ΑΣΘΕΝΕΙΑ, Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΑΣΘΕΝΕΙΑ, Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Μέσα από ένα μακρύ διάστημα δικής μου θεραπείας, αναγνωρίζοντας τις μνήμες και τα πρότυπα σχεδόν σε κάθε μου κύτταρο, κατανόησα τα ίχνη τους στην δομή του πνεύματος, της ψυχής μου και του σώματος. ΄Ήταν ένα εποικοδομητικό στάδιο ανάπτυξής μου, που όσο και αν ήταν επίπονο, περιείχε μία ουσιαστική διεργασία κατανόησης μιας ολοκληρωμένης ύπαρξης, μέσα σε ένα αλληλεπιδρούμενο περιβάλλον.
Το ρέικι έγινε ο συνδετικός κρίκος μεταξύ σκέψης-συναισθήματος-σώματος, ανοίγοντας μου συγχρόνως δρόμους, μέσα από την παρατήρηση, για το πνεύμα…

Ο δρόμος προς το ρέικι ήταν, κατά την νεαρή μου ηλικία, ο «δρόμος» προς τον θεό. ΄Ενιωθα την πνευματική του δομή και την εξαγνιστική του πορεία, όμως η «επιβίωση» στάθηκε πιο δυνατή στις επιλογές μου και το εγκατέλειψα.

Αναγνωρίζοντας, αργότερα, ότι η «επιβίωση» ήταν μια εξωτερική ανάγκη, που ερχόταν σε σύγκρουση με την εσωτερική μου δύναμη, αποφάσισα να αναπτύξω την συνειδησιακή «έκρηξη», δίνοντας της διόδους να εκδηλωθεί, μέσα στην ίδια μου την ζωή.

΄Ενα τεράστιο «γιατί» μπήκε δυναμικά σε κάθε μου «δάκρυ», σε κάθε μου «πόνο», σε κάθε μου «αρρώστια» και έτσι ανακάλυψα ότι όταν θέτεις ερωτήματα στον εαυτό σου, αυτά θα απαντηθούν και ίσως με τον σκληρότερο τρόπο.

Παρατήρησα ότι οι άνθρωποι που κατανοούν την υπερφυσική φύση του ανθρώπου και ψάχνουν την συνένωση τους με τον θεό, θέτουν τα ερωτήματα «ποιος είμαι», «από που έρχομαι», «που κατευθύνομαι», χωρίς εμπιστοσύνη στις απαντήσεις που λαμβάνουν, τις οποίες πολλές φορές δεν ακούν, θεωρώντας τες απλά «φαντασία».

Στειρώνοντας λοιπόν ότι πιο δημιουργικό τους προσφέρει ο εαυτός τους, παραμένουν στάσιμοι σε μια ζωή που διαρκώς εξελίσσεται μέσα στο σύμπαν, αλλά χωρίς αυτούς!

Για πολλά χρόνια μίλαγα με εσωτεριστές και αναζητητές, μα και με τελείως «υλιστές», μηδενιστές θα μπορούσα να πω, αφήνοντας κάθε «πεποίθηση», κάθε λόγο και κάθε σκέψη τους να αγγίξει το δικό μου συναίσθημα και να ανταποκριθεί στις δικές μου μνήμες, εξωθώντας τες να αναβιώσουν τις εμπειρίες και τα βιώματα τους.

΄Ήταν συγκλονιστική αποκάλυψη του εαυτού μου, αυτού που εγώ «ήθελα» να πιστεύω πως είμαι. Και ακόμα πιο συγκλονιστική ήταν η γνώση του ποιος πραγματικά είμαι.

Μόνο έτσι κατανόησα τι σημαίνει «θεραπεία», μόνο έτσι αντιλήφθηκα την φθορά της «ύλης» που δεν γνωρίζει που ανήκει και πως δημιουργήθηκε, μόνο έτσι κατάλαβα ότι η ασθένεια είναι η προδοσία της ψυχής μας, όταν την πιέζουμε να μην είναι αληθινή.

΄Ένωσα τις έννοιες «θεραπεία» και «γνώση του εαυτού», σε μία δημιουργική σκέψη και την άφησα να απλωθεί μέσα μου και να βρει τις δομές και τις αντιστάσεις, την ηρεμία και την ταραχή, το ψέμα και την αλήθεια.

Η «ενέργεια» ενώθηκε με αυτή την δημιουργική σκέψη και την οδηγούσε ολοένα και πιο βαθιά, μέχρι να συναντήσει τον ίδιο τον δημιουργό της, Η πορεία ήταν εξαγνιστική. Αυτή ήταν η εντολή…Με όποιο κόστος…
Τι είχα να χάσω? ΄Ετσι κι αλλιώς «άρρωστη» ήμουν… Και έκανα το «μεγάλο πείραμα», αποφάσισα «ή μένω ή φεύγω»…

Δεν μπορώ να εκφράσω με λόγια την «θεραπεία» μου. Ούτε τις διαδρομές μου προς αυτήν. Μπορώ όμως να νιώσω βαθιά την σύγχυση που υπάρχει μεταξύ των ανθρώπων για την «θεραπεία» τους, που περιέχει ένα υγιές σώμα μόνο.

Αυτό το «μόνο» στέκεται εμπόδιο μεταξύ εμένα και όσων το προθέτουν, αναζητώντας στο ρέικι την εύκολη ίαση!

Μέσα από αυτό το τόπικ, μπορεί ο καθένας μας να προσπαθήσει να αποκρυπτογραφήσει τις ασθένειες του σώματος, αναγνωρίζοντας σ’ αυτές τις βαθύτερες ρίζες τους στην ψυχή μας, στην ζωή μας, στα συναισθήματα και τις σκέψεις μας, που μας οδηγούν σε «εγκλωβισμό» και απομάκρυνση από την ουσία της θειότητας του Εαυτού μας.

Η ψυχή μας αντιλαμβάνεται το «ψέμα» που έχουμε περιβάλλει την ζωή μας και το προβάλει με μεγαλείο, μέσα από το μοναδικό εργαλείο που έχει στην διάθεσή της, το σώμα μας!!!! ΄Ετσι ελευθερώνεται κι αυτή, και ελευθερώνει και εμάς, δίνοντας μας την ευκαιρία να βρούμε τις αλήθειες μας μεσα από την εμπειρία της ασθένειας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 23 Σεπ 2007 1:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Μιά μάσκα στο θέατρο της ζωής

Δημοσίευση από Vasoula »

Η πρώτη μου «εμπειρία» με αυτήν την αποκρυπτογράφηση, «ασθένεια-ψυχή» ήρθε με την «θεραπεία» μιας φίλης, η οποία ζήτησε ρέικι, γιατί δεν αισθανοταν καλά. Συγκεκριμένα μου είχε πει «δεν έχω γεύση».
΄Όταν της έκανα ρέικι, ένιωσα την δεξιά της μεριά «αλλοιωμένη», και πραγματικά τότε δεν κατάλαβα γιατί. Η μία πλευρά της «πάλευε» την άλλη. Δεν μου είχε συμβεί ξανά κάτι τέτοιο. ΄Ένοιωθα όμως σαν η αριστερή μεριά της να προσπαθούσε να επιβληθεί στην δεξιά. Φυσικά δεν της είπα τίποτα, τι να της πω άλλωστε?

Μου εξομολογήθηκε ότι αισθανόταν πιεσμένη. ΄Ότι ένα κομμάτι της ήθελε να είναι λυπημένο, αλλά λόγω των οικογενειακών της υποχρεώσεων δεν μπορούσε καν να βιώσει την λύπη. ΄Ηταν υποχρεωμένη να γελά και να παίζει «θέατρο» σε όλους γύρω της, που της είχαν «επιβάλλει» τον ρόλο του «ευτυχισμένου» και «χαρούμενου».

Κατανόησα τότε αυτό που είχα νιώσει κατά την συνεδρία. Της είπα να προσέχει τον εαυτό της και να του δώσει όλα τα «δικαιώματα» που δεν της έδιναν οι άλλοι. Ακόμα και να λυπηθεί!!!

Μετά από δύο μέρες, η δεξιά μεριά του προσώπου της είχε ίχνη αλλοίωσης. Την είδα και τρελάθηκα…αλήθεια κάτι τέτοιο δεν είχα ξαναδεί ποτέ στην ζωή μου.
Την συμβούλεψα να πάει στο γιατρό, πραγματικά ανησύχησα. Δεν μπορούσα να αποκωδικοποιήσω αυτήν την αλλοίωση της δεξιάς μεριάς…Και συγκεκριμένα στο πρόσωπο. Μετά από δύο ακόμα ημέρες τα πράγματα ήταν τραγικά. Η κοπέλα ήταν σαν να φορούσε πραγματικά μάσκα. Η αριστερή μεριά του προσώπου της κανονική, και η δεξιά μεριά με όλα τα χαρακτηριστικά κατεβασμένα. Το μάτι έκλεινε προς τα κάτω, το μισό στόμα το ίδιο…Το λέω και ανατριχιάζω, δεν το είχα ξαναδεί ποτέ. Τι είδους αρρώστια ήταν αυτή????
Η αρρώστια αυτή λέγεται «πάρεση». Δεν την είχα ξανακούσει ποτέ. Είναι πολύ σοβαρή νεύρο-μυϊκή ασθένεια και χρειάζεται επίπονη θεραπεία με κορτιζόνη. Το ποσοστό ίασης που έδινε ο γιατρός ήταν μόλις 30%. Ιογενής…της είπαν!
…

΄Εχοντας στον νου, ότι το σύμπτωμα στο σώμα έρχεται τελευταίο, προσπαθούσα να εντοπίσω την ρίζα της ασθένειας, το κρυφό σύμπτωμα…
Διαισθητικά αισθάνθηκα ότι είχε να κάνει με το θέατρο που αναγκαζόταν να παίξει στην οικογένειά της. Της είπα να ξεκαθαρίσει τον ρόλο της. ΄Ετσι μόνο από διαίσθηση και όχι από γνώση, αφού δεν είχα και μεγάλη εμπειρία τότε, και το βασικότερα, η ασθένεια μου ήταν άγνωστη.

Ψάχνοντας, ανακάλυψα…

«…χαρακτηριστική εικόνα της πάρεσης του προσωπικού νεύρου, που εμφανίζεται συνήθως μονόπλευρα, είναι το κρέμασμα του κάτω βλεφάρου, η αδυναμία κλεισίματος του ματιού στην προσβεβλημένη πλευρά, η αδυναμία τραβήγματος του μετώπου, η τάση να εξαφανιστούν οι ρινοχειλικές αύλακες από την μύτη έως την άκρη του στόματος. Οι ασθενείς αισθάνονται άσχημα, κυρίως εξαιτίας της εμφάνισής τους…
Η πάρεση αποκαλύπτει ένα βαθύ σχίσμα της ψυχής. Στην μία πλευρά οι ασθενείς ελέγχουν, όπως συνήθως τα πάντα και διατηρούν ψηλά την πρόσοψη, ενώ στην άλλη ξαφνικά εγκαταλείπονται. Η κατάρρευση της εξωτερικής πρόσοψης, μαρτυρεί εσωτερική κατάρρευση.
Δύο ψυχές ζουν στο σώμα, που ξαφνικά, μέσα από το πρόσωπο, κοιτάζουν προς τα έξω. Η καθαρή, πειθαρχημένη πλευρά που μέχρι τότε εκπροσωπούσε το σύνολο, απέκτησε τώρα έναν πολύ κακοπροαίρετο εταίρο, που αδιαφορεί τελείως για μια θετικότερη γενική αντιμετώπιση. Είναι η πλευρά που έφτασε σε τέτοια κατάντια και εξωθείται στην πρώτη γραμμή, διαδηλώνοντας αδιαφορία έναντι της πειθαρχημένης πλευράς.
΄Οποιος καταπνίγει την βασική του ανάγκη για ηρεμία και χαλάρωση, πρέπει να υπολογίζει ότι αυτή θα καταδυθεί στη σκιά και θα παρουσιαστή στην θεατρική σκηνή του σώματος. Η άρρωστη πλευρά διαδηλώνει παντού το αίσθημα της παντελούς αδιαφορίας και του «δεν μας χ…!» Η πλευρά αυτή του ασθενούς δηλώνει ότι είναι για κλάματα.
Η διδαχή είναι γραμμένη στο πρόσωπο του ασθενούς. Θα αρκούσε να τη διαβάσει στον καθρέφτη και να ομολογήσει ότι έχει δύο διαφορετικές πλευρές. Πρέπει τώρα να αναγνωρίσει την αγνοημένη πλευρά και να την ενσωματώσει στην ζωή του.
Η δυσαρμονία του προσώπου αποτελεί εξισορρόπηση της προς τα έξω παράστασης μιας φαινομενικής αρμονίας. Είναι πολύ δύσκολο για τους ασθενείς να ομολογήσουν, ότι η πραγματική αρμονία ανθεί τόσο μέσα από τον πόλεμο, όσο και μέσα από την ειρήνη. Η ετοιμότητα για συγκρούσεις προσφέρει ειρηνευτική ικανότητα…»
(του Ρύντιγκερ Ντάλκε, από το βιβλίο «Η ασθένεια ως Γλώσσα της Ψυχής» –
Εκδόσεις Πύρινος Κόσμος)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Πολλοί είναι αυτοί που δεν πιστεύουν ότι η ασθένειες συνδέονται με την ψυχή... οι λόγοι που έχω ακούσει εγώ είναι ότι "μα πως αφού ήταν χαρούμενοι πάντα γελαστοι και τι δηλαδή όταν κάποιος εκδηλώνει ασ πούμε καρκίνο που είναι αρκετά σύνηθες στις μέρες μας αυτό το προκαλεί ως ένα βαθμό ένα ψυχικό μπλοκάρισμα;;"

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ναι οι ασθένειες "εκφράζουν " καποιο κομάτι της ψυχής...

αναρωτιόμουν λοιπόν.. αν υπάρχει κάποιο σχιτικό βιβλίο που να εξηγεί ασθένειες και το "πρόβλημα το οποίο κρύβουν απο πίσω.."
Πιο συγκεκριμένα για τους πονοκεφάλους λέει τίποτα;;;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο πονοκέφαλος έρχεται ότάν δεν μπορούμε να διευθετήσουμε την ζωή μας, γιατί επιτρέπουμε σε άλλους να επεμβαίνουν, να μας μπερδεύουν σχετικά με το τι είναι σωστό για μας και να μας προκαλούν σύγχυση, σχετικά με τις αποφάσεις μας.
Συνήθως προκύπτει σε άτομα που έχουν και δίνουν σημασία στα άτομα του περιβάλλοντός τους, αφήνοντας τα πολλές φορές΄να κατευθύνουν την ζωή τους, χωρίς να το συνειδητοποιούν.
Συνήθως οι άνθρωποι με πονοκεφάλους έχουν κάποιο μπλοκάρισμα στο ηλιακό πλέγμα.

Πονόκεφαλοι, λέει η Louise Hay προέρχονται από την άρνηση του εαυτού μας. ΄Οταν συνεχώς θεωρούμε ότι είμαστε λαθος. (χαμηλή αυτοεκτίμηση)

Ημικρανίες παρουσιάζονται σε ανθρώπους που θέλουν να είναι πάντα τέλειοι και προκαλούν μεγάλη πίεση στον εαυτό τους. Δημιουργούν έτσι μια καταπιεσμένη οργή που οδηγεί στην συνέχεια στις ημικρανίες.

Αυτά Ηλία μου... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Βάσω μου ευχαριστώ πολύ... οι πονοκέφαλοι και οι ημικρανίες ήταν στη ζωή μου πολλά χρόνια... περίπου απο πρώτη γυμνασιου.. και τον τελευταίο χρόνο ελατώθηκαν πάρα πολύ... πρόπερσι συγκεκριμένα δεν πέρναγαν 2 μέρες χωρίς να πονάει το κεφάλι μου....
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Ισως αυτά σε βοηθήσουν να τους χαιρετίσεις δια παντός!!! :wink:

Ξέρεις καμιά φορά δεν αναγνωριζουμε εύκολα τι φταίει, γιατί γίνεται ασυνείδητα και αυτόματα.
Αν μπεις λίγο βαθύτερα στο πρόβλημα, θα σε οδηγήσει μόνο του, αρκεί να μείνεις ανοιχτός και ευγνώμων ακόμα και σ' αυτό που θα αντιληφθείς για τον εαυτό σου, αλλά δεν θα σου αρέσει...

Ξέρεις, στην αρχή αν λες κατι στους ανθρώπους, γιατί έτσι το αισθάνεσαι, αντιδρούν...Μετά όμως έχουν ανοίξει την πύλη και καταλαβαίνουν πόσο λάθος πεποίθηση είχαν για τον εαυτό τους. Είναι απίστευτο...΄Οταν το ξεκίνησα σε μένα, τρόμαξα! Τώρα γελάω, γιατί γνωρίζω το εμπόδιο που υπάρχει μεταξύ της αλήθεια και του εαυτού μας. Λες και είμαστε δύο. ΄Ενας νιώθει μέσα, και ο άλλος νιώθει έξω...Αν δεν τα βρουν οι δυό τους, ζήτω που καήκαμε!!!
΄Ομως αυτό μόνο σε οδηγεί στην αλήθεια...Να είσαι μέσα και έξω ίδιος και αληθινός. ΄Οτι και αν περιέχει το αληθινός!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Αυτό κατάλαβα μετά το πρώτο μου υπόγειο και μετά απο συζητήσεις που κάναμε με τον γιάννη την κατερίνα περισσότερο και με εσένα..
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αχ, το υπογειάκι...και τι δεν βρίσκεις εκεί!!

Τουλάχιστον τον αληθινό εαυτό σου τον βρίσκεις σίγουρα.
Τώρα, αν αντέξεις, βρίσκεις και τον θεό... :)

Και έτσι ο μέσα και ο έξω εαυτός, γίνονται ένα!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Απο ότι έχω καταλάβει το υπόγειο μας είναι ένα .. αλλα με πολλά δωμάτια.. καθε δωμάτιο σκοτεινό χωρίς πόρτα και βγάζεις ένα ένα τα τούβλα του τοίχου και προχωράς στο επόμενο... ανάβωντας κάθε τόσο ένα κερί για να φωτίζεις τις πτυχές του εαυτού σου που σε κάποια φάση της ζωή σου είχες κρύψει για κάποιο λόγο...
Τώρα καταλαβαίνω το γιατί...
καταλαβαίνω επίσης ότι είναι πολύ δύσκολο να βγείς απο αυτο το υπόγειο είναι δύσκολο να αντικρύζεις τον εαυτό σου κατάματα και να τον αγαπήσεις για αυτό που είναι αληθινα....
Έχω πολύ γκρέμισμα μπροστά μου... αλλά ευτυχώς που έχω και εσάς ... όλους που είστε για μένα μια ακτίνα φωτός που μου δείνει αγάπη κουράγιο..και δύναμη
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ilias έγραψε:είναι δύσκολο να αντικρύζεις τον εαυτό σου κατάματα και να τον αγαπήσεις για αυτό που είναι αληθινα....
Hλία μου θα σου απαντήσω από το τοπικ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ, για να μην μπερδεύουμε τις απαντήσεις και χανόμαστε ε? :wink:

καλά κολλητικό είναι? χαχαχα!!! :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Παιδια .. βαω στοιχημα οτι γιαυτο λενε πως οι καθρευτες λενε ψεματα ????? :lol: :wink: :lol: :lol:
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Qisan έγραψε:Παιδια .. βαω στοιχημα οτι γιαυτο λενε πως οι καθρευτες λενε ψεματα ????? :lol: :wink: :lol: :lol:

Αγαπητε QISAN τι φταινε οι καθρεπτες αυτοι απλα αντικατοπτριζουν οτι ηδη υπαρχει χωρις σχολια :roll:

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ< ΥΠΑΡΧΕΙ> :?: :?: :?:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

MARGARITA έγραψε:ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ< ΥΠΑΡΧΕΙ> :?: :?: :?:
<Υπαρχει > αυτο που <Υπαρχει> καλη μου ...... απο την αλλη μερια του καθρευτη υπαρχει ομως ο εικονιζομενος με ματια και ψυχη , με συνηθειες και γνωμες , πεποιθησεις και αντιληψεις που φιλτραρουν την εικονα του καθρευτη ...... το καθαρισμα ολων αυτων ωστε το φιλτραρισμα να μενει αναληωτο ειναι το θεμα του λαβυρινθου που ολοι μας περναμε ........
Ειμαι βεβαιος πως και εσυ καπου εκει κολιμπας μα ας μην ξεχναμε : ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ειναι ενα σημαντικο οπλο μεσα στο λαβυρινθο ...!!!
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Qisan έγραψε:Παιδια .. βαω στοιχημα οτι γιαυτο λενε πως οι καθρευτες λενε ψεματα ????? :lol: :wink: :lol: :lol:
Συμφωνώ συμφωνώ..........σιγά μην παραδεχόμασταν πως λενε την αληθεια.......ψέματα λενε ψέματα....Εικόνα
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Δεν μπορώ να εκφράσω με λόγια την «θεραπεία» μου. Ούτε τις διαδρομές μου προς αυτήν. Μπορώ όμως να νιώσω βαθιά την σύγχυση που υπάρχει μεταξύ των ανθρώπων για την «θεραπεία» τους, που περιέχει ένα υγιές σώμα μόνο.

Αυτό το «μόνο» στέκεται εμπόδιο μεταξύ εμένα και όσων το προθέτουν, αναζητώντας στο ρέικι την εύκολη ίαση!
Βάσω τι εννοείς <..........που περιέχει ένα υγιές σώμα μόνο> ?
και ποιά είναι η εύκολη λύση ?
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”