Γείωση

Συντονιστής: Vasoula

styliani
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 6:56 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Γείωση

Δημοσίευση από styliani »

Μπορείς να πάρεις αρνητική ενέργεια ή και να αρρωστήσεις όταν δίνεις ρέϊκι αλλά δεν έχεις γειωθεί πριν? Παρακαλώ βοηθήστε με να καταλάβω πως γίνεται η γείωση και σε τι βοηθάει?

ευχαριστώ
στυλιανή
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Στυλιανή ούτε να πάρεις αρνητική ενέργεια ούτε να αρρωστήσεις γίνεται όταν δίνεις Ρέικι...Ίσως μια θεραπεία Ρέικι σε φέρει αντιμέτωπη και με δικά σου θέματα που θέλεις να θεραπεύσεις...
Για την γείωση μπες στο τόπικ ''θεραπεία ''και ψάξε για την γείωση...
Θα βρεις διάφορες απαντήσεις εκεί....
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τι σημαίνει να δίνεις ρέικι και να έχεις γειωθεί πριν? :-?

Αν νιώθεις Στυλιανή ότι δεν είσαι γειωμένη, σημαίνει ότι τα πεδία σου δεν έχουν ισορροπήσει και σου προκαλούν δυσαρμονία.
Δηλαδή τι χειρότερο μπορείς να πάθεις, δίνοντας ρέικι?

Η αρνητική ενέργεια δεν είναι τίποτα άλλο από συναισθηματικά μπλοκαρίσματα που δεν έχουν ομαλή ροή και κατανομή στο φυσικό σου σώμα. Δεν παίρνεις λοιπόν "αρνητική" ενέργεια από κανέναν, αν εσύ είσαι ισορροπημένη και εργάζεσαι με τον εαυτό σου.

Το ρέικι δεν είναι πολωμένη ενέργεια για να βλάψει, αλλά οι άνθρωποι είναι πολωμένοι...Αυτό σημαίνει ότι κι εσύ που δίνεις ρέικι, αν δεν έχεις εξισορροπήσει τα μπλοκαρίσματα, την ώρα που συνδέεσαι με την ενέργεια, "καθαρίζεις" και τα δικά σου.

Εκτός κι αν θεωρείς ότι η "αρνητική" ενέργεια ανήκει μόνο στους άλλους...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
styliani
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 6:56 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από styliani »

Καλημέρα κορίτσια @};-

Σας ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας. Είμαι καινύρια στην ιστοσελίδα οπότε χρειάζομαι λίγη βοήθεια.
Έχω τον δεύτερο βαθμό και έχω πάρει μήυση για μάστερ.
Θα ήθελα επίσης να συμμετάσχω σε ανταλλαγές ρεϊκι όταν αυτές γίνονται.
Επειδή είμαι καινούρια δεν έχω προλάβει να ενημερωθώ για όλα τα θέματα της ιστοσελίδας.

Blessings
styliani
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Καλώς ήρθες Στυλιανή >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Γεια σου και καλωσόρισες!
styliani έγραψε:Έχω τον δεύτερο βαθμό και έχω πάρει μήυση για μάστερ.
Δηλαδή έχεις το 3Α;
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Έχω τον δεύτερο βαθμό και έχω πάρει μήυση για μάστερ.
Αυτο δεν το καταλαβα :-? :-? :-?
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Θα ήθελα επίσης να συμμετάσχω σε ανταλλαγές ρεϊκι όταν αυτές γίνονται.
Στυλιανή καλώς ήρθες και απο εδώ!!υπάρχουν ήδη κάποιες ομάδες ανταλλαγής και ίσως δημιουργηθούν και άλλες ανάλογα με το πόσοι ακόμα θα δηλώσουν συμμετοχή!!θα σε έχουμε στο νου μας για την δήλωση της συμμετοχής σου!!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
styliani
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 6:56 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Ρέικι μαστερ

Δημοσίευση από styliani »

Γειά σας και πάλι



Θα ήθελα να σας πω την εμπειρία μου και παρακαλώ βοηθήστε με να την αναλύσουμε ή να μου πείτε αν είχατε και εσείς κάτι παρόμοιο.

Δίνοντας ρέικι στα γυναικολογικά όργνανα μιας γυναίκας που θέλει να μείνει έγκυος είδα (όχι όλες τις φορές) οράματα.

Την πρώτη φορά είδα ένα μεγάλο και όμορφο μωρό σε μορφή αγάλματος.
Την δεύτερη φορά είδα έναν μεγάλο κάτασπρο άγγελο σε μορφή αγάλματος επίσης, αμέσως ένοιωσα κρύο πολύ κρύο παγωνιά εσωτερική και εξωτερική. Οι τρίχες των χεριών μου είχαν ανασηκωθεί πολύ. Ύστερα ένοιωσα ότι υπήρχε παρουσία στο χώρο και ένα αεράκι να διαπερνά πάνω την αύρα των χεριών μου σε ρυθμό όπως πηγαίνει η ενέργεια προς τα όργανα της κυρίας. Ενοιωσα ότί πρέπει να ήταν τα φτερά του αγγέλου πάνω στα χέρια μου.
Από την πολύ παγωνιά ένοιωσα άρρωστη και φοβήθηκα επίσης για την παρουσία.
Την τρίτη φορά είδα τον ίδιο άγγελο να ΄κουβαλά ένα μωρό, αμέσως πάγωσα και πάλι πάρα πολύ και άρχισαν μεγάλες δονήσεις των χεριών μου πάνω στο σώμα της. Επίσης ένοιωσα ότι πέρασα σ΄άλλη διάσταση. Κράτησα τα χέρια μου όσο πιο πολύ άντεχα. Δάκρυα κύλησαν στα μάτια μου. Συγκλονίστηκα. Μετά σταμάτησα. Ένοιωσα άρρωστη και παγωμένη και γενικά έκανα να συνέλθω περίπου μια ώρα.

Είχα κανείς σας μια τέτοια εμπειρία? Πες τε μου που το αναλύετε το όλο περιστατικό.

Λευκό φως
στυλιανη
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ένοιωσα άρρωστη και παγωμένη και γενικά έκανα να συνέλθω περίπου μια ώρα.
Απο τον φόβο του Αγγελου κατα την διαρκεια μιας συνεδρίας Ρέικι;
Και γιατι φοβηθηκες τον Αγγελο και την δονηση του;
Δεν μας φοβίζουν οι Αγγελοι νομίζω...αλλα εμεις ειμαστε γεματοι φοβο για οτιδηποτε έξω απο τα οσα θεωρούμε γνωστά......
:-(
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
styliani
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 6:56 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Αγγελος

Δημοσίευση από styliani »

Δεν φοβήθηκα και αρρώστησα από τον άγγελο. Αρρώστησα από την πολύ παγωνιά και φοβήθηκα στην αρχή από την αίσθηση κάποια παρουσίας. Είχες κάποια παρόμοια εμπειρία εσύ? Ξέρεις δεν είναι τόσο εύκολο να το καταλάβεις αν δεν το έχεις νοιώσει.
ευχαριστώ πάντως για την εξήγησή σου.

στυλιανή
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Στυλιανή μου σου απαντώ απο εδώ, αν και ξαναδημοσιεύσες το ίδιο ποστ και αλλού, οπότε ένα απο τα δυο θα σβηστεί!! :x

Αυτά που ένιωσες Στυλιανή στη δική σου συνεδρία είναι θέματα που μόνο εσύ μπορείς να αποκωδικοποιήσεις με τον καλύτερο τρόπο και κανείς άλλος!!γενικότερα μιλώντας, διάφορες εικόνες που ίσως βλέπουμε κατα τη διάρκεια μιας συνεδρίας έχουν πολλά να μας πουν και αρχικά ξεχωρίζουμε αν αυτά που νιώθουμε εκείνη τη στιγμή αφορούν εμάς ή το θεραπευόμενο!!αυτό συντελείται μεσα απο την εμπειρία και την γενικότερη εργασία μας με τον εαυτό μας σε πλαίσια αυτογνωσίας!!!είναι πολύ λογικό καθώς βρίσκεσαι στο μονοπάτι της εξέλιξής σου να διαπραγματεύεσαι και δικάσ ου θέματα κατα τη διάρκεια μιας συνεδρίας με έναν άνθρωπο!! @};-

Είναι επίσης σύνηθες, να βιώνουμε την ενέργεια σε μια συνεδρία μεσα απο σκαμπανευάσματα της θερμοκρασίας στα χέρια μας καθώς και με δονήσεις που είναι επίσης πολύ σύνηθες να φέρνουν ανατριχίλα!!τώρα για την παρουσία του Αγγέλου, είναι κατι που μόνη σου θα αισθανθείς και θα αποκωδικοποιήσεις!το Ρέικι είναι Αγάπη, όπως και οι ’γγελοι!!αν και δεν συσχετίζουμε απαραίτητα το ένα με το άλλο, μπορεί να νιώσεις την παρουσία της δόνησης τους, ή του Ανώτερου Εαυτού σου!! >:d<

πάντως Στυλιανή δεν υπάρχει λόγος για φόβο,κατι που δεν είσαι έτοιμη να βιώσεις δεν θα έρθει χωρίς την δική σου πρόθεση!! @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
styliani
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 6:56 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

T h a n k y o u

Δημοσίευση από styliani »

Ευχαριστώ ’γγελέ μου,

Πιο πολύ θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος άλλος είχε παρόμοια εμπειρία.

Νά σαι καλά

στυλιανή
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Α, και για την αρρώστια συγκεκριμένα, μάλλον ήταν κάθαρση δική σου σε κάποιο θέμα που είχες και εσύ να δεις και ανδύθηκε στην επιφάνεια μεσα παο την συκγεκριμένη συνεδρία!!μου έχει συμβεί Στυλιανή, δεν χρειάζεται όμως να φοβάσαι γιατί μην ξεχνάς ότι την ώρα που δίνεις Ρέκι σε κάποιον περνάει η ενέργεια κι μεσα απο εσένα, οπότε περνάς και εσύ τις δικές σου καθάρσεις!!είναι καλό να το γνωρίζεις αυτό και να είσαι πιο συνειδητή σε αυτό που βιώνεις σε μια συνεδρία ενός άλλου γιατί θ α είναι πολύ ωφέλημο για την προσωπική σου εξέλιξη!! @};-

να σου πω και κατι ακόμα, συνήθως οι άνθρωποι που έρχονται να μας βρουν για να τους κάνουμε μια συνεδρία έχουν να διαπραγματευτούν περίπου παρόμοια θέματα με τα δικά μας!!δεν είναι νόμος, για να μην παρεξηγηθώ, κάθε περίπτωση είναι πολύ μοναδική, αλλά έχω βιώσει αυτό που σου περιγράφω παραπάνω!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Ποτέ μα ποτέ δεν προκαλεί φόβο καμία φωτεινή ενέργεια Αγγελική, Αρχαγγελική, όπως και αν είμαστε εκείνη την ώρα, και φόβο να έχουμε όταν εμφανιστή νιώθεις γαλήνη.

Βέβαια η εμπειρία σου μου ακούγετε μαγευτική.

Γιατί τρόμαξες τι σκέφτηκες εκείνη την ώρα που είδες τον άγγελο? Δεν θέλω να πεις αλλά λέω μήπως λόγο ότι ήταν πρωτόγνωρο συναίσθημα έβαλες την λογική πιο πάνω και φοβήθηκες?

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”