ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18533
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

Φύλακα Άγγελε >:d< >:d< >:d<


Βασούλα έγραψε:Ξαναδιάβασα το άρθρο που είχα βάλει το 2014...
...Έχουμε 2017 ...Τόσο επίκαιρο, δυστυχώς...
:cry: :cry: :cry:


Βασούλα έγραψε:Ήρθαμε στον κόσμο αυτόν απλά για να είμαστε χαρούμενοι...Αυτό έχω να πω
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vasoula έγραψε:Ήρθαμε στον κόσμο αυτόν απλά για να είμαστε χαρούμενοι...Αυτό έχω να πω
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Κάπως έτσι συμβαίνει και σε όλα τα πρακτικά θέματα της ζωής μας...Αν ο άνθρωπος βρει αγάπη και φροντίδα στο περιβάλλον του, αν έχει αυτήν την αίσθηση εμπιστοσύνης και ασφάλειας, αφήνει τον έλεγχο και αρχίζει η αντίληψη του να βαθαίνει και να διευρύνεται...Αφήνει το "εγώ" του και μπαίνει με μεγαλύτερη Θέληση στον Εαυτό του, όταν ξέρει ότι κάποιος είναι κοντά του, κάποιος που δεν θα τον κρίνει, αλλά θα τον βοηθήσει στην αλλαγή που θέλει εσωτερικά (και αυτονόητα θα γίνει και εξωτερικά)
@};- :x
Vasoula έγραψε: Ήρθαμε στον κόσμο αυτόν απλά για να είμαστε χαρούμενοι...Αυτό έχω να πω

:romance-heartstiny:
:romance-heartsthree: :romance-kisscheek: >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ

Δημοσίευση από Ellaki »

Φύλακα Άγγελε είμαστε πολλά περισσότερα από μια ταμπέλα και μια διάγνωση >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ

Δημοσίευση από Annoula »

Ήρθαμε στον κόσμο αυτόν απλά για να είμαστε χαρούμενοι...Αυτό έχω να πω

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Vasoula έγραψε: Ήρθαμε στον κόσμο αυτόν απλά για να είμαστε χαρούμενοι...Αυτό έχω να πω
O:-) Ω ναι!!! κι αξίζει να προσπαθήσουμε με όλο μας το είναι για να λάμψει αυτή η αλήθεια!!! O:-)
Βασούλα μου αγαπημένη :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Κάπως έτσι συμβαίνει και σε όλα τα πρακτικά θέματα της ζωής μας...Αν ο άνθρωπος βρει αγάπη και φροντίδα στο περιβάλλον του, αν έχει αυτήν την αίσθηση εμπιστοσύνης και ασφάλειας, αφήνει τον έλεγχο και αρχίζει η αντίληψη του να βαθαίνει και να διευρύνεται...Αφήνει το "εγώ" του και μπαίνει με μεγαλύτερη Θέληση στον Εαυτό του, όταν ξέρει ότι κάποιος είναι κοντά του, κάποιος που δεν θα τον κρίνει, αλλά θα τον βοηθήσει στην αλλαγή που θέλει εσωτερικά (και αυτονόητα θα γίνει και εξωτερικά)

Vasoula έγραψε: Ήρθαμε στον κόσμο αυτόν απλά για να είμαστε χαρούμενοι...Αυτό έχω να πω

:romance-heartstiny:
:x :romance-kisscheek: >:d<
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”