Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ο Θεός είναι μόνο στον Ουσιώδη Στόχο μας…και αυτόν δεν τον εφαρμόζουμε με τον αυτόματο πιλότο, γιατί αποκλείεται να μπορέσουμε να πετάξουμε έξω από το πλαίσιο…Δεν υπάρχει καμία πορεία χαραγμένη στον αυτόματο πιλότο, που να συμφιλιώνεται με τον Θεό μέσα μας…Γιατί εκείνος υπερβαίνει την ταπείνωση που υποβάλαμε στον Εαυτό μας, να ζήσει ψυχαναγκαστικά μέσα στο πλαίσιο, λαμβάνοντας μόνο λίγες λανθασμένες ασφάλειες…
Ο Θεός μέσα μας ανυψώνεται σε έναν δικό του συμπαντικό ρυθμό Αγάπης, αν συναντηθούμε είναι μόνο θέμα Απόφασης και όχι τύχης

:x :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
xanthia
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2012 6:35 pm

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από xanthia »

Νομίζουμε ότι παίρνουμε άλλον δρόμο, διαφορετικό από τους γονείς μας, μα όποιον δρόμο και να πάρουμε, μέσα στο πλαίσιο, θα μας οδηγήσει πάλι μέσα στο πλαίσιο...
:cry: :cry: :cry:
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από Stefanos »

:x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Ο Θεός είναι μόνο στον Ουσιώδη Στόχο μας…και αυτόν δεν τον εφαρμόζουμε με τον αυτόματο πιλότο, γιατί αποκλείεται να μπορέσουμε να πετάξουμε έξω από το πλαίσιο…Δεν υπάρχει καμία πορεία χαραγμένη στον αυτόματο πιλότο, που να συμφιλιώνεται με τον Θεό μέσα μας…Γιατί εκείνος υπερβαίνει την ταπείνωση που υποβάλαμε στον Εαυτό μας, να ζήσει ψυχαναγκαστικά μέσα στο πλαίσιο, λαμβάνοντας μόνο λίγες λανθασμένες ασφάλειες…
Ο Θεός μέσα μας ανυψώνεται σε έναν δικό του συμπαντικό ρυθμό Αγάπης, αν συναντηθούμε είναι μόνο θέμα Απόφασης και όχι τύχης
:x :x :x :x :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

για να δω τώρα...τι θα πουν, όταν ο Σουλεϊμάν ο μεγαλοπρεπής τους χτυπήσει την πόρτα και τους πει "παρακαλώ γυρίστε"
Καλά, ο Σουλεϊμάν, μπλιέχ... αλλά κάτι άλλα παιδάκια που παίζουν στο σίριαλ που πήρε το μάτι μου... χμμ... :D :D

=)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :))
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από VasilisM »

Αλλάχ Αλλάχ =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

=)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :))
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Ο Θεός είναι μόνο στον Ουσιώδη Στόχο μας…και αυτόν δεν τον εφαρμόζουμε με τον αυτόματο πιλότο, γιατί αποκλείεται να μπορέσουμε να πετάξουμε έξω από το πλαίσιο…Δεν υπάρχει καμία πορεία χαραγμένη στον αυτόματο πιλότο, που να συμφιλιώνεται με τον Θεό μέσα μας…Γιατί εκείνος υπερβαίνει την ταπείνωση που υποβάλαμε στον Εαυτό μας, να ζήσει ψυχαναγκαστικά μέσα στο πλαίσιο, λαμβάνοντας μόνο λίγες λανθασμένες ασφάλειες…
Ο Θεός μέσα μας ανυψώνεται σε έναν δικό του συμπαντικό ρυθμό Αγάπης, αν συναντηθούμε είναι μόνο θέμα Απόφασης και όχι τύχης
@};- :x :x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Αυτό που κάνει τις συμπεριφορές μας επαναλαμβανόμενες και διαρκείς δεν είναι παρά το ότι μπήκαμε στο πλαίσιο των στόχων της ζωής, και χάσαμε το νόημά της...Χάσαμε τις Ουσιώδεις Αλήθειες και ακολουθήσαμε τις πεπατημένες πραγματικότητες...
Βασούλα έγραψε:Το ότι μπορούμε να ζούμε, να εργαζόμαστε, να μορφωνόμαστε, να έχουμε δραστηριότητες, δεν σημαίνει ότι είμαστε ώριμοι Άνθρωποι…
Σημαίνει ότι έχουμε βάλει την ζωή μας στον «αυτόματο πιλότο» και πάει στην πεπατημένη πορεία…
Η πεπατημένη πορεία του αυτόματου πιλότου όμως δεν είναι η Ζωή που βιώνεται σαν μύηση, είναι η Ζωή που χάνεται από τον Εαυτό μας...

Οι θεμελιώδεις Αλήθειες της Ζωής δεν χαράζονται στις πεπατημένες πορείες, δεν χαράχτηκαν ποτέ, δεν είναι φιλοσοφία αυτό, είναι Λογική…
Το να μπορώ να ρίχνω μια Λογική ματιά στο παρελθόν, σημαίνει ότι μπορώ να έχω την κρίση στο Παρόν μου…
Η κρίση συμβαίνει, αυτήν την στιγμή, στις πανανθρώπινες Αλήθειες της Ζωής που χάθηκε και όχι στην πραγματικότητά μας…Χάθηκε κάπου μέσα στο πλαίσιο της ψυχαναγκαστικής μας πορείας, χάθηκε μέσα στην αυτόματη πλοήγηση σε έναν δρόμο, που δεν περιέχει τον θεό, παρά μόνο στις ανούσιες «αμαρτίες» και στις ανούσιες καλοσύνες…
Βασούλα έγραψε:Ο Θεός είναι μόνο στον Ουσιώδη Στόχο μας…και αυτόν δεν τον εφαρμόζουμε με τον αυτόματο πιλότο, γιατί αποκλείεται να μπορέσουμε να πετάξουμε έξω από το πλαίσιο…Δεν υπάρχει καμία πορεία χαραγμένη στον αυτόματο πιλότο, που να συμφιλιώνεται με τον Θεό μέσα μας…Γιατί εκείνος υπερβαίνει την ταπείνωση που υποβάλαμε στον Εαυτό μας, να ζήσει ψυχαναγκαστικά μέσα στο πλαίσιο, λαμβάνοντας μόνο λίγες λανθασμένες ασφάλειες…
Ο Θεός μέσα μας ανυψώνεται σε έναν δικό του συμπαντικό ρυθμό Αγάπης, αν συναντηθούμε είναι μόνο θέμα Απόφασης και όχι τύχης
Α ρε Βασούλα!!!! :romance-kisscheek:
Μα πόσο "τυχαία" έπεσα σε αυτό σήμερα?
O:-) O:-) O:-)
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Τυχαία?
Δεν την ξέρω την λέξη αυτή, Μανούλη μου

:)) :)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:romance-heartbeating: :romance-inlove:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”