ΠΟΛΕΜΟΣ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Σκέφτομαι…
΄Ότι από τις πολλές θεωρίες, κινδυνολογίες, σωτηρίες και συνομωσίες που αφορούν το έτος 2012, οι περισσότεροι άνθρωποι απελπίστηκαν και περιμένουν, ίσως αδιάφορα πια, μια Εποχή, που είναι ευκαιρία για όλους.

΄Αλλοι περιμένουν καταστροφές, άλλοι περιμένουν την σωτηρία…
Αλλοι δηλαδή περιμένουν τις καταστροφικές δυνάμεις και άλλοι τις υποστηρικτικές δυνάμεις…

Και εμείς?

Που είμαστε εμείς?

Η μισή ανθρωπότητα βιώνει τις τύψεις και τις ενοχές για όλα αυτά που έγιναν οι άνθρωποι και περιμένει το αποτέλεσμα, σαν μια τιμωρία…
Η άλλη μισή βιώνει την μετανόηση για όλα αυτά που έγιναν οι άνθρωποι, και περιμένει το αποτέλεσμα, σαν μια συγχώρεση…

Λίγοι όμως μένουν με σεβασμό στην φράση «για όλα αυτά που έγιναν οι άνθρωποι»…

Με σεβασμό στον Εαυτό τους εννοώ…

Λίγοι ανοίγουν τα μάτια και τα αφτιά στο εσωτερικό κάλεσμα της πνευματικής τους ωριμότητας.

Οι περισσότεροι προτιμούν να ωριμάσουν οι άλλοι…

Ο καθένας όμως θα βιώσει αυτήν την Εποχή, σύμφωνα με την Συνείδησή του και τις επιλογές του, ανάλογα με το ποιόν κόσμο θρέφει μέσα του…

Και πως μπορεί να γίνει αλλιώς?

΄Όταν αναγνωρίζεις ότι η απειλή δεν προέρχεται παρά από τον κόσμο που έχεις θρέψει για χρόνια, χρειάζεται να επιλέξεις αν θα συνεχίσεις να τον τρέφεις…

Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι η Εποχή που έρχεται θα ευνοήσει εξακολουθητικά τις διακρίσεις…Είναι πολύ θρησκευτικό αυτό το πρότυπο, για να το αποδεχτώ.
΄Ότι, δηλαδή, οι «καλοί» θα βιώσουν έναν κόσμο ειρηνικό, ενώ οι «κακοί» θα καούν μέσα στον πόλεμο του σκότους…Ποιοι είναι οι καλοί και οι ποιοι οι κακοί δηλαδή? Με βάση ποιού την κρίση?

΄Ηδη υπάρχουμε όλοι οι άνθρωποι μέσα σε δύο ενεργειακές ταχύτητες. Αυτό φαίνεται ξεκάθαρα…
Δεν θα το έλεγα «αφυπνισμένοι» και «μη αφυπνισμένοι»…

Θα το έλεγα «Συνειδητοί» και «μη Συνειδητοί»…

Ο Σπόρος της Συνειδητής Αγάπης έχει φυτευτεί από την Γέννησή μας…Το πόσο όμως έχουμε καλλιεργήσει το χωράφι μας για να τον δεχτεί, δεν είναι θέμα των άλλων, δεν είναι θέμα ενός θεού, δεν είναι θέμα μιας θεωρίας, αλλά είναι θέμα της Ζωής στην αιωνιότητα…

Θα μπορούσα να πω σε όλους «μην φοβάστε»…
΄Όμως δεν ξέρω τι είναι διατεθειμένος να αφήσει ο καθένας από αυτό που θεωρεί ασφάλεια.
Υπάρχουν τόσες πολλές προτιμήσεις, τόσες πολλές λανθασμένες ασφάλειες, τόσες πολλές αόριστες ελπίδες, τόσες πολλές περιφρουρημένες πεποιθήσεις, σκέψεις, συναισθήματα, αντιδράσεις, που νομίζω ότι θα χαθεί η κάθε ενθάρρυνση μέσα στην βοή τους.

Εγώ ξέρω ότι η έξοδος από όλους αυτούς τους ασυνείδητους φόβους και τις λανθασμένες εντυπώσεις για αγάπη και ασφάλεια, προκύπτει από την μάχη του καθενός μας μαζί τους.
Στο πόσο έχει προετοιμαστεί ο καθένας να βγει από τον κόσμο του ανθρώπου και να εισχωρήσει στον κόσμο του Ανθρώπου…εγκαταλείποντας!

Δεν φτάνει να λέμε ότι είμαστε παιδιά των ΄Αστρων…Χρειάζεται επίσης να τηρούμε και τους Νόμους τους…
Αυτούς που ορίζουν και την Ενότητα και την Αγάπη και την Σοφία ενός Ανθρώπου, μέσα σε μια Ανώτερη Συνειδητότητα, Διάνοια και Αγάπη…

Νομίζω ότι τίποτα άλλο δεν μπορούμε να εξασφαλίσουμε, εκτός από αυτά…
Για κάποιους θα είναι αρκετά, για κάποιους θα είναι λίγα…
Νόμος Αιτίας και Αποτελέσματος!

΄Όμως η Αιωνιότητα χαράζει την πορεία του καθενός μας!

Και αν η ανθρωπότητα περάσει μια «σκοτεινή νύχτα», πάντα η Καρδιά της θα χτυπάει στον ρυθμό του Θεού, γιατί μέσα σ’ αυτήν βρίσκεται πάντα ο ΄Ανθρωπος!

Φροντίστε τον εαυτό σας φιλαράκια…Οι αλλαγές στα μαγνητικά πεδία χρειάζονται δυνατά «Σώματα», ολοκληρωτικά, που σημαίνει φυσικό, συναισθηματικό, νοητικό και πνευματικό πεδίο, σε απόλυτη ευθυγράμμιση…ξεκινώντας από ένα σημαντικό κέντρο, που είναι η Καρδιά μας!

Τώρα Πολεμάμε…με έναν άλλον τρόπο από αυτόν που μάθαμε…
Εκεί είναι η διαφορά, σ’ αυτό που μάθαμε και σ’ αυτό που χρειάζεται να Κάνουμε…
Ας μην φοβόμαστε αυτόν τον Πόλεμο…Ναι αυτό μπορώ να το πω…Γιατί είναι ο μοναδικός τρόπος πια, να έχουμε Ειρήνη…εντός μας!
Πολεμάμε αυτά που μάθαμε ότι πρέπει να έχουμε, για να ξαναθυμηθούμε αυτά που Είμαστε…

Τίποτα δεν μπορεί να συμβεί έξω από το Θεϊκό Σχέδιο…

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

@};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33566
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από Annoula »

Ας μην φοβόμαστε αυτόν τον Πόλεμο…Ναι αυτό μπορώ να το πω…Γιατί είναι ο μοναδικός τρόπος πια, να έχουμε Ειρήνη…εντός μας!
Πολεμάμε αυτά που μάθαμε ότι πρέπει να έχουμε, για να ξαναθυμηθούμε αυτά που Είμαστε…
Αυτό χτυπάει κατευθείαν μέσα μου. :x :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29986
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Τίποτα δεν μπορεί να συμβεί έξω από το Θεϊκό Σχέδιο…
@};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Φροντίστε τον εαυτό σας φιλαράκια…Οι αλλαγές στα μαγνητικά πεδία χρειάζονται δυνατά «Σώματα», ολοκληρωτικά, που σημαίνει φυσικό, συναισθηματικό, νοητικό και πνευματικό πεδίο, σε απόλυτη ευθυγράμμιση…ξεκινώντας από ένα σημαντικό κέντρο, που είναι η Καρδιά μας!

Τώρα Πολεμάμε…με έναν άλλον τρόπο από αυτόν που μάθαμε…
Εκεί είναι η διαφορά, σ’ αυτό που μάθαμε και σ’ αυτό που χρειάζεται να Κάνουμε…
Ας μην φοβόμαστε αυτόν τον Πόλεμο…Ναι αυτό μπορώ να το πω…Γιατί είναι ο μοναδικός τρόπος πια, να έχουμε Ειρήνη…εντός μας!
Πολεμάμε αυτά που μάθαμε ότι πρέπει να έχουμε, για να ξαναθυμηθούμε αυτά που Είμαστε…

Τίποτα δεν μπορεί να συμβεί έξω από το Θεϊκό Σχέδιο…

:x :x :x
:x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από VasilisM »

Τώρα χρειάζεται η ευθυγράμιση αλλά και τώρα είναι ακόμη πιο δύσκολο να την πετύχει κανείς. Είναι πάρα πολλές οι επιθέσεις τελευταία και αιφνίδιες. Δεν τολμώ να βγω χωρίς να βάλω dkm.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Βασιλάκη μου, ας προστατευθούμε με όποιο τρόπο μπορούμε...

Η εποχή μας δεν είναι εντελώς αθώα...

Πίστη, Εμπιστοσύνη, και ας μείνουμε στην Αγάπη!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11715
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Vaso έγραψε: Πολεμάμε αυτά που μάθαμε ότι πρέπει να έχουμε, για να ξαναθυμηθούμε αυτά που Είμαστε…

Τίποτα δεν μπορεί να συμβεί έξω από το Θεϊκό Σχέδιο…
@};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

@};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26034
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- @};- @};- :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27313
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Εγώ ξέρω ότι η έξοδος από όλους αυτούς τους ασυνείδητους φόβους και τις λανθασμένες εντυπώσεις για αγάπη και ασφάλεια, προκύπτει από την μάχη του καθενός μας μαζί τους.
Στο πόσο έχει προετοιμαστεί ο καθένας να βγει από τον κόσμο του ανθρώπου και να εισχωρήσει στον κόσμο του Ανθρώπου…εγκαταλείποντας!
Σκεφτόμουνα το πόσο βολικός είναι είναι ο χαρακτηρισμός του Ιησού σαν θεάνθρωπος.
Αυτόματα μας απαλλάσσει των ευθυνών μας και μας διαχωρίζει.

Είναι η πιο πετυχημένη συνταγή για να εγκλωβιστούμε στα όρια της οικογένειας.
Εύκολο είναι να ελέγξουμε τους γονείς μας και τα παιδιά μας, να προσαρμόσουμε την ζωή στους ανθρώπινους νόμους, να εξουσιάζουμε σαν μικροί, αλαζόνες θεοί.

Στρέψαμε τα μάτια μακριά από τον Άνθρωπο και για να μην έχουμε και ενοχές, τον ονομάσαμε θεάνθρωπο.
΄Όμως η Αιωνιότητα χαράζει την πορεία του καθενός μας!
:x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από elenaki »

@};- @};- @};-
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Δεν φτάνει να λέμε ότι είμαστε παιδιά των ΄Αστρων…Χρειάζεται επίσης να τηρούμε και τους Νόμους τους…
Αυτούς που ορίζουν και την Ενότητα και την Αγάπη και την Σοφία ενός Ανθρώπου, μέσα σε μια Ανώτερη Συνειδητότητα, Διάνοια και Αγάπη…

τις τελευταίες ημέρες συνεχώς παρατηρώ ότι όλα βασίζονται σε μια Υπέρβαση
μια Υπέρβαση που σε καλεί να κάνεις και να θέσεις τους Νόμους σε λειτουργία
δεν υπάρχουν πλέον περιθώρεια σε αυτό
μια διαδικασία εφαρμογής των Νόμων εκείνη την στιγμή σε ένα συνδυασμό τους, σαν αλληλουχία, καθώς παρατηρώ ότι ο ένας Νόμος τελικά συνδέεται με τον άλλο άρρηκτα και ο ένας σε οδηγεί στον άλλο,
σε πρόσφατα γεγονότα στην καθημερινότητα κλήθηκα να ξεκινήσω απο τον Νόμο της Συμπόνοιας, της Συμπόνοιας στον Εαυτό μου, με ακεραιότητα
με το που στάθηκα σε αυτό το σημείο,
στο επόμενο σημείο συνάντησα την Ενσυναίσθηση, προφανώς περνώντας απο την ενσυναίσθηση της ψυχής μου και της προστασίας της, ήταν και πιο έυκολο να ενσυναισθανθείς και τον βαθύτερο φόβο του άλλου που τον οδηγεί να εκφράσει την συναισθηματική του ανωριμότητα,
στάθηκα σε αυτό το σημείο
έπειτα βρέθηκα στον Νόμο της Αβλάβειας, που προέκυψε απο το ότι νοιώθωντας τον φόβο σου δεν στον τραβάω έξω για ιδιοτελής σκοπούς αλλά στεκομαι με Σεβασμό σε αυτόν
και στο επόμενο σημείο ήρθε και ο Νόμος της Ενότητας, αυτό που έχεις μέσα σου φοβικό δεν σε κατατάσσει σε κατώτερη κλίμακα απο εμένα, Είσαι μέρος του Θεού (στην Ενότητα δυσκολεύτηκα αλλά είμαι σε καλό δρόμο)
ήταν μια εμπειρία ενός πρωινού στην δουλεία με αφορμή μια "καθημερινή" κακιούλα με τόσο όμως πόνο και φόβο πίσω της που ειπώθηκε απο ένα αλλο άτομο και που για πρώτη φορά πέρασα τόσο συνειδητά απο τους Νόμους μέσα μου,
την επόμενη ημέρα συνέβη το ίδιο και απο πιο κοντινό άτομο, και ήμουν πιο προετοιμασμένη
λέξεις και φράσεις απο όλα όσα διαβάζω εδώ περάσαν απο μέσα μου στηρίζοντας με Επιχειρήματα να Υπερβώ και να επιλέξω Ειρήνη.
Σκεφτόμουν ότι τα προηγούμενα χρόνια το έπιανα απο την αρχή του λάθος καθώς λόγω διαστρεβλωμένης Συμπόνοιας, ας είναι καλά τα θρησκευτικά πρότυπα, έτρεχα να φτάσω κατευθείαν στην Συμπόνοια στους άλλους προσπερνώντας τον Ευατό μου και την προστασία της ψυχής μου, δεν πάει έτσι με τίποτα, πρώτα ξεκινάς τους Νόμους σε εσένα, και μετά στους άλλους βγαίνει, και είναι εντυπωσιακό ακολουθώντας αυτή την ροή οι άλλοι θεωρούν ότι δεν τους αγαπάς, ενώ εσύ εκείνη την στιγμή νοιώθεις να ανοίγει η καρδιά σου :x
ηταν για εμένα μια πνευματική εμπειρία αυτό το πέρασμα μέσα σε λίγες ώρες απο τον έναν Νόμο στον άλλο.
τελικά όντως η Εποχή, η στιγμή αυτή τουλάχιστον, έχει δυο λέξεις Ειρήνη και Υπέρβαση

:x :x :x :x :x :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24609
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΠΟΛΕΜΟΣ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Ναι Φωτεινούλι μου :) :x >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”