ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Ταρούλα, Ελενίτσα μου... :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

AXIA έγραψε:
Αυτήν ψάχνουμε Ταρούλι , την αποδοχή ,
αλλά σε λανθασμένη κατεύθυνση , την αποδοχή από τους άλλους ,
την αποδοχή έξωθεν
και δεν μπορούμε να καταλάβουμε ,
ότι μόνο η έσωθεν αποδοχή έχει σημασία και αυτήν
χρειάζεται να βρούμε :x >:d<
Αχ για αυτή την γ.... νη αποδοχή έξωθεν............. πριν λίγες μέρες σε ένα διαλογισμό ένοιωσα όλο αυτό το πράγμα, την ανάγκη της αποδοχής, την προσπάθεια , σαν να κουβαλάω ένα τσουβάλι με πέτρες ανεβαίνοντας ένα βουνο ταυτόχρονα ώσπου δεν άντεξα και το παρατησα κάτω :cry: ξένο τσουβάλι, ξένα βουνά.......... 8-x @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

ξένο τσουβάλι, ξένα βουνά.........
Αχ ρε Βικούλι... όλοι μας τα ίδια τραβάμε τελικά...
:-( :-(

Πάρε πολλές πολλές >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

:x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

:x >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μαζί... θα τα ξεφορτωθούμε >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

ταρουλινι :* >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Valia

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Valia »

παιδάκια >:d< >:d< >:d< ναι, μαζί θα τα ξεφορτωθούμε! O:-)
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

είναι η δεύτερη φορά που παρατήρησα ερχόμενη από συνάντηση με την μάνα μου οτι ένιωθα ξαφνικά μια υποτονικότητα, σαν ξαφνική υπνηλία να το πω και αντιλήφθηκα οτι κάπου στην όλη συνάντηση της επέτρεψα να πάρει από την ενέργεια μου.. το περίεργο είναι οτι δεν ήταν συνάντηση με καβγάδες ή κάτι αντίστοιχο αλλά μια φαινομενική "νορμάλ" συνάντηση.. (οι χειρότερες δηλαδή!!! :D :D ) έχω παρατηρήσει οτι τελευταία έχει αλλάξει το στυλ της απέναντι μου σαν να προσπαθεί διαρκώς κάθε φορά που βρισκόμαστε να κερδίσει ή να επιβεβαιώσει την αγάπη μου..μου δίνει συνέχεια πραγματάκια, οτι και να ζητήσω το κάνει κτλ και ενώ σκεφτόμουν το που της έδωσα την ενέργεια μου και γυρνάω σπίτι μετά εξαντλημένη κατέληξα στο οτι κάθε φορά που μου προσφέρει κάτι το παίρνω.. ακόμα και αν ξέρω οτι αυτό δεν το χρειάζομαι πραγματικά αλλά απλά μου αρέσει.. και νομίζω οτι αυτός είναι ο νέος τρόπος χειρισμού και εγώ τον επικροτώ με την συμπεριφορά μου.. :doh: :doh: :doh:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

έγραψα σήμερα Μπεττούλα μέσα στο Αγάπη-Σοφία...

μπορεί ακόμα να μην καταλαβαίνεις το νόημα του, όμως το καταγράφεις παραπάνω με τον καλύτερο τρόπο!!!!!

Vaso έγραψε:

Το Φως της σημερινής Ημέρας πέφτει πάνω στον γόνιμο Σπόρο και τον καταδεικνύει από τα ζιζάνια, τόσο πολύ, ώστε είναι αδύνατον σε όσους έχουν προετοιμαστεί να τον δουν, να μην αντιληφθούν εκείνο το τρυφερό βλαστάρι που αναδύεται, γεμάτο αγάπη, τρυφερότητα και Ουσία...

Δεν χρειάζεται πια να "ξεχορταριάσετε"...Ο εστιασμός στον τρυφερό βλαστάρι, αυτό έχει Ουσία...Να μην το χάσετε από τα μάτια σας πια...Η δική σας μόνο φροντίδα θα το προστατέψει από τα γύρω γύρω ζιζάνια...Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο να κάνετε τούτον τον καιρό...
Μόνο να μην το χάσετε από΄τα μάτια σας, ό,τι και να γίνει...

Δυστυχώς η μάζα των ανθρώπων, ο όχλος, ονομάζει ζιζάνιο τον Σπόρο...Έτσι κι εκείνος αποκαλύπτεται μόνο σε όσους μπορούν να τον δουν, γιατί έχουν προετοιμαστεί για να τον Δουν, χωρίς να παρασύρονται από τις επιδράσεις του καλού και του κακού...

Εικόνα

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Μπεττούλα! >:d< >:d< >:d< >:d<
Η ενέργειά μας ρουφιέται με τρόπους που δεν μπορούσαμε να φανταστούμε, με πράγματα απλά και καθημερινά που πριν δεν καταλαβαίναμε να μας επηρεάζουν. Αν εμείς δεν διαθέτουμε την ενέργειά μας προς μοίρασμα, όσο και να θελήσει κάποιος να 'κλέψει' από αυτήν, δεν θα μπορέσει. :x >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από VasilisM »

Το Φως της σημερινής Ημέρας πέφτει πάνω στον γόνιμο Σπόρο και τον καταδεικνύει από τα ζιζάνια, τόσο πολύ, ώστε είναι αδύνατον σε όσους έχουν προετοιμαστεί να τον δουν, να μην αντιληφθούν εκείνο το τρυφερό βλαστάρι που αναδύεται, γεμάτο αγάπη, τρυφερότητα και Ουσία...

Δεν χρειάζεται πια να "ξεχορταριάσετε"...Ο εστιασμός στον τρυφερό βλαστάρι, αυτό έχει Ουσία...Να μην το χάσετε από τα μάτια σας πια...Η δική σας μόνο φροντίδα θα το προστατέψει από τα γύρω γύρω ζιζάνια...Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο να κάνετε τούτον τον καιρό...
Μόνο να μην το χάσετε από΄τα μάτια σας, ό,τι και να γίνει...

Δυστυχώς η μάζα των ανθρώπων, ο όχλος, ονομάζει ζιζάνιο τον Σπόρο...Έτσι κι εκείνος αποκαλύπτεται μόνο σε όσους μπορούν να τον δουν, γιατί έχουν προετοιμαστεί για να τον Δουν, χωρίς να παρασύρονται από τις επιδράσεις του καλού και του κακού...
:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

:x :x :x
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- O:-) O:-) O:-)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από elenaki »

Η ενέργειά μας ρουφιέται με τρόπους που δεν μπορούσαμε να φανταστούμε, με πράγματα απλά και καθημερινά που πριν δεν καταλαβαίναμε να μας επηρεάζουν. Αν εμείς δεν διαθέτουμε την ενέργειά μας προς μοίρασμα, όσο και να θελήσει κάποιος να 'κλέψει' από αυτήν, δεν θα μπορέσει.
_________________

Ετσι ακριβως Ελενακι μου.. @};-

Μπεττουλα μου!! :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΠΗΓΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

τώρα είδα την απάντηση.. :cry: :) :x >:d< >:d< >:d< και σε ένα πρώτο στάδιο το καταλαβαίνω... :x

κοριτσάκια >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”