θέλω-πρέπει

Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από ARTYADIS »

ότι είμαστε κάτι παραπάνω από αυτό που βλέπουμε
Αυτό ακριβώς αισθανόμουν κι εγώ Μπεττούλα πολλά, πολλά χρόνια κι ήταν αρκετό για να οδηγήσουν τα βήματά μου..
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 έγραψε:Βασσούλα μου δε κατέω πράμα :angry-banghead: :sad-roulette: :((
Πού θα πάει,θα το καταλάβω κααααάποια στιγμή :pray: ~x(
Εικόνα

















Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Έλα μωρέ Τασούλη! :)) =)) :)) =)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από Vasoula »

Τασούληηηηηηηη :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))




Δημητράκη άστον να λέει, θα σου κάνω ιδιαίτερα \:D/
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Vaso έγραψε:Τασούληηηηηηηη :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))


Δημητράκη άστον να λέει, θα σου κάνω ιδιαίτερα \:D/
Βασσούλα μου :* :* :x :x @};-

Α,καλά εννοείται.
Κατά βάθος με ζηλεύει =)) =)) =))
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Βασουλα καλο κουραγιοΕικόναΕικόνα :)) :)) :))
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Βρε ΟΥΣΤ!!!Εικόνα
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από Ταρούλα »

΄Οσο κοιτάς το μέσα σου, όσο οριοθετείσαι με πνευματική αντίληψη πια, τόσο ευκολότερα βλέπεις ότι όσα επιλέγεις αφορούν έναν άτυπο προγραμματισμό, που σε κατευθύνει ερήμην σου, στο να κάνεις επιλογές για να επιβεβαιωθείς, για όσες απορρίψεις πήρες στην ζωή σου, ενόσω δεν είχες την διανοητική ικανότητα να τις επεξεργαστείς.
Στην επεξεργασία είμαι, αλλά τσούζει....


:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Η ωριμότητα στους ανθρώπους σίγουρα δεν είναι συναισθηματική, δυστυχώς. ΄Ετσι ό,τι κάνουν, ό,τι επιλέγουν αφορούν τους άλλους και όχι τον εαυτό τους, γιατί στην ουσία αυτές οι επιλογές τους βλάπτουν, δεν τους ωφελούν σε βάθος...

Υπάρχουν συναισθηματικές εξαρτήσεις που είναι αδύνατον να τις δεις με την λογικη, κι αν τις δεις το μόνο που κάνεις είναι να αντιδράς σε κάτι που θεωρείς ότι σου επιβάλλεται, αλλά παρ' όλα αυτά δεν δρας με ωριμότητα προς όφελος του εαυτού σου, αλλά εξακολουθείς και τον βλάπτεις αντιδρώντας προς τους άλλους.

Συναισθηματικά δεν μπορείς να αποφύγεις την εσωτερική σύγκρουση, γιατί δεν μπορείς να ανακαλύψεις τις εξαρτήσεις σου, που σε βάζουν διαρκώς στην διαδικασία να επιλέγεις παρορμητικά κάτι "καλό", ενώ την ίδια στιγμή μέσα σου η ανωριμότητα χτυπάει κοκκινο και δεν μπορείς αυτό το "καλό" να το νιώσεις ωφέλιμο σε βάθος.

Δεν είναι απλά τα συναισθήματα μας! Και όσο δεν μπορείς να αφεθείς στην πνευματική διαδικασία ολικής ωρίμανσης, τότε η ζωή σε ωριμάζει ερήμην σου.
αυτο μου χρειαζοταν :-( @};- @};-
Θέλει διάρκεια και συνέπεια στις επιγνώσεις...Ξανά και ξανά μέχρι να γίνουν συνειδητοποιήσεις...Δεν είναι τόσο εύκολο, το ξέρω και το ξερεις, αλλά είναι μοναδικό...και αυτό το ξέρω μόνο εγώ αυτήν την στιγμή, από τους δυό μας!
Και πάνω σ' αυτό σε ενθαρρύνω, αλλά όλα ξεκινάνε από εσένα...
ετσι για υπενθυμιση...
Στην επεξεργασία είμαι, αλλά τσούζει....
ολοι στην επεξεργασια ειμαστε Ταρα μου που τσουζει στην αρχη αλλα η λυτρωση ειναι το αποτελεσμα οταν η επιγνωση γινεται μεσα μας Αληθεια @};-
Θελει Αρετη και Τολμη η Ελευθερια @};- @};-
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από Vasoula »

ααα Ελενάκι μου!!!!!! >:d< >:d< >:d<

θέλει Αρετή...

Ναι, να επικεντρωθείς στα χαρίσματα της Ανθρώπινης Φύσης και να τα βοηθήσεις να αναδυθούν από το βάθος του είναι σου!

Εχω παρατηρήσει ότι οι περισσότεροι άνθρωποι έχουν επικεντρωθεί στην σημερινή εποχή στο "κακό" και έχουν ξεχάσει ό,τι "καλό"...

έχουν επικεντρωθεί στην συσσώρευση αρνητικής ενέργειας στην Γη και έχουν ξεχάσει την πνευματική ενέργεια που δρα με την βοήθειά μας!

Το να είσαι δέσμιος του φόβου, είναι παράγοντας του αστρικού, που εκεί δεν υπάρχει ΑΓΑΠΗ

Για να είσαι στο πνευματικό πεδίο και να βλέπεις το "καλό" του Θεϊκού Σχεδίου, χρειάζεται Αρετή κυρίως.

Το να υποστηρίζεις τον θεό και να "πολεμάς" στο πλευρό του, σημαίνει ότι δεν δίνεις αξία στον "εχθρό", γιατί είναι σαφώς κάτι λιγότερο και υποδεέστερο από τον θεό...Και αυτό χρειάζεται κατ' αρχήν, Αρετή, για να μην κάνεις την "μάχη" από φόβο, αλλά από ΑΓΑΠΗ! Η Τόλμη έπεται...


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από Δωρουλα »

έχουν ξεχάσει την πνευματική ενέργεια που δρα με την βοήθειά μας!
Το να υποστηρίζεις τον θεό και να "πολεμάς" στο πλευρό του, σημαίνει ότι δεν δίνεις αξία στον "εχθρό", γιατί είναι σαφώς κάτι λιγότερο και υποδεέστερο από τον θεό...
:x :x :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από Annoula »

Θελει Αρετη και Τολμη η Ελευθερια


@};- @};-
Το να υποστηρίζεις τον θεό και να "πολεμάς" στο πλευρό του, σημαίνει ότι δεν δίνεις αξία στον "εχθρό", γιατί είναι σαφώς κάτι λιγότερο και υποδεέστερο από τον θεό...Και αυτό χρειάζεται κατ' αρχήν, Αρετή, για να μην κάνεις την "μάχη" από φόβο, αλλά από ΑΓΑΠΗ! Η Τόλμη έπεται...
:x :x :x @};- @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Το να υποστηρίζεις τον θεό και να "πολεμάς" στο πλευρό του, σημαίνει ότι δεν δίνεις αξία στον "εχθρό", γιατί είναι σαφώς κάτι λιγότερο και υποδεέστερο από τον θεό...Και αυτό χρειάζεται κατ' αρχήν, Αρετή, για να μην κάνεις την "μάχη" από φόβο, αλλά από ΑΓΑΠΗ! Η Τόλμη έπεται...

@};- :sunny:
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Το να υποστηρίζεις τον θεό και να "πολεμάς" στο πλευρό του, σημαίνει ότι δεν δίνεις αξία στον "εχθρό", γιατί είναι σαφώς κάτι λιγότερο και υποδεέστερο από τον θεό...Και αυτό χρειάζεται κατ' αρχήν, Αρετή, για να μην κάνεις την "μάχη" από φόβο, αλλά από ΑΓΑΠΗ! Η Τόλμη έπεται...
ετσι Βασουλα μου :-( @};- @};-
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: θέλω-πρέπει

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- @};- @};- :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”