Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Ανδρέα μου >:d< >:d< >:d<
Μα τι υπέροχο βιντεάκι...(!)
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Κάτι τέτοια μοιράσματα μου δίνουν Δύναμη να Είμαι εδώ, μέχρι ούτε μισός άνθρωπος να βιώνει τον πόνο :cry:
Χωρίς επίδραση στην Θέλησή του.
Αχ Βασούλα μου... Αυτή η φράση "χωρίς επίδραση στη θέληση του" ανοξείδωτο ξεγυρισμένο ήτανε!!! Φράση κλειδί που έχει να κάνει με όλα τα δυσάρεστα συναισθήματα που επιδράνε στα θέλω μας! ...Και ξέρεις τι; Σήμερα σκεφτόμουνα το εξής: Συμβαίνει κάτι το οποίο έχει επίδραση στη σκέψη μου, στη συμπεριφορά μου, στη θέληση μου... Και το εντοπίζω. Και; Μετά τι;
...Και ενώ το εντοπίζω πως συμβαίνει δεν ξέρω τι να κάνω για να το σταματήσω... Πως να το διαχειριστώ ή τελοσπάντων την επόμενη φορά σε μια ανάλογη περίπτωση να μην ξανασυμβεί! Μα τι κάνω λάθος;
~x(

>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: Πιστεύω…βαθιά και απόλυτα ότι μέχρι και το τελευταίο κύτταρο του ανθρώπου θα ακολουθήσει την Αλήθεια του θεού, αφήνοντας το ψεύτικο να παρασυρθεί από τον άνεμο της αλλαγής…
Vasoula έγραψε: Μανουλη μου, η αλήθεια είναι ότι ο Εαυτός μας έχει πολλές δυνάμεις φανερές μα και κρυφές. Έτσι διαχωρισμένος όμως όπως είναι ο άνθρωπος, δεν μπορεί να διανοηθεί ότι δημιουργεί μόνος του την πραγματικότητά του και αυτό ΄δεν είναι πάντα θετικό, γιατί τις περισσότερες φορές αυτοσαμποτάρεται, λόγω ασυνείδητων συναισθημάτων, που αντικρούουν το όφελος του, για να στηρίξουν τον προγραμματισμό του.
Ποιά είναι η αλήθεια ρωτάς... Η αλήθεια βρίσκεται αντίθετα από εκεί που βρίσκεται ο φόβος.

Vasoula έγραψε: Η Φιλία είναι μία από τις βασικές ανάγκες του ανθρώπου,
η αγκαλιά, η επικοινωνία, το μοίρασμα, το άγγιγμα, η αλληλο-υποστήριξη, είναι καταστάσεις που φορτίζουν την καρδιά μας με Αγάπη και μας δίνουν την δύναμη να ανακαλύψουμε την δική μας εσωτερική πηγή Αγάπης, ώστε όλα να γίνουν περισσότερο αληθινά στην Ζωή μας.
Οπότε θα έλεγα ότι θα πάρεις εκείνες τις αποφάσεις, που θα σε κάνουν να νιώθεις περισσότερο δυνατός να πολεμήσεις τους φόβους σου και σε ξεβολεύουν.
Έτσι αυτό που θα χρειαστεί ΄να μετρήσεις για τις αποφάσεις σου, είναι την δική σου δύναμη και όχι τους φόβους σου...Αυτοί, όπου πας είναι μαζί σου.
:romance-heartbeating: @};- @};- @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΑΝΕΜΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Συγκινήθηκα με το φτυαράκι αυτό...
Πωπω πόσο πίσω με πήγε...(!)
Μπεττούλα μου >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”