Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29957
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: Μανουλη μου, η αλήθεια είναι ότι ο Εαυτός μας έχει πολλές δυνάμεις φανερές μα και κρυφές. Έτσι διαχωρισμένος όμως όπως είναι ο άνθρωπος, δεν μπορεί να διανοηθεί ότι δημιουργεί μόνος του την πραγματικότητά του και αυτό ΄δεν είναι πάντα θετικό, γιατί τις περισσότερες φορές αυτοσαμποτάρεται, λόγω ασυνείδητων συναισθημάτων, που αντικρούουν το όφελος του, για να στηρίξουν τον προγραμματισμό του.

Ποιά είναι η αλήθεια ρωτάς... Η αλήθεια βρίσκεται αντίθετα από εκεί που βρίσκεται ο φόβος.

Ο Εαυτός μας θα μας καθοδηγήσει για να κάνουμε έναν πόλεμο που χρειάζεται, δεν θα μας πει που θα τον κάνουμε, γιατί δεν τον ενδιαφέρει ο τόπος και ο χρόνος, όσο η Απόφαση μας να πολεμήσουμε τους "δαίμονές" μας.

>:d< >:d< >:d< >:d<
:x :x :x

Μανουλη :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18590
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Έτσι διαχωρισμένος όμως όπως είναι ο άνθρωπος, δεν μπορεί να διανοηθεί ότι δημιουργεί μόνος του την πραγματικότητά του και αυτό ΄δεν είναι πάντα θετικό, γιατί τις περισσότερες φορές αυτοσαμποτάρεται, λόγω ασυνείδητων συναισθημάτων, που αντικρούουν το όφελος του, για να στηρίξουν τον προγραμματισμό του.
Βάσω έγραψε:Η αλήθεια βρίσκεται αντίθετα από εκεί που βρίσκεται ο φόβος. Μπορεί όντως να χρειάζεται να γυρίσεις πίσω για να τον αντιμετωπίσεις. Ή μπορεί να μείνεις στην Αυστραλία για να τον αντιμετωπίσεις εκεί. Όπως και να γίνει, αυτό που χρειάζεται είναι να παλέψεις με τους φόβους σου και αυτό είναι το κύριο θέμα για εσένα, και όχι ο τόπος που θα γίνει αυτό.
Βάσω έγραψε:Ο Εαυτός μας θα μας καθοδηγήσει για να κάνουμε έναν πόλεμο που χρειάζεται, δεν θα μας πει που θα τον κάνουμε, γιατί δεν τον ενδιαφέρει ο τόπος και ο χρόνος, όσο η Απόφαση μας να πολεμήσουμε τους "δαίμονές" μας.
Αχ... Βασούλα..., Βασούλα...! @};-
Πως όμως θα καταλάβω που βρίσκεται ο φόβος μου; Βρίσκεται στην Αυστραλία παρέα με τη μοναξιά μου οπότε αυτός είναι ο λόγος που το ένα μου μισό θέλει να γυρίσω Ελλάδα; ...Γιατί κακά τα ψέμματα, τη φοβάμαι τη μοναξιά και όχι μόνο αυτό, αλλά φοβάμαι για το πως θα διαχειριστώ τόσα πράγματα μακρυά από εσάς.
Γιατί όπως και να το κάνουμε είναι αλλιώτικος ο δρόμος της αυτογνωσίας χωρίς παρέα...
ή
Βρίσκεται στην Ελλάδα παρέα με την οικογενειακή τερατώδη αγάπη οπότε αυτός είναι ο λόγος που το άλλο μου μισό θέλει να παραμείνω στη Μελβούρνη; Μήπως φοβάμαι να την αντιμετωπίσω και αναζητώ πίστωση χρόνου; ...Και όχι μόνο αυτό αλλά φοβάμαι και την ανεργία..., τι θα γίνει όταν τελειώσουν οι οικονομίες μου, κλπ...

>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88497
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Μανούλη μου...έχεις δίκιο για την μοναξιά που μπορεί να βιώσει κανείς σε έναν ξένο τόπο, αυτήν την μοναξιά που είναι εμφανής! Υπάρχει όμως και η αφανής μοναξιά, όταν όπου και να είναι, δεν αντέχει τον Εαυτό του

Η Φιλία είναι μία από τις βασικές ανάγκες του ανθρώπου,
η αγκαλιά, η επικοινωνία, το μοίρασμα, το άγγιγμα, η αλληλο-υποστήριξη, είναι καταστάσεις που φορτίζουν την καρδιά μας με Αγάπη και μας δίνουν την δύναμη να ανακαλύψουμε την δική μας εσωτερική πηγή Αγάπης, ώστε όλα να γίνουν περισσότερο αληθινά στην Ζωή μας.
Οπότε θα έλεγα ότι θα πάρεις εκείνες τις αποφάσεις, που θα σε κάνουν να νιώθεις περισσότερο δυνατός να πολεμήσεις τους φόβους σου και σε ξεβολεύουν.
Ξεβόλεμα είναι να αντιμετωπίσεις τους φόβους σου σε έναν ξένο τόπο, χωρίς Φίλους, και χρειάζεται δύναμη, το καταλαβαίνω
Όμως νομίζω ότι είναι περισσότερο δύσκολο να ξεβολευτείς όταν παλεύεις με τους υπόγειους προγονικούς δεσμούς και βρίσκεσαι κοντά στην οικογένεια σου, που το σίγουρο είναι ότι δεν θα σου επιτρέψει να αποκοπείς από τις εξαρτήσεις σου.
Εκεί χρειάζεται απεριόριστη δύναμη για να πατήσεις στον δικό σου Δρόμο, αψηφώντας τις "απειλές" των οικείων σου.

Έτσι αυτό που θα χρειαστεί ΄να μετρήσεις για τις αποφάσεις σου, είναι την δική σου δύναμη και όχι τους φόβους σου...Αυτοί, όπου πας είναι μαζί σου.

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27287
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Αυτή τη γλύκα όπως λες Ελλάκι μου, πως είναι δυνατόν να την νιώσει κάποιος που δεν ξέρει καν πως είναι; Καλά εσύ, πορεύεσαι στον δρόμο της αυτογνωσίας χρόνια τώρα με αποτέλεσμα να έχεις ανοίξει και να είσαι σε θέση να την νιώσεις. Τί γίνεται όμως με κάποιον που όχι μόνο είναι κλειστός στο να αφεθεί και να νιώσει, αλλά δεν ξέρει που του παν τα τέσσερα κυριολεκτικά!!! ...Και άντε πες τη νιώθει κάποια στιγμή. Πως θα καταλάβει πως πρόκειται για βοήθεια από τον Ανώτερο και όχι ότι είναι μια αλήθεια δική του καμουφλαρισμένη με όλες τις εντολές και τους προγραμματισμούς;
Είναι σίγουρα δυσκολο στην αρχή γιατί στην ουσία αμφιβάλλεις ακόμη κι αν υπάρχει, ενώ τα πάντα όλα περνάνε από τον έλεγχο του νου.
Φαντάσου ένα μωράκι που προσπαθεί να περπατήσει. Σηκώνεται, πέφτει, κάνει καρούμπαλα .......... αλλά εκεί, επιμένει να προσπαθεί μέχρι που κάποια στιγμή κάνει το πρώτο αβέβαιο βήμα, ενώ ούτε για μια στιγμή δεν έχει αμφιβολία ότι θα τα καταφέρει.
Ξεχάσαμε Μανούλη μου πόσο όμορφη είναι η αγκαλιά του Εαυτού μας κι αυτό πονάει περισσότερο από όλα τα άλλα στην ζωή μας.
Μωράκια πρέπει να ξαναγίνουμε, να μάθουμε να περπατάμε ξανά σε έναν κόσμο που Εμείς θα πλάσουμε και ο τρόπος είναι ένας..........παρατηρώ, πειραματίζομαι, πέφτω, ξανασηκώνομαι και δεν ξεχνώ να οραματίζομαι όσες δυσκολίες κι αν υπάρχουν, όσοι διαόλοι κι αν ξυπνήσουν.

<Πολεμώ και Οραματίζομαι> έχει πει η Αγαπημένη μας Βασούλα

:x :x :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23439
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ελλάκι :x :x :x :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16527
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Όμως νομίζω ότι είναι περισσότερο δύσκολο να ξεβολευτείς όταν παλεύεις με τους υπόγειους προγονικούς δεσμούς και βρίσκεσαι κοντά στην οικογένεια σου, που το σίγουρο είναι ότι δεν θα σου επιτρέψει να αποκοπείς από τις εξαρτήσεις σου.
Εκεί χρειάζεται απεριόριστη δύναμη για να πατήσεις στον δικό σου Δρόμο, αψηφώντας τις "απειλές" των οικείων σου.

Έτσι αυτό που θα χρειαστεί ΄να μετρήσεις για τις αποφάσεις σου, είναι την δική σου δύναμη και όχι τους φόβους σου...Αυτοί, όπου πας είναι μαζί σου.
Ω ναι ...... @};-
Ξεχάσαμε Μανούλη μου πόσο όμορφη είναι η αγκαλιά του Εαυτού μας κι αυτό πονάει περισσότερο από όλα τα άλλα στην ζωή μας.
Μωράκια πρέπει να ξαναγίνουμε, να μάθουμε να περπατάμε ξανά σε έναν κόσμο που Εμείς θα πλάσουμε και ο τρόπος είναι ένας..........παρατηρώ, πειραματίζομαι, πέφτω, ξανασηκώνομαι και δεν ξεχνώ να οραματίζομαι όσες δυσκολίες κι αν υπάρχουν, όσοι διαόλοι κι αν ξυπνήσουν.

<Πολεμώ και Οραματίζομαι> έχει πει η Αγαπημένη μας Βασούλα
Ελλάκι.... @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18590
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα μου γλυκιά :x
>:d< >:d< >:d<

Ελλάκι μου :x
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31544
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μάνο μου :x >:d< >:d< >:d<

Βασούλα μου @};- :x :x :x

Ελλάκι μου @};- :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29957
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:x :x :x @};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33513
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

παιδάκια μου! :x >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17562
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Παιδάκια γλυκά :x >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24579
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Ellaki έγραψε: ..παρατηρώ, πειραματίζομαι, πέφτω, ξανασηκώνομαι και δεν ξεχνώ να οραματίζομαι όσες δυσκολίες κι αν υπάρχουν, όσοι διαόλοι κι αν ξυπνήσουν.
Vasoula έγραψε: Η Φιλία είναι μία από τις βασικές ανάγκες του ανθρώπου,
η αγκαλιά, η επικοινωνία, το μοίρασμα, το άγγιγμα, η αλληλο-υποστήριξη, είναι καταστάσεις που φορτίζουν την καρδιά μας με Αγάπη και μας δίνουν την δύναμη να ανακαλύψουμε την δική μας εσωτερική πηγή Αγάπης, ώστε όλα να γίνουν περισσότερο αληθινά στην Ζωή μας.

παιδακια ολα :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”