Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:Ένας νέος άνθρωπος γεννιέται στην Γη και κανείς δεν τον καλωσορίζει γι’ αυτό που Είναι…
Όλοι χαίρονται και κάνουν όνειρα γι’ αυτό που θα το κάνουν

Έχουν ήδη ένα πλάνο συμπεριφορών κα ηθικής μέσα στο οποίο θα διαμορφώσουν την νέα Ανθρώπινη Ύπαρξή που ήρθε στον Φυσικό Κόσμο να Ζήσει την δικής της Ζωή…
Κανείς όμως δεν το αναγνωρίζει αυτό…
Η δική μου Ζωή φαίνεται σαν να μην είναι δικό μου δικαίωμα και προνόμιο…Φαίνεται σαν να έχει προδιαγραφεί ήδη μέσα στους προγόνους και τους απογόνους…στο πριν και το μετά…
:-( :-( :-( ετσι ακριβως..

Όπως και να έχει όμως, ο άνθρωπος έχει δύο επιλογές…ή θα κοιμηθεί όπως του στρώνουν, ή θα αποφασίσει να ξυπνήσει στην Ζωή που Θέλει…

Άλλωστε επί της Θελήσεως δοκιμαζόμαστε στον Φυσικό Κόσμο. Γιατί εδώ ο φόβος είναι επιλογή…
:cheers: :cheers: :cheers: :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από eirini »

Ένας νέος άνθρωπος γεννιέται στην Γη και κανείς δεν τον καλωσορίζει γι’ αυτό που Είναι…
Όλοι χαίρονται και κάνουν όνειρα γι’ αυτό που θα το κάνουν

Έχουν ήδη ένα πλάνο συμπεριφορών κα ηθικής μέσα στο οποίο θα διαμορφώσουν την νέα Ανθρώπινη Ύπαρξή που ήρθε στον Φυσικό Κόσμο να Ζήσει την δικής της Ζωή…
Κανείς όμως δεν το αναγνωρίζει αυτό…
Η δική μου Ζωή φαίνεται σαν να μην είναι δικό μου δικαίωμα και προνόμιο…Φαίνεται σαν να έχει προδιαγραφεί ήδη μέσα στους προγόνους και τους απογόνους…στο πριν και το μετά…
:-(
Όπως και να έχει όμως, ο άνθρωπος έχει δύο επιλογές…ή θα κοιμηθεί όπως του στρώνουν, ή θα αποφασίσει να ξυπνήσει στην Ζωή που Θέλει…

Άλλωστε επί της Θελήσεως δοκιμαζόμαστε στον Φυσικό Κόσμο. Γιατί εδώ ο φόβος είναι επιλογή…
:x :x :)
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από elenaki »

Elisavet έγραψε:
Όπως και να έχει όμως, ο άνθρωπος έχει δύο επιλογές…ή θα κοιμηθεί όπως του στρώνουν, ή θα αποφασίσει να ξυπνήσει στην Ζωή που Θέλει…

Άλλωστε επί της Θελήσεως δοκιμαζόμαστε στον Φυσικό Κόσμο. Γιατί εδώ ο φόβος είναι επιλογή…
πόσο θάρρος θέλει όμως για να επιτρέψεις στον εαυτό σου να επιλέξει ! :x

Ετσι Ελλακι μου!! :x @};-
Φαντασου μονο οτι δεν ενιωθα καν οτι ειχα Επιλογη..ποσο μαλλον το Θαρρος.. @-)
Η κοινωνία έγινε ο καθρέφτης του καθενός μας και καθρέφτης του καλού και του κακού και της Ζωής που δεν Ζήσαμε…του Θεού που δεν Νιώσαμε…
Βασουλα μας... @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Όπως και να έχει όμως, ο άνθρωπος έχει δύο επιλογές…ή θα κοιμηθεί όπως του στρώνουν, ή θα αποφασίσει να ξυπνήσει στην Ζωή που Θέλει…

Άλλωστε επί της Θελήσεως δοκιμαζόμαστε στον Φυσικό Κόσμο. Γιατί εδώ ο φόβος είναι επιλογή…

@};- :x :x
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26034
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Όπως και να έχει όμως, ο άνθρωπος έχει δύο επιλογές…ή θα κοιμηθεί όπως του στρώνουν, ή θα αποφασίσει να ξυπνήσει στην Ζωή που Θέλει…

Άλλωστε επί της Θελήσεως δοκιμαζόμαστε στον Φυσικό Κόσμο. Γιατί εδώ ο φόβος είναι επιλογή…
@};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11319
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από JOANNA »

vaso έγραψε:Όπως και να έχει όμως, ο άνθρωπος έχει δύο επιλογές…ή θα κοιμηθεί όπως του στρώνουν, ή θα αποφασίσει να ξυπνήσει στην Ζωή που Θέλει…

Άλλωστε επί της Θελήσεως δοκιμαζόμαστε στον Φυσικό Κόσμο. Γιατί εδώ ο φόβος είναι επιλογή…
Την δευτερη :x :x :x :cheers: :cheers:
@};- @};-
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
xanthia
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2012 6:35 pm

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από xanthia »

Βασούλα μου τόσο αληθινό κείμενο :cry: :cry: :cry:
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από Έφη »

:x :x :x
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από Stefanos »

Vaso έγραψε: Όπως και να έχει όμως, ο άνθρωπος έχει δύο επιλογές…ή θα κοιμηθεί όπως του στρώνουν, ή θα αποφασίσει να ξυπνήσει στην Ζωή που Θέλει…

Άλλωστε επί της Θελήσεως δοκιμαζόμαστε στον Φυσικό Κόσμο. Γιατί εδώ ο φόβος είναι επιλογή…
:x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Valia

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε: Είναι πιο εύκολο να αποδεχτούμε την κατάθλιψη των παιδιών μας, από το να τους δώσουμε το δικαίωμα να Ζήσουν την δική τους Ζωή, να βρουν την δική τους εσωτερική αλήθεια, να μην ακολουθήσουν ούτε μία από τις δικές μας προσδοκίες, ούτε έναν από τον δικό μας θάνατο, ούτε μία από την δική μας ανία, ούτε έναν από τον δικό μας πόλεμο…
…Λες και χρειάζεται να μας ρωτήσουν…Έλα όμως που μας ρωτάνε…
«Γιατί μαμά? Γιατί μπαμπά?»
«Σώπα, μην μιλάς, έτσι είναι το καλό μας…-----»
:-( :-( :-( @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΣΑΜΕ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Το ότι οι άνθρωποι γενικά πειραματίζονται με το καλό και το κακό, δεν το παραδέχονται επί της ουσίας, γιατί είναι σίγουροι ότι επιλέγουν πάντα το καλό…
Το καλό τους, το καλό των παιδιών τους, το καλό της χώρας τους, το καλό των άλλων…Κάποιος όμως τους χαλάει τα σχέδια, πάντα την τελευταία στιγμή και τελικά το καλό που επέλεξαν, το σωστό που ακολούθησαν, η ηθική μέσα στην οποία διαμορφώθηκαν και διαμόρφωσαν τον κόσμο τους, δεν έφερε τα αναμενόμενα αποτελέσματα…Η κοινωνία έγινε ο καθρέφτης του καθενός μας και καθρέφτης του καλού και του κακού και της Ζωής που δεν Ζήσαμε…του Θεού που δεν Νιώσαμε…
Μεγάλη αλήθεια αυτό δυστυχώς...
:-( :-( :-(
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”