Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Κάθε στιγμή της Ζωής μας ο Δρόμος μας είναι ή τα εμπόδιά μας ή οι ευκαιρίες μας…

Κάθε λεπτό εμείς αποφασίζουμε πως θα περπατήσουμε στον Δρόμο μας, που θα σκοντάψουμε, πως θα σηκωθούμε, πως θα συνεχίσουμε…
Κανένας άλλος δεν μπορεί να το αποφασίσει αυτό, ακόμα κι αν φαίνεται έτσι…

Οι ερμηνείες της Ζωής κρύβονται μέσα στα ίδια τους τα φαινόμενα....
Ο Πολεμιστής του Φωτός μπορεί να είναι ένα φαινόμενο και μια ουτοπία για τον κόσμο, η ερμηνεία του όμως πάει βαθιά μέσα στις αιτίες και τα αποτελέσματα της Ύπαρξής του…Δεν σκοντάφτει στα φαινόμενα, τα ερμηνεύει…

Για τον Πολεμιστή του Φωτός δεν υπάρχει ερμηνεία για την αγωνία, το άγχος, την θλίψη, τον φόβο……Ξέρει κάθε στιγμή πώς να κατευθύνεται στον Στόχο του με ευθύτητα και αγνότητα…

Ο Πολεμιστής του Φωτός είναι το Θείο Παιδί που αντιμετωπίζει την Ζωή με ανοιχτή καρδιά, χωρίς καμία επιφύλαξη, χωρίς ανάγκη να ελέγχει τα αισθήματά του, χωρίς να θέλει να εξουσιάζεται και να θέλει να εξουσιάσει, όπως κάνουν τα παιδιά του ανθρώπου, συνήθως! Να θέλουν να τραβήξουν την προσοχή, γιατί κανείς δεν τους δίνει σημασία, κανείς δεν τους δίνει αγάπη...

Ο Πολεμιστής του Φωτός δεν πληγώνει κανέναν, κυρίως τον Εαυτό του και προχωράει πάνω από τους πληγωμένους εγωισμούς, περιφρουρώντας μέσα του την Αγάπη και την Ειρήνη… τον Κόσμο του Θεού του…

Είναι Φύλακας του Μυστικού της Ζωής και Πολεμάει για την Καρδιά του Κόσμου, γνωρίζοντας πως όλος ο Κόσμος θα θεραπευτεί, επειδή ο ίδιος θεραπεύεται, προχωρώντας στο Μονοπάτι του…

Ο Πολεμιστής του Φωτός είναι ένα φανταστικό φαινόμενο για τον κόσμο, γιατί ο πόλεμος των φαινομένων έχει γίνει η μοναδική ζωή του κόσμου του ανθρώπου…
Ο ίδιος όμως δεν νιώθει σαν φαινόμενο, ούτε τον ενδιαφέρει να διαλαλήσει την ερμηνεία του…
προχωρά στον Δρόμο του με ανοιχτή καρδιά, έχοντας όπλο την Απλότητα, μα και το πείσμα του…την Αγάπη και την Σοφία μιας «αδίστακτης» ερμηνείας που για τους πολλούς ονομάζεται τρέλα…



<<Είναι ανθρώπινο έργο, πρόσκαιρο, παιδί δικό μου, το βασίλειό μου τούτο. Μα είναι στέρεο, άλλο στέρεο δεν υπάρχει και μέσα στην περιοχή του μονάχα μπορώ γόνιμα να σταθώ, να χαρώ και να δουλέψω. Είμαι ο αργάτης της άβυσσος. Είμαι ο θεατής της άβυσσος. Είμαι η θεωρία κι η πράξη. Είμαι ο Νόμος. Όξω από εμένα τίποτα δεν υπάρχει.>>>
Ν. Καζαντζάκης


Αφιερωμένο στην αγαπημένη μου Εμμανουέλα @};-
Συνημμένα
Dance Club 3.jpg
Dance Club 3.jpg (36.99 KiB) Προβλήθηκε 4442 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από nondas »

Βασούλα τι όμορφο @};- @};- :x
Ο Πολεμιστής του Φωτός είναι ένα φανταστικό φαινόμενο για τον κόσμο, γιατί ο πόλεμος των φαινομένων έχει γίνει η μοναδική ζωή του κόσμου του ανθρώπου…
Ο ίδιος όμως δεν νιώθει σαν φαινόμενο, ούτε τον ενδιαφέρει να διαλαλήσει την ερμηνεία του…
προχωρά στον Δρόμο του με ανοιχτή καρδιά, έχοντας όπλο την Απλότητα, μα και το πείσμα του…την Αγάπη και την Σοφία μιας «αδίστακτης» ερμηνείας που για τους πολλούς ονομάζεται τρέλα…
@};- @};- @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Βασούλα... @};- @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Εμμάκι... @};- :x :x :x :x
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

όλο πανέμορφο.... @};- @};- @};- @};-

Βασούλα , Εμμάκι :x :x :x :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: O:-) @};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από panos »

Βασουλα πολυ ομορφο @};- @};- @};-
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Βασουλα.. @};- :x

Εμμακι.. @};- :x
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Danielli »

Βασούλα... @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Εμμάκι μου!!! :romance-heartsfade:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11686
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

@};- :x
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Annoula »

Βασούλα :x :x :x

Εμμάκι :x :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από JOANNA »

Βασουλα μου :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: οτι πρεπει @};-

Εμμακι μου :romance-heartbeating: :romance-kisscheek:
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από elenaki »

Ο Πολεμιστής του Φωτός είναι ένα φανταστικό φαινόμενο για τον κόσμο, γιατί ο πόλεμος των φαινομένων έχει γίνει η μοναδική ζωή του κόσμου του ανθρώπου…
Ο ίδιος όμως δεν νιώθει σαν φαινόμενο, ούτε τον ενδιαφέρει να διαλαλήσει την ερμηνεία του…
προχωρά στον Δρόμο του με ανοιχτή καρδιά, έχοντας όπλο την Απλότητα, μα και το πείσμα του…την Αγάπη και την Σοφία μιας «αδίστακτης» ερμηνείας που για τους πολλούς ονομάζεται τρέλα…



<<Είναι ανθρώπινο έργο, πρόσκαιρο, παιδί δικό μου, το βασίλειό μου τούτο. Μα είναι στέρεο, άλλο στέρεο δεν υπάρχει και μέσα στην περιοχή του μονάχα μπορώ γόνιμα να σταθώ, να χαρώ και να δουλέψω. Είμαι ο αργάτης της άβυσσος. Είμαι ο θεατής της άβυσσος. Είμαι η θεωρία κι η πράξη. Είμαι ο Νόμος. Όξω από εμένα τίποτα δεν υπάρχει.>>>
Ν. Καζαντζάκης
Αγαπημενες μου.. :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: O:-) O:-) O:-) O:-) >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Sofoula »

Τι ομορφιά @};- @};- @};- Εμμάκι, Βασούλα :x
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

υπέροχο κείμενο! :romance-heartbeating:
Ο Πολεμιστής του Φωτός είναι ένα φανταστικό φαινόμενο για τον κόσμο, γιατί ο πόλεμος των φαινομένων έχει γίνει η μοναδική ζωή του κόσμου του ανθρώπου…
Ο ίδιος όμως δεν νιώθει σαν φαινόμενο, ούτε τον ενδιαφέρει να διαλαλήσει την ερμηνεία του…
προχωρά στον Δρόμο του με ανοιχτή καρδιά, έχοντας όπλο την Απλότητα, μα και το πείσμα του…την Αγάπη και την Σοφία μιας «αδίστακτης» ερμηνείας που για τους πολλούς ονομάζεται τρέλα…
Βασούλα, Εμμάκι :x :x :x @};- @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Βασούλα :x :x :x :x

Εμμάκι γλυκό O:-) :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Βασούλα @};- :x :x :x

Εμμάκι :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”