Υπαρχω! Αρα ειμαι σημαντικος !

Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Δηλαδή ένας ζωγράφος με το εργα του,δεν υπαρχει ;
Δεν μεταδιδει την αυτογνωσία του,δεν ριζωνει δι ατου λογου του στους αλλους,άρα δεν υπαρχει;
Ο καθενας ΥΠΑΡΧΕΙ ανεξάρτητα με τον τρόπο επικονωνίας και με το τι εκπεμπει.
Ο λογος δε (λέξεις)εκφραζει μόνο το 15% της επικοινωνίας.Δεν έχω λεξεις ....όπως πολυ σωστά αναφέρεται, στο να εκφράσω τι;
Γιατι οι λέξεις ,ο λόγος του καθενός δημιουργουν και εικόνες και συναισθήματα και ήχους ειτε στον ακροατή είτε στον αναγνωστη.
Το ζητουμενο ειναι λοιπον "τι προκαλεί ο λογος στον καθένας μας ξεχωριστά"Πρέπει να συμφωνήσουμε όλοι στην ίδια σημασία των λεξεων,του λογου,για να μπορουμε να επικοινωνήσουμε.
Οι λεξεις δονούνται με διαφοερτικό τρόπο στον καθένα και άπτονται διαφορετικών εμπειριών.Θελω να πω ότι μπορεί να επικοινωνουμε δια του λογου και αλλα να καταλαβαινω εγω κι αλλα ο άλλος.Ποσο μαλλον σε έννοιες αφηρημένες όπως τα πνευματικά δρώμενα.
Δονηση λεει ο ένας ριγος καταλαβαινει ο αλλος.
Οπωςλουλούδι λεει ο ένας και σκέπτεται την αυλη του που θελει καθάρισμα κι ο αλλος την ορχιδέα που του χαρισαν την μερα των ερωτευμενων.

Αυτό ομως τι σημαίνει ότι παυω να υπαρχω.Οτι μειώνεται η αξία μου ;
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
dino
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 28 Σεπ 2007 7:09 pm

Δημοσίευση από dino »

Κατάλαβα,
Δηλαδή θέτεις οτι κάτι υπάρχει οταν γίνεται αντιληπτό απο άλλες υπάρξεις και έτσι υπάρχει κάποιο πλέγμα επικοινωνίας επιβεβαιώνοντας την ύπαρξή τους.

Τώρα όμως δύο πέτρες ή δύο βουνά που ησυχάζουν και δέν αντιλαμβάλονται άμεσα την ύπαρξή τους, δέν ζούν? Εστω και αν δέν υπάρχει συνειδητή επικοινωνία ζούν.
Αυτό αποδυκνείεται όταν χρειάζεται, δηλαδή επιτρέουν βλάστηση που με την σειρά της επιτρέπει άλλη ζωή κτλ.
Ετσι λοιπόν αντιλαμβάνομαι την ζωή.
... όποιος ψάχνει ... βρίσκει.
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

dino έγραψε:Κατάλαβα,
Δηλαδή θέτεις οτι κάτι υπάρχει οταν γίνεται αντιληπτό απο άλλες υπάρξεις και έτσι υπάρχει κάποιο πλέγμα επικοινωνίας επιβεβαιώνοντας την ύπαρξή τους.

Τώρα όμως δύο πέτρες ή δύο βουνά που ησυχάζουν και δέν αντιλαμβάλονται άμεσα την ύπαρξή τους, δέν ζούν? Εστω και αν δέν υπάρχει συνειδητή επικοινωνία ζούν.
Αυτό αποδυκνείεται όταν χρειάζεται, δηλαδή επιτρέπουν βλάστηση που με την σειρά της επιτρέπει άλλη ζωή κτλ.
Ετσι( ; ) λοιπόν αντιλαμβάνομαι την ζωή.
Πως δηλαδη;

Οπως αντιλαμβανομαι κι εγω, εσυ λες: υπαρχω = ζω = ;;;

Τοσο δυσκολο σου ομως σου ειναι να πεις τι σημαινει για σενα προσωπικα το: υπαρχω = ζω;

Σχολιαζοντας τωρα το παραδειγμα σου με τα βουνα, μπορω να παρατηρησω οτι η βλαστηση που αναπτυσσεται πανω τους, ειναι μερος του εαυτου τους, προερχεται δηλαδη απο τα ιδια τα βουνα, ειναι γεννημα τους...

Ειναι σαν να "εκβαλλουν" τον εαυτο τους και να τον στελνουν αμεσα ή εμμεσα το ενα στο αλλο, μεσω των περιβαλλοντικων συνθηκων που προκαλουν τις μετακινησεις των υλικων πραγματων μεσα στον κοσμο.

Τα στοιχεια επομενως του ενος βουνου φθανουν και στο αλλο, οπως και σε παρα πολλα άλλα μερη και πληροφορουν τους αλλους για τις δυνατοτητες τους και το περιεχομενο τους, αφου τα μεταφερομενα φυτα ή αντιστοιχα τα ζωα που διαβιωνουν πανω τους και μετακινουνται, εχουν παρα απο τα σπλαχνα τους ( των βουνων δηλαδη ) ολα τα συστατικα που διαθετουν.

Αρα υπαρχει επικοινωνια των βουνων...

Και αυτη η επικοινωνια γινεται με λογο βιωματικο.

Δηλαδη με λογο ο οποιος εχει παρει τη τρισδιαστατη μορφη των φυτων και των ζωων που μετακινουνται απο το ενα βουνο στο αλλο.


Με παρομοιο τροπο Καλλιοπη γινεται και η επικοινωνια του ζωγραφου με τον κοσμο, αλλά και ολων των αλλων καλλιτεχνων και των λοιπων δημιουργων.

Ακομα και ενας επαγγελματιας ο οποιος δεν βγαζει μιλια απο το στομα του, με το αντικειμενο της εργασιας του επικοινωνει με τους αλλους, καταθετοντας τον εαυτο του εντος τους και ριζωνοντας κατα περιπτωση με τον ενα ή τον αλλο τροπο μεσα τους.

Αν τυχει λοιπον ενας απο αυτους τους επαγγελματιες να παραγει αντικειμενα τα οποια δεν ειναι αποδεκτα απο τους αλλους κατ' ουδενα τροπο, τοτε αυτος δεν υπαρχει για τους αλλους και μοιραια εξαφανιζεται ( ως επαγγελματιας παντα ) και απο προσωπου γης, αφου δεν μπορει να επιβιωσει στο επαγγελμα του, δεν μπορει δηλαδη να υπαρξει.

Αρα: Μη Επικοινωνια = Ανυπαρξια
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

’ρα τοποθετούμε τη λέξη "λόγος" σε εισαγωγικά και δεν τον περιορίζουμε μόνο στις λέξεις και στο γλωσσικό μας τρόπο επικοινωνίας.Δηλαδή και μια ματιά, ένα χαμόγελο, μια τρυφερή αγκαλιά είναι επικοινωνία και "λόγος", όχι όμως με τη στενή έννοια του όρου!!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
dino
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 28 Σεπ 2007 7:09 pm

Δημοσίευση από dino »

Κοίτα σκαπανέα, εγώ αυτό και μπορώ να το πω και το είπα τρείς φορές σε τρία διαφορετικά πόστ με τρείς διαφορετικούς δικούς μου τρόπους και έναν της Βάσως.

Τώρα θα συμφωνήσω μαζί σου στην τελευταία ισότητα (*-1).
Βλέπω ότι αποκλίνεις απο την προηγούμενη στο θέμα στης αναγκαιότητας.
Αρα συμφωνούμαι.
... όποιος ψάχνει ... βρίσκει.
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

ANGELS ON EARTH έγραψε:’ρα τοποθετούμε τη λέξη "λόγος" σε εισαγωγικά και δεν τον περιορίζουμε μόνο στις λέξεις και στο γλωσσικό μας τρόπο επικοινωνίας.Δηλαδή και μια ματιά, ένα χαμόγελο, μια τρυφερή αγκαλιά είναι επικοινωνία και "λόγος", όχι όμως με τη στενή έννοια του όρου!!!!
Ναι Δωρα, μπορουμε να το πουμε κι ετσι!

Διευρυνουμε το λογο σε "λογο" συμπεριλαμβανοντας και "αλλες" ανταλλαγες μεταξυ των οντων που υπαρχουν.

Αυτο ομως που δεν μπορει να αλλάξει, ειναι το περιεχομενο της επικοινωνιας και η σκοπιμοτητα της επικοινωνιας.

Ως περιεχομενο οφειλει να νοειται η ειλικρινης προσφορα του εαυτου μας στον αλλον, με οποιο τροπο επιλεγουμε κατα περιπτωση και ως σκοπιμοτητα η συμβολη μας στην "ανυψωση" του αποδεκτη ωστε περιεκτικα να αναβαθμιζεται προς την ολοτητα.

Η επικοινωνια δηλαδη εχει ενα και μονο σκοπο: την αποκατασταση μεσα στα οντα της συμπαντικης συνειδησης.

Εαν λοιπον και μονο εαν η ανταλλαγη ουσιας μου με τους αλλους και με την ευρεια εννοια εννοειται, στοχευει ακριβως σε αυτο το επιτευγμα, τοτε υπαρχω.

Μιλαμε δηλαδη για ενα "μοιρασμα" που εκπηγαζει απο τα βαθη της υποστασης μας και γινεται αντιληπτο αμεσα οταν ο αλλος το αποδεχεται, το διερευνα και το επεξεργαζεται ενσωματωνοντας στοιχεια του στον εαυτο του.

Τοτε ναι υπαρχω και το συνειδητοποιω και το εισπραττω.

Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις που εχουμε μια επιφαση επικοινωνιας, μας μενει μια αισθηση κενοτητας και ανυπαρξιας κυριολεκτικα, η οποια δεν μπορει να ανατραπει απο το γεγονος οτι αναπνεουμε.

Διοτι αυτες οι αναπνοες που περνουμε δεν γινονται "αποδεκτες" απο τους αλλους, αφου μας απορριπτουν ως οντα που επιδιωκοιυν την επικοινωνια.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Διοτι αυτες οι αναπνοες που περνουμε δεν γινονται "αποδεκτες" απο τους αλλους, αφου μας απορριπτουν ως οντα που επιδιωκοιυν την επικοινωνια.
:shock: :shock:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

galazia_sfaira έγραψε:
Διοτι αυτες οι αναπνοες που περνουμε δεν γινονται "αποδεκτες" απο τους αλλους, αφου μας απορριπτουν ως οντα που επιδιωκοιυν την επικοινωνια.
:shock: :shock:
Γιατι τοση εκπληξη;

Οταν ανασαινεις για να επικοινωνεις, γιατι ετσι προαγεις την αναπτυξη της συμπαντικης συνειδησης, και οι "αλλοι" ( ολοι οι αλλοι, ετσι; ) δεν αποδεχονται την συνεισφορα σου, τοτε δεν σου "λενε": Μην ανασαινεις γιατι σπαταλας τον αερα μας;
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Skapaneas έγραψε:
galazia_sfaira έγραψε:
Διοτι αυτες οι αναπνοες που περνουμε δεν γινονται "αποδεκτες" απο τους αλλους, αφου μας απορριπτουν ως οντα που επιδιωκοιυν την επικοινωνια.
:shock: :shock:
Γιατι τοση εκπληξη;

Οταν ανασαινεις για να επικοινωνεις, γιατι ετσι προαγεις την αναπτυξη της συμπαντικης συνειδησης, και οι "αλλοι" ( ολοι οι αλλοι, ετσι; ) δεν αποδεχονται την συνεισφορα σου, τοτε δεν σου "λενε": Μην ανασαινεις γιατι σπαταλας τον αερα μας;
Ο αέρας ειναι για όλους.Θεωρώ ότι κανείς μα κανείς δεν μπορεί να με απορίψει παρα μόνο ο Εαυτος μου.Οποιος δεν "αποδέχεται" ειναι δικο του θεμα,αρκει να αποδέχομαι εγω πρωτίστως τον Ευατο μου ώστε να αποδεχθώ και τους αλλους.
Απορώ δεν θ αμπορουσα με τιποτα να μπω σε αυτην την διαχωριστικότητα και ΄μάλιστα όταν θεωρώ ότι προάγω την συμπαντική συνειδηση.
Νοιώθω να μου μιλας Κινεζικα ή ειμαι τελειως εκτος θεματος :oops: .
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
dino
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 28 Σεπ 2007 7:09 pm

Δημοσίευση από dino »

Κοίτα Σκαπανέα,
Συνοψίζοντας, θέτεις ένα φιλοσοφικό ερώτημα και αντί να συζητάς επ'αυτού δέν παρουσιάζεις κριτήρια και δέν αντιπαρατίθεσαι σε θέσεις.
Οι συνοψισμοί δέν είναι θέσεις.

Πιστεύω ότι παρουσιάζεις και προωθείς τις πεποιθήσεις και τα πιστεύω σου σάν κοσμοθεωρίες ενώ στην πραγματικότητα είναι απλοί προβληματισμοί για όλους μας.
Το παράξενο είναι ότι τα κρύβεις μέσα σε πομπώδεις "πνευματισμούς" και εκφράσεις ωσάν να μήν άντεχε το forum τέτοιους προβληματισμούς και όλοι εμείς να ζούμε κάτω απο τον ζυγό ενός ψέματος που λέγεται reiki, είμαστε παραπλανημένοι κατ'εσέ.

Δέν τολμάς όμως να γίνεις reiki (πιστεύω οτι για να βρίσκεσαι εδώ, αυτός είναι ο δρόμος σου).

Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα.
... όποιος ψάχνει ... βρίσκει.
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

dino έγραψε: ...θέτεις ένα φιλοσοφικό ερώτημα και αντί να συζητάς επ'αυτού δέν παρουσιάζεις κριτήρια και δέν αντιπαρατίθεσαι σε θέσεις.
Οι συνοψισμοί δέν είναι θέσεις.
Οι δικες σου θεσεις επι του ζητηματος αυτου ποιες ειναι;

Δεν σου προτεινα να ορισεις το υπαρχω κατα τη γνωμη σου;

Δεν σου ζητησα να δωσεις τη δικη σου πεποιθηση για το υπαρχω απλα και ξεκαθαρα, για να σου "αποδειξω" οτι οπωσδηποτε εμπεριεχει αμεσα ή εμμεσα την επικοινωνια;

Αναπτυξε ενα δικο σου αρθρο για την υπαρξη για να εχουμε θεσεις για συγκριση...

Γιατι το αποφευγεις, αν θελεις συζητηση παραγωγικη;

dino έγραψε:Δέν τολμάς όμως να γίνεις reiki (πιστεύω οτι για να βρίσκεσαι εδώ, αυτός είναι ο δρόμος σου).

Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα.
Τι εννοεις δεν τολμαω;
Άβαταρ μέλους
dino
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 28 Σεπ 2007 7:09 pm

Δημοσίευση από dino »

Τί λές βρε Σκαπανέα,
Να μου αποδείξεις την θέση μου που στην έγραψα στο πρώτο post? και μάλιστα ήταν και της Βάσως (εμπεριέχει - θυμάσαι ???)???

Αυτό που γίνεται είναι προσβολή της νοημοσύνης και δή της διαλεκτικότητας, δέν είμαι σοφιστής ούτε ρήτορας. Προσπάθησα να συνομιλήσω μαζί σου και να σε καταλάβω, τώρα είναι η σειρά σου.

nb: Αν πρόσεξες δέν σου έβαλα ούτε ένα κουτάκι, αλλά διάβαζα 10 φορές τί έγραφες και φιλοδοξώ να σου πώ ότι τα αποκρυπτογράφησα και τα κατάλαβα όλα (εκτός απο κάτι ψιλά).
Πίσω όμως απο όλα αυτά υπάρχει και η αλήθεια, αλήθεια τί θάλεγες για reiki ??? σε reikicenter βρίσκεσαι στο κατω κάτω.
... όποιος ψάχνει ... βρίσκει.
Skapaneas

Re: Υπαρχω! Αρα ειμαι σημαντικος !

Δημοσίευση από Skapaneas »

dino έγραψε:Τί λές βρε Σκαπανέα,
Να μου αποδείξεις την θέση μου που στην έγραψα στο πρώτο post? και μάλιστα ήταν και της Βάσως (εμπεριέχει - θυμάσαι ???)???

Αυτό που γίνεται είναι προσβολή της νοημοσύνης και δή της διαλεκτικότητας, δέν είμαι σοφιστής ούτε ρήτορας. Προσπάθησα να συνομιλήσω μαζί σου και να σε καταλάβω, τώρα είναι η σειρά σου.

nb: Αν πρόσεξες δέν σου έβαλα ούτε ένα κουτάκι, αλλά διάβαζα 10 φορές τί έγραφες και φιλοδοξώ να σου πώ ότι τα αποκρυπτογράφησα και τα κατάλαβα όλα (εκτός απο κάτι ψιλά).
Πίσω όμως απο όλα αυτά υπάρχει και η αλήθεια, αλήθεια τί θάλεγες για reiki ??? σε reikicenter βρίσκεσαι στο κατω κάτω.
_________________
... όποιος ψάχνει ... βρίσκει.
Το πρωτο δικο σου post στη συζητηση ειναι το παρακατω:
dino έγραψε:Σκαπανέα, άν κατάλαβα καλά, το φιλοσοφικό ερώτημα ηχεί :
Επειδή υπάρχω τότε έχω σκοπό ύπαρξης την υποχρέωση να επικοινωνώ, το βασικό εργαλείο επικοινωνίας μου είναι η αυτογνωσία μου και πρέπει να την μεταδώσω μέσω του ΛΟΓΟΥ μου, έτσι θα ριζώσω στους άλλους και θα εκπληρώσω τον σκοπό, (...Αλλοιώς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΩ).
Αρα ρωτάω εγώ:
Επειδή υπάρχω δέν είμαι και κομμάτι της ύπαρξης και ήδη ριζωμένος βιωματικά στους άλλους χωρίς να αναρωτιέμαι για σκοπούς και λόγους?
Πιό απλά, δέν εμπεριέχει η ζωή και εμένα (όρος της Βάσως)?

-------------------------------------------------------------------------
Εδώ βλέπω και κάτι άλλο, στο ρέϊκι υπάρχουν το 1ο και 7ο κέντρο συνειδητότητας.
Το πρώτο έχει να κάνει με την "Ρίζα" και το έβδομο με την "Αυτογνωσία", παρατηρώ λοιπόν ότι το ερώτημά σου περιέχει αυτά τα δύο στοιχεία που πάνε "πακέτο" στις πνευματικές αναζητήσεις.
Και η "θεση" που διατυπωνεις ειναι αυτη που εχω σημανει με εντονα γραμματα...
Δεν χρειαζεται ιδιαιτερη ευφυϊα για να καταλαβει καποιος οτι δεν εχεις διατυπωσει καμια θεση...
Ρωτας: Επειδή υπάρχω δέν είμαι και κομμάτι της ύπαρξης ;
Υπαρχεις επειδη εισαι κομματι της υπαρξης...
Καταλαβαινεις τι ρωτας;
Θεωρεις αυτονοητη την υπαρξη...
Και θεωρεις αυτονοητο οτι υπαρχεις...
Δηλαδη υπαρχεις γιατι εισαι μερος της υπαρξης...
Και η υπαρξη ειναι η προϋποθεση για να υπαρχεις εσυ...
Στην ουσια οριζεις το υπαρχω με τον εαυτο του...
Το καταλαβαινεις υποθετω...
Και αν το καταλαβαινεις και το κανεις συνειδητα, τοτε ναι ειναι σοφιστεια...

Και "συμπεραινεις": ...δεν εμπεριεχει η ζωη και μενα;
Δηλαδη θεωρεις και παλι αυτονοητη τη ζωη, την οποια ταυτιζεις με την υπαρξη...
Και θεωρεις αυτονοητο τον εαυτο σου, τον οποιο ταυτιζεις με το υπαρχω...

Και παλι προϋποθετεις οτι εσυ εισαι ζωντανος και αρα πρεπει να σε εμπεριεχει η ζωη...
Και δεν λες το παραμικρο για το τι εισαι εσυ, που θεωρεις τον εαυτο σου ζωντανο και αρα η ζωη πρεπει "μοιραια" να σε εμπεριεχει...

Ειναι φανερο απο την αρχη στη συζητηση οτι ενω εγω παρουσιαζω μια θεση για το υπαρχω:
  • Υπαρχω σημαινει επικοινωνω, μεταδιδοντας μεσω του λογου μου την αυτογνωσια μου στους αλλους

    και ριζωνοντας εξ αυτου του γεγονοτος εντος τους.
εσυ δεν λες τιποτα σχετικο για το δικο σου πιστευω παρα μια ταυτολογια: Υπαρχεις γιατι εισαι μερος της Υπαρξης...
Μα αυτο ειναι αυτονοητο: Αν υπαρχεις και βεβαια θα εισαι μερος της υπαρξης.

Το ερωτημα πλεον που δεν απαντας ειναι τουτο:
Τι σε κανει να πιστευεις οτι υπαρχεις;
Τι σε κανει να πιστευεις οτι ζεις;
Που στηριζεις την πεποιθηση σου οτι υπαρχεις, οτι δηλαδη ζεις;

Αν αυτο δεν το αντιλαμβανεσαι οτι πρεπει δηλαδη να το διευκρινισεις, τοτε δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο, για να συνεχισω μαζι σου τη σχετικη συζητηση...


Μπορω ομως να σου δωσω μια διεξοδο, ρωτωντας σε και παλι τι εννοεις με αυτο εδω στην πρωτη παραθεση: αλήθεια τί θάλεγες για reiki ???
Ποσο αυτονοητη μπορει να φαινεται αυτη η ερωτηση σε καποιο τριτο;
Άβαταρ μέλους
dino
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 28 Σεπ 2007 7:09 pm

Re: Υπαρχω! Αρα ειμαι σημαντικος !

Δημοσίευση από dino »

Υπερβολικά αυτονόητη.

Στην πόκα για να δής τα φύλλα μου δέν πάς πάσο έτσι ???
Τα βλέπεις και τα πληρώνεις.

Ετσι και με το reiki, το πληρώνεις, μυήσαι και μετά απο αρκετό καιρό άν είσαι τυχερός σου συμβαίνουν διάφορα πράγματα.
Τώρα, άν σου συμβούν όμορφα πράγματα θα μπορούμε μαζί να γελάμε για αυτές τις χαζομάρες.
Ομως πρέπει να το πληρώσεις και να μυηθής αλλοιώς όλα αυτά είναι βαρετά και δέν αφορούν κανένα

Ολα τα άλλα είναι πολλές τρύπες στο νερό.

Comprente compadre????
Αυτός είναι ο δικός μου δρόμος και άν θέλεις βάδισε μαζί μου.
... όποιος ψάχνει ... βρίσκει.
Skapaneas

Re: Υπαρχω! Αρα ειμαι σημαντικος !

Δημοσίευση από Skapaneas »

dino έγραψε: Ετσι και με το reiki, το πληρώνεις, μυήσαι και μετά απο αρκετό καιρό άν είσαι τυχερός σου συμβαίνουν διάφορα πράγματα.
Τώρα, άν σου συμβούν όμορφα πράγματα θα μπορούμε μαζί να γελάμε για αυτές τις χαζομάρες.
Ομως πρέπει να το πληρώσεις και να μυηθής αλλοιώς όλα αυτά είναι βαρετά και δέν αφορούν κανένα

Comprente compadre????
Αυτός είναι ο δικός μου δρόμος και άν θέλεις βάδισε μαζί μου.
Εσυ απο οτι φαινεται ακολουθεις το δρομο του reiki...
Πολυ καιρο;
Υπηρξες τυχερος;
Σου εχουν συμβει ομορφα πραγματα;
Πες μερικα εδω για να γελασουμε μαζι για "αυτες τις χαζομαρες" :)

Μπορει ετσι να αρχισω να βαδιζω το δρομο σου :D :D :D 8)

Επιστροφή στο “ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ”