ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από panos »

και εδώ μας έμαθαν να ταίζουμε ο ένας τον άλλον, αλλά μας αφαίρεσαν το ρύζι και μας έδωσαν σ@@@ά για να του δίνουμε...


Ταίζουμε με τόση "αγάπη" ο ένας τον άλλο που έχουμε γίνει ανάπηροι και δεν μπορούμε να φάμε μόνοι μάς.. περιμένουμε να μας ταΐσουν..
Μόνο αλήθειες.. χορτάσαμε από τα υπόλοιπα! Παχύναμε και κοντεύουμε να σκάσουμε..
μπουχτισαμε :x :x :x
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από JOANNA »

:x :x :x
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Μάνος »

Τα πράγματα πρέπει να αλλάξουν! Εμείς πρέπει να τα αλλάξουμε! ...Για να τα αλλάξουμε όμως πρέπει να αλλάξουμε πρώτα εμείς...(!) :x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Γρηγοράκος
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2014 1:15 pm
Τοποθεσία: Καθ΄οδόν...!!!

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Γρηγοράκος »

The story of my life...!! Ευτυχώς πήδηξα απ την κατσαρόλα λίγο πριν αρχίσει να βράζει το νερό και γίνω σούπα!!! Άρπαξα βέβαια λίγο αλλά σώζεται η κατάσταση! Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα Άνθρωποι και μπορούμε να στηριχτούμε! Είχα αρχίσει να πιστεύω το αντίθετο αλλά τελικά Υπάρχουν!! :D
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Vasoula »

σημασία έχει ότι πήδηξες, Γρηγοράκο μου

Ξέρεις πόσοι σιγοβράζουν και το χαίρονται, λέγοντας εμάς ανόητους, παράξενους ή τρελούς...

μα δεν ξέρουν ότι κι εμείς κάποτε παραλίγο να καούμε...Ότι δεν ξυπνήσαμε ένα πρωί και αρχίσαμε να σκεφτόμαστε διαφορετικά...
Μέχρι να πηδήξεις από την κατσαρόλα, όσο τους βλέπεις όλους μέσα, λες ότι αυτοί που είναι έξω είναι εντελώς τρελοί, επειδή είναι έξω...
Βλέπεις μέσα στην κατσαρόλα, είναι οι πολύ περισσότεροι...Η λανθασμένη ασφάλεια του βρασμένου...(λέω εγώ :)) )

όχι φίλε, να βράσεις μόνος σου...
Να το θυμάσαι Γρηγοράκο αυτό συνεχώς!

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Γρηγοράκος
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2014 1:15 pm
Τοποθεσία: Καθ΄οδόν...!!!

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Γρηγοράκος »

Vaso έγραψε:σημασία έχει ότι πήδηξες, Γρηγοράκο μου

Ξέρεις πόσοι σιγοβράζουν και το χαίρονται, λέγοντας εμάς ανόητους, παράξενους ή τρελούς...

μα δεν ξέρουν ότι κι εμείς κάποτε παραλίγο να καούμε...Ότι δεν ξυπνήσαμε ένα πρωί και αρχίσαμε να σκεφτόμαστε διαφορετικά...
Μέχρι να πηδήξεις από την κατσαρόλα, όσο τους βλέπεις όλους μέσα, λες ότι αυτοί που είναι έξω είναι εντελώς τρελοί, επειδή είναι έξω...
Βλέπεις μέσα στην κατσαρόλα, είναι οι πολύ περισσότεροι...Η λανθασμένη ασφάλεια του βρασμένου...(λέω εγώ :)) )

όχι φίλε, να βράσεις μόνος σου...
Να το θυμάσαι Γρηγοράκο αυτό συνεχώς!

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Εν μέρη το ζω ήδη! Όσοι βράζουν ακόμα με κοιτάνε σαν εξωγήινο...όποτε βέβαια τύχει να κοιτάξουν! Οι περισσότεροι δεν κοιτάνε καν έξω απ την κατσαρόλα! Απλά απορούν για το τι μου συμβαίνει και ξαφνικά αποφάσισα να πηδήξω! Κι όταν τους λες ότι δεν θέλω να γίνω το γεύμα κάποιου, τότε κοιτάνε με μεγαλύτερη απορία! Και ναι... ούτε εγώ ένιωσα άνετα όταν πήδηξα γιατί ξαφνικά έκανε πολύ κρύο! Δεν γινόταν αλλιώς όμως! Η αλλαγή θερμοκρασία κάνει τα κόκαλα να πονάνε αλλά δεν τα σπάει! Αντιθέτως τα δυναμώνει! Εγώ απλά δεν κοιτάω πλέον προς την κατσαρόλα! Όποιος θέλει, ας ακολουθήσει και θα τον καλωσορίσω! Αλλά δυστυχώς είναι απειροελάχιστοι αυτοί που θα το κάνουν! Καλύτερα να ακολουθήσω αυτούς που έχουν ήδη πηδήξει παρά να προσπαθήσω να τραβήξω κάποιους έξω! Μπορεί τελικά να ξαναπέσω μέσα και τότε θα έρθει σίγουρα ο βρασμός!!! :-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Vasoula »

:thumbsup:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Γρηγοράκος
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2014 1:15 pm
Τοποθεσία: Καθ΄οδόν...!!!

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Γρηγοράκος »

Και τώρα που το σκέφτομαι... υπάρχουν και μερικοί οι οποίοι βράζουν ακόμα αλλά νομίζουν ότι έχουν πηδήξει! Κι αν τολμήσεις να τους πεις ότι κάνουν λάθος... εκεί να δεις γλέντια!!
Και γι αυτούς είναι μάλλον χειρότερη η κατάσταση γιατί ζουν σε ένα παραμύθι! Σε ένα ψέμα! Σε μια ψευδαίσθηση που τους κρατάει ναρκωμένους!! Εκεί άραγε υπάρχει ελπίδα? :eusa-think:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

όχι φίλε, να βράσεις μόνος σου...
@};-


Γρηγόρη >:d< >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από eirini »

:) >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Stefanos »

:D :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Vasoula »

Greg έγραψε:Και τώρα που το σκέφτομαι... υπάρχουν και μερικοί οι οποίοι βράζουν ακόμα αλλά νομίζουν ότι έχουν πηδήξει! Κι αν τολμήσεις να τους πεις ότι κάνουν λάθος... εκεί να δεις γλέντια!!
Και γι αυτούς είναι μάλλον χειρότερη η κατάσταση γιατί ζουν σε ένα παραμύθι! Σε ένα ψέμα! Σε μια ψευδαίσθηση που τους κρατάει ναρκωμένους!! Εκεί άραγε υπάρχει ελπίδα? :eusa-think:
Γρηγόρη μου, ο καθένας είναι υπεύθυνος όχι μόνο για την ζωή του, αλλά και για την ψευδαίσθησή του, όπως και για την αλήθεια του...Και τα τρία είναι απόλυτοι παράγοντες στις αποδείξεις τους...Δεν αφήνουν κανένα περιθώριο πλάνης σε διάρκεια χρόνου...

Κάποτε, πριν χρόνια, είχα εσωτερική πάλη, στο αν έχω δικαίωμα να διαλύω την πλάνη κάποιου ανθρώπου...
Αποφάσισα πως όχι!
Δεν έχω κανένα δικαίωμα, αν ο ίδιος δεν έχει πρόθεση να την διαλύσει...Μακριά μου λοιπόν, και αγαπημένοι...

Και στο τέλος, είναι πολύ υποκειμενικό θέμα η πλάνη του αλλουνού, γιατί μπορεί απλά να είναι διαφορετική από την δική μας προσδοκία

Σ' αυτό το εσωτερικό ταξίδι της Ζωής, το πρώτο πράγμα που χρειαζόμαστε είναι να αφοσιωθούμε στο δικό μας μονοπάτι, αφήνοντας τους άλλους ήσυχους να είναι όπως θέλουν.

Διαφέρουν βλέπεις οι προσδοκίες μας και όχι οι φόβοι μας, τελικά...

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Annoula »

Γρηγόρη >:d< >:d< >:d< :x :x :x
Σ' αυτό το εσωτερικό ταξίδι της Ζωής, το πρώτο πράγμα που χρειαζόμαστε είναι να αφοσιωθούμε στο δικό μας μονοπάτι, αφήνοντας τους άλλους ήσυχους να είναι όπως θέλουν.

Διαφέρουν βλέπεις οι προσδοκίες μας και όχι οι φόβοι μας, τελικά...
:x :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Μάνος »

Γρηγοράκο καλά έκανες και πήδηξες από την κατσαρόλα και είσαι εσώ μαζί μας κι εσύ!!!
Άλλο ένα καινούργιο μέλος και μάλιστα αγόρι Βασούλα μου! ;)
Κράτα γερά Γρηγόρη μου!!!
>:d< >:d< >:d<
Βάσω έγραψε:Σ' αυτό το εσωτερικό ταξίδι της Ζωής, το πρώτο πράγμα που χρειαζόμαστε είναι να αφοσιωθούμε στο δικό μας μονοπάτι, αφήνοντας τους άλλους ήσυχους να είναι όπως θέλουν.
Έτσι ακριβώς...!!! @};-
Βασούλα μου :* >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ”