«Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…»

Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Ellaki »

Μα το Οραμα της Βασως...ειναι να εργαστουν οι Ανθρωποι με τον Εαυτο τους και μεσα απο την δικη τους αυτοπαρατηρηση, εργασια και εσωτερικη ολοκληρωση να βοηθησουν και τους συνανθρωπους τους να αναπτυχθουν....Ο Δρομος του Ιησου ειναι πρωτα η αναπτυξη του καθετου αξονα- Εαυτος μας και μετα του οριζοντιου- ο Δρομος της Ακεραιοτητας και Ουδετεροτητας μεσα στους ανθρωπους......θυμαμαι καλα???

Ειναι μεγαλη Ευλογια να μπορεις να Συμπορευεσαι .............και με αλλους Ανθρωπους που μπορουν να σε νιωσουν σε ολα σου τα επιπεδα και να βιωνουν την Αγαπη σαν Ουσια.....και Εκεινοι οπως κι εσυ.........αυτη ειναι η Ενοτητα!!!
>:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι Ελλάκι, αποστασιοποίηση...δεν το κάνεις για να πάρεις χαρά...όμως αυτό δεν σε εμποδίζει να χαρείς με το αποτέλεσμα ε?

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Ellaki »

:x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς, όμως εγώ νιώθω πληρότητα όταν αποκαθίσταται η Ενότητα μέσα σε κάθε άνθρωπο...
Η θεραπεία κάθε ανθρώπου, κάνει τον Θεό μέσα μου και χαμογελάει...Δεν το θεωρώ δικό μου επίτευγμα την θεραπεία του, όμως γιατί πρέπει να χαίρομαι μόνο με τα δικά μου επιτεύγματα?

Κάθε μέρος της ανθρωπότητας που θεραπεύεται, μας φέρνει ολοένα και πιο κοντά στον Στόχο μας! Το καθένα μας και όλους μαζί...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από AMALIA »

:x :x :x >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Danielli »

Εννοειται πως αυτη είναι η υπερτατη χαρά!! @};- :)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Βασούλα μου @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Ellaki »

Βασούλα :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Fotinoula »

ναι και είναι μια πηγαία χαρά που δεν συνδέεται με ικανοποίηση της επιφανειακής εκπλήρωσης μιας προσδοκίας αλλά με την πνοή ενός οράματος

αυτό σε κάνει και χάιρεσαι μέσα μου :x :x :x :x :x :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς, όμως εγώ νιώθω πληρότητα όταν αποκαθίσταται η Ενότητα μέσα σε κάθε άνθρωπο...
Η θεραπεία κάθε ανθρώπου, κάνει τον Θεό μέσα μου και χαμογελάει...Δεν το θεωρώ δικό μου επίτευγμα την θεραπεία του, όμως γιατί πρέπει να χαίρομαι μόνο με τα δικά μου επιτεύγματα?

Κάθε μέρος της ανθρωπότητας που θεραπεύεται, μας φέρνει ολοένα και πιο κοντά στον Στόχο μας! Το καθένα μας και όλους μαζί...

Βασουλα!! @};- :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από elenaki »

Δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς, όμως εγώ νιώθω πληρότητα όταν αποκαθίσταται η Ενότητα μέσα σε κάθε άνθρωπο...
Η θεραπεία κάθε ανθρώπου, κάνει τον Θεό μέσα μου και χαμογελάει...Δεν το θεωρώ δικό μου επίτευγμα την θεραπεία του, όμως γιατί πρέπει να χαίρομαι μόνο με τα δικά μου επιτεύγματα?

Κάθε μέρος της ανθρωπότητας που θεραπεύεται, μας φέρνει ολοένα και πιο κοντά στον Στόχο μας! Το καθένα μας και όλους μαζί...
Ετσι το βλεπω κι εγω... :x :x :x
Βασουλα... >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Το κείμενο μου άρεσε πάρα πολύ και χαίρομαι που κάποιος ψυχολόγος βλέπει τα πράγματα με αυτόν τον τρόπο!!!
Βασούλα >:d< :x
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Μάνος »

Κοίτα να δεις που έπεσα πάλι!!!
Τυχαίο;;; Ok, συμπανάκι το πήραμε το μύνημα περί αγάπης! Υπομονή, δε γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη!!! Μπααααα... :*
Βάσω έγραψε:Ταπείνωση είναι όταν αντιλαμβάνεσαι ποσο λάθος συμπεριφέρθηκες στον εαυτό σου και στους άλλους...Ντρέπεσαι γι' αυτό, πολλές φορές...πονάς!
Αυτό ρε γμτ...!
Εμμανουέλα έγραψε:Μα το Οραμα της Βασως...ειναι να εργαστουν οι Ανθρωποι με τον Εαυτο τους και μεσα απο την δικη τους αυτοπαρατηρηση, εργασια και εσωτερικη ολοκληρωση να βοηθησουν και τους συνανθρωπους τους να αναπτυχθουν....Ο Δρομος του Ιησου ειναι πρωτα η αναπτυξη του καθετου αξονα- Εαυτος μας και μετα του οριζοντιου- ο Δρομος της Ακεραιοτητας και Ουδετεροτητας μεσα στους ανθρωπους...
Σήμερα έμαθα και για τους άξονες!

Δηλαδή, η ανάπτυξη του καθετου άξονα (που είναι ο εαυτός μας) είναι ο Δρόμος του Ιησου και η ανάπτυξη του οριζόντιου άξονα είναι ο Δρόμος της Ακαιρεότητας και Ουδετερότητας μέσα στους ανθρώπους. Σωστά τα κατάλαβα; (Δεν είμαι σίγουρος αν τα κατάλαβα καλά με τον τρόπο που ήταν διατυπωμενα)
Δηλαδή η αναπτυξη στους δύο αυτούς άξονες είναι με άλλα λόγια το ταξίδι της αυτογνωσίας;
Και γιατί τους διαχωρίζουμε τους δυο αυτούς άξονες; Κατάλαβα πως ο ένας αφορά τον εαυτό μας και ο άλλος τους γύρω μας, αλλά τι συμπεριλαμβάνεται στον έναν και τι στον άλλο; Με άλλα λόγια τι εννοούμε όταν λέμε "Δρόμος του Ιησού" και "Δρόμος ακεραιότητας και ουδετερότητας μέσα στους ανθρώπους" :eusa-think:
Μπερδεύτηκα κάπως... :scratch:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο κάθετος άξονας είναι της Σοφίας και ο οριζόντιος είναι της Αγάπης, Μάνο μου...
Ο ένας είναι ατομικός που σε οδηγεί στον Εαυτό σου και στον Θεό, ο άλλος εκφράζεται συλλογικά μέσα στην ανθρωπότητα...
Ο Σταυρός του κάθε Ανθρώπου...

Η Αγάπη, χωρίς Σοφία, είναι συναισθηματισμός
όπως και η Σοφία χωρίς Αγάπη είναι αδιαλλαξία

Οι δύο άξονες συναντιούνται στην Καρδιά...

Και ο Δρόμος του Ιησού είναι ο Σταυρός...δηλαδή, η Σοφία και η Αγάπη...Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο...


>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: «Θέλω κάποιος να με αγαπήσει γι’ αυτό ακριβώς που είμαι…

Δημοσίευση από Ellaki »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ”