ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

θα επρεπε
Τίποτα δεν έπρεπε, Μπεττούλα, αλλά θεωρώ ότι χρειάζεται κάποιος να ξέρει, για να έχει και επιλογή με τι θα ξεκινήσει πρώτα...

Αν στην κατανόησή σου ήταν σαν σωστό να ξεκινήσει κανείς με το πρώτο (σαν φυσιολογική συνέπεια), τότε έχασες μια ευκαιρία να επιλέξεις με τι θέλεις να εργαστείς πρώτα, να το νιώσεις περισσότερο μέσα σου...

Το δεύτερο αντιπροσωπεύει τα εμπόδια και τις προκλήσεις σου...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

παλι με το πρωτο θα ξεκινουσα Βασουλα δεν το βρηκα καθολου τυχαιο τελικα.. το "απελευθερωνομαι απο τις απογοητευσεις" σαν επιβεβαιωση ενιωσα οτι χρειαζοταν να προηγηθει απο το δευτερο των προκλησεων και των εμποδιων σε αυτη την φαση που το χρησιμοποιησα.. :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4575
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Η επαφη που είχα μεχρι τωρα συστηματικά με το αυρα -σώμα ήταν να παίρνω και να χρησιμοποιώ σπρευ καθαρισμού χώρου. Μετα την συζητηση που είχαμε καποια στιγμή για τον καθαρισμό των πετρων, ειπα να παω να πάρω και σταγόνες σεραπις μπει. Μπαινοντας όμως μεσα σε σχετικό μαγαζί κοιταξα τα μπουκαλάκια με τα χρώματα και πραγματικά "κολλησα" με ένα, το χέρι πηγε μόνο του οποτε πηρα αυτό και τις σταγόνες τις παρατησα. Για την ιστορία το μπουκαλάκι είναι το 52 που είναι ροζ πανω και κάτω. Εβαζα οποτε μου έρχόταν, ωσπου μετα απο μια συζητηση με μια φίλη απο το φορουμ, καταλάβα ότι πρέπει να το κάνω συστηματικά καθε μέρα και ξεκινησα.
Διαβαζοντας τις παλιές αναφορές του φόρουμ προβληματιστηκα λίγο στην αρχή γιατί δεν ακολούθησα καμια διαδικάσια. Να διαλέξω 4 μπουκαλάκια, να αρχίσω με το δευτερο κλπ.
Μετα όμως βρήκα αυτό και ησυχασα...
Ζεφυράκι, θεωρητικά αρχίζεις από το 2ο, δηλαδή από τα εμπόδια, για να αναπτυχθείς μέσα από αυτά και να δημιουργήσεις την υποδομή για τα χαρίσματά σου...την υπέρβασή σου!

όμως μπορείς να αρχίσεις από όποιο θέλεις, χωρίς περιορισμό!!

πολλοί άνθρωποι δεν τα καταφέρνουν με μια υπέρβαση και χρειάζονται χρόνό να ανιχνεύσουν την ψυχή τους μέσα από το 1ο μπουκάλι τους...

το απλώνεις διαλογιστικά στις θέσεις που υπάρχουν για το συγκεκριμένο μπουκάλι, νιώθωντας και την σχετική επιβεβαίωση που το συνοδεύει...

όμως μπορείς να το απλώσεις και σε όλο το σώμα (εγώ αυτό έκανα, χιχιχι) και να μην περιοριστείς στα συγκεκριμένα κέντρα...

έχει σημασία αυτό που νιώθεις με το άγγιγμα της ουσίας στο σώμα σου και μέσα από αυτό στα ψυχικά σου πεδία...

Δεν το απλώνεις απλά σαν ένα λάδι σώματος, αλλά βιώνεις τις μοναδικές ουσίες που έχουν εναρμονιστεί μέσα σ' αυτό το μίγμα...

Είναι ιδιαίτερη και πολύ προσωπική η επαφή με το αύρα-σώμα.
Όπως και αυτό για το τι σημαίνει το ροζ...
Γενικά, η ροζ ενέργεια έχει να κάνει με την αυτο-αποδοχή και την αγάπη, που προκαλεί πόνο όταν διαχωριζόμαστε!
Ομως μου έμεινε μια απορία απο αυτά που διαβασα. Καποια στιγμή αναφέρεται αυτό ...
πομάδα-πεμπτουσία που θα χρειαστείς ενισχυτικά, θα σου τα πω σε λίγο...
(είναι στην 8 σελίδα)
Πρεπει η θεραπεία να συνοδεύεται πάντα απο πομαδες και πεμπτουσίες ; Ή η αναφορά γινεται μόνο για το συγκεκριμένο πρόσωπο; :eusa-think: :eusa-think: :eusa-think:

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4575
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Θα γράψω και κάτι ασχετο αλλά δεν πειράζει. Με συγκίνησε λίγο που διαβάζω αυτή την ενότητα. Η πρώτη πρώτη μου έπαφη με το φόρουμ, καποια χρόνια πριν τους βαθμούς στο ρεικι ήταν όταν είχα μπει και διαβαζα για το Αυρα-Σωμα μετα απο αναζήτηση στο διαδικτυο. Ισως ήταν η αφορμή. Οταν μου αναφέρθηκε μετά απο χρόνια ξανά, την θυμόμουν αυτή την αναζητηση με καλή αισθηση.

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Πρεπει η θεραπεία να συνοδεύεται πάντα απο πομαδες και πεμπτουσίες ; Ή η αναφορά γινεται μόνο για το συγκεκριμένο πρόσωπο; :eusa-think: :eusa-think: :eusa-think:
Παναγιωτάκο μου, αφού επιλέγεις το συγκεκριμένο σύστημα, χρειάζεται να προσαρμοστείς και σε μια ολοκληρωμένη πρόταση, που αυτό το σύστημα πρεσβεύει...

Έτσι η πομάδα και η πεμτουσία είναι απαραίτητα συμπληρώματα του καθαρισμού της αύρας, στα πιο λεπτοφυή σου σώματα, πριν βάλεις στο φυσικό σου σώμα την ουσία του μπουκαλιού...

Ξέρεις, μπορεί να έχει κάποιος έναν άλλον τρόπο να καθαρίζει τα λεπτοφυή του σώματα, όμως αυτό το σύστημα συνιστά πομάδες και πεμτουσίες, με μια πολύ όμορφη διαδικασία και η δική μου φιλοσοφία είναι, πως ότι κι αν επιλέγει κανείς, χρειάζεται να το κάνει και ολοκληρωμένα και όχι ολίγον από όλα τα συστήματα και τις τεχνικές, γιατί θα του λείπει η προσήλωση και θα δουλεύει αποσπασματικά...

Δηλαδή δεν γίνεται να επιλέγεις τα σπρέι για να καθαρίζεις τον χώρο σου, αλλά οι πομάδες και οι πεμπτουσίες να σου ξινίζουν και να μην τις χρησιμοποιείς...Δεν το λέω για εσένα, αλλά μου έχει τύχει και αυτό...

Απλά σου λέω την δική μου οπτική και στάση και φυσικά εσύ κάνεις όπως νιώθεις...

Επίσης κάθε μπουκαλάκι έχει και μια εξήγηση, που σε βοηθά να ανακαλύψεις ελαττώματα, κολλήματα, πεποιθήσεις καθώς και χαρίσματα και ευλογίες, και να προχωρήσεις με πιο αποφασιστικότητα στον δρόμο σου, γνωρίζοντας κάθε φορά λίγο περισσότερο κομμάτια της Ψυχής σου και της Προσωπικότητάς σου.

:romance-inlove:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4575
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε: Παναγιωτάκο μου, αφού επιλέγεις το συγκεκριμένο σύστημα, χρειάζεται να προσαρμοστείς και σε μια ολοκληρωμένη πρόταση, που αυτό το σύστημα πρεσβεύει...

Έτσι η πομάδα και η πεμτουσία είναι απαραίτητα συμπληρώματα του καθαρισμού της αύρας, στα πιο λεπτοφυή σου σώματα, πριν βάλεις στο φυσικό σου σώμα την ουσία του μπουκαλιού...
:romance-inlove:
Βασούλα μου για αυτό ρωτάω. Η αλήθεια είναι ότι καθόλου συνειδητά δεν πήρα την αποφαση όπως εγραψα, να ασχοληθω με το αυρα-σώμα, καπως ήρθε. Θα το δω.

@};- @};- @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν με ξαφνιάζει καθόλου αυτό Παναγιωτάκο μου. Πολλοί άνθρωποι καλούνται από μια ανώτερη δύναμη στον τρόπο θεραπείας τους και δεν είναι πάντα συνειδητή επιλογή τους.
Το χρώμα και οι ουσίες των μπουκαλιών προκαλούν μια όχι συνειδητή έλξη σε πάρα πολλούς ανθρώπους, όμως δεν δουλεύουν όλοι το ίδιο θερμά με τα μπουκάλια...
Η Βίκη Γουώλ ήταν ένας εμπνευσμένος άνθρωπος και η σύσταση των μπουκαλιών της πολύ θεραπευτική, φέρνουν δε βαθείς καθαρισμούς..Γι' αυτό καλύτερα είναι να το επιλέξει κανείς εντελώς συνειδητά, γιατί αλλιώς θα χτυπιέται από τους καθαρισμούς, χωρίς να το θέλει επί της ουσίας.
Η αλήθεια είναι ότι η επαφή με τα μπουκάλια ανοίγει δρόμους στην θεραπεία και όταν κάνεις την προσωπική σου επιλογή, και μάθεις τι έχουν να σου πουν, έχεις την εντύπωση ότι γεννήθηκαν μόνο για εσένα.

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4575
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Οκ. Ευχαριστώ Βασούλα!

@};- @};- @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23463
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Η αλήθεια είναι ότι η επαφή με τα μπουκάλια ανοίγει δρόμους στην θεραπεία και όταν κάνεις την προσωπική σου επιλογή, και μάθεις τι έχουν να σου πουν, έχεις την εντύπωση ότι γεννήθηκαν μόνο για εσένα.
:romance-inlove: :romance-inlove:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

:romance-kisscheek:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27311
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Ellaki »

:x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31558
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Fotinoula »

Παναγιωτάκο :romance-heartstiny: >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Η αλήθεια είναι ότι η επαφή με τα μπουκάλια ανοίγει δρόμους στην θεραπεία και όταν κάνεις την προσωπική σου επιλογή, και μάθεις τι έχουν να σου πουν, έχεις την εντύπωση ότι γεννήθηκαν μόνο για εσένα.
:x :romance-heartstiny:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33533
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:romance-heartsthree:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4575
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΑΥΡΑ ΣΩΜΑ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Ηρθε λοιπόν η ώρα να κάνω αυρά σώμα με την "κανονική" διαδικάσια. :x

Στην αρχή μου έκανε τρομερή έντύπωση. Λέω μα πως είναι δυνατόν να υπάρχει φως μεσα σε μπουκαλάκια; Κι όμως ακριβώς αυτό συμβαίνει. Ειναι σαν να έχεις καποιους φίλους που σε περιμένουν και μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις όποτε θέλεις. Δίνοντας σου ενα μικρό σπρωξιματάκι καθε φορά. Και θα πει κάποιος είναι τόσο σημαντικό ένα μικρό σπρωξιματάκι; Ειναι σημαντικό γιατί γινεται κάθε μέρα και λίγο λίγο πιθανα μπορεί να γίνει μεγάλο.
Η διαδικασία βεβαια έχει διαφορες αλλαγές. Σε εμενα βγαίναν θυμοί στα καλά του καθουμένου και ελεγα μα καλά τι έγινε τώρα. Ομως ήταν θυμοί που έρχονταν και φευγουν, όχι απο αυτούς που καθονται και σε "τρώνε".

Τωρα είμαι στο δευτερο μπουκαλάκι που με έχει ζορίσει ιδιαίτερα! :x
Εχω μια απορία. Το μπουκάλι αυτό έχει "θολώσει" , το πάνω χρώμα δεν φαινεται τόσο καθαρά, είναι σαν να είναι κάπως μονιμα ανακατεμένα το πάνω χρώμα με το κάτω. Εχει κάνεις αντίστοιχη εμπειρία; Φαντάζομαι το "ζορισμα" κάπως θα συνδέεται με αυτο .

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- .
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”