TO ΘΕΪΚΟ ΣΧΕΔΙΟ...

Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29969
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: TO ΘΕΪΚΟ ΣΧΕΔΙΟ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Η εποχή μας ζητάει να αφήσουμε πίσω μας τα αποκτήματά μας και μέσα σ’ αυτά δεν είναι μόνο ότι έχουμε, αλλά και ότι μάθαμε ότι είμαστε…Το παρελθόν δεν υφίσταται παρά μόνο σαν μια εκδηλωμένη Σοφία που γεφυρώνει τις μελλοντικές ευκαιρίες της Αγάπης του θεού, μέσα στην παρούσα μας συνείδηση…


@};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: TO ΘΕΪΚΟ ΣΧΕΔΙΟ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

@};- @};- @};-
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: TO ΘΕΪΚΟ ΣΧΕΔΙΟ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

@};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: TO ΘΕΪΚΟ ΣΧΕΔΙΟ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Εμείς είμαστε υπεύθυνοι πια για την Νέα Αρχή του Κόσμου…κανείς άλλος! Το αν ανοίξουμε τον ορίζοντα του Μέλλοντος της Ανθρωπότητας, εξαρτάται μόνο από εμάς, από τον καθένα μας, από το παρόν μας!

Η εποχή μας ζητάει να αφήσουμε πίσω μας τα αποκτήματά μας και μέσα σ’ αυτά δεν είναι μόνο ότι έχουμε, αλλά και ότι μάθαμε ότι είμαστε…Το παρελθόν δεν υφίσταται παρά μόνο σαν μια εκδηλωμένη Σοφία που γεφυρώνει τις μελλοντικές ευκαιρίες της Αγάπης του θεού, μέσα στην παρούσα μας συνείδηση…
@};- @};- @};- @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11701
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: TO ΘΕΪΚΟ ΣΧΕΔΙΟ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

@};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: TO ΘΕΪΚΟ ΣΧΕΔΙΟ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

@};- @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18599
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: TO ΘΕΪΚΟ ΣΧΕΔΙΟ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Βαθιές τομές θα χαράξουν νέες πορείες για τον άνθρωπο, γιατί όσο και να μην το θέλει, οι επιλογές περιορίζονται και στενεύουν τα όρια των δρόμων που νόμιζε πως είχε στην διάθεσή του.
Πόσο αληθινό και επίκαιρο αυτό...
Τι κι αν έχουν περάσει από τότε 8 χρόνια...
@};- @};- @};-




Βασούλα έγραψε:Εμείς είμαστε υπεύθυνοι πια για την Νέα Αρχή του Κόσμου…κανείς άλλος! Το αν ανοίξουμε τον ορίζοντα του Μέλλοντος της Ανθρωπότητας, εξαρτάται μόνο από εμάς, από τον καθένα μας, από το παρόν μας!

Η εποχή μας ζητάει να αφήσουμε πίσω μας τα αποκτήματά μας και μέσα σ’ αυτά δεν είναι μόνο ότι έχουμε, αλλά και ότι μάθαμε ότι είμαστε…Το παρελθόν δεν υφίσταται παρά μόνο σαν μια εκδηλωμένη Σοφία που γεφυρώνει τις μελλοντικές ευκαιρίες της Αγάπης του θεού, μέσα στην παρούσα μας συνείδηση…

Αυτή η αλλαγή συνειδητότητας μόνο στο παρόν μπορεί να εκφραστεί, ο χρόνος τελειώνει για την «τρισδιάστατη» συνείδηση και όσο πιο γρήγορα το κατανοήσουμε, τόσο πιο γρήγορα θα βρεθούμε στην Αγάπη σαν μελλοντική ευκαιρία να εκφράσουμε τον ΄Ανθρωπο, σαν μια Συμπαντική οντότητα, όπως του αξίζει…

Ας Αγαπήσουμε τον Εαυτό Μας…και τότε θα εκπληρωθεί και το υπόλοιπο αυθόρμητα και αυθεντικά…Αγάπα τον πλησίον σου…Χωρίς την βαθιά κατανόηση του ποιος είναι ο Εαυτός μας, είναι αδύνατον να βρεθούμε στην κατάσταση Αγάπης που τιμά την Ενότητα!
Δεν το λέω εγώ, αλλά η Ζωή…
Βασούλα μου γλυκιά!!!
:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26024
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: TO ΘΕΪΚΟ ΣΧΕΔΙΟ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

ωωω @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”