Εμπειρίες και απορίες..

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Οχι ,δεν ειχα καποια κουραση αλλα αρχισα ενα χασμουρητο αλλο τιποτα.
Ομως δε θα το ξανακανω.Πιστευω οτι ενιωσε καλα επειδη πιθανον χαλαρωσε με ολη την διαδιακασια και αυτος και εγω !!
Καθε πραγμα στο καιρο του που ελεγαν και οι παππουδες μας και ο κολιος τον αυγουστο!!!
Οταν ειμαι ετοιμη να πεταξω το δικο μου αναπηρικο καροτσακι ,τοτε θα απλωσω το χερι μου σε αλλους... :x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Τασούλη, δε βλέπεις καλά... χρειάζεσαι επειγόντως οφθαλμίατρο :P :P :P :P :P
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Anna έγραψε:Τασούλη, δε βλέπεις καλά... χρειάζεσαι επειγόντως οφθαλμίατρο :P :P :P :P :P
Εχε χαρη που δεν μου απαντησε η βασουλιτσα 8) :P

>:d< :x :D
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Τασούλι και εσύ ξανθός εεεεεεεεεεεεεεεεε :D :D :D :P :P :P
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
rainbow
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 03 Οκτ 2009 11:39 am

Δημοσίευση από rainbow »

πετάει η ομάδα η μου φαίνεται? @};- >:d<
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

rainbow έγραψε:πετάει η ομάδα η μου φαίνεται? @};- >:d<

rainbow τα ματια μας βλεπουν παντα ,αυτο που θελουν να δουν.Αν βλεπεις την ομαδα να πεταει ,τοτε ναι,πεταει :)) :)) :)) :))
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

Ξεκινησα να βρω αυτο το θεμα για να σας γραψω μια εμπειρια που ειχα ,με αποτελεσμα να μπω σε πλλα αλλα μεχρι να το βρω.
Σε ολα ηθελα να σας πω και εγω το ενιωσα αυτο και το αλλο, αρχισα να καταλβαινω τη γραφετε ο καθενας απο εσας και για πιο πραγμμα μιλατε! θα πω λοιπον οτι ειδα τα προσωπα σας, σας βλεπω πλεον και ειναι τοσο φωτεινα και ομορφα
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

>:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

:x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

>:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πάνο καλώς ήρθες!!! :-D >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μια πολυ απλη απορια,μπορει να φανει λιγο χαζη αλλα ειχα μια συζητηση με το θεμα της αυτοθεραπειας που κανουμε στον εαυτο μας.
Οταν κανουμε αυτοθεραπεια στον εαυτο μας εχει σημασια να βαζουμε προθεση για να καθαρισουμε μπλοκαρισματα η απλα κανουμε την αυτοθεραπεια μας και οτι ειναι θα βγει? :-?
Δεν υποτιθεται οτι η αυτοθεραπεια αυτο κανει στο καθενα τσακρα ωπου αντιστοιχει το καθενα μπλοκαρισμα αν εχουμε.
:-? :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

η πρόθεση είναι πολύ σημαντική Τασούλη, σε οτιδήποτε...

Κατά την αυτοθεραπεία αφήνεσαι στην ενέργεια, αλλά η πρόθεση χρειάζεται για τα πιο βαθιά μπλοκαρίσματα. ΄Οσο εργάζεσαι με τον Εαυτό σου, τόσο αυξάνει η αυτο-επίγνωση!
Αργότερα ίσως παρατηρείς περισσότερο ότι η ενέργεια σε κάποια σημεία είναι διαφορετική και δώσεις μεγαλύτερη σημασία στους τομείς που τα αφορούν...
Αν, πχ., δεις ότι στο στομάχι τα χέρια δεν ξεκολλάνε, θα πας πιο βαθιά στις αιτίες που πιθανώς να σου φέρνουν απογοήτευση, ή ίσως έχεις μεγαλύτερη ανησυχία για το πως σκέφτονται οι άλλοι για σένά, ή έχεις περιορισμένη θέληση και δύναμη...κοκ.

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

:x >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Εχω παρατηρίσει ότι όταν κάνω αυτοθεραπεία η διαλογισμό με πιάνει φαγούρα σε διάφορα σημεία του σώματος και χάνω την αυτοσυγκέντρωση μου .μπορεί να με πιάσει πχ φαγούρα στην αρχή στο κεφάλι και μόλις σταματήσει αρχίζει η φαγούρα στο χέρι η στο πρόσωπο κτλ.επίσης τα τελευταία 4 χρόνια το καλοκαίρι ο ήλιος μου προκαλεί αλλεργία ,βγάζω πολύ μικρά κόκκινα σπιράκια και έχω τρομερή φαγούρα :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”