ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Ευχαριστω! @};- @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

@};- @};- @};- @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Βρες τον Ιησού, όχι σαν θεό, αλλά σαν συνεργάτη, έτσι όπως μας ζητάει.
«Μειώστε την απόσταση που μας χωρίζει», λέει και ξαναλέει. Δεν το λέει μόνο μέσα από μένα, το λέει μέσα από όλους τους ανθρώπους, που μπόρεσαν να τον αγγίξουν και να μεταφέρουν τα μηνύματά του.
Μου είπες ότι από αυτόν παίρνεις κουράγιο…΄Εχεις αναρωτηθεί άραγε ποτέ, πόσο κουράγιο παίρνει αυτός από σένα? Από την αγάπη σου, από την δύναμή σου, από την τέλεια ζωή σου, από την αγνότητα και το μεγαλείο σου? Τι του προσφέρεις έχεις αναρωτηθεί?
Μια οδύνη…αυτό του προσφέρεις!!! Δεν του αξίζει, δεν αξίζει κανένα «θέλω» στον υπέροχο εαυτό μας, που τον εγκλωβίζουμε σε «προηγούμενα» παραστρατήματα.
Σε βεβαιώνω ότι τα έχει ξεχάσει όλα!!! Αυτός!!! Εσύ???
Και όσο εσύ τα θυμάσαι, απομακρύνεσαι ολοένα και περισσότερο από την τελειότητα του Εαυτού σου και τον περιορίζεις σε μερικά κόκκαλα που κρατάνε μια σάρκα, κι αυτή κουρασμένη!!! Κάποια στιγμή θα διαλυθεί από αυτήν την οδύνη που πλημμυρίζει τις σκέψεις σου, και δηλητηριάζει ότι ομορφότερο υπάρχει στο σύμπαν…την θεϊκή ψυχή σου!!!

Μην δέχεσαι για τον εαυτό σου, τίποτα άλλο εκτός από αγάπη. Γιατί όσο δεν την έχεις για σένα, θα την κυνηγάς έξω από εσένα, και δεν θα την βρίσκεις ποτέ!!!
Εμπιστέψου την Ψυχή σου... Πλημμυρίζει από δύναμη και αγάπη. Τίποτα έξω από σένα δεν μπορεί να σε βλάψει...

Πόσα ευχαριστω ...να πω ποσα !!!! :cry: :cry: :cry: @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- @};-
Mαργαριτουλα ωραίο φτυαράκι :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από panos »

είμαι όλη "αυτιά" για να σε ακούσω...
άκουσε όμως κι εσύ εμένα...
ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΙΩΠΗ!
!!
Ευχαριστουμε @};- @};- @};-
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Danielli »

Βρες τον Ιησού, όχι σαν θεό, αλλά σαν συνεργάτη, έτσι όπως μας ζητάει.
«Μειώστε την απόσταση που μας χωρίζει», λέει και ξαναλέει. Δεν το λέει μόνο μέσα από μένα, το λέει μέσα από όλους τους ανθρώπους, που μπόρεσαν να τον αγγίξουν και να μεταφέρουν τα μηνύματά του.
Μου είπες ότι από αυτόν παίρνεις κουράγιο…΄Εχεις αναρωτηθεί άραγε ποτέ, πόσο κουράγιο παίρνει αυτός από σένα? Από την αγάπη σου, από την δύναμή σου, από την τέλεια ζωή σου, από την αγνότητα και το μεγαλείο σου? Τι του προσφέρεις έχεις αναρωτηθεί?
Μια οδύνη…αυτό του προσφέρεις!!! Δεν του αξίζει, δεν αξίζει κανένα «θέλω» στον υπέροχο εαυτό μας, που τον εγκλωβίζουμε σε «προηγούμενα» παραστρατήματα.
Σε βεβαιώνω ότι τα έχει ξεχάσει όλα!!! Αυτός!!! Εσύ???
Και όσο εσύ τα θυμάσαι, απομακρύνεσαι ολοένα και περισσότερο από την τελειότητα του Εαυτού σου και τον περιορίζεις σε μερικά κόκκαλα που κρατάνε μια σάρκα, κι αυτή κουρασμένη!!! Κάποια στιγμή θα διαλυθεί από αυτήν την οδύνη που πλημμυρίζει τις σκέψεις σου, και δηλητηριάζει ότι ομορφότερο υπάρχει στο σύμπαν…την θεϊκή ψυχή σου!!!
Τι όμορφη υπενθυμιση! @};- :cry:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};- :cry: :romance-heartbeating:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

@};- :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- :cry: :romance-heartbeating:

>:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Fotinoula »

:cry:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από eirini »

:-( @};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:-( :x @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
xristinaki
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: 01 Ιουν 2011 12:13 am

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από xristinaki »

:romance-heartbeating: @};-
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Sofoula »

:) @};- @};-
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Δημοσίευση από AMALIA »

:cry: @};-

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”