sumfwnw

Συντονιστής: Vasoula

nikos-7
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009 8:56 pm

sumfwnw

Δημοσίευση από nikos-7 »

wraia vaso katalaba.aplws kapoioi anthrwpoi isws einai pio euaisthitoi
apo kapoious allous .oloi bebaia meros tou olou.auto pou eniwsa loipon mporei na einai kai h epafi mou me ton anwtero mou eauto.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Νίκο μου, χρησιμοποιείς την ένδειξη "απάντηση" στο θέμα που άνοιξες και όχι "νέο θέμα"

Αντέγραψε το κείμενο σου και βάλτο εκεί, για να το σβήσω εγώ μετά :-D :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
nikos-7
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009 8:56 pm

exw aporia

Δημοσίευση από nikos-7 »

pia einai h sxesi tou reiki me tis agelikes doniseis.to reiki einai simbantiki energeia ara giati legetai angels on earth
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:shock:

Νίκο μου τα έχεις μπερδέψει...

Οι Angels on Earth είναι η Δωρα και η Φωτεινή που δίνουν ρέικι...Μια ονομασία δικιά τους είναι, δεν είναι ονομασία του ρέικι!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Συμφωνω με την Βασω O:-)
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Τι συμφωνεις εσύ Αγγελε της ασημένιας ακτίνας?? :-?
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Συμφωνω οτι Angels on Earth είναι η Δωρα και η Φωτεινή κι ότι ειναι μια ονομασία δικιά τους O:-)
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Angels on Earth είναι το όνομα μας σαν νικ όνομα ασ' το πουμε!!!δεν έχει σχέση το Ρέικι με τους Αγγέλους!!είναι αυτό που είπες και εσύ σε άλλο σου ποστ ότι η δική σου επιθυμία είναι να έρθεις σε επαφή με την πηγή και αυτό γίνεται μεσα απο το Ρέικι, οι ’γγελοι, οι Δάσκαλοι, είναι οι βοηθοί μας στον δρόμο του να μάθουμε τον εαυτό μας!όποιος θέλει και νιώθει ανέτα συνεργάζεται μαζί τους και μπορεί να τους επικαλείται!!

Τίποτα όμως μα τίποτα δεν αντικαθιστά την δική μας ελεύθερη βούληση και τη δική μας θέληση να χαρτογραφήσουμε τον εαυτό μας και να τον μάθουμε!!εκεί εστιάσου, και οι ’γγελοι θα είναι δίπλα σου μόνο αν εσύ τους το ζητήσεις!! @};- O:-)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ουφ τελικα ειχα δικιο... O:-)
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

O:-) O:-) O:-) O:-) :* >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
nikos-7
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009 8:56 pm

entaksei alla

Δημοσίευση από nikos-7 »

kai pali ti einai to ageliko kanali pou akouw suxna .afou otan dineis h pairneis reiki milame gia to ena kai to auto kanali. ti mia kai monadiki pigi.exei polla kanalia /ti einai parapotamoi tou idiou potamou[kati san to amazonio na poume ].pote boithane oi ageli.kai pote o anwteros eautos mou .
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

ΟΛΟΙ ΒΟΗΘΑΝΕ ΑΝ ΠΡΩΤΙΣΤΩς ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙς ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙς ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!!
ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ ΚΕΙ.
ψΑΞΕ ΜΕΣΑ ΣΟΥ!
ΒΟΥΤΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ!
ΚΑΙ ΒΡΕς ΕΣΕΝΑ!
Τότε θα παρουσιαστουν άγγελοι αρχαγγελοι,ποταμια και πηγές!!!
Μεσα μας ειναι ολα και μετα ερχονται ολοι οι πνευματικοι οδηγοι,γιατι τότε μονο μπορουμε αν τους αφουγκραστουμε με την ψυση μας,χωρις αποδέιξεις!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: entaksei alla

Δημοσίευση από Danielli »

nikos-7 έγραψε:kai pali ti einai to ageliko kanali pou akouw suxna .afou otan dineis h pairneis reiki milame gia to ena kai to auto kanali. ti mia kai monadiki pigi.exei polla kanalia /ti einai parapotamoi tou idiou potamou[kati san to amazonio na poume ].pote boithane oi ageli.kai pote o anwteros eautos mou .
Οι άγγελοι Νίκο δεν επεμβαίνουν στη βούληση σου, ούτε και του Ανώτερου Εαυτού σου!
Για να κάνουν το ελάχιστο, πρέπει να τους ζητηθεί !!!

Οπότε μπορείς να χαλαρώσεις και να ξέρεις ότι δεν παίρνουν καμμιά πρωτοβουλία που να αφορά τη θεραπεία σου ή τη πνευματική σου ανάπτυξη , αν δεν το ζητήσεις με όλη σου την ψυχή !!

Οσο για τους παραπόταμους.... σκέψου ένα ατελειώτο Σύμπαν , πόσες ενέργειες πόσοι παραπόταμοι !
Σε αυτή τη φάση, μέρα-μέρα ζούμε γνωρίζοντας το μικρό ρυακι του δικού μας χώρου και αν ο δρόμος μας φέρει , θα γνωρισουμε κάποτε και ένα άλλο κομμάτι της δημιουργίας του Θεού !!!
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

οι αγγελικές ενέργειες, Νίκο, δεν είναι κανάλι. Είναι επαφή, επικοινωνία με τις εσωτερικές μας αισθήσεις. Η συνειδητότητά μας αλληλεπιδρά μαζί τους και όχι η λογική μας...
Αν ένας άνθρωπος βιώνει την ζωή με την λογική, τότε θα περιμένει να ανοίξει το κανάλι επικοινωνίας αυτών των ενεργειών και θα προσπαθεί να το πετύχει με διάφορες μέθόδους...

Δεν υπάρχει όμως μέθοδος που να σε τοποθετεί στον Εαυτό σου...Αυτό είναι η δική σου μέριμνα να μάθεις τι είσαι, και που κατευθύνεσαι...Με σεβασμό και συνέπεια...

΄Ο ανώτερος Εαυτός μας δεν είναι κάτι έξω από εμάς. Εμείς απλά τον αφήσαμε έξω από την ζωή μας. Ακριβώς όπως κάναμε και με τον θεό.

Η ζωή μας εδώ είναι αποκομμένη από το πενύμα μας! Γιατί διχάζεται η συνείδηση στο καλό και στο κακό...χωρίς να γνωρίζουμε ότι το μόνο κακό ειναι αυτό που νομίζουμε για εαυτό. Δεν είμαστε όμως αυτό που νομίζουμε, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ!

Μέχρι να το βρούμε, φοβόμαστε μόνο το κακό των άλλων...

Η ενέργεια έχει μία και μοναδική πηγή, όπως και εσύ...Δεν το θυμάσαι όμως, γι' αυτό και μυήθηκες στο ρέικι, για να το ξαναθυμηθείς...΄Οχι σαν κανάλι του ρέικι, αλλά σαν ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Να ξαναβρείς τις ρίζες σου στο σύμπαν, την ομοιότητά σου με τον θεό, την λεπτοφυέστερη δομή του Εαυτού σου...Αυτό κάνει η ενθύμηση...ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...Και το ρέικι σε συντονίζει σ' αυτήν...

Πριν φτάσεις στον θεό, χρειάζεται να νιώσεις τι είσαι εσύ και τι είναι αυτός! Η απόσταση μεταξύ των δυό σας, είναι αυτό που οι άνθρωποι ονομάζουν κακό, γιατί, απλά, φοβούνται να αγαπήσουν...

Αν θέλεις όμως, σε παρακαλώ, μπορείς να γράφεις ελληνικά Νίκο μου? Τρομάζω να καταλάβω... :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βρε Νικο ελα καμια μερα ν ακουσεις την Βασω και ασε τους ανωτερους εαυτους , τις αγγελικες δυναμεις και τα καναλια για μετα.
Μου θυμιζεις μια κοπελλα που ειχα παλια κι επειδη ειχε ακουσει καποια σεμιναρια και ειχε και ρεικι πιπιλαγε συνεχεια την καραμελα του ανωτερου εαυτου χωρις να ξερει τον κατωτερο.
Ξεκινα απο τα βασικα.
Μαθε τον δικο σου εαυτο πρωτα, μαθε να αγαπας, αφεσουν να σε αγαπανε και υστερα θα ερθουν και τα υπολοιπα.
φιλικα

Γιαννης

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”