ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Yπάρχει το ρητό «μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν»…

Και επειδή λίγοι άνθρωποι ξέρουν τι θέλουν, το ρητό μετασχηματίστηκε, ασυνείδητα, σε «κάνε εσύ πρώτος στους άλλους, αυτό που φοβάσαι ότι θα σου κάνουν εκείνοι»…

Έτσι γίνεται συνήθως σε έναν πολωμένο κόσμο, που το μεγαλύτερο μέρος του ζει ασυνείδητα.

Το ασυνείδητο δεν είναι όρος της ψυχολογίας, αλλά μέρος του φυσικού ανθρώπου, που δεν έχει προλάβει να θυμηθεί ότι είναι ΄Ανθρωπος.

Το ασυνείδητο κινεί τους φυσικούς μηχανισμούς του εγωισμού, ενισχύοντας μια διαιρετότητα, που μπορεί να γίνει μετρήσιμη με έναν μόνο τρόπο…Την σύγκριση!

Και επειδή δεν αφήνει περιθώρια στις ευθύβολες σκέψεις των ανθρώπων, αλλά επιδρά και σ’ αυτές μέσω των συναισθημάτων, δημιουργώντας συνεχώς δεύτερες και τρίτες, οι περισσότεροι άνθρωποι, έχοντας την ανάγκη να ελέγξουν αυτήν την διαιρετότητα, ξεχνούν τις πιο βαθιές τους ποιότητες και αξίες, γιατί δεν είναι μετρήσιμες μεταξύ της κοινής γνώμης, την λογικής και της διανόησης...

Αν μπορούσαμε να «δούμε» τα συναισθήματα των ανθρώπων θα αντιλαμβανόμαστε μια ψυχική ομοιότητα στον ασυνείδητο φόβο, αυτόν του "μη-είναι"...

Ανεξάρτητα από τις διανοητικές ανομοιότητες, το πρώτο επίπεδο του ασυνείδητου (συναισθηματικό πεδίο, που περιλαμβάνει το κατώτερο νοητικό) υπόκειται στους Νόμους της ομοιότητας του φόβου, σαν κατάσταση αόρατης επίδρασης…

Δεν έχει σημασία τι φοβάται κάποιος άνθρωπος, σημασία έχει ότι φοβάται κάτι…
Είτε αυτό είναι το αόρατο, είτε το ύψος, είτε ο συνωστισμός, οποιαδήποτε κι αν είναι η απειλή, οποιοσδήποτε κι αν είναι ο τρόπος που αντιδρά σ’ αυτόν τον φόβο, οποιαδήποτε κι αν είναι η διέξοδος που βρίσκει, σημασία έχει ότι το ασυνείδητο έχει γεμίσει σαν κατάσταση, μ’ αυτήν την κοσμική ενέργεια…
Απόδειξη γι’ αυτό είναι ότι δύσκολα μπορεί κανείς να κυριαρχήσει σ’ αυτόν τον ασυνείδητο φόβο με την λογική του, σε όποιο επίπεδο μόρφωσης κι αν έχει φτάσει…

Ο κάθε άνθρωπος πολεμά την δική του ασυνείδητη κατάσταση του φόβου, με χίλιους τρόπους…μέχρι να εισχωρήσει πιο βαθιά στην κατάσταση της Αγάπης.

Το πιο συχνό φαινόμενο κατευνασμού αυτής της ασυνείδητης κατάστασης, είναι να θρέψει κάποιος μια ιδέα, ανοίγοντας τα πάνω κέντρα του, προτού προλάβει να ανοίξει την καρδιά του, που αυτό σημαίνει ότι τα κάτω κέντρα δεν μπορούν να ευεργετηθούν από αυτήν την ιδέα, ολοκληρωτικά…

Αποδείξεις γι’ αυτό έχουμε, από όλους εκείνους που πολέμησαν για μιαν ιδέα, αλλά όταν έφτασαν στο σημείο να χρειάζεται να την εφαρμόσουν, δεν μπόρεσαν να κρατήσουν την ακεραιότητά τους…Παρασύρθηκαν από την εξουσία, την δύναμη και την φιλοδοξία τους, δηλαδή την διαιρετότητα…

Σπάνια έχουμε δει μεταξύ της Φυλής των Ανθρώπων, κάποιους να μένουν ταπεινοί και διακριτικοί, όταν τους δίνεται η δυνατότητα να αναλάβουν μία, οποιαδήποτε εξουσία…
Γονείς-παιδιά
Δάσκαλοι-μαθητές
Πολίτες-Κυβερνήτες

Οι περισσότεροι, κάπου μεταξύ της ιδέας και της εφαρμογής της, χάνουν τις ισορροπίες τους…

Μια ιδέα, ένα ιδανικό προέρχονται σίγουρα από ωθήσεις του Πνεύματος…Η καλοσύνη, η αγάπη, η συμπόνια, η ανιδιοτελής φιλία, η ενότητα, η κοινωφέλεια, προέρχονται από περιοχές του Πνεύματος του Ανθρώπου…

΄Εντονες πνευματικές ωθήσεις, μέσω των πάνω κέντρων, επιδρούν στον εσωτερικό κόσμο του ανθρώπου και τον γεμίζουν μέχρι του σημείου που βρίσκουν δίοδο να εκφραστούν και στο φυσικό πεδίο, εκείνο, όμως, που το ορίζουν τα κάτω κέντρα…

Αν η καρδιά δεν είναι ανοιχτή, αυτές οι πνευματικές ωθήσεις μπορούν να γίνουν είτε απογοήτευση, είτε να διαστρεβλωθούν από τα ασυνείδητα συναισθήματα των κάτω κέντρων, όταν χρειάζεται να εφαρμοστούν…

Κάποιοι νιώθουν ότι οι άλλοι δεν ασπάζονται την ιδέα τους και απογοητεύονται, μαζεύονται, απομονώνονται και συρρικνώνονται και κάποιοι βρίσκουν συμμάχους να την εφαρμόσουν και τότε αρχίζει η εξουσιαστική τάση των κάτω κέντρων να επιδρά αρνητικά, ενόσω δεν έχουν φροντίσει την καρδιά τους, αρχίζοντας από τα κάτω κέντρα…

Τι σημαίνει «κάτω κέντρα» όμως?

Εμπιστοσύνη και ασφάλεια, επεξεργασία των σχέσεων και των προγραμματισμένων ρόλων, πεποιθήσεις, δυναμική της Θέλησης, συναισθηματική ωρίμανση μέσα στον Εαυτό, εξαρτήσεις από την εικόνα, έλλειψη αυτοπεποίθησης, έλλειψη αναγνώρισης, επιβράβευσης, επιβεβαίωσης, μοναξιά, θλίψη, μνησικακία, εξουσιαστικές ανάγκες διάκρισης, πολώσεις, χρησιμότητα του «ανήκω», όλα αυτά που ασυνείδητα εμποδίζουν το Πνεύμα να καταλάβει το «Είναι» μας, γιατί μπλοκάρουν στο «μη-είναι» μας, στο κέντρο της καρδιάς…

Σαν «μη-είναι» νοείται το «εγώ» μας…Αυτό που αμύνεται και επιτίθεται, χωρίς Λογική και χωρίς συγκεκριμένο λόγο απειλής…
Η καρδιά ελέγχει τα συναισθήματα, συνειδητά, μα και ασυνείδητα και δημιουργεί λανθασμένες «συγνώμες» όταν, ενώ φοβάται (επιδραση από τα κάτω κέντρα) πιέζεται να αγαπήσει (επίδραση από τα πάνω κέντρα)…
Ο Δρόμος της Σοφίας της Καρδιάς είναι η Αυτο-επίγνωση!


Η Ζωή δεν είναι εδώ για να αποφεύγεται, ούτε εμείς ήρθαμε εδώ για να φιλοσοφήσουμε...
Ο Στοχασμός δεν είναι διέξοδος, όταν η Ζωή δεν είναι αδιέξοδο, αλλά μία ακόμα έκφραση του Πνεύματος!

Πως το βλέπετε εσείς?

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Τι σημαίνει «κάτω κέντρα» όμως?

Εμπιστοσύνη και ασφάλεια, επεξεργασία των σχέσεων και των προγραμματισμένων ρόλων, πεποιθήσεις, δυναμική της Θέλησης, συναισθηματική ωρίμανση μέσα στον Εαυτό, εξαρτήσεις από την εικόνα, έλλειψη αυτοπεποίθησης, έλλειψη αναγνώρισης, επιβράβευσης, επιβεβαίωσης, μοναξιά, θλίψη, μνησικακία, εξουσιαστικές ανάγκες διάκρισης, πολώσεις, χρησιμότητα του «ανήκω», όλα αυτά που ασυνείδητα εμποδίζουν το Πνεύμα να καταλάβει το «Είναι» μας, γιατί μπλοκάρουν στο «μη-είναι» μας, στο κέντρο της καρδιάς…
αχ αυτά τα κάτω κέντρα... :whistle: :whistle: :whistle:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από VasilisM »

Δηλαδή η επαφή με το Πνεύμα δεν χάνεται ουσιαστικά ποτέ.. αυτό που γίνεται είναι η έντονη διαστρέβλωση όσων λαμβάνουμε από το Πνεύμα μας, σε τέτοιο σημείο που νομίζουμε πως την χάσαμε;

Πολύ ενδιαφέρον κείμενο! :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29915
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Η καρδιά ελέγχει τα συναισθήματα, συνειδητά, μα και ασυνείδητα και δημιουργεί λανθασμένες «συγνώμες» όταν, ενώ φοβάται (επιδραση από τα κάτω κέντρα) πιέζεται να αγαπήσει (επίδραση από τα πάνω κέντρα)…
Διχασμός και διαστρεβλώσεις :cry:

Θα θυμηθώ... Είμαι Ανθρωπος @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Δηλαδή η επαφή με το Πνεύμα δεν χάνεται ουσιαστικά ποτέ..
δεν χάνεται η επαφή Βασίλη μου, η συνειδητή επαφή έχει ξεχαστεί...

είναι σαν τα έξω στρώματα του κρεμμυδιού, σε σχέση με τον πυρήνα...Η ουσία υπάρχει παντού, αλλά τα έξω στρώματα δεν ξέρουν τίποτα για το βαθύτερο στρώμα τους, αλλά όσο πας προς τον πυρήνα, τόσο πιο έντονη ουσία ελευθερώνεις.

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23393
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

αλλά όσο πας προς τον πυρήνα, τόσο πιο έντονη ουσία ελευθερώνεις.
Και τόσο πιο πολύ δάκρυ ρίχνεις... :whistle: :whistle: :whistle:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

ε ναι... ;;)


όμως μέχρι την πρώτη συνειδητοποίηση ε? :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

δεν χάνεται η επαφή Βασίλη μου, η συνειδητή επαφή έχει ξεχαστεί...

είναι σαν τα έξω στρώματα του κρεμμυδιού, σε σχέση με τον πυρήνα...Η ουσία υπάρχει παντού, αλλά τα έξω στρώματα δεν ξέρουν τίποτα για το βαθύτερο στρώμα τους, αλλά όσο πας προς τον πυρήνα, τόσο πιο έντονη ουσία ελευθερώνεις.
Η Ζωή δεν είναι εδώ για να αποφεύγεται, ούτε εμείς ήρθαμε εδώ για να φιλοσοφήσουμε...
Ο Στοχασμός δεν είναι διέξοδος, όταν η Ζωή δεν είναι αδιέξοδο, αλλά μία ακόμα έκφραση του Πνεύματος!
:x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Sofoula »

Yπάρχει το ρητό «μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν»…

Και επειδή λίγοι άνθρωποι ξέρουν τι θέλουν, το ρητό μετασχηματίστηκε, ασυνείδητα, σε «κάνε εσύ πρώτος στους άλλους, αυτό που φοβάσαι ότι θα σου κάνουν εκείνοι»…
OmG, τι είπες τώρα!! Ρε, δεν υπάρχει αυτό που είπες... Τόσο μα τόσο αλήθεια..!

Και το κρίμα της υπόθεσης είναι πως, στην ασυνείδητη πράξη δεν μπορείς να απευθυνθείς. Δηλαδή κάποιος μπορεί συνειδητά να λέει "δεν κάνω στους άλλους αυτό που δεν θέλω να μου κάνουν", αλλά στον ίδιο μένει το "εκείνοι κάνουν σε μένα αυτά που δεν θέλω να μου κάνουν". Και επειδή η κατεύθυνση είναι σε "εκείνους", δεν παίζει να ακούσουν με τίποτα για το τι κάνουν οι ίδιοι...

Χμμ, το έχω δει πως γίνεται τα Κάτω Κέντρα να σαμποτάρουν τα Πάνω... Και αντίστροφα... Αλλά δεν μπορείς να έχεις το ένα χωρίς το άλλο... Θα έρθει η ζωή να το απαιτήσει...


Βασούλα, το ξέρω πως σε έχω ξαναρωτήσει... Αλλά μπορείς να μου πεις ξανά την διαφορά μεταξύ πολικότητας και πόλωσης?
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Σοφάκι μου, εγώ το ερμηνεύω ως εξής

η πολικότητα είναι ο αρμονικός συνδυασμός θετικών και αρνητικών ενεργειών, στον φυσικό κόσμο
η πόλωση είναι ο δυσαρμονικός συνδυασμός θετικών και αρνητικών ενεργειών.

πχ. τον γιν και γιανγκ αντιπροσωπεύει έναν αρμονικό συνδυασμό των αντιθέτων...

αν το γιν είναι πλεονεκτικό σε σχέση με ένα αδύναμο γιανγκ, τότε υπάρχει ανισορροπία.

Σε έναν άνθρωπο υπάρχει η θηλυκή και η αρσενική πλευρά, το δεξί και το αριστερό ημισφαίριο του εγκεφάλου, όλα χρειάζεται να βιώνουν την πολικότητα που δεν είναι σε καμία περίπτωση αντίθεση, αλλά θα το έλεγα περισσότερο εναρμόνιση. ΄Οταν γίνεται αντίθεση, ή όταν λειτουργεί το ένα εις βάρος του άλλου, τότε υπάρχει ανισορροπία και ασθένεια.

Το καλό και το κακό πχ. αν μιλήσουμε για έννοιες, έχει ερμηνευτεί με βάση την συμπεριφορά ενός ανθρώπου και όχι την δυσαρμονία που βιώνει μέσα του.
΄Ολοι οι άνθρωποι κάνουν το καλό, κανείς δεν επιλέγει συνειδητά το κακό...
΄Ομως, επειδή η διττότητα δεν ορίζει τις συμπεριφορές του "καλού" και του "κακού", αλλά την αρμονία μεταξύ φυσικών και ψυχοπνευματικών ενεργειών, κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να εφαρμόσει μόνο το καλό, αν δεν είναι ολόκληρος...

Ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Sofoula »

Ναι ναι κοριτσάκι μου! Ευχαριστώ! >:d< >:d< >:d<
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Η καρδιά ελέγχει τα συναισθήματα, συνειδητά, μα και ασυνείδητα και δημιουργεί λανθασμένες «συγνώμες» όταν, ενώ φοβάται (επιδραση από τα κάτω κέντρα) πιέζεται να αγαπήσει (επίδραση από τα πάνω κέντρα)…
Βασούλα μου, μπορείς να το αναλύσεις λίγο αυτό? :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

κάποιος λοιπόν Δημητρούλα μου, επειδή ασχολείται και έχει διαβάσει πνευματικής φύσεως βιβλία και βιβλία αυτογνωσίας, γνωρίζει ότι η συγνώμη είναι μια ευεργετική ενέργεια για να γεμίσει τον κόσμο του...
Μπορεί και μέσα στους διαλογισμούς του να παίρνει πνευματικές ωθήσεις, αλλά δυστυχώς δεν μένει ένας άνθρωπος στους διαλογισμους, έχει και την υλική του ζωή...

Αν δεν έχει όμως εξακριβώσει τι φοβάται μέσα στον εαυτό του και την ζωή του, θα την πει την συγνώμη, αλλά τα συναισθήματα που έχουν γεμίσει τα κάτω κέντρα, δεν θα τον αφήσουν να την νιώσει ολοκληρωτικά...Και αν συγχωρέσει τον έναν, σίγουρα θα υπάρχει το ασυνείδητο συναίσθημα της μνησικακίας, που θα βγαίνει ανά περίπτωση...

Από εσένα πάντως, δεν περίμενα αυτήν την ερώτηση... :roll:

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Και για να σε προλάβω, να σου πω ότι αυτό δεν το είπα για να σε αποθαρρύνω, αλλά αντίθετα για να σε ενθαρρύνω >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΠΑΝΩ ΚΕΝΤΡΑ Vs ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΑ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Από εσένα πάντως, δεν περίμενα αυτήν την ερώτηση... :roll:
:-D :-D
Και για να σε προλάβω, να σου πω ότι αυτό δεν το είπα για να σε αποθαρρύνω, αλλά αντίθετα για να σε ενθαρρύνω



Βασούλι μου! :* :* :* >:d< >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”