ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Υπάρχουν όμως και αυτοί που δεν ξεχνούν ποτέ! Όσα χρόνια και να περάσουν...Αποχαιρετούν τα άσχημα και αγκαλιάζουν με αγάπη τα Όμορφα! :romance-heartbeating:

Απ' όλα έχει ο κήπος του Θεού , Ελλάκι μου γλυκό! :x :x :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Fotinoula »

:romance-heartbeating: :romance-kisscheek:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Ellaki »

Δημητρούλα μου >:d< >:d< >:d< >:d<

Αποχαιρετούν τα άσχημα και αγκαλιάζουν με αγάπη τα Όμορφα! :romance-heartbeating:
Νομίζω ότι δεν υπάρχουν άσχημα και όμορφα αλλά μόνο προσωπικές αντιλήψεις ενός ανασφαλούς <εγώ> που καταφεύγει στην επίκριση για να μπορέσει να νιώσει λίγο καλύτερα.

:romance-inlove:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Αυτό ένιωσες από μένα Ελλη μου? Επίκριση? Θέλουμε δεν θέλουμε ζούμε ακόμα στον τριδιάστατο χώρο του Σύμπαντος, συνεπώς θα έχουμε και "ευχάριστα" αλλά και "δυσάρεστα" γεγονότα στη ζωή μας... Αν μπορούμε όμως με την Αντίληψή μας να τα υπερβαίνουμε, αυτό είναι το ζητούμενο...

Σε φιλώ! :romance-kisscheek:


υγ. ίσως όμως και το να υποθέτουμε για τις προθέσεις των άλλων μπορεί να αποδοθεί στο εγώ , τι λες? :)

<<Υποθέτω ότι ο καθένας μπαίνει με μια προσωπική του προσδοκία και όταν δεν ικανοποιείται αυτό που νομίζει ότι θα τον κάνει ευτυχισμένο, τότε φεύγει και ξεχνάει.>>
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Ellaki »

καμία επίκριση από μεριάς σου Δημητρούλα μου, προσωπικές εμπειρίες μόνο :romance-kisscheek:
Δεν φταίει κανείς σ' αυτό...Τίποτα δεν είναι λάθος, γιατί τα φαινόμενα από μόνα τους είναι έτσι ώστε να μας παραπλανούν μεταξύ πραγματικότητας και αλήθειας...
εδώ είναι όλο το ζουμί, στα λόγια της Βασούλας μας >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Eυχαριστώ Έλλη μου για την απάντησή σου... @};- @};- ο γραπτός λόγος δυστυχώς πολλές φορές φέρνει παρανοήσεις..

και συμφωνώ ότι η Βασούλα μας το εξέφρασε πολύ καλύτερα.. :romance-heartbeating:

Δεν φταίει κανείς σ' αυτό...Τίποτα δεν είναι λάθος, γιατί τα φαινόμενα από μόνα τους είναι έτσι ώστε να μας παραπλανούν μεταξύ πραγματικότητας και αλήθειας...
εδώ είναι όλο το ζουμί, στα λόγια της Βασούλας μας >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
:romance-heartstiny: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ!!!!

Δημοσίευση από Ellaki »

:romance-kisscheek: >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ”