Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από eirini »

πανεμορφο Βασουλα!!!! :x :x :x
Εμμακι μου >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Stefanos »

Vaso έγραψε: Κάθε λεπτό εμείς αποφασίζουμε πως θα περπατήσουμε στον Δρόμο μας, που θα σκοντάψουμε, πως θα σηκωθούμε, πως θα συνεχίσουμε…
Κανένας άλλος δεν μπορεί να το αποφασίσει αυτό, ακόμα κι αν φαίνεται έτσι…

Ο Πολεμιστής του Φωτός δεν πληγώνει κανέναν, κυρίως τον Εαυτό του και προχωράει πάνω από τους πληγωμένους εγωισμούς, περιφρουρώντας μέσα του την Αγάπη και την Ειρήνη… τον Κόσμο του Θεού του…
:x :x :x

'Εμμα
:x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Πραγματικά υπέροχη αφιέρωση.. @};- @};-

Βασούλα, Εμμάκι! >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Βασούλα :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<

Εμμάκι :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Ellaki »

κοριτσάκια :-( :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

Vaso έγραψε: Κάθε λεπτό εμείς αποφασίζουμε πως θα περπατήσουμε στον Δρόμο μας, που θα σκοντάψουμε, πως θα σηκωθούμε, πως θα συνεχίσουμε…
Κανένας άλλος δεν μπορεί να το αποφασίσει αυτό, ακόμα κι αν φαίνεται έτσι…

Ο Πολεμιστής του Φωτός δεν πληγώνει κανέναν, κυρίως τον Εαυτό του και προχωράει πάνω από τους πληγωμένους εγωισμούς, περιφρουρώντας μέσα του την Αγάπη και την Ειρήνη… τον Κόσμο του Θεού του…
Αγαπημενες ψυχούλες..... >:d< >:d< >:d<

Βασούλα και Εμμακι ....... :-( @};- @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βασουλα μου!! :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Εμμακι μου γλυκο!!! >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Κοριτσάκια :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Ο Πολεμιστής του Φωτός είναι το Θείο Παιδί που αντιμετωπίζει την Ζωή με ανοιχτή καρδιά, χωρίς καμία επιφύλαξη, χωρίς ανάγκη να ελέγχει τα αισθήματά του, χωρίς να θέλει να εξουσιάζεται και να θέλει να εξουσιάσει, όπως κάνουν τα παιδιά του ανθρώπου, συνήθως! Να θέλουν να τραβήξουν την προσοχή, γιατί κανείς δεν τους δίνει σημασία, κανείς δεν τους δίνει αγάπη...

Ο Πολεμιστής του Φωτός δεν πληγώνει κανέναν, κυρίως τον Εαυτό του και προχωράει πάνω από τους πληγωμένους εγωισμούς, περιφρουρώντας μέσα του την Αγάπη και την Ειρήνη… τον Κόσμο του Θεού του…
:x :x :x

Βασούλα, Εμμάκι... @};- :x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Valia

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Valia »

Πολυ συγκινητικο... @};-
Βασακι γλυκο :x
Εμμουλινι :x
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πολύ όμορφο :x :x @};- @};-
Βασούλα :x @};-
Εμμάκι :x @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
xanthia
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2012 6:35 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από xanthia »

Γλυκά κοριτσάκια :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:Κάθε στιγμή της Ζωής μας ο Δρόμος μας είναι ή τα εμπόδιά μας ή οι ευκαιρίες μας…

Κάθε λεπτό εμείς αποφασίζουμε πως θα περπατήσουμε στον Δρόμο μας, που θα σκοντάψουμε, πως θα σηκωθούμε, πως θα συνεχίσουμε…
Κανένας άλλος δεν μπορεί να το αποφασίσει αυτό, ακόμα κι αν φαίνεται έτσι…


Ο Πολεμιστής του Φωτός είναι το Θείο Παιδί που αντιμετωπίζει την Ζωή με ανοιχτή καρδιά, χωρίς καμία επιφύλαξη, χωρίς ανάγκη να ελέγχει τα αισθήματά του, χωρίς να θέλει να εξουσιάζεται και να θέλει να εξουσιάσει, όπως κάνουν τα παιδιά του ανθρώπου, συνήθως! Να θέλουν να τραβήξουν την προσοχή, γιατί κανείς δεν τους δίνει σημασία, κανείς δεν τους δίνει αγάπη...

Ο Πολεμιστής του Φωτός δεν πληγώνει κανέναν, κυρίως τον Εαυτό του και προχωράει πάνω από τους πληγωμένους εγωισμούς, περιφρουρώντας μέσα του την Αγάπη και την Ειρήνη… τον Κόσμο του Θεού του…


Ο ίδιος όμως δεν νιώθει σαν φαινόμενο, ούτε τον ενδιαφέρει να διαλαλήσει την ερμηνεία του…
προχωρά στον Δρόμο του με ανοιχτή καρδιά, έχοντας όπλο την Απλότητα, μα και το πείσμα του…την Αγάπη και την Σοφία μιας «αδίστακτης» ερμηνείας που για τους πολλούς ονομάζεται τρέλα…
Βασουλα Εμμακι :x :x @};- >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Emmaki »

Για τον Πολεμιστή του Φωτός δεν υπάρχει ερμηνεία για την αγωνία, το άγχος, την θλίψη, τον φόβο……Ξέρει κάθε στιγμή πώς να κατευθύνεται στον Στόχο του με ευθύτητα και αγνότητα…

Ο Πολεμιστής του Φωτός είναι το Θείο Παιδί που αντιμετωπίζει την Ζωή με ανοιχτή καρδιά, χωρίς καμία επιφύλαξη, χωρίς ανάγκη να ελέγχει τα αισθήματά του, χωρίς να θέλει να εξουσιάζεται και να θέλει να εξουσιάσει, όπως κάνουν τα παιδιά του ανθρώπου, συνήθως! Να θέλουν να τραβήξουν την προσοχή, γιατί κανείς δεν τους δίνει σημασία, κανείς δεν τους δίνει αγάπη...

Ο Πολεμιστής του Φωτός δεν πληγώνει κανέναν, κυρίως τον Εαυτό του και προχωράει πάνω από τους πληγωμένους εγωισμούς, περιφρουρώντας μέσα του την Αγάπη και την Ειρήνη… τον Κόσμο του Θεού του…

Είναι Φύλακας του Μυστικού της Ζωής και Πολεμάει για την Καρδιά του Κόσμου, γνωρίζοντας πως όλος ο Κόσμος θα θεραπευτεί, επειδή ο ίδιος θεραπεύεται, προχωρώντας στο Μονοπάτι του…

Ο Πολεμιστής του Φωτός είναι ένα φανταστικό φαινόμενο για τον κόσμο, γιατί ο πόλεμος των φαινομένων έχει γίνει η μοναδική ζωή του κόσμου του ανθρώπου…
Ο ίδιος όμως δεν νιώθει σαν φαινόμενο, ούτε τον ενδιαφέρει να διαλαλήσει την ερμηνεία του…
προχωρά στον Δρόμο του με ανοιχτή καρδιά, έχοντας όπλο την Απλότητα, μα και το πείσμα του…την Αγάπη και την Σοφία μιας «αδίστακτης» ερμηνείας που για τους πολλούς ονομάζεται τρέλα…

Αφιερωμένο στην αγαπημένη μου Εμμανουέλα
Αγαπημενη μου Ψυχη :cry: Αγαπημενε μου Ανθρωπε.... :cry:

Τι να πω :cry:
Ευγνωμοσυνη και Αγαπη....και αλλα τοσα που με Διδαξες, μου εδειξες και γνωρισα μεσα απο το Φως σου και την Αληθεια σου, την Αγαπη σου και την Εμπιστοσυνη σου....απο τοτε που οι Ψυχες μας γνωριζονται και συμπορευονται.....Αιωνια!!!Σε Ευχαριστω!!! :cry: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ...

Δημοσίευση από Sofoula »

Γλυκό μου Εμμάκι, ψυχούλα μου όμορφη, γεμίζω με Χαρά για το κάθε σου βήμα! @};- @};- @};-

Βασούλα :x :x :x
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”