EIΡΗΝΗ...

Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23465
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το εξης που μου συμβαινει σημερα και ισως ειναι το καταλληλο ποστ αυτο

με τις τελευταιες κοινωνικες εξελιξεις και με αφορμη της χρησης μασκας στα παιδια εχω ζοριστει πολυ.. παρολο που η διεθνη οδηγια απο τον Παγκοσμιο Οργανισμο Υγειας ειναι οχι μασκα σε παιδια κατω των 5 κ μονο υπο προυποθεσεις μεχρι τα 12, βγαινει η Ελληνικη Παιδιατρικη Εταιρεια λιγες μερες μετα και με σιγουρια δικαιολογει τη χρηση της σε ολες τις ηλικιες ανω των 2!

Προσωπικα ζοριζομαι να βλεπω παιδια με μασκα και θυμωνω με τους ανεγκεφαλους γονεις που τους βαζουν μασκα ακομα και στον δρομο..

Πιο βαθια ομως ανακαλυψα σημερα το ποσο ολο αυτο με φοβιζει γιατι νιωθω οτι σφιγγουν τα λουρια επικινδυνα!

Δεν φοβαμαι τον υιο για τον οποιο πιστευω πια με οσα εχω ψαξει πως ειναι σαν την γριπη με ταχυτερο ρυθμο εξαπλωσης και με συμπτωματολογια ισως πιο επιβαρυμενη για τους ανθρωπους που εχουν καποιο ιστορικο, αλλα φοβαμαι τον κοινωνικο αποκλεισμο!

Τρομαξα σημερα οταν συνειδητοποιησα πως αν η μασκα αρχιζει να επιβαλλεται παντου αυστηρα τοτε δεν θα χω που να παω.. η θα πρεπει να συμμορφωθω με την χρηση της η αναγκαστικα θα οδηγηθω σε απομονωση.. επαφη με αλλους ανθρωπους μονο σε σπιτια και αυτο μεχρι να αρχισει ο φοβος μηπως μπουκαρουν για ελεγχο και εκει οπως γινεται στην Αυστραλια.. με ταρακουνησε αυτο το συναισθημα και μου ρθε λιγο ξαφνικο η αληθεια ειναι και ηθελα να το συζητησουμε :romance-heartbeating: :romance-grouphug:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18611
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Μπετουλάκι μου :romance-kisscheek:
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μπεττούλι μου σε καταλαβαίνω΄πολύ, αλλά τι να συζητήσουμε?
Είναι πάρα πολύ φυσιολογικά τα συναισθήματα σου, φυσιολογικοί και οι φόβοι σου και τους μοιραζόμαστε όλοι εδώ. Όμως δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, οπότε τζάμπα πάει ο φόβος.
Σας είχα πει ότι η χούντα του 67 ήταν τραγική γιατί μας καπέλωσαν οι στρατιωτικοί και δεν ρώτησαν αν μας αρέσει ή όχι
Η χούντα που έχουμε σήμερα, ψηφίστηκε από τον λαό, οπότε μπορεί να μας ενοχλεί, αλλά δεν μπορούμε ούτε καν επανάσταση να κάνουμε...
Μέχρι και αριστεροί τους παραδέχονται ότι οι κυβερνητικοί πράττουν σωστά και δεν είναι χούντα :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Οπότε :-??

Εχτές με πήρε μία κυρία τηλέφωνο για ρέικι...Δεν φοβάστε? την ρώτησα...Όχι βέβαια, μου απάντησε
Ε, τότε κοιτάμε τον ίδιο Ουρανό, της είπα και γελάσαμε

Αυτούς να βρεις...Αυτούς με τους οποίους κοιτάς τον ίδιο Ουρανό...

:romance-kisscheek:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18611
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Αυτούς να βρεις...Αυτούς με τους οποίους κοιτάς τον ίδιο Ουρανό...
O:-) O:-) O:-)
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16541
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

Βασούλα έγραψε:Αυτούς να βρεις...Αυτούς με τους οποίους κοιτάς τον ίδιο Ουρανό...
:romance-heartstiny: :romance-heartbeating: :romance-grouphug:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29983
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Αυτούς να βρεις...Αυτούς με τους οποίους κοιτάς τον ίδιο Ουρανό...
:cry: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23465
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Μπεττούλα :x >:d< >:d<

Βασούλα :x :romance-heartbeating:
Όμως δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, οπότε τζάμπα πάει ο φόβος.
Αυτό ακριβώς. Σε τέτοιες περιπτώσεις/καταστάσεις βοηθάει περισσότερο ίσως να εστιάζουμε στο τι μπορούμε και τι δεν μπορούμε να κάνουμε, για να μην ταλαιπωρούμαστε άσκοπα.

Και, όπως είπες Βασούλα, εκλέχθηκαν για να πάρουν την κυβέρνηση, οπότε είναι ακόμα πιο δύσκολο να γίνει κάτι.
Αυτούς να βρεις...Αυτούς με τους οποίους κοιτάς τον ίδιο Ουρανό...
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17576
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Μπεττουλα :romance-kisscheek: :romance-heartbeating:
Βασούλα έγραψε:Αυτούς να βρεις...Αυτούς με τους οποίους κοιτάς τον ίδιο Ουρανό...
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33564
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Annoula »

Αυτούς να βρεις...Αυτούς με τους οποίους κοιτάς τον ίδιο Ουρανό...
:romance-kisscheek: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26030
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vasoula έγραψε: 29 Αύγ 2020 4:27 pm Αυτούς να βρεις...Αυτούς με τους οποίους κοιτάς τον ίδιο Ουρανό...
:romance-kisscheek: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-kisscheek: @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Giorgos Agelis
Δημοσιεύσεις: 4076
Εγγραφή: 08 Απρ 2011 2:44 am
Τοποθεσία: KATERINH PIERIA

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Giorgos Agelis »

:romance-heartbeating: >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27311
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Ellaki »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31558
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μπεττούλι μου :romance-adore:

Και εμένα με έχουν απασχολήσει όλα αυτά.
Εχθές διάβαζα και δεν διασταυρωσα αν είναι ισχύει για αποκλεισμό κυκλοφορίας λόγω πυρκαγιάς :-b
Το έχουν πάει σε άλλο λεβελ, προχθές χτύπησε μήνυμα στο κινητό απο το 112 της πολιτικής προστασίας για αυξημένο κινδυνο πυρκαγιάς στη Θεσσαλονίκη εν τω μεταξύ είναι και τόσο γελοίοι γιατί έβγαλε Βαρδάρη που σημαίνει κρύο 8-}
Είναι αυτό ότι με την ψήφο ανοίξανε την πόρτα, και τα λέγαμε τότε... προσέχετε που σας πάει ο δήθεν θυμός αλλά οκ τι να κάνεις βήμα βήμα και όλοι Μαζί θα το περπατήσουμε :x

Βασούλα μου :romance-adore:
Αυτούς να βρεις...Αυτούς με τους οποίους κοιτάς τον ίδιο Ουρανό...
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”