Εμπειρίες και απορίες..

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Vasoula »

η ταχυπαλμία είναι φυσιολογικό και συνηθισμένο φαινόμενο, Ελλάκι

η απώλεια των αισθήσεων δεν είναι ούτε φυσιολογικό ούτε καν συνηθισμένο φαινόμενο, κατά την αγωγή ρέικι


:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Αλεχανδρο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 07 Αύγ 2017 8:03 pm

Re: ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ

Δημοσίευση από Αλεχανδρο »

καλησπέρα καλησπέρα. είμαι καινούριος στο συγκεκριμένο φόρουμ και αν και είναι κομμάτι άσχετο αυτό που θα ρωτήσω, πήρα θάρρος από το όνομα της ομάδας να ρωτήσω. υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία μύησης στο ρέικι; ευχαριστώ προκαταβολικά. :)
Εμπιστεύσου τη δόνηση... Η ενέργεια δε λέει ποτέ ψέματα!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Vasoula »

όλοι μπορούμε να σου δώσουμε πληροφορίες Αλέξανδρε...
Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις για τις μυήσεις του ρέικι?


Καλώς ήρθες και από δω :romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Μάνος »

Καλώς ήρθες Αλέξανδρε!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Ellaki »

καλώς ήρθες Αλέξανδρε :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Αλεχανδρο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 07 Αύγ 2017 8:03 pm

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Αλεχανδρο »

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα. Ενδιαφέρομαι να μάθω πληροφορίες σχετικά με το αγγελικό ρέικι. ενδιαφέρομαι για μύηση σε αυτό το είδος. ενδιαφέρομαι να ενταχθώ στο δυναμικό των θεραπευτών. οπότε όποιαδήποτε άλλη πληροφορία μπορείτε και θέλετε να μοιραστείτε μαζί μου θα την καλοδεχτώ. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. :) :) :)
Εμπιστεύσου τη δόνηση... Η ενέργεια δε λέει ποτέ ψέματα!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Vasoula »

Εμείς εδώ διαχειριζόμαστε την ενέργεια σύμφωνα με το παραδοσιακό Usui Reiki, οπότε δεν θα βρεις μεγάλη βοήθεια εδώ, Αλέξανδρε

΄Ισως χρειάζεται να απευθυνθείς σε άλλα φόρουμ αν υπάρχουν και στις αντίστοιχες ιστοσελίδες που έχουν να κάνουν με Αγγελικό Reiki

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Αλεχανδρο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 07 Αύγ 2017 8:03 pm

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Αλεχανδρο »

Η διαδικασία μύησης διαφέρει σε ποιο πράγμα ανάμεσα στους δύο αυτούς τρόπους διαχείρισης; Θαρρώ η διαδικασία ευθυγράμμισης και "ένταξης" στην πηγή της ενέργειας είναι η ίδια, σωστά;
Εμπιστεύσου τη δόνηση... Η ενέργεια δε λέει ποτέ ψέματα!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Vasoula »

καμία σχέση δεν έχουν οι μυήσεις του Usui Reiki με το αγγελικό. Πως το σκέφτηκες ότι θα ήταν ίδιες?

Όλα τα θεραπευτικά/ενεργειακά συστήματα κανονικά σε συνδέουν με την Πηγή, ο τρόπος όμως διαφέρει...Διαφέρει και η θεωρία πολλές φορές σε κάθε σχολή.

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Αλεχανδρο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 07 Αύγ 2017 8:03 pm

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Αλεχανδρο »

Δεδομένου ότι η πηγή της ενέργειας είναι μία. Απλά διαφοροποιείται ο τρόπος αγωγής της.
Εμπιστεύσου τη δόνηση... Η ενέργεια δε λέει ποτέ ψέματα!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Vasoula »

μα ναι. Είναι σαν να θέλει να ανέβει κάποιος στην κορυφή του Ολύμπου και απλά επιλέγει τον τρόπο που θα το κάνει...είτε επιλέξει αυτοκίνητο, είτε αεροπλάνο, είτε ελικόπτερο, είτε ορειβασία, δεν διαφοροποιείται η κορυφή, αλλά η εμπειρία του ε? :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Αλεχανδρο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 07 Αύγ 2017 8:03 pm

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Αλεχανδρο »

Αυτό ακριβώς. Είμαι θεραπευόμενος ρέικι Usui για χρόνια. Δοκιμαστικά σε κάποια στιγμή ακολούθησα έναν διαλογισμό καθαρισμού αγγελικού ρέικι (με την σύμφωνη γνώμη της θεραπεύτριάς μου - παραδοσιακός μαθητής οφείλω να ομολογήσω) και διαπίστωσα τη διαφορετικότητα στην εμπειρία αυτή.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αλεχανδρο την 11 Αύγ 2017 5:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εμπιστεύσου τη δόνηση... Η ενέργεια δε λέει ποτέ ψέματα!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Vasoula »

όμορφα Αλέξανδρε :romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ρε παιδιά έλεος! κοιτάξτε τί διάβασα στο φβ σήμερα :
Όταν η γυναίκα συλλαμβάνει και γεννάει ένα φυσικό παιδί, μπορεί να έχει περισσότερες ευκαιρίες για να αναπτύξει τα κέντρα της και να προχωρήσει στην πνευματική της εξέλιξη. Τη στιγμή της σύλληψης τα ανώτερα κέντρα της γυναίκας θα ανοίξουν για να δεχθούν την εισερχόμενη ψυχή. Κατά τη γέννηση του παιδιού ενεργοποιούνται τα κέντρα της σπονδυλικής στήλης. Την περίοδο του θηλασμού τα κέντρα του στήθους μπορεί να αναπτυχθούν πιο γρήγορα ή πιο εύκολα.
Αν ήταν έτσι όλες οι γυναίκες που γεννοβολάνε θα είχαν γίνει παναγίες... :D
Οι γυναίκες και οι άνδρες αλληλοσυμπληρώνονται φτιάχνοντας γέφυρες μεταξύ τους ώστε να ανυψωθούν σε ανώτερο επίπεδο. Οι άνδρες πηγαίνουν από την εστίαση στο φυσικό σώμα στην εστίαση στον νου, αλλά δεν μπορούν να πάνε στο ενορατικό επίπεδο παρά μόνο μέσω μιας ενορατικής γυναίκας που δρα σαν γέφυρα γι’ αυτούς. Οι άνδρες έχουν πρόσβαση στην ενόραση μέσω των γυναικών. Όταν ένας άνδρας έχει ενεργοποιήσει την ενόραση μέσα του, μπορεί να περάσει στο ατμικό επίπεδο της συνείδησης. Αλλά μια γυναίκα που είναι ενορατική δεν έχει άμεση πρόσβαση στο ατμικό επίπεδο, παρά μόνο μέσω ενός άνδρα που έχει επαφή με αυτό. Αυτός φτιάχνει τη γέφυρα για τη γυναίκα, ώστε να έλθει σε επαφή με το ατμικό επίπεδο. Από το ατμικό επίπεδο η γυναίκα έχει άμεση πρόσβαση στο μοναδικό επίπεδο. Η γυναίκα που έχει μοναδική επαφή δρα σαν μια γέφυρα για τον άνδρα. Και οι δυο, άνδρας και γυναίκα, ενώνονται στο Θείο Πεδίο, το Πεδίο του Θείου Ερμαφρόδιτου.
Δηλαδή ένας άνδρας και μία γυναίκα δεν μπορούν να εξελιχθούν μόνοι τους, είναι ημιτελείς.. :D
Τί είναι αυτές οι ανοησίες ρε παιδιά που κυκλοφορούν και μάλιστα λέγονται διδασκαλίες??
Η γυναίκα που έχει μοναδική επαφή δρα σαν μια γέφυρα για τον άνδρα. Και οι δυο, άνδρας και γυναίκα, ενώνονται στο Θείο Πεδίο, το Πεδίο του Θείου Ερμαφρόδιτου.
Αυτό καλύτερα να μην το σχολιάσω... :whistle:
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Εμπειρίες και απορίες..

Δημοσίευση από Vasoula »

:-b

Ο καθένας όπως το νιώθει Δημητρούλα μου... :)

Ο εσωτερισμός σε ευρεία δημόσια κλίμακα κατάντησε όπως η πολιτική...Περιμένουμε να μας σώσουν, χωρίς Λογική

και λέω πάντα, από αυτά που διαβάζουμε, μόνο η διάκριση θα μας γλυτώσει από τις "παρενέργειες"


:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”