Η μαγεια στην ζωη μας

Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Αρκει να αφεθεις Ιωαννα μου........Αρκει... :x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ξανθουλα μου το ξερω....αυτο το προβλημα αλλωστε δεν εχουμε ολοι?δεν μας εχουν μαθει να αφηνωμαστε με εμπιστοσυνη στο θεο,να κυλαμε με την ροη της ζωης.....μας μαθανε να ζουμε μεσα στους φοβους και στα πρεπει,οτι ολα θα πρεπει να τα εχουμε υπο ελενχο....λες και αν χασουμε λιγο τον ελενχο θα συμβει τιποτα το τρομερο.

@};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Mας έμαθαν...και μας μαθαίνουν ακόμα!! :-( :-(

Μας έμαθαν ότι ο θεός ελέγχει και κρίνει, αντί να μας μάθουν ότι η φυσική μας ζωή είναι μια εκδήλωσή του!

Μας έμαθαν ότι η αγάπη έχει όρους για να κατανοηθεί, αντί να μας μάθουν να εργαζόμαστε με τις επιγνώσεις

Μας έμαθαν ότι η δικαιοσύνη συντελείται μέσα στην κατηγορία και την επίκριση των άλλων, αντί να μας μάθουν να σεβόμαστε τον δρόμο μας και τον Εαυτό μας.

Μας έμαθαν ότι η ομορφιά της ζωής φαίνεται μόνο μέσα από την επικράτηση των επιθυμιών μας, αντί να μας μάθουν να είμαστε ευσπλαχνικοί με την ζωή μας.

Μας έμαθαν ότι η δόξα και η νίκη αφορούν τα επιτεύγματα μόνο, αντί να μας μάθουν ότι η ζωή μας δεν είναι επίτευγμα, αλλά η αυτοπραγμάτωση της δόξας του θεού μέσα μας και η νίκη είναι η κυριαρχία στις εγωικές μας πράξεις.

Μας έμαθαν ότι τα θεμέλια της ζωής μας αφορούν τους προπάτορες μας και δεν μας έμαθαν ότι τα θεμέλια αφορούν την ευθύνη και αποδοχή της ζωής μας εδώ στην Γη.

Μας έμαθαν ότι το Βασίλειο του Ενός αφορά την ουράνια προέλευση της ψυχής μας και δεν μας έμαθαν ότι το Βασίλειο Του είναι στην καρδιά μας...

Εκαναν και κάνουν τα πάντα, για να χάσουμε τον Δρόμο ΜΑΣ!

Εκαναν και κάνουν τα πάντα, για να χάσουμε την Αγνότητά μας!

Εκαναν και κάνουν τα πάντα, για να φοβόμαστε τον εαυτό μας, αντί να τον ανυψώνουμε!

Μας έμαθαν να συγκρινόμαστε με τον θεό, μέσα από την διανόηση...Χωρίς ευφυϊα, χωρίς λογική, χωρίς συνείδηση...

Και έτσι μας ανέπτυξαν την επίκριση...

Μετά από αυτό, καμία στιγμή δεν είναι τέλεια όμορφη στην ζωή μας. Γιατί πάντα επικρινουμε αυτό που έχουμε και ελπίζουμε σ' αυτό που δεν έχουμε...

Αν μόνο μία στιγμή δούμε την ομορφιά, ποτέ ξανά δεν θα ελπίζουμε να αποκτήσουμε, αυτό που νομίζουμε ότι δεν έχουμε...

Γιατί όλες οι αγαθές αρετές είναι μέσα μας!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

:x @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

:-( με πήραν τα ζουμιά πρωί πρωί @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Συμφωνώ Ελισάβετ μου! Υπέροχο και συγκινητικό! @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

:x :x :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Βασούλα μου

@};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< @};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ax, βρε Ιωαννάκι μου!! :-D :-D

Υπερβολική σαν όλους τους λέοντες!! :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ναι είμαστε πολύ εκφραστικοί τα ατιμούλικα,σε σημείο υπερβόλης πολλές φορές αλλα τι να κάνουμε. :)) :)) :)) :))

Η αλήθεια είναι οτι μου αρέσει η αντίθεση που κάνει το λουλούδι με την αγκαλιά γιαύτο έβαλα τοσα πολλά :D

@};- @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Είσαι και καλλιτεχνική φύση εκτός από υπερβολική, ε? :)) :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Nαι και αύτο είναι αλήθεια ,εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ και να καλλιτεχνώ αλλα και να δημιουργώ,το έχουμε στο αίμα μας φένεται :D
βλέπω να τρώμε την κόκκινη :D

@};- @};- @};- >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Valia

Δημοσίευση από Valia »

εγώ πάντως αλλοιθωρίζω κάθε φορά που τα βλεπω Ιωάννα μου...
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Βάσω.. :x @};-
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”