Η ΓΗ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

katerina76
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 07 Απρ 2011 11:04 am

Η ΓΗ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από katerina76 »

δεν γνωρίζω αν το έβαλα στο κατάλληλο topic αλλά το παραθέτω γιατί θα ήθελα να δω τις απόψεις σας για την 5η διάσταση και να απαντηθούν και οι δικές μου απορίες :x

Η ‘’τρίτη διάσταση’’ στην οποία ευρίσκονταν η Γη μέχρι τον Οκτώβριο του 2006 είναι η καθαρά υλική διάσταση όπως την έχουμε βιώσει μέχρι σήμερα. Στην ‘’τέταρτη διάσταση’’ που είμαστε τώρα, η ύλη έχει γίνει πιο αραιά και δονείται πιο γρήγορα, σαν μια προετοιμασία για την ‘’πέμπτη διάσταση’’. Στην διάσταση αυτή η ύλη γύρω μας και μέσα μας θα έχει μερικώς αϋλοποιηθεί γινόμενη ακόμη πιο αραιά (το κενό μεταξύ των ατόμων – σωματιδίων ύλης θα γίνει πολύ μεγαλύτερο) και παλλόμενη ακόμη πιο γρήγορα. Επίσης το πνεύμα θα κυριαρχεί επί της ύλης και η σκέψη μας θα δημιουργεί σιγά-σιγά την πραγματικότητα μας, καθοδηγώντας την σε έναν ήπιο βαθμό όπως π.χ. επετύγχανε στα παραμύθια, αλλά σε έναν υπερβολικό βαθμό, ο μάγος με το μαγικό ραβδί του. Η κατάσταση της πέμπτης διάστασης θα ξεκινήσει τον Δεκέμβριο του 2012 και οι αλλαγές που θα προκαλέσει θα ολοκληρωθούν μέχρι το 2017 οπότε θα είμαστε 100% πεμπτοδιάστατοι. Από ότι λένε οι εξωγήινοι (και οι πληροφορίες τους συγκλίνουν) τότε θα γίνονται θαυμαστά πράγματα, τα οποία και αν ακόμη τελικά αποδειχθούν ‘’ευσεβείς πόθοι’’ ή ‘’ιστορίες για αγρίους’’ όπως θα πιστέψουν πολλοί, τουλάχιστον είναι εξαιρετικά αισιόδοξα και θα έκανε καλό στην διάθεσή μας, και κατ’ επέκταση και στην υγεία μας, το να τους δίνουμε κάποιο ποσοστό πιθανότητας να συμβούν, όπως κάνω ήδη εγώ.

Στην διάσταση αυτή λοιπόν οι ασθένειες θα υποχωρήσουν και το σώμα μας θα παραμένει υγειές υπακούοντας στην θέλησή μας, ενώ θα προσαρμόζεται σιγά-σιγά στην διάπλαση που θέλουμε και στην ηλικία που επιθυμούμε, γεγονότα που θα μας επιτρέπουν να ζούμε πάρα πολλά και άνετα χρόνια. Η τροφή δεν θα αποτελεί τόσο ανάγκη, καθ’ ότι θα παίρνουμε την ενέργεια που χρειάζεται το σώμα μας και από άλλες πηγές, όσο μάλλον γευστική ευχαρίστηση. Η βαρύτητα θα έχει υπερνικηθεί πράγμα που θα επηρεάσει τόσο τις κατασκευές μας όσο και τις μεταφορές και μετακινήσεις μας. Τα οχήματα μας θα κινούνται χωρίς να χρειάζονται καύσιμα ακολουθώντας ορισμένες ‘ενεργειακές γραμμές’, οι οποίες διασταυρώνονται και εκεί μπορούμε να αλλάξουμε διεύθυνση, ακόμη δε θα υπάρχει και η δυνατότητα του διακτινισμού μας (δηλαδή άμεσης μετάβασης στον τόπο πού επιθυμούμε με το υλικό μας σώμα). Εδώ αξίζει να σημειωθεί ότι κατά τους εξωγήινους, εκτός από το υλικό μας σώμα πού όλοι γνωρίζουμε, έχομε ήδη μέσα στην αύρα μας και άλλα (άυλα) σώματα που μας περιτυλίγουν σαν στρώσεις κρεμμυδιού, εκ των οποίων εκείνο όπου εδράζεται και η διαίσθηση θα αποκτήσει ιδιαίτερη σπουδαιότητα στην πέμπτη διάσταση. Ακόμη θα έχουμε όλοι την δυνατότητα να βλέπουμε την αύρα η οποία περιέχει πολύτιμες πληροφορίες για μας και την ιστορία μας, και με την οποία επηρεάζουμε και επηρεαζόμαστε από αυτούς που βρίσκονται κοντά μας.

Οι κατασκευές μας, όπως σπίτια, πολυκατοικίες, κτήρια (με εκατοντάδες ορόφους), κλπ, θα γίνονται πολύ πιο εύκολα από ότι σήμερα, και θα μπορούν να μετακινηθούν σε άλλες θέσεις, εάν οι κάτοικοι τους αποφασίσουν να αλλάξουν περιβάλλον, όπως γίνεται ήδη στους άλλους πλανήτες. Οι διάφοροι χώροι-δωμάτια ενώ έχουν συγκεκριμένες (εν γένει μικρές) εξωτερικές διαστάσεις, όταν μπεις μέσα σε αυτούς σου εμφανίζεται μια νέα ‘’εσωτερική’’ διάσταση αρκετά μεγάλη για να καλύψει κάθε σου ανάγκη, πράγμα που συμβαίνει και στα περισσότερα μικρά πεμπτοδιάστατα διαστημόπλοια τους. Ακόμη θα μπορούμε να ρυθμίζομαι ορισμένες πλευρές του κτιρίου μας να βλέπουν σε περιοχές πολύ απομεμακρυσμένες (χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι θα υπάρχει και άμεση πρόσβαση προς αυτές), γεγονότα που όταν τα πρωτοείδα μού έκαναν φοβερή εντύπωση. Επίσης μεγάλη εντύπωση μού έκαναν τα έντονα και πρωτόγνωρα χρώματα, πού μάλιστα μεταβάλλονται με αποτέλεσμα τα αντικείμενα να μοιάζουν ζωντανά, και περιμένω να μπούμε στην πέμπτη διάσταση για να τα απολαμβάνω καθημερινώς. Όσον αφορά στην ηλεκτρική ενέργεια, κάθε κτήριο θα έχει στην σκεπή του μια μικρή συσκευή που θα συλλέγει ενέργεια από το περιβάλλον και θα την διοχετεύει για την κάλυψη άνευ δαπάνης κάθε ενεργειακής μας ανάγκης. Δεδομένου του ότι ο καθένας θα μπορεί να διαβάζει την σκέψη του άλλου τηλεπαθητικά, δεν θα υπάρχουν εν γένει μυστικά μεταξύ των ανθρώπων, με αποτέλεσμα οι γάμοι να περιορισθούν σημαντικά και οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων να χάσουν σε μεγάλο βαθμό την αποκλειστικότητα μεταξύ δύο ατόμων και να γίνουν πιο ελεύθερες, όπως είναι και στους άλλους πολιτισμούς. Θα πάψει να υπάρχει η ανάγκη για μονογαμία καθ ότι η ψυχή δεν την επιζητεί. Επίσης οι γεννήσεις θα περιορισθούν, πράγμα που όμως δεν θα έχει επιρροή στον αριθμό των κατοίκων της Γης, δεδομένου ότι η μέση ηλικία θα αυξηθεί εντυπωσιακά.

Όσον πάλι αφορά το ενδεχόμενο να υπάρξουν μεγάλες καταστροφές και πολλοί θάνατοι των ανθρώπων κατά την μετάβαση στην πέμπτη διάσταση, οι εξωγήινοι υποστηρίζουν ότι κάτι τέτοιο τελικά έχει αποφευχθεί και οι πόλεμοι που τυχόν θα γίνουν θα είναι περιορισμένου χαρακτήρα όπως επίσης και οι φυσικές καταστροφές . Απλώς κατά την μετάβαση θα υπάρξει μία περίοδος ολίγων μηνών, διαφορετική για τον κάθε άνθρωπο κατά την οποίαν, είτε συνεχώς είτε κατά διαστήματα, θα αισθανόμαστε μια έντονη δυσφορία, κυρίως σε θέματα αναπνοής που θα συνοδεύεται από ανεξήγητη κόπωση, και πολύ συχνά και από κατάθλιψη που θα μπορεί σε ακραίες περιπτώσεις να φτάνει σε ‘’αυτοκτονικό ιδεασμό’’ (για να χρησιμοποιήσω έναν επίκαιρο όρο) για εκείνους οι οποίοι δεν μπορούν να δεχθούν την αλήθεια τους και δεν θέλουν να μπουν στην πέμπτη διάσταση. Η τάση τους αυτή θα εκδηλώνεται κυρίως με εγκεφαλικά και καρδιακά επεισόδια. Όμως όσοι θα θελήσουν συνειδητά να μπουν στην πέμπτη διάσταση, θα τα υπομείνουν και θα τα ξεπεράσουν, ορισμένοι μάλιστα γνώστες με κατάλληλη προετοιμασία θα μπορέσουν να μπουν ήδη από το τέλος του 2010, απολαμβάνοντας νωρίτερα τα πλεονεκτήματα, προς μεγάλη έκπληξη των συνανθρώπων τους. Στο να ανέβη γρήγορα η δόνηση μας ώστε να μπούμε εύκολα στην πέμπτη διάσταση βοηθά πολύ η καλή μας διάθεση, ενώ κρατούν χαμηλή την δόνηση μας ο φόβος, η ανασφάλεια, ο θυμός, η γκρίνια και άλλα αρνητικά συναισθήματα. Τα παιδία εν γένει, που δεν έχουν προκαταλήψεις, θα μπουν ευκολότερα και νωρίτερα στην πέμπτη διάσταση, αναπτύσσοντας την διαίσθηση τους, ενώ θα βλέπουν οράματα και θα αποκτήσουν περίεργη για μας συμπεριφορά, όπως π.χ. να μην θέλουν να πάνε σχολείο δεδομένου ότι οι γνώσεις που τους προσφέρει είτε τις ξέρουν ήδη, είτε γνωρίζουν διαισθητικά ότι δεν τους είναι χρήσιμες.

Δυσαρεστημένοι από αυτές τις αλλαγές θα είναι ίσως μόνον εκείνοι που έχουν συνηθίσει να έχουν εξουσία και να χρησιμοποιούν τους άλλους ανθρώπους, συγκεντρώνοντας για αυτούς την αφθονία, πράγμα που τώρα δεν θα μπορούν να κάνουν. Και αυτοί όμως θα προσαρμοστούν υποχρεωτικά, λαμβανομένου μάλιστα υπ όψη και των πολλών άλλων πλεονεκτημάτων που θα παρέχει σε όλους η πέμπτη διάσταση. Πάντως, όπως υποστηρίζεται, στο σύμπαν δεν υπάρχει έλλειψη αλλά αφθονία την οποίαν θα μπορούμε όλοι να απολαμβάνουμε. Επίσης, κάτι που την σημασία του δεν έχω καταλάβει πλήρως, στην πέμπτη διάσταση θα έχουμε πρόσβαση στα ‘’αιθερικά αρχεία’’ όπου είναι καταγεγραμμένα όλες οι συμπαντικές πληροφορίες, έχοντας έτσι άμεση πρόσβαση σε γνώσεις κλπ, και δεν θα υπάρχουν πλέον απόρρητα μυστικά, ενώ θα πάψουμε να χρειαζόμαστε το είδος των σχολείων που έχουμε σήμερα. Τέλος θα μπορούμε σε κάποιο βαθμό να υλοποιούμε αντικείμενα που μας χρειάζονται, όπως κάνουν ήδη (σε έναν πολύ περιορισμένο βαθμό), όπως ακούμε (και εν γένει δεν το πιστεύουμε), ορισμένοι μύστες-γκουρού της άπω ανατολής.

Το κλήμα της Γής θα γίνει υποτροπικό, δηλαδή αρκετά θερμότερο από ότι είναι σήμερα και οι πολλοί πάγοι θα λιώσουν ενώ η στάθμη της θάλασσας θα ανεβεί. Η μόλυνση θα περιορισθεί στο ελάχιστο, ενώ τα ‘’σκουπίδια’’ θα τα εξαϋλώνομε μετατρέποντας τα σε ενέργεια. Τα χρήματα θα έχουν πολύ μικρότερη σημασία απ’ ότι σήμερα, δεδομένου ότι οι βασικότερες ανθρώπινες ανάγκες θα καλύπτονται πολύ εύκολα. Η απασχόληση των ανθρώπων, λόγω και της υψηλής τεχνολογίας που θα μας μεταφέρουν οι εξωγήινοι, (οι οποίοι σημειωτέον ότι περιμένουν πολλά να κερδίσουν από τον πολύτιμο πεμτοδιάστατο πλανήτη μας), θα μεταβληθεί άρδην. Πολλά επαγγέλματα θα καταργηθούν ως άχρηστα, ενώ νέα θα δημιουργηθούν, όπως π.χ. η διδασκαλία στους εξωγήινους για το ποιες συνθήκες και ποιοι νομοί ίσχυαν στην τρίτη διάσταση και τι συναισθήματα δημιουργούσαν οι συνθήκες αυτές. Πάντως η τέχνη σε όλες της τις μορφές θα διατηρήσει μια πολύ υψηλή θέση σε γήινους και εξωγήινους. Ειδικότερα οι ζωγράφοι και οι γλύπτες θα καλούνται να κάνουν εκθέσεις σε άλλους πλανήτες, όχι διότι οι εξωγήινοι δεν θα μπορούσαν να αγοράσουν τα έργα τους στην Γη, αλλά διότι θα θέλουν ο καλλιτέχνης να τους περιγράψει τα τριτοδιάστατα ερεθίσματα και συναισθήματα που τον οδήγησαν στην δημιουργία των έργων αυτών. Διερωτώμαι μήπως και εγώ υποσυνείδητα σταμάτησα πρόωρα την επιτυχημένη επιχειρηματική μου καριέρα ως πολιτικός μηχανικός, για να ασχοληθώ αρχικά με την ποίηση και στην συνέχεια 100% με την ζωγραφική, σαν να επηρεάστηκα διαισθητικά από αυτά που ενδεχομένως πρόκειται να συμβούν. Ίσως μάλιστα αυτό να επηρέασε και την κάθετη αύξηση της παραγωγικότητας μου σε πίνακες τα τελευταία τρία χρόνια που ξεπέρασε κάθε προηγούμενο ρεκόρ. (Δείτε το site μου www.artmine5000.com με 6600 έργα μου).

Σημειωτέον ακόμη ότι από τα 650 τουλάχιστον εκατομμύρια πολιτισμών που υπάρχουν, ελάχιστοι είναι ακόμη στην τρίτη διάσταση (μερικές δεκάδες), ενώ οι υπόλοιποι είναι στην πέμπτη και ανώτερες διαστάσεις (έκτη κλπ οι οποίες είναι τελείως άυλες). Έτσι στο ηλιακό μας σύστημα εκτός από τους γνωστούς εννέα πλανήτες υπάρχουν και άλλοι που όντας στην πέμπτη διάσταση θα μας αποκαλυφθούν όταν γίνουμε και εμείς πεμπτοδιάστατοι. Επίσης ένας πλανήτης μπορεί να βρίσκεται σε δύο διαστάσεις, π.χ. η Αφροδίτη ή ο ’ρης που στην τρίτη διάσταση είναι νεκροί πλανήτες, θα μπορούσε στην πέμπτη διάσταση να είναι ζωντανοί, ακόμη δε και να φιλοξενούν ανεπτυγμένους πολιτισμούς, και οι δύο αυτές διαστάσεις να συνυπάρχουν στον ίδιο χώρο. Πάντως η Γη θα είναι μόνον στην πέμπτη διάσταση και όταν μπει δεν θα υπάρχει κανείς μας στην τρίτη διάσταση. Πολλά χρόνια αργότερα θα μπορούμε να επισκεπτόμαστε την έκτη και έβδομη (άυλες διαστάσεις) αλλά όχι με το υλικό μας σώμα αλλά με αστρικά ταξίδια. Οι εξωγήινοι που μας επισκέπτονται (και μεταφέρουν σε μερικούς επιστήμονες μας ιδέες σαν να προέρχονται από την διαίσθηση των), θα μας επισκέπτονται σε μεγάλους αριθμούς όταν μπούμε στην πέμπτη διάσταση, και θα μας διδάσκουν την τεχνολογία τους, πώς να μην αρρωσταίνουμε, πώς να υλοποιούμε αντικείμενα, και πολλές άλλες χρήσιμες δυνατότητες της πέμπτης διάστασης. Θα είναι αρχικά ανθρωποειδείς διότι η πρόθεση τους είναι να μην μας τρομάξουν και τους δούμε εχθρικά, ή θα φορούν στολή που θα τους εμφανίζει ανθρωποειδής. Αργότερα όμως όταν τους συνηθίσουμε θα αρχίσουν να έρχονται και οι άλλοι, τους οποίους ασχέτως μορφής θα τους αποδεχόμαστε καθ’ ότι θα εκπέμπουν αγάπη, που είναι ένα βασικό χαρακτηριστικό των περισσοτέρων πεμτοδιάστατων πολιτισμών.

Εδώ σταματώ την στοιχειώδη περιήγηση στις περίεργες και απίστευτες εμπειρίες μου. Από αυτές παρέλειψα σκοπίμως να αναφέρω πληροφορίες που πήρα για ορισμένα συγκλονιστικά γεγονότα που συμβαίνουν σήμερα στην Γή μας, και προκαλούνται από ανθρώπους που ξέρουν τι πρόκειται να συμβεί, ενώ προσπαθούν απελπισμένα αλλά χωρίς επιτυχία να καθυστερήσουν την μετάβαση μας στην πέμπτη διάσταση (κρατώντας την δόνηση μας χαμηλή με τον φόβο, τον θυμό, κλπ.), για να μην χάσουν την προνομιακή θέση που κατέχουν, δεδομένου ότι δεν έχω ακόμη τα μέσα να επαληθεύσω τις πληροφορίες αυτές και έτσι δεν θέλω να δημιουργηθούν εντυπώσεις που μπορεί να είναι και ανακριβείς. Ακόμη επιφυλάσσομαι να προσθέσω πολύ περισσότερες εμπειρίες μου, εάν και εφ’ όσον τα κριτήρια που είδα, (όπως είναι π.χ. η εμφάνιση των διαστημοπλοίων μέχρι το τέλος του 2009, κλπ.) πραγματοποιηθούν. Τότε θα αξίζει τον κόπο τόσο εγώ να ασχοληθώ και να γράψω βιβλία ολόκληρα, όσο και ο κόσμος να τα διαβάσει για να προετοιμαστεί και να κάνει πιο εύκολα και ανώδυνα το μεγάλο αυτό άλμα της ανθρωπότητας, το οποίο ευελπιστούμε ότι σύντομα θα συμβεί. Κλείνω με μια εντυπωσιακή φράση των εξωγήινων για εμάς: ‘Όταν οι γήινοι καταλάβουν ότι η φαντασία είναι το θεϊκό μέρος του νου, τότε θα ανοίξουν τις πύλες της αθανασίας και να ξαναγίνουν οι θεοί που ήσαν.’
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Ωραίο όνειρο...

Το 1-2% από όλα αυτά ίσως να ισχύει...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Kατερίνα ωραία είναι αυτά...

Ας πάμε στην Αλήθεια...

Τα πάντα είναι μέσα σου...οι διαστάσεις, το σύμπαν, ο κόσμος, ο θεός, όλα...
Ξεκινώντας πάντα από την Αρχή, ότι ο ΄Ανθρωπος δεν έχει μόνο φυσική υπόσταση, αλλά και πνευματική!

Το να ζεις στην 3η διάσταση, σημαίνει ότι ζεις με τις αισθήσεις σου και κυριαρχούν οι αποδειξεις. Ο νους αντιλαμβάνεται τις έννοιες με την κοινή λογική και η ζωή ξετυλιγεται μοιραία, χωρίς καμία δυνατοτητα να επέμβεις στα γεγονότα και σ' αυτήν την συνειδησιακή κατάσταση οι άνθρωποι προσπαθουν να ελέγξουν την εμπειρία τους. Η άμυνα και η επίθεση είναι τα εργαλεία της καρδιάς που μένει πάντα πληγωμένη και κλειστή, η αγάπη είναι ένα συναίσθημα που κανείς βιώνει με προϋποθέσεις!
Η συνειδησιακή δόνηση των ανθρώπων σ' αυτήν την διάσταση περιλαμβάνει σαν κύρια συχνότητα τον χρόνο και τον χώρο!
Σ' αυτήν την διάσταση το μαζικό έχει αξία!
Η θεραπεία αφορά το Σώμα!

Το να ζεις στην 4η διάσταση, σημαίνει ότι έχεις ανεβάσει ένα επίπεδο την συνείδησή σου και βιώνεις τα ψυχικά πεδία. Εργάζεσαι με την επιθυμία και το ασυνείδητο μέσα σε μια τριπλή έκφραση του χρόνου παρελθόν-παρόν-μέλλον και ο χώρος ανοίγει μέσα σου τα όρια του περιορισμένου "ύψος-πλατος-βάθος".
Η συνειδησιακή δόνηση των ανθρώπων σ' αυτήν την διάσταση εμβαθύνει στον θεό και στην ουσία της Αγάπης, η ενόραση "βλέπει" τον κόσμο μέσα σου και όχι μόνο έξω από εσένα.
Σ' αυτήν την διάσταση αρχίζει η εξατομίκευση!
Η θεραπεία αφορά την Ψυχή!

Στην 5η διάσταση ο ΄Ανθρωπος έχει ανακτήσει όλες τις ιδιότητές του σαν Ον και βιώνει την Ζωή παντού, χωρίς κανέναν διαχωρισμό!
Δεν υπάρχει Ζωή ή Θάνατος σ' αυτήν την συνειδησιακή κατάσταση και το σώμα έχει κατακτήσει την πολικότητα, άρα δεν υπάρχει εκδήλωση ασθένειας, ούτε χώρος, ούτε χρόνος!

Επειδή αυτά όλα αφορούν τις εσωτερικές καταστάσεις συνείδησης, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι το Σώμα ειναι ένα μέρος της εκδήλωσης του Ανθρώπου στον υλικό κόσμο και υπόκειται στην φθορά της.
Οι μορφές του Ανθρώπου δεν ειναι υλικές, έτσι όπως τις έχουμε στο νου μας!

Η Ζωή στον υλικό κόσμο αλλάζει μόνο εσωτερικά...Εμείς αλλάζουμε την κατανόησή μας γι' αυτήν και αυτή είναι η αξία της αφύπνισης.

Τα παραπάνω που παράθεσες ειναι όμορφα και ελπιδοφόρα...Αλλά έτσι όπως ρίχνω μια ματιά στην ανθρωπότητα στο τώρα, η ελπίδα δεν φτάνει για να μπορέσει ο καθένας να βιώσει τον εσωτερικό του κόσμο και να βρει τον θεό μέσα του.
Χρειάζεται ο άνθρωπος περισσότερο να νιώθει, παρά να αισθάνεται και αυτό από μόνο του είναι εμπόδιο για την αφύπνισή του!
΄Οσο η μάζα εξυπηρετεί τα όνειρά του, η κατάσταση της συνείδησής του θα είναι περιορισμένη στον χώρο και τον χρόνο!

Δεν προφητεύω βέβαια και ούτε θέλω να το κάνω!
Παρατηρώ απλά...
Και αυτό που "βλέπω" είναι ότι ο υλικός κόσμος δεν αλλάζει από μόνος του, αλλάζει μόνο από τον κάθε ΄Ανθρωπο και την Αλήθεια της Αγάπης που αποδεσμεύει από κάθε φόβο!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:x :x :x

έκεινο που κατανοώ μέσα μου, για πρώτη φορά, είναι αυτό οτι όλες οι διαστάσεις είναι μέσα μας και βιώνονται στην Ζωή μας εδώ και τώρα

δλδ δεν χρειάζεται να μεταβείς σε κάποια διάσταση, την βιώνεις, την φέρνεις στην ζωή σου στην φυσική σου εκδήλωση
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
katerina76
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 07 Απρ 2011 11:04 am

Δημοσίευση από katerina76 »

:-? :-? θέλω πολύ δουλειά ακόμα για να φτάσω να σκέφτομαι και να νιώθω δηλαδή έτσι τις διαστάσεις :D :D

πάντως Βασούλα έχεις απόλυτο δίκιο με αυτά που λες :x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Κατερινάκι, τι σημαίνει πολύ ή λίγη δουλειά?

Σημασία έχει να εξελίσσεις το μέσα σου...Να θεραπεύεις ολοένα και περισσότερο τον εαυτό σου, σημαίνει να ανεβάζεις συνεχώς την κατανόηση σου σε μια ανώτερη οκτάβα αντιληπτικότητας και να το κάνεις συνειδητά και αφοσιωμένα...
Η κατάσταση της πέμπτης διάστασης θα ξεκινήσει τον Δεκέμβριο του 2012 και οι αλλαγές που θα προκαλέσει θα ολοκληρωθούν μέχρι το 2017 οπότε θα είμαστε 100% πεμπτοδιάστατοι.
Παρατήρησε αυτήν την φράση και νιώσε τι σου λέει...

΄Ετσι όπως το νιώθω εγώ, μας λέει ότι η εξέλιξη θα συμβεί ανεξάρτητα από την δική μας κατάσταση συνειδητότητας...
Είναι δηλαδή σαν να κοιμάσαι στον 13ο αιώνα και να ξυπνάς στον 21ο, χωρίς να έχεις προετοιμαστεί γι' αυτό...

Η αλλαγή μέσα μας γίνεται μόνο όταν νιώσουμε τις αξίες μας εσωτερικά...΄Οταν δεν έχουμε ενοχές και φόβο για την Ζωή μας, τότε μπορούμε να "μιλήσουμε" με τον θεό!

΄Οταν τελειώσουμε με αυτήν την τεράστια "μνησικακία" με την Ζωή, τότε νομίζω ότι είμαστε αρκετά προετοιμασμένοι να την βιώσουμε με Αλήθεια!

Δεν νιώθω ότι υπάρχει ένας "βίαιος" τρόπος εξέλιξης για τον άνθρωπο...Ξαφνικά και χωρίς να το συνειδητοποιήσει να βιώνει την Ζωή του υγιής!
Γιατί όλα αυτά που αναφέρονται για την 5η διάσταση, είναι και αποτέλεσμα όλων των ελπίδων του ανθρώπου...Και θα τα ήθελε, χωρίς να κουνήσει το δαχτυλάκι του...

Απλά ρωτάω...Γίνεται?

Εσείς πως το σκέφτεστε?


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Bάσω θα αναφέρω την δική μου οπτική πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα.
Δεν πιστεύω ότι θα έρθει κανείς να μας τραβήξει το αυτάκι και να μας πει "εμπρός στην 5η διάσταση!" :D
Όμως πιστεύω πως ναι,υπάρχει ένα κομβικό σημείο στο χωροχρόνο,όπου θα δωθεί μια ανώτερη βοήθεια,"λούσιμο" από Φως.Τώρα το κατά πόσο θα μπορέσει (και θα θελήσει) ο καθένας μέσα του να αφοιμοιώσει αυτήν την ενέργεια έγκειται στην πνευματική του ετοιμότητα & στην ελεύθερη βούλησή του.
Σε γενικές γραμμές,είμαι της άποψης να μην πολωνόμαστε εύκολα με κανένα άκρο,ούτε ότι όλα αυτά είναι παραμύθια για αφελείς,ούτε ότι με ένα κλικ θα αλλάξει ο κόσμος,και θα τραγουδάμε όλοι ξαφνικά "στον πλανήτη happy,κανείς δεν κλείνει μάτι!" http://www.youtube.com/watch?v=bB20h0L2Yt0
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μα αυτό λέω και εγώ Λευκέ Κρίνε... :-D :-D :-D

η "βοήθεια" που έρχεται δεν είναι παρά για να βοηθήσουμε τον Εαυτό μας...

Σαφώς υπάρχει ένα κομβικό σημείο, αλλά αυτό δεν είναι για να "τραβήξει", αλλά για να υποστηρίξει...

Το πως διαμορφώνει ο καθένας μας το κομβικό αυτό σημείο, εξαρτάται μόνο από το πως είναι μέσα μας διαμορφωμένος ο κόσμος του θεού...

Δεν είπα "δεν πιστεύω"...είπα απλά "δεν πιστεύω στο μοιραίο"!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Τότε εντάξει! @};-
Εξάλλου,η βοήθεια (κατά τη δική μου οπτική),
έχει την έννοια της στήριξης,κανείς δεν πρόκειται να περπατήσει στο δικό μας προσωπικό μονοπάτι,αν δεν το κάνουμε εμείς οι ίδιοι.
Έστω ότι εγώ βρίσκομαι στους πρόποδες ενός βουνού,και έλθει κάποιος να μου προτείνει 7 διαφορετικά μονοπάτια για να φθάσω στην κορυφή.Τι νόημα θα έχει αν συνεχίσω και κάθομαι να αγναντεύω το βουνο? :-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

έτσι έτσι!!! :-D :-D :x :x

απλά η επανάλειψη δεν έβλαψε ποτέ κανέναν, Λευκέ Κρίνε...
Σκέψου ότι μερικές φορές δεν είναι από αφέλεια που πιστεύεις κάτι, αλλά από μια μεγάλη ανάγκη να σταματήσεις τον πόνο σου...

Αυτή η πλάνη έχει παρασύρει πολλούς, στο να αδιαφορούν για την εσωτερική τους εργασία!

οπότε ας το λέμε εμείς ε? :D >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όμως για να είμαι δίκαιη, "βλέπω" ότι οι άνθρωποι αναζητούν περισσότερο τις εσωτερικές αξίες πια... Η Πνευματική Δύναμη τους ωθεί στο να ψάξουν περισσότερο μέσα τους, από το να αναζητούν στιγμιαίες λυσεις για τα καθημερινά τους προβλήματα!

Ο καιρός εγγύς γαρ... :-D :-D :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Vaso έγραψε:όμως για να είμαι δίκαιη, "βλέπω" ότι οι άνθρωποι αναζητούν περισσότερο τις εσωτερικές αξίες πια... Η Πνευματική Δύναμη τους ωθεί στο να ψάξουν περισσότερο μέσα τους, από το να αναζητούν στιγμιαίες λυσεις για τα καθημερινά τους προβλήματα!

Ο καιρός εγγύς γαρ... :-D :-D :-D
+1
Συμφωνώ απόλυτα!
Για την ακρίβεια,το βλέπω,το νιώθω,το αισθάνομαι,
είναι σαν ένα κύμα ενέργειας,που λειτουργεί αθόρυβα & απλά,όπως ακριβώς η Δημιουργία.Μία καρδιά τη φορά.Χωρίς τυμπανοκρουσίες των μμε,χωρίς προπαγάνδα,αλλά από βαθειά προσωπική εσωτερική ανάγκη για υψηλότερα ιδανικά & αξίες,για την ανακάλυψη (ή μάλλον καλύτερα την ανάδυση) του Εσώτερου Θεού.
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Η ΓΗ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από Μάνος »

Αχ καθόλου τυχαίο που έπεσε σήμερα εδώ... O:-) O:-) O:-)
Βασούλα μου :romance-kisscheek:
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΓΗ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από Vasoula »

τυχαίο? σύμπτωση?
δεν υπάρχουν αυτές οι λέξεις στο λεξιλόγιο μου, Μανούλη μου :)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”