Illuminati

Λεών

Illuminati

Δημοσίευση από Λεών »

Σιγά σιγά ξυπνάνε και τα κύτταρα μου...

Σίγουρα τους γνωρίζεται ή έχετε ακούσει για αυτούς.

Παγκοσμιοποίηση,λεφτά,μασονία,Εβραίοι...

Για να μπείς σε αυτήν την μυστική εώς αόρατη ομάδα...
Πρέπει να χεις μεγάλο εγκέφαλο...δέχονται ανθρώπους απο πανεπιστήμια του Χάρβαρντ κ.ά

Το σύμβολό τους το τρίγωνο με το μάτι στην μέση..

οι πεντε βασικοι σκοποι των Illuminati:

1)η χρηματική και σεξουαλικη δωροδοκια των ανδρων που βρισκονται σε υψηλα αξιωματα,ωστε να αποκτησουν την ευνοια τους και να εξυπηρετησουν τους στοχους τους

2)την επιλογη και μυηση στην οργανωση των πιο αξιολογων φοιτητων των μεγαλων κολεγιων και πανεπιστημιων ,ωστε το''υλικο''της οργανωσης να ειναι υψηλου επιπεδου.

3)την προωθηση μελων της οργανωσης-μεσω των υψηλα ισταμενων ανδρων που τυχαιναν δωροδοκιας-σε κυβερνητικους και μεγαλους οικονομικους οργανισμους ως πρακτορων.

4)τον ελεγχο των Μεσων Μαζικης Ενημερωσης της εποχης με σκοπο να περασουν στην κοινη γνωμη-με συγκεκαλυμενο τροπο,φυσικα-οι ιδεες της οργανωσης ετσι ωστε να προετοιμαστει το κοινο για την επιβολη μιας παγκοσμιας κυβερνησης.

Βασικος στοχος των illuminati ειναι η απορριψη των αρχοντων απο τον λαο και η απομακρυνση του λαου απο την εκκλησια.Τα ΜΜΕ αποτελουν ενα βασικο''οπλο''για την διαδοση των ιδεων τους.

5)την πραγματοποιηση στρατιωτικων πραξικοπηματων με καθε τροπο,κατα των κυβερνησεων που θα αντιτιθονται στον σκοπο της
οργανωσης,δηλαδη στην εγκαθιδρυση μιας Παγκοσμιας Ταξης.



Συμφωνα με το βιβλιο του Αλεξανδρου Ρολιδη αι αφανεις ριζες του κακου ο ορκος που διναν τα υποψηφια μελη ηταν ο εξης:

διαριγνυω τους δεσμους με οποιαδηποτε αρχην εις οποιασδηποτε και αν υπεσχεθη πιστην,υποταγην ή υπηρεσιαν.

ομνυω να υπακουσω εις τας διαταγας τας οποιας θα λαμβανω ινα εκκαθαρισωμεν την γην απο τους τυραννους και εχθρους του ταγματος.

απαλλασω τον ευατον μου απο καθε ορκον τον οποιον εδωσα εις την πατριδα ή εις τους νομους.


Οι άνθρωποι που είναι στηρίζουν αυτή την αίρεση είναι μασόνοι.

Και πάρα πολλοί ακόμα,άν δούμε στην κάσα του Πάπα υπάρχει ο ανάποδος σταυρός(διότι έτσι σταύρωσαν τον α.Παύλο ανάποδα)

και δίπλα απο τον ανάποδο σταυρό θα δείτε ένα *Μ*
Που σημαίνει μασονία...

Να δούμε ένα βιντεάκι είναι 3 κομμάτια αλλά θα σας δώσω αυτό που θεωρώ ότι έχει μεγάλη σημασία..

Στο βιντεάκι αυτό θα δείτε τι ετοιμάζουν να τονίσω πως όλο το βιντεάκι βασίζεται πάνω σε ένα επιτραπέζιο παιχνίδι με το όνομα
Ιλλουμινάτι το οποίο είχε κυκλοφορήσει το 1995
δώστε βάση στην χρονολογία που αναφέρω και δείτε το μετά!!!

http://www.youtube.com/watch?v=gMm5mOXm ... re=related

Να αναφέρω και κάτι τελευταίο..
όταν πατάμε στον σελιδοδείκτη μία λέξη λανθασμένη θα σε βγάλει κατευθείαν σε μια κενή σελίδα λέγοντας μας πως η σελίδα που πληκτρολογήσαμε είναι λάθος ...

Πατήστε λοιπόν την λέξη : www.itanimulli.com Δηλαδή το ιλλουμινάτι ανάποδα και δείτε που θα σας βγάλει χωρίς σφάλμα.


Περιμένω γνώμες.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Παγκοσμιοποίηση,λεφτά,μασονία,Εβραίοι...

Για να μπείς σε αυτήν την μυστική εώς αόρατη ομάδα...
Πρέπει να χεις μεγάλο εγκέφαλο...δέχονται ανθρώπους απο πανεπιστήμια του Χάρβαρντ κ.ά
Λέων απ'ότι γνωρίζω σε θεωρητικό πάντα επίπεδο δεν υπάρχει κατ' αρχήν κάποια συσχέτιση μεταξύ του κινήματος των Illuminati και αυτό του Τεκτονισμού ή της Μασονίας, παρα μόνο σε πολύ γενικά πράγματα τα οποία νομίζω μοιράζονται σαν ιδέες πολλά εσωτεριστικά και πολιτικά κινήματα που κατα καιρούς δημιουργήθηκαν!!

ο Τεκτονισμός απ'όσο γνωρίζω ξεκίνησε απο απλούς ανθρώπους και μάλιστα της εργατικής τάξης εξ'ου και το όνομά του την περίοδο του Μεσαίωνα όπου οι κάστες οργίαζαν και στην πορεία άρχισε να δέχεται στους κόλπους του καταξιωμένους κοινωνικά ανθρώπους απο την πολιτική και όχι μόνο!!θεωρείται ότι έδωσε ώθηση σε πολύ σημαντικές ρίξεις σε κοινωνικό και θρησκευτικό κατεστημένο ανα τον κόσμο, όμως στην πορεία γνώρισε και την παρακμή και την στρεύλωση σε πολύ μεγάλο βαθμό, όπως πολλά εσωτεριστικά τάγματα!!

θεωρώ βέβαια παρακινδυνευμένο να μπούμε σε σενάρια του ποιοι κρίβονται πίσω απο τα χτυπήματα της 11ης Σεπτεμβρίου και όλα τα συναφή που αναφέρει το βιντεάκι, γιατί τελικά δεν είναι αυτή η ουσία!!

η εσωτερική δική μας αφύπνιση μας καθιστά διαυγείς να αποκωδικοποιήσουμε μέσα μας τη δικιά μας αλήθεια για το τι τελικά είναι κάλπικο και τι πραγματικό!!!

:x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Ωραία τοποθέτηση Έιντζελ,αλλά πολλά τυχαία δεν είναι;;

Δηλαδή η κάρτα με δύο πύργους που δείχνει να πέφτουν το '95 και μετά να βλέπουμε το 2001να πέφτουν όντως;

Λόγο δουλειάς έτυχε να δουλέψω σε μια εβραϊκή λέσχη το καλοκαίρι για 3 μέρες....εκεί είδα μασόνους ,και καρφίτσες στο γιακά το σύμβολο των Ιλλουμινάτι.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Δηλαδή η κάρτα με δύο πύργους που δείχνει να πέφτουν το '95 και μετά να βλέπουμε το 2001να πέφτουν όντως;

Λόγο δουλειάς έτυχε να δουλέψω σε μια εβραϊκή λέσχη το καλοκαίρι για 3 μέρες....εκεί είδα μασόνους ,και καρφίτσες στο γιακά το σύμβολο των Ιλλουμινάτι.
Λέων νομίζω ότι πολλά κινήματα εσωτεριστικά και πολιτικά χρησιμοποίησαν σύμβολα που προϋπήρξαν απο αρχαιοτάτων χρόνων και εμείς τα συνδιάσαμε έτσι, φεύγοντας για άλλη μια φορά απο την ουσία!! και θα σου πω τι εννοώ!!υπάρχει μια κάρτα στην Ταρώ που είναι ο Πύργος, αυτή η κάρτα δείχνει ένα πύργο να καίγεται και θυμίζει κατα πολύ την κάρτα που είδα στο βιντεάκι!!είναι ο Πύργος της Βαβέλ που έχει πολύ βαθύτερη σημασία απο την απλή συσχέτιση με δύο πύργους που έπεσαν στην Αμερική όσον αφορά τον συμβολισμό της!!

το ίδιο ισχύει και για το τρίγωνο με το μάτι στη μέση!!δεν μπορώ φυσικά να γνωρίζω γιατί οι συγκεκριμένοι το φορούσαν στο πέτο τους και τι ήθελαν να δηλώσουν με αυτό!!όμως αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι τελικά δημιουργούνται συσχετισμοί που καμιά φορά είναι παρεξηγημένοι και οδηγούν σε λάθος συμπεράσματα!!

τελικά αυτός ο μπαμπούλας που θα έρθει να μας φάει είτε λέγεται Πεφωτισμένος ή όπως αλλιώς, είναι ένα σενάριο πολύ καλά δωσμένο που τρέφει τον φόβο, έχω την γνώμη!!

:x :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Εμένα πάντως με κάνει να νιώθω πιο έτοιμος απο ποτέ.
Και περιμένω ....:)
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εγώ ρωτάω τώρα χαζά...

μήπως τους δώσαμε και πολύ σημασία?

illuminati, μασόνοι, λέσχη Bildenberg, Ε, και ότι βάλει ο νους μας...
πανδαισία συνομωσιολογίας...

αν βρίσκουν εκείνοι χώρο στον κόσμο μας, εμείς προφανώς τους τον αφήσαμε...

εγώ ένα πράγμα ξέρω...ότι όταν χρειάζεται να κάνω επιλογές, ακούω την καρδιά μου! Εκεί που "φωλιάζει" το Πνεύμα μου και η Ψυχή μου σαν ενα...

Δεν νομίζω ότι η ανθρωπότητα ήταν ποτέ καλυτερη...Απλά ίσως εμείς γινόμαστε πιο ανυπόμονοι...

Ο καιρός εγγύς γαρ...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:x :x :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

:x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε: αν βρίσκουν εκείνοι χώρο στον κόσμο μας, εμείς προφανώς τους τον αφήσαμε...

εγώ ένα πράγμα ξέρω...ότι όταν χρειάζεται να κάνω επιλογές, ακούω την καρδιά μου! Εκεί που "φωλιάζει" το Πνεύμα μου και η Ψυχή μου σαν ενα...
:x :x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε: εγώ ένα πράγμα ξέρω...ότι όταν χρειάζεται να κάνω επιλογές, ακούω την καρδιά μου! Εκεί που "φωλιάζει" το Πνεύμα μου και η Ψυχή μου σαν ενα...

Δεν νομίζω ότι η ανθρωπότητα ήταν ποτέ καλυτερη...Απλά ίσως εμείς γινόμαστε πιο ανυπόμονοι...
:x :x :x :x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

επίσης στο βιντεάκι αναφέρεται στον αντιχριστο και στην γέννηση του μάλιστα το συνδυάζει με ακόμη μια ημερομηνία σχετική με την 11η Σεπτεμβρίου,

η ιστορία του αντίχριστου είναι μια ακόμα αναγωγή της ευθύνης του ανθρώπου σε κάτι εξωτερικό που έρχεται να μας πάρει την Ψυχή

και όλα αυτα που εμείς κλώθουμε και απωθούμε.. που είναι η ευθύνη μας για όλα αυτα, που είναι η ατομικη μας βούληση να είμαστε Ανθρωποι, ένα έμαθα κανενας δεν σου κλέβει τίποτα αν εσυ δεν το έχει παρατημένο για κλέψιμο

ας κοιτάξουμε λοιπον πως θα θυμηθούμε, πως θα βγουμε απο την ληθη με ατομική βουληση και τα σενάρια απο εκει και περα δεν θα χρειάζονται απο μονα τους θα χασουν καθε αιγλη που εχουν τωρα, και τωρα την εχουν γιατι είναι πιο ευκολο να φτιαξω ενα σεναριο καταστροφης ή σωτηρίας όπως διαβασαμε και στην συνεντευξη παρα να δω με ειλικρινεια τα δικα μου σεναρια

:x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Fotini έγραψε: ας κοιτάξουμε λοιπον πως θα θυμηθούμε, πως θα βγουμε απο την ληθη με ατομική βουληση και τα σενάρια απο εκει και περα δεν θα χρειάζονται απο μονα τους θα χασουν καθε αιγλη που εχουν τωρα, και τωρα την εχουν γιατι είναι πιο ευκολο να φτιαξω ενα σεναριο καταστροφης ή σωτηρίας όπως διαβασαμε και στην συνεντευξη παρα να δω με ειλικρινεια τα δικα μου σεναρια

:x :x
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Συμφωνώ με τα κορίτσια .
Από συνωμοσίες και φόβους μας έχουνε γεμίσει.
Είναι και αυτός ένας τρόπος ελέγχου και αποπροσανατολισμού.
Αλλά πιο βολικό είναι όλα να συντελούνται ερήμην μας
γιατί μας απαλλάσσει από πολλά !!!!;) :x
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ”