ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Mάνος έγραψε:Ξέρετε τι ξύλο έχω φάει σαν παιδάκι από τον παππού μου στο βωμό του "ότι κάνεις να το κάνεις τέλειο! ...Αλλιώς να μην το κάνεις καθόλου!" Ξύλο όμως, όχι αστεία...!
Και να που τώρα είμαι ένας άνθρωπος με τόσα μα τόσα πολλά κουτάκια!!! Είχα τόσο προγραμματισμό στη ζωή μου και δυστυχώς ακόμα να ξεφύγω από αυτόν! Θα φταίει λιγάκι και το ζώδιο μου, δε μπορεί (παρθένος γαρ - να τα λέμε και αυτά!)

Μην νομίζεις γλυκούλι, οι γονείς ξέρουν σε ποιόν "γάιδαρο" θα φορτώσουν την ανωριμότητα τους...δεν φορτώνουν σε όλα τα παιδιά το ίδιο βάρος...

Η πρόθεση και το βάρος είναι ολόιδιο, όμως διαφέρει το "γαϊδούρι" και έτσι αναγκάζονται και το μαζεύουν...

να τα λέμε κι αυτά...

:-??
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Ελενάκι έγραψε:πλεον αφηνομαι στη ροη της ημερας ασχετα με το τι εχω προγραμματισει που μπορει να γυρισει ολο αναποδα αλλα τελικα να ειναι τοσο πιο βολικο για μενα γιατι εχω ισχυροποιησει το Θελω μου πολυ συνειδητα οσον αφορα αυτο που πραγματικα με ευχαριστει!
Μετα απ'ολο αυτο συνειδητοποιησα πως η ζωη δεν ειναι μονο δουλεια,αλλα και Χαρα και διασκεδαση και ανεμελια..και το σημαντικοτερο..μπορεις να τα κανεις ολα!
Εστιάζουμε στα θέλω μας λοιπόν! Καλό μου ακούγεται για αρχή, αλλά φοβάμαι πως το θέλω με το πρέπει δνε είναι ξεκάθαρα μέσα μου... Φοβάμαι πως θέλω γιατί πρέπει. Εκεί είναι που χάνεται το παιχνίδι... Από αύριο το πρωί κι όλας παρατήρηση σε αυτό! Ευχαριστώ πολύ Ελενάκι μου >:d< >:d< >:d<
Φωτεινή έγραψε:έχει να κάνει και μόνο με το πόσο έχεις μέσα σου αποκαταστήσει, εμφυσήσει να το πω
την Χαρά της Ύπαρξης σου κάθε στιγμή, ώστε ακόμα και αν μια μέρα "φαίνεται" ίδια
να μην είναι μέσα σου έτσι γιατί την απολαμβάνεις συνειδητά και όλο έχεις εκπλήξεις για Εσένα :)
και λέει η Ρωρ δεν θυμάμαι ακριβώς πως, καμία μέρα δεν είναι ίδια...
Φράση κλειδί: "Η Χαρά της Ύπαρξης σου κάθε στιγμή" Το κρατάω αυτό Φωτεινούλα μου και θα προσπαθήσω να το θέσω σε εφαρμογή, ακόμα και στα πιο καθημερινά, ακόμα και στα πιο τετρημένα! :* :* :* ...Όσο για τη φίλη μας τη Ρωρ, συνομιλούμε καθημερινά! Πάντα τραβάω μια κάρτα είτε στην αρχή είτε στο τέλος της ημέρας. Εκεί που παθαίνω λαλά είναι στη συγχρονικότητα!!! Και σκέψου πως είναι μόνο από τον υπολογιστή! Φαντάσου να την είχα εδώ, να την άγγιζα, να έπερνε από την ενέργεια μου, να ήξερα να βάζω πάνω συμβολάκια... 8-> 8-> 8->
Βάσω έγραψε:Μην νομίζεις γλυκούλι, οι γονείς ξέρουν σε ποιόν "γάιδαρο" θα φορτώσουν την ανωριμότητα τους...δεν φορτώνουν σε όλα τα παιδιά το ίδιο βάρος...

Η πρόθεση και το βάρος είναι ολόιδιο, όμως διαφέρει το "γαϊδούρι" και έτσι αναγκάζονται και το μαζεύουν...
Δεν κατάλαβα τον παραλληλισμό σου Βασούλα μου... :-( :-( :-( Τί εννοείς;

Ειρηνάκι μου @};- @};- @};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Εννοώ ότι και η προσωπικότητα του παιδιού παίζει ρόλο στο ποιά πρότυπα θα του φορτώσουν οι γονείς του και εκείνο θα τα δεχτεί στωικά, έναντι πχ. του αδερφού του που μπορεί σε κάποια να αντιδράσει και να μην τα πάρει τόσο βαθιά και αυτό σε σχέση με αυτό που είπες
! Θα φταίει λιγάκι και το ζώδιο μου, δε μπορεί (παρθένος γαρ - να τα λέμε και αυτά!)
το "γαϊδούρι" πήγαινε στο παιδί, σαν αυτό που σηκώνει την ανωριμότητα των γονιών (και των παππούδων ενίοτε)

έτσι δεν εκπαιδεύουν τα ζώα για να είναι υπάκουα? με το ξύλο...


>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από eirini »

Κι εγω ετρωγα καθε μεσημερι επειδη ξυπνουσα τον πατερα μου με τις φωνες μου.... καθομουν ησυχη ησυχη και ερχοταν ο αδερφος μου και με τσιμπαγε, εσπρωχνε και μετα τις ετρωγα και απο πανω.... Ααα ρε μλαρια εκπαιδευτειτε.... =((
Μανο Βασουλα >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από Sofoula »

Μμμ, να, κάτι τέτοια διαβάζω και μετά θυμάμαι και τα δικά μου και κοντεύω να αποκτήσω τελειομανία στο να κράζω γονείς...

Βασικά νομίζω πως το έχω κάνει ήδη, πιστεύω κράζω τέλεια στο συγκεκριμένο θέμα :-D :-D :-D
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από ksan8oula »

Χε χε χε χε ..γεια σας..... Παρθενακι εδω .....λατρης του τελειου και του προγραμματισμενου.Χαρτι και μολιβι κραταω, για να γραφω με την σειρα τι δουλειες εχω να κανω ....Μη δω καδρο στραβο.....Αν περασει η μερα και δεν εχω κανει τιποτα απο οσα ειχα προγραμματισει αρχιζει να με πιανει αγχος ,νευρικοτητα και ακαθοριστος θυμος .Τωρα ιδικα που λογω του προβληματος μου ,δε μπορω να ελεγχω την καθημερινοτητα μου ,ο θυμος ειναι μονιμος μεσα μου!!!
Ε ρε ξυλο το θελουμεεεεεε Χαμπελε Χαμπελεεεεε :D
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Εννοώ ότι και η προσωπικότητα του παιδιού παίζει ρόλο στο ποιά πρότυπα θα του φορτώσουν οι γονείς του και εκείνο θα τα δεχτεί στωικά, έναντι πχ. του αδερφού του που μπορεί σε κάποια να αντιδράσει και να μην τα πάρει τόσο βαθιά και αυτό σε σχέση με αυτό που είπες
Βασούλα μου τιείπες τώρα, να ξέρες...!!!
Χρόνια ολόκληρα είχα μια απορία: μα γιατί να επηρεάζομαι τόσο πολύ από τις αντιδράσεις των γονιών μου και τα αδέρφια μου όχι...(!) Μπορεί να μην μπορείς να αντιληφθείς τον βαθμό επηρεασμού, αλλά το επέτρεπα να συμβαίνει σχεδόν αμαχητί!!! Πόσα μπλοκαρίσματα μου έχει προκαλέσει αυτό σε πολλά θέματακαι άντε τώρα να αρχίσωνα ξεμπλοκάρω... Από πού ν' αρχίσω δεν ξέρω(!) :-( :-( :-(

>:d< >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Να αρχίσεις από το ότι είσαι μοναδική Ψυχή, Μάνο μου και ότι δεν έχεις ανάγκη να υπακούεις, μα ούτε να υιοθετείς πρότυπες συμπεριφορές , αλλά μόνο να εξελίσσεσαι, να επιτρέπεις στην Αγάπη να σε βρει και να αποδέχεσαι αυτό που είσαι

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Να αρχίσεις από το ότι είσαι μοναδική Ψυχή, Μάνο μου και ότι δεν έχεις ανάγκη να υπακούεις, μα ούτε να υιοθετείς πρότυπες συμπεριφορές , αλλά μόνο να εξελίσσεσαι, να επιτρέπεις στην Αγάπη να σε βρει και να αποδέχεσαι αυτό που είσαι
:x :x :x :x @};-

Μάνο @};- >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Μανο μου γλυκε... >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Κώδικας: Επιλογή όλων

      Μην νομίζεις γλυκούλι, οι γονείς ξέρουν σε ποιόν "γάιδαρο" θα φορτώσουν την ανωριμότητα τους...δεν φορτώνουν σε όλα τα παιδιά το ίδιο βάρος...     
αυτό πάλι ποτέ μου δεν μπόρεσα να το καταλάβω γιατί συμβαίνει :roll:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Να αρχίσεις από το ότι είσαι μοναδική Ψυχή, Μάνο μου και ότι δεν έχεις ανάγκη να υπακούεις, μα ούτε να υιοθετείς πρότυπες συμπεριφορές , αλλά μόνο να εξελίσσεσαι, να επιτρέπεις στην Αγάπη να σε βρει και να αποδέχεσαι αυτό που είσαι
Με συγκίνησες μωρε Βασούλα μου... >:d< >:d< >:d<
O:-) O:-) O:-)

Ιωαννάκι :x >:d< >:d< >:d<
Αμαλία μου :x >:d< >:d< >:d<
Βικούλα :x >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Βασούλα μου @};- @};- @};-

Μάνο μου >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Να αρχίσεις από το ότι είσαι μοναδική Ψυχή, Μάνο μου και ότι δεν έχεις ανάγκη να υπακούεις, μα ούτε να υιοθετείς πρότυπες συμπεριφορές , αλλά μόνο να εξελίσσεσαι, να επιτρέπεις στην Αγάπη να σε βρει και να αποδέχεσαι αυτό που είσαι
>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ...

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:Να αρχίσεις από το ότι είσαι μοναδική Ψυχή, Μάνο μου και ότι δεν έχεις ανάγκη να υπακούεις, μα ούτε να υιοθετείς πρότυπες συμπεριφορές , αλλά μόνο να εξελίσσεσαι, να επιτρέπεις στην Αγάπη να σε βρει και να αποδέχεσαι αυτό που είσαι

>:d< >:d< >:d< >:d<
:-( >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Βασούλα, Μάνο :x :x :x
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”