και ο μόνος και ας είσαι και μόνος!

Μερικές φορές το να επικρίνουμε το σωστό και το λάθος στους άλλους, σημαίνει ότι δεν είμαστε σε θέση να αναγνωρίσουμε τον Θεό μέσα μας, σε μια αιώνια Σιωπή, που είναι Δημιουργική και αποτελεί την Έμπνευση μας και την Κατεύθυνσή μας…
Αν μπορεί να αλλάξει ο Κόσμος, αυτό θα συμβεί μόνο από τον καθένα μας και την Δημιουργική μας Δύναμη, σαν να είμαστε ο μόνος που θα τον αλλάξει…
:romance-heartbeating: @};- @};-
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από Maraki »

Να ζεις με Αγάπη και Σοφία μέσα σ’ αυτόν τον Κόσμο, αλλά να μην εξαρτάσαι από αυτόν, είναι η Κατεύθυνση της Εμπειρίας μας, σαν Ανθρώπινες Υπάρξεις!
Και ας είσαι και ο μόνος και ας είσαι και μόνος!
Αν μπορεί να αλλάξει ο Κόσμος, αυτό θα συμβεί μόνο από τον καθένα μας και την Δημιουργική μας Δύναμη, σαν να είμαστε ο μόνος που θα τον αλλάξει…
@};-
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Α.. Βασούλα μου, άλλη μια φορά μέσα μας, γύρω μας, παντού.. @};- :romance-kisscheek:
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33488
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από Annoula »

Η γνωριμία με τον Φυσικό Κόσμο μας είναι ένας σκοπός, αλλά όχι αυτοσκοπός…
Να ζεις με Αγάπη και Σοφία μέσα σ’ αυτόν τον Κόσμο, αλλά να μην εξαρτάσαι από αυτόν, είναι η Κατεύθυνση της Εμπειρίας μας, σαν Ανθρώπινες Υπάρξεις!
Και ας είσαι και ο μόνος και ας είσαι και μόνος!
Μερικές φορές το να επικρίνουμε το σωστό και το λάθος στους άλλους, σημαίνει ότι δεν είμαστε σε θέση να αναγνωρίσουμε τον Θεό μέσα μας, σε μια αιώνια Σιωπή, που είναι Δημιουργική και αποτελεί την Έμπνευση μας και την Κατεύθυνσή μας…
Αν μπορεί να αλλάξει ο Κόσμος, αυτό θα συμβεί μόνο από τον καθένα μας και την Δημιουργική μας Δύναμη, σαν να είμαστε ο μόνος που θα τον αλλάξει…
:x :x :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Valia

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε:
Η γνωριμία με τον Φυσικό Κόσμο μας είναι ένας σκοπός, αλλά όχι αυτοσκοπός…
Να ζεις με Αγάπη και Σοφία μέσα σ’ αυτόν τον Κόσμο, αλλά να μην εξαρτάσαι από αυτόν, είναι η Κατεύθυνση της Εμπειρίας μας, σαν Ανθρώπινες Υπάρξεις!
Και ας είσαι και ο μόνος και ας είσαι και μόνος!
@};- @};- :x
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:Η Ζωή ανταποκρίνεται στον Εαυτό μας...Δεν είναι δύσκολη η Ζωή, αλλά οι ερμηνείες που μάθαμε να της δίνουμε και οι προθέσεις μας..
H καθαρή πρόθεση είναι ένα δύσκολο επίτευγμα για τους ανθρώπους. Να ξέρεις δηλαδή ποιά είναι η πρόθεσή σου, κάθε στιγμή, ανεξάρτητα αν αυτή η πρόθεση υπάγεται στο "καλό" ή στο "κακό" που έμαθες...
Αν νιώθεις την πρόθεσή σου μη λειτουργική για εσένα να την εξυψώνεις προς την Καρδιά, κάθε φορά που τα μη συνειδητά συναισθήματα σε ωθούν να είσαι αρνητικός προς την αρχική σου πρόθεση και σε αναγκάζουν να την εκφράζεις από ένα μπλοκαρισμένο 3ο κέντρο.

Το να παρακολουθείς την διαδρομή της πρόθεσής σου, είναι μια όμορφη διαδικασία, γιατί συλλαμβάνεις τα μη συνειδητά συναισθήματα που την κάνουν να κατεβαίνει από την Καρδιά στο στομάχι και να προκαλούν διάφορες "αναταράξεις"...
Μετά, γνωρίζεις ποιος αποφασίζει για εσένα…

Πολλοί άνθρωποι θεωρούν ότι εργάζονται με την καρδιά τους, όμως όταν η καρδιά έχει άμυνες, το μόνο που εκφράζουν από εκεί είναι ένας υπερβολικός συναισθηματισμός και δρουν παρορμητικά και χωρίς λογική.


Λόγω των τραυματικών εμπειριών και βιωμάτων στα παιδικά μας χρόνια, μάθαμε να κρατάμε επιφυλάξεις προς πάσα κατεύθυνση...Έτσι χάνουμε την καλή μας αίρεση...Γενικά δεν είναι οι άνθρωποι καθόλου καλοπροαίρετοι, γιατί έμαθαν ότι κάποιος άλλος ευθύνεται για την δυσάρεστη κατάσταση που βρίσκονται...


Η γνωριμία με τον Φυσικό Κόσμο μας είναι ένας σκοπός, αλλά όχι αυτοσκοπός…
Να ζεις με Αγάπη και Σοφία μέσα σ’ αυτόν τον Κόσμο, αλλά να μην εξαρτάσαι από αυτόν, είναι η Κατεύθυνση της Εμπειρίας μας, σαν Ανθρώπινες Υπάρξεις!
Και ας είσαι και ο μόνος και ας είσαι και μόνος!
@};- :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από Stefanos »

Vaso έγραψε: Αν μπορεί να αλλάξει ο Κόσμος, αυτό θα συμβεί μόνο από τον καθένα μας και την Δημιουργική μας Δύναμη, σαν να είμαστε ο μόνος που θα τον αλλάξει…
:x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Οχι άλλους γκρεμούς, όχι άλλους βούρκους..Βιώνοντας τους ξαναθυμήθηκα τι έκανα τόσα χρόνια..ΦΤΑΝΕΙ πια!!

:angry-steamingears: :eusa-snooty: το δράμα μου μέσα!!

>:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Αρε μπεττουλα :x >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από eirini »

ΜΠΕΤΤΥ έγραψε:Οχι άλλους γκρεμούς, όχι άλλους βούρκους..Βιώνοντας τους ξαναθυμήθηκα τι έκανα τόσα χρόνια..ΦΤΑΝΕΙ πια!!

:angry-steamingears: :eusa-snooty: το δράμα μου μέσα!!

>:d< >:d< >:d<

:romance-caress: έλα καλό μου >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

παιδακια >:d< >:d< >:d< >:d<

είμαι καλα γιατι πεισμωσα.. Αει σιχτιρ το σαμποτερ μου μεσα!

:x :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΛΛΑΖΩ....

Δημοσίευση από Μάνος »

Μα τι ήταν αυτό που μόλις διάβασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν ήξερα τι να πρωτο παραθέσω!
...Άτιμη συγχρονικότητα!!!!!!!!!
O:-) :x :romance-inlove:


Σε ευχαριστώ πολύ Βασούλα μου :romance-kisscheek:
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:



...Αυτό δεν θα μπορούσα να το παραλέιψω, παρά τα διαμάντια που βρήκα στα όσα έγραψε η Βασούλα μας:
Βασούλα έγραψε:Η γνωριμία με τον Φυσικό Κόσμο μας είναι ένας σκοπός, αλλά όχι αυτοσκοπός…
Να ζεις με Αγάπη και Σοφία μέσα σ’ αυτόν τον Κόσμο, αλλά να μην εξαρτάσαι από αυτόν, είναι η Κατεύθυνση της Εμπειρίας μας, σαν Ανθρώπινες Υπάρξεις!
Και ας είσαι και ο μόνος και ας είσαι και μόνος!
:romance-inlove: :romance-inlove: :romance-inlove:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”