εμπιστοσυνη

Συντονιστής: Vasoula

chagall
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 22 Ιουν 2008 7:04 pm

εμπιστοσυνη

Δημοσίευση από chagall »

Πως αντιμετωπιζετε το θεμα εμπιστοσυνη και μυηση ? Πως μπορει καποιος δεκτης να ειναι σιγουρος για την θετικη ενεργειακη μυηση -συντονισμο ?
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

chagal, ο συντονιστής ή αλλιώς "δάσκαλος" εκείνη την ώρα γίνεται κανάλι και περνά η ενέργεια!!! το Ρέικι είναι αγάπη και τίποτα άλλο!!ο αντίποδας δεν είναι η λεγόμενη "αρνητική" ενέργεια αλλά ο δικός μας φόβος που βρίσκεται μεσα μας!!ο συντονισμός ολοκληρώνεται κανονικά και αυτό που λαμβάνει χώρα εκείνη τη στιγμή είναι ό,τι ακριβώς χρειάζεται ο καθένας σύμφωνα με τις επιλογές του!!

δεν αμφιβάλω ότι όλοι οι αυτοαποκαλούμενοι δάσκαλοι δεν εκπέμπουν στην ίδια δόνηση και συχνότητα,αλλά αυτό ίσως θα επηρεάσει την ολότητα του σεμιναρίου!!ένα σεμινάριο Ρέικι δεν αποτελείται μόνο απο συντονισμούς αλλά και απο κουβέντα, μοίρασμα βιωμάτων και κατάθεση ψυχής!!εκεί ο κάθε "δάσκαλος" αντικατοπτρίζει την ουσιαστική δουλειά που έχει κάνει με τον εαυτό του!! @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Χρειάζεται προσεκτική επιλογή του προσώπου που θα κάνει την μύηση - συντονισμό. Όχι από φόβο,ότι θα σου κάνει κάτι κακό αλλά από αίσθηση ότι αυτό που θα λάβεις θα συνηχεί με την δόνηση της αγάπης γιατι το Ρέικι είναι αγάπη.
’φησε την διαίσθηση σου να μιλήσει μετά την πρώτη σου επαφή με τον 'δάσκαλο Ρέικι'. Ζήτησε από τον Ανώτερο Εαυτό σου να σε προστατέψει σε όλη την διαδικασία και αν το πρόσωπο δεν είναι κατάλληλο για σένα πίστεψε με θα προκύψουν εμπόδια, ώστε να αναβληθεί η διαδικασία. Αν δεν είσαι σίγουρος για την διαίσθηση σου θώρακισε την πρόθεση σου νοερά ότι αυτή η μύηση να είναι για το ανώτερο καλό σου και δεν επιτρέπεις τίποτα άλλο που δεν είναι συμβατό με το Φως και τηνΑγάπη.... Πίστεψε με τίποτα δεν μπορεί να σε βλάψει.
Αν ανησυχείς ότι πράγματι το πρόσωπο που επέλεξες για 'δάσκαλο'
όντως σε μύησε τότε αυτό πρέπει να το ψάξεις εσύ... Να δεις τις δικές σου αμφιβολίες και αμφισβητήσεις σχετικά με το θέμα των αιθερικών μυήσεων γιατί αυτό θέλει μεγάλη συζήτηση.....
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Κοριτσακια μου γλυκα... με καλυψατε....


>:d< >:d< >:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αχ..Σαγκαλ αν το νιώσεις ,μετα δεν αμφιβάλλεις , τόσο γλυκό που είναι... :-D και τότε βεβαιώνεσαι για όλα πιά.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

aetos έγραψε:Αχ..Σαγκαλ αν το νιώσεις ,μετα δεν αμφιβάλλεις , τόσο γλυκό που είναι... :-D και τότε βεβαιώνεσαι για όλα πιά.
^:)^ ^:)^
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Bέβαια ο-η Σαγκάλ μπήκε το Νοέμβρη και δεν περίμενε την απάντηση.....

ΑΛΛΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ......

Ειδικά οσοι έχουν πάρει βαθμό από διάφορους δασκάλους -όπως εγω-

ΞΕΡΟΥΝ ΠΙΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ.....

Για μένα είναι μόνο η Βάσω......

Για όλα όσα είναι, όχι μόνο γιατι "ένοιωσα" τις μυήσεις της μέχρι το τελευταίο κύτταρο της ύπαρξης μου....

@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: εμπιστοσυνη

Δημοσίευση από Μάνος »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”