ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Υπάρχουν τελικά, πάρα πολλοί λόγοι να αγαπάω και κανένας για να πολεμάω..
Μια φράση που κλείνει μέσα της έναν μεγάλο κύκλο αυτογνωσίας…

Κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να με πείσει πια ότι η γεύση της ζωής είναι πικρή...

Ακόμα και όταν βλέπω ανθρώπους να αγωνίζονται για να αποδείξουν την παρουσία τους, νιώθω πίσω από αυτόν τον αγώνα, τον τεράστιο φόβο τους μήπως χαθούν μέσα στην «ασημότητα» και χαμογελάω…

Η αληθινή φύση των πραγμάτων δεν αγωνίζεται ποτέ! Ρέει…
Και σίγουρα δεν χρειάζονται αποδείξεις γι’ αυτό!
Ούτε και καμιά ιδιαίτερη προσπάθεια…

Η προσπάθεια γίνεται μόνο πριν, μεταξύ ελέγχου και αυτό-ελέγχου, που δίνει κίνητρα για να εντοπίσουμε τον εσωτερικό μας πόλεμο, μέσα από τους μηχανισμούς της αξίας-αναξιότητας, του κέρδους και της απώλειας, του πόνου και της ευχαρίστησης.

΄Όταν δεν «γαντζώνεσαι» στην ζωή, τότε τα χέρια χαλαρώνουν και την αγγίζουν απαλά, με αγάπη, κατανόηση και συνειδητοποίηση…

Υπάρχει ένας μεγάλος πόλεμος! Αληθινός πόλεμος, όχι αυτός που κάνουμε μεταξύ μας οι άνθρωποι, έτσι γενικά και αόριστα…
Αυτός ο πόλεμος της αμφισβήτησης…

Το να γνωρίζεις μέσα σου την αληθινή κατάσταση της Αγάπης, δεν έχει να κάνει με την ανάγκη να γίνει αποδεκτή αυτή η κατάσταση, από άλλους…
Ίσως αυτή είναι η διαφοροποίηση της κατάστασης της Αγάπης μέσα στην Συνείδηση…Ότι δεν χρειάζεσαι αποδοχή, για κάτι που έχεις, χωρίς καμία αμφιβολία…

Μπορεί κάποιος να αμφισβητήσει το ύψος σου? Το χρώμα των ματιών σου? Το μάκρος των μαλλιών σου? Όχι βέβαια…
Γιατί ακριβώς δεν νιώθεις καμία αμφιβολία γι’ αυτά…
Δεν υπάρχει ανάγκη επιβεβαίωσης μέσα σου, για κάτι που είσαι σίγουρος!

Το ίδιο ισχύει όμως και με την εσωτερική μας κατάσταση…
Αν είσαι σίγουρος γι’ αυτήν, τότε δεν υπάρχει η ανάγκη επιβεβαίωσης από κανέναν…Ούτε χρειάζεται να πείσεις κανέναν…

Αν η εσωτερική κατάσταση της Συνείδησης είναι η Αγάπη, και το γνωρίζεις πέρα από κάθε αμφιβολία, τότε εκλείπει αυτόματα και η ανάγκη να την επιβεβαιώσεις μέσα από ρόλους…
Μπορεί να αμφισβητηθεί από όλους…Αν όμως εσύ είσαι απόλυτα σίγουρος και ασφαλής ότι έχεις αναπτυχθεί προς τους Νόμους του Θεού και του Ανθρώπου, οι κοινωνικοί ρόλοι παύουν να ισχύουν μέσα σου…

Δεν χρειάζεσαι κανέναν για να σου επιβεβαιώσει την Σοφία, δεν χρειάζεσαι κανέναν να σου επιβεβαιώσει την Αγάπη…
Δεν χρειάζεσαι κανέναν να σου επιβεβαιώσει τον Εαυτό σου…Την θειότητα, το Πνεύμα που εκφράζεται στην Ανθρώπινη Φύση σου…

Αυτό που μας κάνει να πολεμάμε μεταξύ μας, για το ποιανού η Αγάπη, η Σοφία και η εξ αυτών απορρέουσα Συμπονετική δράση είναι καλύτερη, σωστότερη, αποτελεσματικότερη, είναι ακριβώς αυτή η αμφίβολη εσωτερική κατάσταση που δεν έχουμε στερεώσει επαρκώς και με ακεραιότητα στην Ψυχή μας.

Όταν έχουμε εμείς οι ίδιοι αμφιβολία για τον Εαυτό μας, τότε θυμώνουμε αν μας αμφισβητούν…όπως θυμώνουμε αν δούμε ότι οι άλλοι εκφράζουν έναν διαφορετικό τρόπο από αυτόν που εμείς θεωρούμε σωστό και αποτελεσματικό…
Το Ανώτερο Καλό του καθενός είναι ανάλογο με τις Προθέσεις της Καρδιάς και μιας Νοημοσύνης που δεν έχει καμία σχέση με την λογική του καλού και του κακού…

Είναι μια ένδειξη αυτή, για το πόσο ακέραιος είσαι μέσα στον Εαυτό σου…
Η ακεραιότητα είναι ένας «ιδιαίτερος» Δρόμος της Αγάπης και της Σοφίας που εκφράζονται ανάλογα με το «Ύψος» που έχει κατακτήσει η Συνείδησή μας.

Όταν στοχεύουμε υψηλότερα από την εσωτερική ακεραιότητα μας, τότε γινόμαστε αλαζονικοί με τους άλλους…
Θεωρούμε ότι όλα τα ξέρουμε και δεν έχουμε την ταπεινότητα να ανοίξουμε στον άλλον για να πάρουμε τα μαθήματά μας…
Ο Πνευματικός εγωισμός είναι το χειρότερο που μπορεί να συμβεί στον δρόμο του αναζητητή…

Η γνώση που μπορεί κάποιος να αποκομίσει από την εσωτερική του αναζήτηση δεν τον καθιστά δάσκαλο κανενός, αν δεν καταφέρει να απαλλαγεί από ρόλους.
Πάντα θα τους αναζητά σε κάθε του σχέση, για να τον τρέφουν.

Σαφώς στην ανθρώπινη οικογένεια, που όλοι ανήκουμε, ο καθένας αναπτύσσει τις δικές του ταχύτητες αφύπνισης, μαθαίνει να ξετυλίγει την εμπειρία του, μέσα στις ανθρώπινες σχέσεις, παίρνοντας και δίνοντας μαθήματα. ΄Ετσι, κατά κάποιον τρόπο, ο ένας γίνεται δάσκαλος για τον άλλον, σε ανύποπτες στιγμές…
Αυτό όμως δεν αφορά την πνευματική καθοδήγηση…Αφορά την εσωτερική κατάσταση του καθενός….Τα μαθήματα που παίρνει, χρειάζεται να τα συνειδητοποιεί, αλλά τα μαθήματα που δίνει, δεν χρειάζεται να τα συνειδητοποιεί αυτός, αλλά ο άλλος που τα πήρε…

Είναι εντελώς λανθασμένη η άποψη, ότι δίνεις σε κάποιον μαθήματα και οφείλεις να το γνωρίζεις…
Παίρνεις τον ρόλο του δασκάλου, χωρίς εσωτερικό υπόβαθρο με αυτόν τον τρόπο.
Και είναι μια συνήθεια, που αν την αποκτήσεις, θα την εκφράζεις σε κάθε σου σχέση, φιλική ή συντροφική…

Ενόσω είσαι στον Δρόμο σου σαν «μαθητής» ολοκληρώνεις τις εργασίες που ανήκουν στο «Ύψος» της συνειδησιακής σου ακεραιότητας…Αν πας να πηδήξεις τάξεις, θα φτάσεις στην τελευταία και δεν θα γνωρίζεις τίποτα άλλο, παρά το πώς θα επιβεβαιώνεσαι συνεχώς από τους άλλους…

Ο εσωτερικός Δρόμος έχει μια ισονομία στην σχέση εμπειρία-γνώση και είναι θέμα του πόσο επιτρέπεις το βίωμα να έρθει με πνευματική ωριμότητα και να ολοκληρώσει νόηση και συναίσθημα, ενόσω αναπτύσσεις την Συνείδησή σου...
Οι Στόχοι του Δρόμου δεν είναι εξουσιαστικοί, αλλά κατευθυντήριοι…
Το να έχεις την ίδια Κατεύθυνση από την Αρχή, σε κάνει να μην οραματίζεσαι το τέλος σαν λύτρωση ή σαν αξία, αλλά να βιώνεις την διαδρομή με ταπεινότητα τόση, όση περιέχει το «εν οίδα, ότι ουδέν οίδα»…

Το ότι είχες ένα χέρι να στηριχτείς όταν το είχες ανάγκη, είναι το ίδιο σε αισθήματα, όπως το να είσαι σε θέση και να δώσεις το χέρι σου για να στηρίξεις και όχι για να τραβήξεις…

Πριν, λοιπόν, ανακαλύψουμε τους λόγους που δίνουμε, ας ανακαλύψουμε πρώτα αν είμαστε διατεθειμένοι να λάβουμε…Η προσφορά που αξιολογείται σαν ιδιοτελής ή ανιδιοτελής, έχει άμεση σύνδεση με αυτό που μας δίνεται, κάθε φορά με Σοφία, και είμαστε ανοιχτοί να το λάβουμε, και όχι με αυτό που θέλουμε ντε και καλά να λάβουμε ή να δώσουμε…


Αν αυτό δεν το προσέξουμε, θα χαλάμε όλες τις σχέσεις μας...

Το να φύγεις από τον εγωιστικό μηχανισμό που κινεί κάποιες διαδικασίες στον υλικό κόσμο, δεν σημαίνει ότι δεν θα τον συναντήσεις και σαν πνευματική αλαζονεία, ενόσω προχωράς σε έναν Δρόμο χωρίς να έχεις Κατεύθυνση, παρά μόνο τον υλικό κόσμο!


@};-
Συνημμένα
xeri-forum.jpg
xeri-forum.jpg (68.85 KiB) Προβλήθηκε 5232 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Μπορεί κάποιος να αμφισβητήσει το ύψος σου? Το χρώμα των ματιών σου? Το μάκρος των μαλλιών σου? Όχι βέβαια…
Γιατί ακριβώς δεν νιώθεις καμία αμφιβολία γι’ αυτά…
Δεν υπάρχει ανάγκη επιβεβαίωσης μέσα σου, για κάτι που είσαι σίγουρος!

Το ίδιο ισχύει όμως και με την εσωτερική μας κατάσταση…
Αν είσαι σίγουρος γι’ αυτήν, τότε δεν υπάρχει η ανάγκη επιβεβαίωσης από κανέναν…Ούτε χρειάζεται να πείσεις κανέναν…
@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

@};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Είναι ένα πρότυπο, αυτό του δασκάλου, που συνεχώς παρατηρώ ότι παραμονεύει στην γωνία. Από την μία το έχω στο νού μου, μην τυχόν και σκάσει μύτη, από την άλλη όμως θέλω να μοιράζομαι και ιδέες μου και σκέψεις μου, πάνω στον πνευματικό δρόμο. Υπάρχει κάποια ένδειξη για να προσέξω, που θα μου δείξει ότι αρχίζω να το παίζω δάσκαλος;...
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Είναι εντελώς λανθασμένη η άποψη, ότι δίνεις σε κάποιον μαθήματα και οφείλεις να το γνωρίζεις…
Παίρνεις τον ρόλο του δασκάλου, χωρίς εσωτερικό υπόβαθρο με αυτόν τον τρόπο.
Και είναι μια συνήθεια, που αν την αποκτήσεις, θα την εκφράζεις σε κάθε σου σχέση, φιλική ή συντροφική…

Ενόσω είσαι στον Δρόμο σου σαν «μαθητής» ολοκληρώνεις τις εργασίες που ανήκουν στο «Ύψος» της συνειδησιακής σου ακεραιότητας…Αν πας να πηδήξεις τάξεις, θα φτάσεις στην τελευταία και δεν θα γνωρίζεις τίποτα άλλο, παρά το πώς θα επιβεβαιώνεσαι συνεχώς από τους άλλους…
παρα πολυ σημαντικο αυτο που αναφερεις Βασω! @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Αυτό που μας κάνει να πολεμάμε μεταξύ μας, για το ποιανού η Αγάπη, η Σοφία και η εξ αυτών απορρέουσα Συμπονετική δράση είναι καλύτερη, σωστότερη, αποτελεσματικότερη, είναι ακριβώς αυτή η αμφίβολη εσωτερική κατάσταση που δεν έχουμε στερεώσει επαρκώς και με ακεραιότητα στην Ψυχή μας.
@};- :cry:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από AMALIA »

Βασω!!! @};- @};- @};-
Η αληθινή φύση των πραγμάτων δεν αγωνίζεται ποτέ! Ρέει…
Και σίγουρα δεν χρειάζονται αποδείξεις γι’ αυτό!
Ούτε και καμιά ιδιαίτερη προσπάθεια…

Η προσπάθεια γίνεται μόνο πριν, μεταξύ ελέγχου και αυτό-ελέγχου, που δίνει κίνητρα για να εντοπίσουμε τον εσωτερικό μας πόλεμο, μέσα από τους μηχανισμούς της αξίας-αναξιότητας, του κέρδους και της απώλειας, του πόνου και της ευχαρίστησης.

΄Όταν δεν «γαντζώνεσαι» στην ζωή, τότε τα χέρια χαλαρώνουν και την αγγίζουν απαλά, με αγάπη, κατανόηση και συνειδητοποίηση…
:x :x :x :x

Ο εσωτερικός Δρόμος έχει μια ισονομία στην σχέση εμπειρία-γνώση και είναι θέμα του πόσο επιτρέπεις το βίωμα να έρθει με πνευματική ωριμότητα και να ολοκληρώσει νόηση και συναίσθημα, ενόσω αναπτύσσεις την Συνείδησή σου...
Οι Στόχοι του Δρόμου δεν είναι εξουσιαστικοί, αλλά κατευθυντήριοι…
Το να έχεις την ίδια Κατεύθυνση από την Αρχή, σε κάνει να μην οραματίζεσαι το τέλος σαν λύτρωση ή σαν αξία, αλλά να βιώνεις την διαδρομή με ταπεινότητα τόση, όση περιέχει το «εν οίδα, ότι ουδέν οίδα»…
:x :x @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

συγχρονικότατο όπως πάντα >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Στην περιπτωση που μας τσιγκλαει το αντιθετο τι συμβαινει μεσα μας?
Δηλαδη οταν καποιος παιρνει την θεση του δασκαλου προς εσενα αλλα δεν τον θεωρεις οτι εχει πετυχει πραγματα για τον εαυτο του τον ιδιο οποτε δεν εχεις διαθεση καν να τον ακουσεις και σε εκνευριζει ολο αυτο.
Επειδη μου εχει τυχει αλλα νιωθω οπως πχ το να παω γυμναστηριο και ερθει ενας 150κιλα και μου δινει συμβουλες στο τι να κανω και να με κρινει οτι δεν κανω καλα αυτα που κανω ακομα και αν εγω θεωρω οτι ειμαι σε πολυ καλυτερη κατασταση(εσωτερικη η εξωτερικη)
Εεε οχι δεν μπορω να τον ακουσω..εκνευριζομαι στις υποδειξεις απο τετοια ατομα. :-w
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Υπάρχει κάποια ένδειξη για να προσέξω, που θα μου δείξει ότι αρχίζω να το παίζω δάσκαλος;...
ναι Θοδωράκο υπάρχει. Η επιμονή σου να πείσεις τον άλλον, για την δική σου αλήθεια...

Είναι άλλο πράγμα να μοιράζεσαι κάποιο δικό σου βίωμα και άλλο πράγμα να έχεις την αλήθεια του, εφαρμοσμένη μέσα στο σύνολο των ανθρώπων...

Αυτό που βιώνεις εσύ, είναι μοναδικά δικό σου...Ούτε αλήθεια είναι, ούτε ψέμα...Είναι απλά δικό σου... Υποκειμενική αλήθεια δεν υπάρχει όμως...Γι' αυτήν την υποκειμενική αλήθεια, οι περισσότεροι άνθρωποι διαφωνούν και φτάνουν και σε ακραίες καταστάσεις διχογνωμίας.

Όταν αυτό το δικό σου, το δεις μέσα στο ασυνείδητο/συνειδητό και των περισσοτέρων των ανθρώπων, τότε θα έχεις και τα επιχειρήματα για την αλήθεια του και τότε δεν θα χρειάζεται να πείσεις κανένα, γιατί θα το ξέρεις εσύ πέρα από κάθε αμφιβολία...

Ο Δρόμος περιέχει πολύ αυτοπαρατήρηση, και μετά απλά παρατηρείς τα ευρύματα και στους άλλους...
Η ζωή των ανθρώπων μπορεί να φαίνεται, ακόμα και να είναι διαφορετική, αλλά τελικά είναι ίδια...μέχρι κάποιου σημείου, από το οποίο και έπειτα δεν υπάρχει πια για εσένα καμία αμφιβολία...Και τότε δεν χρειάζεται να πείσεις κανέναν...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Δηλαδη οταν καποιος παιρνει την θεση του δασκαλου προς εσενα αλλα δεν τον θεωρεις οτι εχει πετυχει πραγματα για τον εαυτο του τον ιδιο οποτε δεν εχεις διαθεση καν να τον ακουσεις και σε εκνευριζει ολο αυτο
όταν δεν έχεις πετύχει εσύ Τασούλη κάποια πράγματα για τον εαυτό σου, δεν νομίζω ότι μπορείς να κρίνεις ποιός και αν τα έχει πετύχει...
Συγκρίνεις τι με ποιόν?

Φυσικά σε εκνευρίζει (και δεν νομίζω να είναι δικό σου θέμα μόνο) να σου το παίζει κάποιος ξερόλας, γιατί σου θυμίζει την κατάσταση των γονιών σου και σε βάζει στην θέση του ανώριμου παιδιού που ήσουν, τότε που νόμιζες ότι τα ήξεραν όλα και έφαγες τα μούτρα σου όταν διαπίστωσες ότι και αυτοί δεν τα ήξεραν όλα (ίσως ουτε τα μισά από όσα ξέρεις εσύ τώρα).

Σου θυμίζει την ανωριμότητα και φυσικά σε εκνευρίζει ο ξερόλας!

Αυτόν τον αντιμετωπίζεις με την δική σου ωριμότητα... όσο εσύ ωριμάζεις, τόσο ο ξερόλας εξαφανίζεται απο΄τον δρόμο σου...


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

γιατί σου θυμίζει την κατάσταση των γονιών σου και σε βάζει στην θέση του ανώριμου παιδιού
:confusion-seeingstars: :silent: :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

:teasing-binkybaby:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πολύ σημαντικά όλα :x :x @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ

Δημοσίευση από Danielli »

^tasoulis^ έγραψε:
γιατί σου θυμίζει την κατάσταση των γονιών σου και σε βάζει στην θέση του ανώριμου παιδιού
:confusion-seeingstars: :silent: :x
Μια ζωη σε αυτη τη θεση... βαρεθηκα... αντε να πιάσω και καμμια άλλη θεση!!!! :-D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”