EIΡΗΝΗ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο κόσμος των συναισθημάτων μας είναι και ο υποκειμενικός τρόπος που ζούμε την ζωή μας!
Αυτό που νομίζουμε, δεν είναι αντικειμενικό, άρα δεν είναι και αληθινό.

Η Αλήθεια προέρχεται μόνο από την Λογική του Πνεύματος...Είναι αυτή που φέρνει και τα ίδια επιχειρήματα με την Ζωή...

Αυτό που μας δημιουργεί τις δυσάρεστες καταστάσεις λοιπόν, δεν είναι κάτι έξω από εμάς, δεν είναι μια άλλη άποψη, μια άλλη πεποίθηση, ένας άλλος άνθρωπος, αλλά η υποκειμενική μας αντίληψη για το "καλό"...

Αυτή η αντίληψη που δεν έχει προλάβει να ωριμάσει πνευματικά και να ανοίξει σε μια ευρύτερη οπτική των εννοιών, ώστε να μπορεί να γίνει εφαρμόσιμη εκ των έσω…

Γι' αυτό εδώ και κάτι αιώνες οι άνθρωποι συνεχώς διαφωνούν στο πρακτικό μέρος της ζωής, ενώ συμφωνούν στο ιδεαλιστικό!

Εδώ και κάτι αιώνες οι άνθρωποι προσπαθούν να παράγουν Ειρήνη και αυτό, ενώ το θέλουν τόσοι πολλοί, πολύ λίγοι προσπαθούν να δώσουν αντικειμενικά επιχειρήματα, στο γιατί δεν συμβαίνει…Τα επιχειρήματά των περισσοτέρων αφορούν μόνο τον τρόπο των άλλων…

Ο φόβος είναι μια κατάσταση που δεν έχει, τις περισσότερες φορές, λογική…Δεν έχει λογική η μοναξιά, η κατάθλιψη, η ψυχική ανισορροπία, δεν έχει λογική η διάλυση σχέσεων, η απογοήτευση, η πικρία…Δεν έχει κανείς επιχειρήματα για όλα αυτά, απλά τα βιώνει, μέσα στην υποκειμενικότητα των απόψεών του…

΄Όταν κανείς δεν έχει μάτια να δει τα αληθινά επιχειρήματα της ίδιας της Ζωής, όταν δεν έχει αφτιά να ακούσει αυτό που μέσα του «διαμαρτύρεται», η Ζωή θα του το δώσει σε μεγέθυνση για να το δει και να το ακούσει με την εμπειρία…

Το να παραβλέψεις τον Εαυτό σου, ίσως, είναι εύκολο…Το να παραβλέψεις όμως την Ζωή δεν είναι εύκολο, απλά συνηθίζεται η απουσία της!

Οι σχέσεις μας θα μπορούσαν να ήταν όμορφες…αν οι προσδοκίες μας ήταν λιγότερες και περισσότερη ήταν η πνευματική μας ωριμότητα.

Η Ζωή όμως είναι όμορφη έτσι κι αλλιώς…Το ότι οι περισσότεροι δεν το αντιλαμβάνονται, είναι γιατί η υποκειμενική αντίληψη δεν χαρίζει εύκολα ισορροπίες…

Η πνευματική ωριμότητα σου δίνει κίνητρα για να εμπνευστείς, να συλλάβεις με αντικειμενικά κριτήρια την Αλήθεια της Ζωής και να πράξεις σαν ΄Ανθρωπος και όχι σαν συναισθηματικό ολόγραμμα ανθρώπου…

Δύσκολο πράγμα να εγκαταλείψεις συνήθειες χρόνων…και πάνω σ’ αυτό «ποντάρει» η μαζική σκεπτομορφή που «ελέγχει» τον φυσικό κόσμο, σαν συλλογικό ασυνείδητο!

Το να κάνεις μέσα σου την διαφορά, σημαίνει ότι βρήκες τον Εαυτό σου και αφήνεις απ’ έξω τις συνηθισμένες μνησικακίες γιατί η ζωή, τάχα, σου χαρίστηκε…ερήμην σου! ΄Όμως η Ζωή είναι Επιλογή…Και ιδιαίτερα η Ζωή που επιλέγουμε, ενόσω είμαστε συνειδητοί.

Το να ανοίξουμε την Καρδιά μας, εμείς οι άνθρωποι, είναι το πιο εύκολο πράγμα στην ζωή, παρ’ όλα αυτά γίνεται δύσκολο όταν αρχίζεις και ζυγίζεις την Αγάπη, με ζύγια αόρατα, ασυνείδητα, δογματικά, ανώριμα, απαιτητικά…

Αν μπορέσει όμως κανείς να σταθεί με σεβασμό στην έλλειψη επιχειρημάτων, στο γιατί δεν υπάρχει Ειρήνη στην Γη, γιατί, αφού τόσοι πολλοί άνθρωποι θέλουν Ειρήνη, δεν μπορεί να παραχθεί σαν κατάσταση Ζωής, τότε θα βρει τον εαυτό του μέσα στον πρώτο πόλεμο…Από εκεί και πέρα είναι θέμα χρόνου να τον βρει και μέσα στην Ειρήνη…

Όμως, φιλαράκια, προσοχή…γιατί και ο πόλεμος συνηθίζεται, τόσο εύκολα, όσο δύσκολα σταματάς μια συνήθεια χρόνων…

Θέλει άλλον τρόπο πια!


Εσείς τι λέτε? γιατί δεν μπορούμε να έχουμε Ειρήνη στην Γη?
Συνημμένα
space-planets-wallpaper-img8.jpg
space-planets-wallpaper-img8.jpg (26.41 KiB) Προβλήθηκε 3368 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από elenaki »

Εδώ και κάτι αιώνες οι άνθρωποι προσπαθούν να παράγουν Ειρήνη και αυτό, ενώ το θέλουν τόσοι πολλοί, πολύ λίγοι προσπαθούν να δώσουν αντικειμενικά επιχειρήματα, στο γιατί δεν συμβαίνει…Τα επιχειρήματά των περισσοτέρων αφορούν μόνο τον τρόπο των άλλων…
Αυτος ειναι ενας πολυ σημαντικος λογος του εσωτερικου μας πολεμου...
Το να παραβλέψεις τον Εαυτό σου, ίσως, είναι εύκολο…Το να παραβλέψεις όμως την Ζωή δεν είναι εύκολο, απλά συνηθίζεται η απουσία της!
Πολυ υπουλη κατασταση..
Οι σχέσεις μας θα μπορούσαν να ήταν όμορφες…αν οι προσδοκίες μας ήταν λιγότερες και περισσότερη ήταν η πνευματική μας ωριμότητα.
Ποσο Αληθεια..βιωμενο!
Αν μπορέσει όμως κανείς να σταθεί με σεβασμό στην έλλειψη επιχειρημάτων, στο γιατί δεν υπάρχει Ειρήνη στην Γη, γιατί, αφού τόσοι πολλοί άνθρωποι θέλουν Ειρήνη, δεν μπορεί να παραχθεί σαν κατάσταση Ζωής, τότε θα βρει τον εαυτό του μέσα στον πρώτο πόλεμο…Από εκεί και πέρα είναι θέμα χρόνου να τον βρει και μέσα στην Ειρήνη…
Η ασυνειδητη κατασταση μεσα μου ηταν αυτη του φοβου,της ανασφαλειας,της αναξιοτητας..και δεν τελειωνει..
που πρακτικα δεν ειχε καμια βαση!
Υπηρχε αυτος ο εσωτερικος πολεμος μεσα μου να κανω το πρωτο μου βημα εξω απο την φυλακη μου.Και οσο μεγαλο και δυσκολο το θεωρουσα συναισθηματικα,δεν ηταν παρα μονο μια στιγμη Θαρρους και εσωτερικης Δυναμης να το επιχειρησω και πρακτικα συνειδητα.
Η μνησικακια μου για την "ζωη που ταχα μου χαριστηκε.."αλλος ενας λογος..
Ετσι οπως το νιωθω,η μαζικη σκεπτομορφη του εσωτερικου πολεμου των ανθρωπων ξεκιναει απο τον εαυτο μας και τελειωνει εκει..Ενας φαυλος κυκλος..
Στο Εδω και Τωρα μου και οσο πιο συνειδητη γινομαι στη Ζωη που επελεξα,ειμαι ανοιχτη να Εμπνεομαι απ'αυτη καθε στιγμη..θελει συνειδητη και στοχευμενη δουλεια απο τον καθενα μας..
Περιμενουμε σαν τα προβατα καποιον εξω απο εμας να ερθει και να μας χαρισει την Ειρηνη..μα η Ειρηνη δεν χαριζεται!
Ειρηνη Ειμαι!
Τα εμποδια τα θεωρουμαι πολλα,μα ειμαστε μονο ο Εαυτος μας που κοιμαται.. @};-
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Οι περισσότεροι άνθρωποι έχουν ταυτίσει την ειρήνη με την υλική ευημερία, άσχετα εαν βλάπτουν τον διπλανό τους για το προσωπικό συμφέρον.
Το προσωπικό καλό που αναφέρεις.
Νομίζω ότι για να έχουμε Ειρήνη στην γη θα έπρεπε πρώτα να αναρωτηθούμε για ποιά ειρήνη μιλάμε.

Την Ειρήνη της καρδιάς ή την ειρήνη της ύλης?

Είναι επώδυνο να ψάχνεις την καρδιά σου μέσα στα συναισθήματα αλλά και Αληθινό.
Όμως, φιλαράκια, προσοχή…γιατί και ο πόλεμος συνηθίζεται, τόσο εύκολα, όσο δύσκολα σταματάς μια συνήθεια χρόνων…
Από που να αντλήσει ο άνθρωπος πειθαρχία για να αντιμετωπίσει την συνήθεια, όταν δεν πιστεύει στην Αγάπη, όταν δεν γνωρίζει τι είναι Αγάπη, όταν η Ζωή του είναι <πόλεμος>?
Ψάχνουμε στα σκοτάδια γιατί μάθαμε ότι το φως τυφλώνει, ότι η καθημερινότητα είναι βάσανο γιατί δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μας.
Επιθυμούμε να κυριαρχήσουμε στην ύλη υποτάσοντας το πνεύμα και ανανεώνοντας διαρκώς τις συνθήκες πολέμου.
Προσπαθούμε διακαώς να αποδείξουμε ότι είμαστε τα κυρίαρχα όντα ασεβώντας στους νόμους του Σύμπαντος.

Εαν δεν επαναπροσδιορίσουμε τις αρχές μας, είναι ουτοπία να μιλάμε για Ειρήνη.
Ας την βρούμε πρώτα μέσα μας, ας την μοιράσουμε απλόχερα γύρω μας και τα υπόλοιπα θα τα αναλάβει ο Θεός. @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Νομίζω ότι για να έχουμε Ειρήνη στην γη θα έπρεπε πρώτα να αναρωτηθούμε για ποιά ειρήνη μιλάμε.

Την Ειρήνη της καρδιάς ή την ειρήνη της ύλης?

διαχωρίζονται?
Δεν νομίζω...

όλα ίδια είναι, δεν υπάρχει το εδώ και το εκεί και το αλλού...Αν βιώνεις Ειρήνη την βιώνεις παντού σε όλα τα πεδία, ακόμα και αν στο υλικό πεδίο, γίνεται πόλεμος!

Το θέμα είναι ότι βιώνεις πόλεμο, ακόμα κι αν στο υλικό πεδίο δεν γίνεται...έτσι απλά χωρίς συγκεκριμένο λόγο!

Εκεί είναι το θέμα

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Sofoula »

Είναι αδύνατη η τόσο επιθυμητή ειρήνη...

Ο κάθε άνθρωπος έχει έναν προσωπικό πόλεμο να κάνει, ενάντια στους δικούς του δαίμονες...

Αν την ενέργεια για αυτόν τον "πόλεμο" την απορροφούν οι "άλλοι" και ο πόλεμός μας μαζί τους, πως θα φέρουμε ειρήνη στον κόσμο μας? Αφού έχουμε λάθος κατεύθυνση. Περιμένουμε πως, για να έρθει η τόσο επιθυμητή ειρήνη, πρέπει να αλλάξουν οι άλλοι.

Γιατί εμείς ξέρουμε το σωστό και έχουμε δίκιο... Ξεχνάμε όμως πως το ίδιο έχουν και οι "άλλοι", από την δική τους μεριά. Περιμένουμε μια δικαίωση, έξω από εμάς. Περιμένουμε μια αποδοχή, έξω από εμάς. Περιμένουμε την ειρήνη έξω από εμάς.

Και έστω ότι την βρίσκουμε... Πόσο θα μπορούσαμε να την κρατήσουμε? Αν ο δικός μας κόσμος δεν γίνει όπως τον Θέλουμε, αυτός ο κόσμος ποτέ δεν θα μας αρέσει.
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο άνθρωπος χρειάζεται να απολαμβάνει μια μορφή ενότητας, συντροφιάς, στο φυσικό του περιβάλλον και από εκεί προκύπτουν όλα τα προβλήματα...Γιατί λανθασμένα νομίζει ότι όλοι οι άλλοι πρέπει να αισθάνονται όπως αυτός και δεν είναι έτοιμος να κατανοήσει...Ορμά να αγαπηθεί, πριν προλάβει να αγαπήσει...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ορμά να αγαπηθεί, πριν προλάβει να αγαπήσει...
ετσι ναι!! @};-
Η πνευματική ωριμότητα σου δίνει κίνητρα για να εμπνευστείς, να συλλάβεις με αντικειμενικά κριτήρια την Αλήθεια της Ζωής και να πράξεις σαν ΄Ανθρωπος και όχι σαν συναισθηματικό ολόγραμμα ανθρώπου…

Δύσκολο πράγμα να εγκαταλείψεις συνήθειες χρόνων…και πάνω σ’ αυτό «ποντάρει» η μαζική σκεπτομορφή που «ελέγχει» τον φυσικό κόσμο, σαν συλλογικό ασυνείδητο!

Το να κάνεις μέσα σου την διαφορά, σημαίνει ότι βρήκες τον Εαυτό σου και αφήνεις απ’ έξω τις συνηθισμένες μνησικακίες γιατί η ζωή, τάχα, σου χαρίστηκε…ερήμην σου! ΄Όμως η Ζωή είναι Επιλογή…Και ιδιαίτερα η Ζωή που επιλέγουμε, ενόσω είμαστε συνειδητοί.
αυτο το κομματι μου λεει πολλα για το συναισθηματικο ολογραμμα και την Επιλογη της Ζωης!! :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Ορμά να αγαπηθεί, πριν προλάβει να αγαπήσει...
αυτός κι αν είναι πόλεμος !!!!! :D
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ορμά να αγαπηθεί, πριν προλάβει να αγαπήσει...
Πόσο σοφό! @};-
Quote:
Ορμά να αγαπηθεί, πριν προλάβει να αγαπήσει...
αυτός κι αν είναι πόλεμος !!!!!
Περισσότερο ανάγκη θα το έλεγα!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Η πνευματική ωριμότητα σου δίνει κίνητρα για να εμπνευστείς, να συλλάβεις με αντικειμενικά κριτήρια την Αλήθεια της Ζωής και να πράξεις σαν ΄Ανθρωπος και όχι σαν συναισθηματικό ολόγραμμα ανθρώπου…
@};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Danielli »

Αν βιώνεις Ειρήνη την βιώνεις παντού σε όλα τα πεδία, ακόμα και αν στο υλικό πεδίο, γίνεται πόλεμος!

Το θέμα είναι ότι βιώνεις πόλεμο, ακόμα κι αν στο υλικό πεδίο δεν γίνεται...έτσι απλά χωρίς συγκεκριμένο λόγο!
@};- @};- @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Μάνος »

[quote"Βασούλα"]Ο φόβος είναι μια κατάσταση που δεν έχει, τις περισσότερες φορές, λογική…Δεν έχει λογική η μοναξιά, η κατάθλιψη, η ψυχική ανισορροπία, δεν έχει λογική η διάλυση σχέσεων, η απογοήτευση, η πικρία…Δεν έχει κανείς επιχειρήματα για όλα αυτά, απλά τα βιώνει, μέσα στην υποκειμενικότητα των απόψεών του…

΄Όταν κανείς δεν έχει μάτια να δει τα αληθινά επιχειρήματα της ίδιας της Ζωής, όταν δεν έχει αφτιά να ακούσει αυτό που μέσα του «διαμαρτύρεται», η Ζωή θα του το δώσει σε μεγέθυνση για να το δει και να το ακούσει με την εμπειρία…

Το να παραβλέψεις τον Εαυτό σου, ίσως, είναι εύκολο…Το να παραβλέψεις όμως την Ζωή δεν είναι εύκολο, απλά συνηθίζεται η απουσία της!

Οι σχέσεις μας θα μπορούσαν να ήταν όμορφες…αν οι προσδοκίες μας ήταν λιγότερες και περισσότερη ήταν η πνευματική μας ωριμότητα.

Η Ζωή όμως είναι όμορφη έτσι κι αλλιώς…Το ότι οι περισσότεροι δεν το αντιλαμβάνονται, είναι γιατί η υποκειμενική αντίληψη δεν χαρίζει εύκολα ισορροπίες…

Η πνευματική ωριμότητα σου δίνει κίνητρα για να εμπνευστείς, να συλλάβεις με αντικειμενικά κριτήρια την Αλήθεια της Ζωής και να πράξεις σαν ΄Ανθρωπος και όχι σαν συναισθηματικό ολόγραμμα ανθρώπου…

Δύσκολο πράγμα να εγκαταλείψεις συνήθειες χρόνων…και πάνω σ’ αυτό «ποντάρει» η μαζική σκεπτομορφή που «ελέγχει» τον φυσικό κόσμο, σαν συλλογικό ασυνείδητο!

Το να κάνεις μέσα σου την διαφορά, σημαίνει ότι βρήκες τον Εαυτό σου και αφήνεις απ’ έξω τις συνηθισμένες μνησικακίες γιατί η ζωή, τάχα, σου χαρίστηκε…ερήμην σου! ΄Όμως η Ζωή είναι Επιλογή…Και ιδιαίτερα η Ζωή που επιλέγουμε, ενόσω είμαστε συνειδητοί.

Το να ανοίξουμε την Καρδιά μας, εμείς οι άνθρωποι, είναι το πιο εύκολο πράγμα στην ζωή, παρ’ όλα αυτά γίνεται δύσκολο όταν αρχίζεις και ζυγίζεις την Αγάπη, με ζύγια αόρατα, ασυνείδητα, δογματικά, ανώριμα, απαιτητικά…

Αν μπορέσει όμως κανείς να σταθεί με σεβασμό στην έλλειψη επιχειρημάτων, στο γιατί δεν υπάρχει Ειρήνη στην Γη, γιατί, αφού τόσοι πολλοί άνθρωποι θέλουν Ειρήνη, δεν μπορεί να παραχθεί σαν κατάσταση Ζωής, τότε θα βρει τον εαυτό του μέσα στον πρώτο πόλεμο…Από εκεί και πέρα είναι θέμα χρόνου να τον βρει και μέσα στην Ειρήνη…

Όμως, φιλαράκια, προσοχή…γιατί και ο πόλεμος συνηθίζεται, τόσο εύκολα, όσο δύσκολα σταματάς μια συνήθεια χρόνων…[/quote] Εξαιρετικό και το σημερινό... :x :x :x
Βασούλα μου :romance-kisscheek:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Σε διάβασα και διάβασα και την απάντηση μου.
Τραγικός διαχωρισμός, κι όμως τα κομμάτια ενώνονται σαν ζευγάρι που χορεύει βαλς και στροβιλίζονται παρέα στην πίστα της Ζωής και Οραματίζονται το Ένα.

:romance-inlove:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: EIΡΗΝΗ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- :romance-heartstiny: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”