ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7577
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από Madraoulas »

μανα-τζερ....!! :obscene-tolietclaw: ....οξω λεμε X(
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε: Πόσο Πίστη και Εμπιστοσύνη χρειάζεται να μην έχεις καν πατέρα και μητέρα...

και πόση ωριμότητα βεβαιώς βεβαίως...
@};- @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23393
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:-( @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Πόσο Πίστη και Εμπιστοσύνη χρειάζεται να μην έχεις καν πατέρα και μητέρα...

και πόση ωριμότητα βεβαιώς βεβαίως...
@};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:cry: :x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

το ότι δεν ομολογούν
Τι κάνει κάποιον να μην ομολογεί την Αλήθεια ή να μην την συνειδητοποιεί? Ο φόβος!
Ακόμα και πίσω απ' αυτό που λέμε βολική ανωριμότητα, βρίσκεται αυτός. Αυτό αν κατανοήσουν οι άνθρωποι, θα ξέρουν και ποιος είναι ο εχθρός τους! @};-

Ο Δρόμος, ο λιγότερο ταξιδεμένος, είναι ο Δρόμος του καθενός, που αποφασίζει μόνος του να χαράξει την πορεία προς την Αιωνιότητά του…

Μέσα στην αφόρητη μοναξιά του, να βρει τον Εαυτό του και τον Θεό…
@};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Δυστιχως ο τυπος εχει 1000% δικιο.. πραγματικα ακουγεται Ανθρωπος που ηταν στο Αγαπη-Σοφια :x @};-
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

:-( @};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11686
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

@};- @};-
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33488
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από Annoula »

:cry: :cry: @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Άνθρωποι, που υιοθετήθηκαν από ανθρώπους και μέσα στον γνωστό δρόμο, έγιναν οι ίδιοι συνεχιστές της αθλιότητας του κόσμου τους, δίνοντας εξουσία στον συναισθηματικό ομφάλιο λώρο της ταυτότητάς τους…
εγώ θα ρωτήσω αλλιώς...

Πόσο Πίστη και Εμπιστοσύνη χρειάζεται να μην έχεις καν πατέρα και μητέρα...

και πόση ωριμότητα βεβαιώς βεβαίως...
η πνευματική δραστηριοποιήση είναι μόνο η ανάπτυξη προς την Λογική του Πνεύματος σου...όταν πας προς τα εκεί, δεν χρειάζεσαι καθοδήγηση για το σωστό και το λάθος, το ξέρεις ήδη μέσα σου...
:x :x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από panos »

Vaso έγραψε:εγώ θα ρωτήσω αλλιώς...

Πόσο Πίστη και Εμπιστοσύνη χρειάζεται να μην έχεις καν πατέρα και μητέρα...

και πόση ωριμότητα βεβαιώς βεβαίως...


Συνήθως η ωριμότητα χάνεται μέσα στα γνωστές αγκαλιές, περιμένοντας το χειροκρότημα, που δεν έρχεται γμτ!

Ιδού ο άνθρωπος!

Και όσο και να σοκάρει η αλήθεια, συνήθως την παρατηρούμε στους άλλους...

:x
η πνευματική δραστηριοποιήση είναι μόνο η ανάπτυξη προς την Λογική του Πνεύματος σου...όταν πας προς τα εκεί, δεν χρειάζεσαι καθοδήγηση για το σωστό και το λάθος, το ξέρεις ήδη μέσα σου...

τελικα ολοι το ξερουμε μεσα μας αλλα εμενουμε στον φοβο του αγνωστου και του λιγου η υποτεθεμενη ασφαλεια του συνοστισμου και η ελπιδα οτι θα βρουμε καποιον να κλαψουμε/κλαψει στον ωμο μας/του για να σεικωσουμε το μαρτυριο αυτο μας κανει να εθελωτυφλουμε στην μονη επιλογη που εχουμε να Ζησουμε και προχωραμε με το κεφαλι σκημενο ψαχνωντας την ελπιδα να ζησουμε μεσα στον βουρκο :-( :-( :-( :-(
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:cry: :cry: :cry: @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από Emmaki »

:cry: :cry: :cry:

Ας ξυπνησουν γμτ και ας μην γελανε μονο....θεωρωντας οτι δεν τους αφορα!!!!! @};-
εγώ θα ρωτήσω αλλιώς...

Πόσο Πίστη και Εμπιστοσύνη χρειάζεται να μην έχεις καν πατέρα και μητέρα...

και πόση ωριμότητα βεβαιώς βεβαίως..
@};- @};- @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟΣ...

Δημοσίευση από VasilisM »

εγώ θα ρωτήσω αλλιώς...

Πόσο Πίστη και Εμπιστοσύνη χρειάζεται να μην έχεις καν πατέρα και μητέρα...

και πόση ωριμότητα βεβαιώς βεβαίως..
Πόσο βαθιά ριζωμένοι είναι αυτοί οι ρόλοι μέσα σε έναν άνθρωπο.. βλέπω μια γνωστή μου που είναι έγκυος και ανεβάζει στο φβ συνέχεια κάτι ποστ τύπου "baby girl - proud mom" και άλλα χαριτωμένα.. και αναρωτιέμαι γιατί τελικά να έχουν οι άνθρωποι μια τέτοια ακατανίκητη τάση να γίνουν "μητέρα" και "πατέρας" πόσο πιο απλά θα ήταν να μεγάλωναν απλοί Άνθρωποι, απλούς Ανθρώπους.. όμως τελικά τα κάνουμε έτσι ακριβώς όπως μας τα έμαθαν χωρίς ίχνος αμφισβήτησης, ακόμη και αν μεγαλώσαμε μέσα σε ένα ανθυγιεινό περιβάλλον, που αποτελούνταν από αυτούς τους ρόλους. Η κοινωνία όλη είναι δομημένη πάνω σε αυτούς τους ρόλους, ο καθένας κουβαλάει τους γονείς του μαζί του και όταν έρθει η στιγμή να αναπαραχθεί, τσακ βγαίνει αυτόματα ο ρόλος.. έγινα μητέρα λέει η άλλη, ξέρω πως θα μεγαλώσω το παιδί μου, είναι το ένστικτο.. δεν χρειάζεται να διαβάσω βιβλία.. ναι μωρή τα κατάφερες περίφημα, ακόμη ένας α-σθενής.. το έκανες κι εσύ το καθήκον σου, άντε άλλο ένα και μετά άλλο ένα.. έτσι για ποικιλία, μήπως και βγει κανένα σκάρτο..
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”