ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΓΝΩΣΕΙΣ...και οποιος αντεξει!

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re:

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Επισκέπτης έγραψε: 18 Μαρ 2009 11:33 am Ας διαβάσουμε ολοι κι ας διαλογιστούμε....

Βάσω εγραψε ... @};- @};- @};- @};- @};-

Υπάρχουν και οι άλλοι όμως (έστω κι αν είναι μικρό μέρος της ανθρωπότητας) που «προετοιμάζουν» το σώμα τους να υποδεχτεί το πνεύμα τους στην ζωή.
Αυτοί που γνωρίζουν την «δυσκαμψία» και αρχίζουν ευέλικτα και με αφοσίωση να γεμίζουν το σώμα τους με αγάπη και συγχώρεση. Που καλούν το πνεύμα τους συνειδητά, γνωρίζοντας ότι θα έχουν και «τραντάγματα», μια και αυτό το «δύσκαμπτο» σώμα, δεν μπορεί με μιας να γίνει «ευέλικτο» και αποδεχόμενο….
Αυτοί οι άνθρωποι γνωρίζουν την ζωή και τι σημαίνει Εαυτός. Η εσωτερική δημιουργία αναβλύζει από κάθε τους κύτταρο, και δεν απαιτούν τον θεό, αλλά εναρμονίζονται μαζί του...

ΤΟ ΘΕΛΗΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΗΜΑ ΜΟΥ…δεν είναι μια φράση ταπεινότητας, που δεν γνωρίζει καμία από τις δύο θελήσεις και απλά υπακούει σ’ αυτό που έρχεται «απ’ έξω»…
Είναι η θέληση ΜΑΣ, που κάνει τον Εαυτό μας να δρα με συνέπεια και δύναμη, σ’ αυτό που οι άλλοι θεωρούν αυτονόητα μοιραίο…
Και αυτή η θέλησή ΜΑΣ, κάνει το ηλιακό μας πλέγμα σημείο επαφής της ηλιακής ενέργειας, της σύνδεσή μας με την ύπαρξή μας, και γίνεται το ευέλικτο σημείο της εναρμόνισης μας με τον ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ, που βρήκε τον «χώρο» να εκδηλωθεί…

Αυτός είναι ο δρόμος! Από όπου και να προσεγγιστεί, η δυναμική του δεν αλλάζει, ούτε διαφοροποιείται, ανάλογα με αυτά που συμβαίνουν, αφού αυτά που συμβαίνουν είναι αυτά που κάνουν τον δρόμο μας ΑΛΗΘΕΙΑ…

Εγώ είμαι ο δρόμος, η αλήθεια, η ζωή είπε ο Ιησούς…μα φυσικά δεν εννοούσε ότι αυτός ο δρόμος θα σου γεμίσει το πιάτο με φαγητό…αλλά εννοούσε ότι αυτός ο δρόμος θα σου γεμίσει το πιάτο με τροφή…

@};- @};- @};- @};- @};-
bold ολο.. @};- @};- :romance-heartbeating:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΓΝΩΣΕΙΣ...και οποιος αντεξει!

Δημοσίευση από Μάνος »

O:-) O:-) O:-)
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”