Αμυγδαλές

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μανούλη μου :romance-kisscheek: >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Βικούλα »

O:-) >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Fotinoula »

O:-) :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Annoula »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< :x :x :x :x :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μανούλη! :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Maraki »

Μανουλη μας, τώρα σε διαβασα, όλα καλά...... :x :x :x :x
Μια πολυ πολυ ζεστη αγκαλιά >:d< >:d< >:d< >:d<
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Μάνος »

:romance-grouphug: :romance-grouphug: :romance-grouphug: :romance-grouphug:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε:Ανθρώπινο είναι αυτό Μανούλη μου, και ο Ιησούς ακόμα λυπήθηκε που οι μαθητές του (να μην τους ονομάσω :? ) κοιμόντουσαν την ώρα που εκείνος πέρναγε τις δύσκολες στιγμές του...

Η αυτάρκεια δεν είναι αυτό...
και εγω διαπιστωσα οτι την ειχα παρεξηγησει την εννοια της αυταρκειας.. τελικα θεωρουσα οτι οσο πιο συνειδητος και αφυπνισμενος εισαι τοσο δεν εχεις τις "συνηθισμενες" ανθρωπινες αναγκες.. :D και μου ηρθε και σε συνδιασμο με την αναξιοτητα σε μια δευτερη περιπτωση με το δεν με χρειαζεται, δεν ειμαι τοσο σημαντικη, μπορει και μονη της και ετσι επαιρνα τον ρολο μου πιο χαλαρα αγνοωντας οτι εκεινη τη στιγμη δημιουργω προβλημα στον ανθρωπο που με εμπιστευτηκε για κατι..

Μανουκο μας :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Μάνος »

Μπέττυ έγραψε: μου ηρθε και σε συνδιασμο με την αναξιοτητα σε μια δευτερη περιπτωση με το δεν με χρειαζεται, δεν ειμαι τοσο σημαντικη, μπορει και μονη της και ετσι επαιρνα τον ρολο μου πιο χαλαρα αγνοωντας οτι εκεινη τη στιγμη δημιουργω προβλημα στον ανθρωπο που με εμπιστευτηκε για κατι..
Μπεττούλα μου αυτό που λες δεν το καταλαβαίνω... Μπορείς μήπως να μου το εξηγήσεις; Δεν χρειάζεται να μιλήσεις για συγκεκριμένα πράγματα και καταστάσεις. Και γενικά αν μιλήσεις, νομίζω θα καταλάβω τι θέλεις να πεις...

>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Valia

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Valia »

ωραία Μανούλη, όλα καλά! >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Sofoula »

Μάνος έγραψε:
Μπέττυ έγραψε: μου ηρθε και σε συνδιασμο με την αναξιοτητα σε μια δευτερη περιπτωση με το δεν με χρειαζεται, δεν ειμαι τοσο σημαντικη, μπορει και μονη της και ετσι επαιρνα τον ρολο μου πιο χαλαρα αγνοωντας οτι εκεινη τη στιγμη δημιουργω προβλημα στον ανθρωπο που με εμπιστευτηκε για κατι..
Μπεττούλα μου αυτό που λες δεν το καταλαβαίνω... Μπορείς μήπως να μου το εξηγήσεις; Δεν χρειάζεται να μιλήσεις για συγκεκριμένα πράγματα και καταστάσεις. Και γενικά αν μιλήσεις, νομίζω θα καταλάβω τι θέλεις να πεις.
Έτσι όπως το καταλαβαίνω είναι η αναξιοτητα και όχι η ακαιρεότητα ορισμένες φορές που σε κάνει να λες "δεν με χρειάζεται ο άλλος". Δηλαδή βολεύεις την ανασφάλεια και έτσι δεν γίνεσαι αποτελεσματικός δίπλα στον άνθρωπο που σε ενδιαφέρει. Δεν θες να πάρεις ευθύνη για τυχόν καταστάσεις που επηρεάζουν τον άλλο και το δικαιολογείς με το ότι "ο άλλος ξέρει να είναι καλά" :x
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Vasoula »

Έτσι όπως το καταλαβαίνω είναι η αναξιοτητα και όχι η ακαιρεότητα ορισμένες φορές που σε κάνει να λες "δεν με χρειάζεται ο άλλος". Δηλαδή βολεύεις την ανασφάλεια και έτσι δεν γίνεσαι αποτελεσματικός δίπλα στον άνθρωπο που σε ενδιαφέρει. Δεν θες να πάρεις ευθύνη για τυχόν καταστάσεις που επηρεάζουν τον άλλο και το δικαιολογείς με το ότι "ο άλλος ξέρει να είναι καλά" :x

:cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Μάνος »

Ευχαριστώ Σοφούλα, αλλά πάλι δεν κατάλαβα...
Δε βγάζω νόημα... Είναι κάποιες φορές παιδάκια, σα να έχετε κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σας, να μιλάτε για αυτό, εσείς μεταξύ σας να καταλαβαίνετε τι θέλετε να πείτε και εγώ να εξακολουθώ να έχω μαύρα μεσάνυχτα...
...Και ας ξεκινήσουμε από το πως ορίζουμε την ακεραιότητα.
Όσο για την αναξιότητα φαντάζομαι είναι το συναίσθημα που θεωρούμε ανάξιο τον εαυτό μας για να κάνει κάτι... Σωστά;
~x( ~x( ~x(
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Sofoula έγραψε: Έτσι όπως το καταλαβαίνω είναι η αναξιοτητα και όχι η ακαιρεότητα ορισμένες φορές που σε κάνει να λες "δεν με χρειάζεται ο άλλος". Δηλαδή βολεύεις την ανασφάλεια και έτσι δεν γίνεσαι αποτελεσματικός δίπλα στον άνθρωπο που σε ενδιαφέρει. Δεν θες να πάρεις ευθύνη για τυχόν καταστάσεις που επηρεάζουν τον άλλο και το δικαιολογείς με το ότι "ο άλλος ξέρει να είναι καλά" :x
αυτο ακριβως!!! :x Μανουκο δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα γιατι το Σοφακι το περιεγραψε ακριβως αυτο που παρατηρησα και βιωσα προσφατα.. για εναν ρολο που μου δοθηκε δηλαδη δεν τον ειχα παρει τελικα τοσο σοβαρα, δεν αναλαμβανα πληρως την ευθυνη του ρολου μου και εκανα λαθη γιατι τελικα ενα κομματι μου θεωρουσε οτι ο ανθρωπος που με εμπιστευτηκε μπορει και μονος του οποτε οι δικες μου οι παραλειψεις δεν εχουν σημαντικο αντικτυπο πανω του.. ουσιαστικα ομως δεν ηταν η αυταρκεια του αλλου που θεωρουσα οτι κρυβεται πισω απο αυτο αλλα η δικη μου ανασφαλεια-αναξιοτητα.. δεν ξερω αν σε βοηθησα να το καταλαβεις καπως καλυτερα.. :x

Σοφακι :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Αμυγδαλές

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

και Μανουκο οντως ειχα συγκεκριμενο γεγονος σαν αναφορα αλλα το Σοφακι δεν ξερει κατι για αυτο.. απλα καταλαβε και μετεφρασε αυτο που ηθελα να πω.. :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”