εκπαίδευση Master

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

εκπαίδευση Master

Δημοσίευση από Vasoula »

-----Original Message-----
From: ……………………………………..
Sent: Sunday, September 14, 2008 8:50 AM
To: vasonikolopoulou@reikicenter.gr
Subject:
Aγαπητή Βάσω Διαβάζω το φόρουμ από την πρώτη στιγμή, αλλά ακόμα δεν έχω βρει το θάρρος να συμμετέχω ενεργά, παρʼ όλο που το θέλω πολύ. Ο σκοπός που σου γράφω είναι για να σε ρωτήσω κάτι που έπεσε στην αντίληψή μου, διαβάζοντας στο ιντερνετ αποψεις για την μύηση του ρεικι από απόσταση, καθως και για τον τιτλο του μαστερ που δινεται χωρις εκπαιδευση και να μαθω αν συμφωνεις με κατι τετοιο. ΄Εχω βγαλει τα συμπερασματα μου για την βαθια σου αγαπη για το ρεικι, και τον τροπο που το μεταδίδεις, και επειδή δεν εχεις αναφέρει ποτέ κάτι τέτοιο, θα ήθελα την αποψη σου που θα ησυχασει τις ανησυχιες μου. Εχω τον 2ο βαθμο του ρεικι εδώ και 4 χρονια, και δεν μπορω να προχωρησω περισσοτερο, αφου θεωρω το επομενο βημα σημαντικο και κατι που θα με φέρει πιο κοντά στην ουσια του ρεικι σε ευχαριστω πολυφως στον δρομο σουΑννα


Original Message-----
From: Βάσω Νικολοπούλου [mailto:vasonikolopoulou@reikicenter.gr]
Sent: Sunday, September 14, 2008 9:06 AM
To: …………………………………
Subject: FW:

Καλημέρα Αννούλα θα σου απαντήσω μέσα από το φόρουμ, αφού το διαβάζεις. ΄Ισως υπάρχουν και άλλοι φίλοι που θέλουν να συμμετάσχουν στον διάλογο.
Φυσικά και μπορείς να συμμετάσχεις στο φόρουμ όποια στιγμή εσύ νιώθεις κατάλληλη. Δεν υπάρχουν "δεσμεύσεις" ή "υποχρεώσεις", και μπορείς μέχρι τότε να χρησιμοποιείς το προσωπικό μου e-mail! Μια ευρύτερη απόψη από το σύνολο των φίλων του φόρουμ θα με ενδιέφερε και εμένα προσωπικά.
Η άποψή μου δεν προέρχεται από αυθεντία. ΄Εχω τροποποιήσει πολλές φορές, στην διάρκεια αυτών των χρόνων, τις απόψεις μου, για χάρη της εξέλιξης της μετάδοσης μιας διδασκαλίας, που δεν βασίζεται στην "τυποποιημένη" εξήγηση του ρέικι, αλλά κάθε φορά περιέχει και μια ευρύτερη διερεύνηση, σύμφωνα με τις ανάγκες της κάθε ομάδας.
Θα χαρώ να τα πούμε και στο φόρουμ.

σε φιλώ
με αγάπη Βάσω





---------------------------------------------------------------------------------------------------


Την άποψή μου για την μύηση του Ρέικι από απόσταση την έχω ήδη διατυπώσει σ’ αυτό το τόπικ

viewtopic.php?t=11

Κανείς από τους φίλους του φόρουμ δεν έχει συμμετάσχει με άλλη άποψη. Αλλά όπως γράφω και στο τέλος, οι επιλογές είναι μόνο δικές μας!

Τώρα για το δεύτερο μέρος της ερώτησής σου, είναι κάτι που δεν έχω αντιληφθεί και τι εννοείς με μάστερ χωρίς εκπαίδευση.

Στην εκπαίδευση που πήρα την πρώτη μου φορά, δεν υπήρχε ούτε ιδιαίτερη διδασκαλία, ούτε και μου εδόθη προφορικά και επεξηγηματικά ο τρόπος μύησης. Η δασκάλα μου, μου επέτρεψε να παρακολουθήσω την διαδικασία της μύησης και αυτό ήταν όλο, παίρνοντας γραπτώς την διαδικασία των μυήσεων. Επίσης οι μυήσεις γίνονταν μαζικά!
Δεν ήταν κάποιο «λάθος» στην εκπαίδευση αυτή, αφού και εκείνη έτσι το είχε πάρει και μετέδιδε απλά αυτό που της έμαθαν…
Μετά από πολύ εσωτερική διερεύνηση, κατανόησα ότι ο τρόπος μετάδοσης του ρέικι, μέχρι εκείνη την στιγμή ήταν ακριβώς ο τρόπος που η Τακάτα είχε διδάξει. Δεν έδινε γραπτά, δεν έδινε τα σύμβολα, δεν έδινε «διπλώματα»…

Η δεύτερη εκπαίδευσή μου στο μάστερ ήταν ακόμα πιο απογοητευτική και επίσης πάρα πολύ πιο ακριβή… Δεν έμαθα από θεωρία τίποτα, όμως οφείλω να αναγνωρίσω ότι περιείχε εκπαίδευση πάνω στον τρόπο μύησης, καθώς και ένα υποτυπώδες εγχειρίδιο και φυσικά «δίπλωμα»…΄Η δεύτερη δασκάλα μου ανήκε στην γενεαλογία του Arjawa, ο οποίος έφερε μια «επαναστατική» τροποποίηση στην μέθοδο μυήσεων του ρέικι, και ήταν ο πρώτος που απομόνωσε τις μυήσεις σε προσωπικό επίπεδο!

Μεταξύ των δύο εκπαιδεύσεων, δεν μπορούσα να ισορροπήσω, λόγω της έλλειψής τους!
Μου έλλειπε αυτή η έμπνευση, που θα μου έδινε το κίνητρο, να μεταφέρω την διδασκαλία σε κάποιους άλλους.

Εκπαιδευτηκα εσωτερικά, για να ξεπεράσω αυτόν τον σκόπελο, γιατί πραγματικά δεν έβρισκα νόημα σε όλο αυτό, εκτός από το ότι η ενέργεια ήταν ωφέλιμη στον δικό μου δρόμο!
Στην παραδοσιακή λοιπόν διδασκαλία, που το έχω πει και δημοσίως, δεν αναφέρεται τίποτα για την βαθύτερη αξία του ρέικι, πρόσθεσα κομμάτια που θα μπορούσαν να διευκολύνουν τους ανθρώπους στην εσωτερική εργασία και στην εφαρμογή του ρέικι, κατ’ αρχήν στον εαυτό τους, ενημερώνοντάς τους γι’ αυτήν την αναγκαία προσθήκη στην παραδοσιακή διδασκαλία του ρέικι.

Η αντίληψή ότι το ρέικι ευεργετεί τους ανθρώπους, που κυριαρχούσε και κυριαρχεί ακόμα, χωρίς κανείς να κατανοήσει που ευεργετεί, και τι θεραπεύει, για μένα ήταν ένα «παραμύθι» που αντιμετώπισα προσωπικά και στο άμεσο περιβάλλον μου. Μερικές λέξεις, θα μπορούσαν να κάνουν το παραμύθι, αλήθεια, αλλά αυτές οι λέξεις για να ειπωθούν, πρέπει πρώτα να έχουν βρει εφαρμογή εντός σου. Και από εκεί ξεκίνησα…

Στην διάρκεια αυτών των χρόνων που ασχολούμαι με το ρέικι, αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά, ήταν ότι ΟΛΟΙ όσοι έρχονταν αρχικά στις ομάδες, ένιωθαν ότι είναι θεραπευτές και με το ρέικι θα επιτύγχαναν τον σκοπό της ψυχής τους…

Η έννοια «θεραπευτής» έχει ξεφύγει στην σημερινή μας πραγματικότητα από την βαθιά αλήθεια της, που σημαίνει βρίσκω μέσα μου τα εμπόδια που μου απαγορεύουν να αναπτύξω τον εαυτό μου και να διευρύνω τις προοπτικές της ζωής, να αγγίξω την θεότητα, ώστε να μπορώ να έχω και την ευθύνη των αποφάσεων μου, να ανακαλύψω την πηγή της αγάπης, ώστε κάθε μου πράξη να μην διαχωρίζεται σε καλό και κακό, αλλά να είναι πηγαία, χωρίς να επικεντρώνεται στην αιτία της.

΄Ολοι οι άνθρωποι ψάχνουν έναν αγνό σκοπό για την ψυχή τους, για να αποδώσουν τον τίτλο «σωτήρας» στην προσωπικότητα, ώστε να μπορεί με κατεύθυνση να γίνει θεΪκή.
΄Όμως η προσωπικότητα δεν γίνεται θεϊκή, γιατί αυτό αντιτίθεται στους νόμους του σύμπαντος, που ορίζουν τις μορφές για κάθε επίπεδο ύπαρξης, θεϊκός είναι ο Εαυτός, και αυτόν πρέπει να ανακαλύψουμε στην ενωτική διαδικασία της θεραπείας μας!

΄Ετσι η διδασκαλία «μάστερ» για μένα είναι εκείνη που θα δώσει κίνητρα να γίνει κανείς δάσκαλος του εαυτού του και να μπορέσει να ξεκαθαρίσει με το συμφέρον της καθημερινής φυσικής του ζωής που περιέχει αξίες, τίτλους, σωτήρες, αγάπη, όλα για χάρη της επιφάνειας και όχι της βαθύτερης ουσίας του ΕΙΜΑΙ.

Με την ευκολία που οι άνθρωποι χρίζονται «θεραπευτές» σήμερα, θεωρώ ότι το ίδιο εύκολα μπορούν να χριστούν και «μάστερ ρέικι»…και έτσι δεν με ξαφνιάζει εντέλει αυτό που αναφέρεις «μάστερ χωρίς εκπαίδευση»…

΄Οποιος μένει στην επιφάνεια του «θεραπευτή», θα μείνει και στην επιφάνεια των μυήσεων που πραγματικά δεν είναι η ουσία του ρέικι, αλλά ένας τρόπος αγγίγματος και ανοίγματος του ανθρώπου στην αγάπη και το φως του πνευματικού του πεδίου.

Εχω συνηθίσει πλέον το «επιφανειακό» σε κάθε εργασία και δεν ξεχνώ ποτέ πόσο βολικιά και χωρίς κόπο είναι η μετάδοσή του.

΄Εχω συνηθίσει στις ταμπέλες που βάζουν οι άνθρωποι για να στηρίξουν την έννοια του καλού, που έρχεται από τα θρησκευτικά πρότυπα και τις μνήμες μας, που θεωρεί ότι το χρήμα είναι ένας κακός παράγοντας στην πνευματική εργασία, το ίδιο όπως έχω συνηθίσει και στην άποψη, ότι η αξία ενός συστήματος για να είναι αυθεντική πρέπει να πληρωθεί «γενναία»!!!

Δεν μπορώ να σου πω τίποτα πάνω σ’ αυτό που με ρωτάς, εκτός από αυτό που για μένα εσωτερικά αποκαθιστά το σχέδιο της ψυχής μου, της συνείδησής μου και του πνεύματος μου, σε μία ενιαία θεϊκή υποδομή, που λέγεται «πηγαία αγάπη»…

Θα ακούσουμε όμως και άλλες απόψεις πάνω σ’ αυτό!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν και δεν έχω πάρει ακόμα master , έχω πάρει μόνο τον ά βαθμό (αλλά δεν θα σταματήσω εκεί) ελπίζω να μου επιτρέπεται να πω τη γνώμη μου.

Ίσως να την έχω ξαναπεί.......

Γυρνοβολούλα για 1 χρόνο περίπου και έψαχνα δάσκαλο.

Γνώρισα πολλούς και πολλές .. Δεν τους θυμάμαι και όλους.

Όσο ππερνούσε ο καιρός τόσο εκνευριζόμουν και τα έβαζα με τον εαυτό μου για τις παραξενιές μου .
Δεν έβρισκα αυτό που να με γεμίζει, να με καλύπτει... να με κάνει να νιώθω ωραία .

Όταν γνώρισα τη Βάσω και το Γιάννη , αμέσως χτύπησε το καμπανάκι και είπα "ωπ εδώ είμαστε.

Μέχρι να γίνει το σεμινάριο ήμουν στην τσίτα.... ήθελα να γίνει την επόμενη μέρα.

Έγινε λοιπόν το σεμινάριο και ξετρελλάθηκα!
Σε αγγαλιάζουμε με τόση αγάπη που δεν μπορεις να φανταστείς!
Εώ τουλάχιστον ένιωσα πως αυτές τις μυήσεις τις δίνουν γιατί το αγαπούν αυτό που κάνουν και θέλουν να μάθει γιαυτό και το ευρύτερο κοινό.
Δεν ένιωσα να υπάρχει σχέση προμηθευτή-πελάτη , σ'αυτό πιστέψτε με , δουλέυω από πάααααααααρα πολλύ μικρή και μπορώ να διακρίνω τη διαφορά χωρις να μου μιλήσει κάποιος.
Σου εξηγούν , γιατί αυτό , γιατί εκείνο κ.λ.π.
ΣΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΥΝ ουσιαστικά
Σου αφιερώνουν χρόνο ..μα πάααααρα πολλύ χρόνο.
Δίνονται
Αυτό τα λέει όλα.

Αυτά τα υπόλοιπα θα τα γράψω σε άλλο πόστ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:oops: :oops: σ' ευχαριστούμε Μαράκι πολύ, αλλά...please μην το κάνεις..., ακούγεται περίεργο σε εμένα κατ' αρχήν, πόσο μάλλον σε κάποιον που δεν μας ξέρει...

Η ουσία της μετάδοσης είναι κυρίως το ξεκαθάρισμα της από παν προσωπικό συμφέρον και δικό σου και των άλλων. Και αυτό είναι κάτι που πρέπει να λεχθεί από την αρχή.

Δυο ερωτήσεις μόνο...γιατί το δίνεις, γιατί το παίρνεις! απλά τα πράγματα!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Βάσω μου οι μαθητές του Ουσούι και της Τακάτα μπορεί να χρειαζόντουσαν μιά ζωή πριν και μετά την απλή μύηση για να καταλάβουν αυτά που εσύ μεταδίδεις σε ένα ‘‘σεμινάριο‘‘ επιγνώσεων !!!! :cry:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Isida , μια μεγάλη αγκαλίτσα απο εμένα , ετσι γιατί μου ήρθε....τόοοοοοοοοοσο μεγάλη. :sunny:
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Kαι από εμένα Αετέ!!!!!!!!!!!!!!! Και σε όλους!!!!!

Οκ. συγνώμη Βάσω αλλά είπα αυτό που ένιωθα.

Αν κατάλαβα καλά ρωτάς γιατί το πήρα? και γιατί δίνω? (αχ μια φορά πήγα για μπάνιο και ξάνθυναν τα μαλλιά μου)

Λοιπόν ο αρχικός μου σκοπός ήταν να ξεμπλοκάρω να Κέντρα μου ,
ιδίως του λαιμού που πονούσα αφόρητα και ως δια μαγείας μου έφυγε αυτό στο σεμινάριο , αλλά θέλει δουλειά ακόμα (άσε που έχω την εντύπωση πως μου έφυγαν και οι όζοι από τον θυροειδή, αλλά δεν έκανα εξετάσεις για να είμαι σίγουρη) και έπειτα το 3ο μάτι που ακόμα λιώνει .......

Στο δρόμο όμως ανακάλυψα πως θέλω να δουλέψω πρώτα με μένα , άρα δίνω μόνο σε μένα μέχρι στιγμής..... μέχρι να νιώσω ότι θέλω να δώσω σε άλλους (λίγο εγωιστικό αλλά έτσι νιώθω).
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αυτό είναι το ξεκαθάρισμα Μαράκι!

δεν είναι εγωιστικό, είναι η αλήθεια...

Απλά σου εντοπίζω ένα ακόμα θρησκευτικό πρότυπο, που κρύβεται πίσω από την αγάπη για τον εαυτό!!! :wink:

ξέρεις πόσα τέτοια πρότυπα τράβηξα από το εγώ μου? πληγώθηκα αλλά συνέχιζα να τραβάω, για να αφήσω τις πληγές να γίνουν η αλήθεια της αγάπης και μόνο!!!!

Και έτσι ξεκαθαρίζουμε γιατί το παίρνω...
Και εγώ, γιατί το δίνω...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σμουάτς! :spin:


Ναι γαμώτο και γω εντοπίζω πολλάαααα τέτοια αλλά σιγά σιγά σκέφτομαι κάποια πράγματα με τη λογική και όχι με το συναίσθημα και ξεμπλοκάρομαι.

’σε που έμαθα να λέω και ΟΧΙ :lol: :lol: :lol:
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Απλά σου εντοπίζω ένα ακόμα θρησκευτικό πρότυπο, που κρύβεται πίσω από την αγάπη για τον εαυτό!!!
Βάσω τι εννοείς εδω?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και μέσα από αυτόν τον διάλογο, νιώθουμε την αλήθεια μιας έμπνευσης και ελευθέρωσης, από ότι θεωρείται ότι είναι η αγάπη...

Ντρέπονται οι άνθρωποι να πουν ότι "θέλω να θεραπεύσω τον εαυτό μου" και παίρνουν το ρέικι για να "θεραπεύσουν" τους άλλους...για να μην πάνε αντίθετα με αυτό που χτυπάει μέσα τους σαν εγωισμός. Λες κι αυτό είναι μόνο...

΄Ομως έρχονται σε πνευματικό σεμινάριο, και πρέπει να φορέσουν τα "καλά" τους...Χωρίς να απέχει και η προσωπικότητα απ' αυτό το "ντύσιμο"...

"Το θεωρώ χρέος της ψυχής μου, την προσφορά"...μου λένε και εγώ χαμογελάω, γιατί ξέρω αυτήν την μάσκα, που είναι φρέσκια και έτσι δεν πονάει όταν την "ξεκολλάω" από τους ανθρώπους...
Μάλλον ελευθερώνει...


Το ίδιο εύκολα γίνονται "θεραπευτές", όπως γινονται και μάστερ χωρίς εκπαίδευση...

Δεν ξέρω Αννούλα, αν πήρες ικανοποιητικές απαντήσεις στην ερώτησή σου, αλλά υπάρχουν κι άλλοι φίλοι που δεν έχουν μιλήσει ακόμα στο θέμα του μάστερ χωρίς εκπαίδευση!

Μαράκι μου το ρέικι είναι για σένα!!! τίποτα εγωιστικό δεν κρύβεται μέσα σ' αυτό! Αγνότητα το θεωρώ εγώ και ειλικρίνεια... :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ουπς! Μαράκι σου απάντησα πριν δω την απάντησή σου!!!

χρειάζεσαι περισσότερη επεξήγηση?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγω σε ρώτησα Βάσω :D , αλλά πάλι πήρα απάντηση.
Συντονισμός ε .....χιχι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

όχι Βάσω κατάλαβα απόλυτα
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Εγω το λαμβανω ως αυτο που ειχε πει καποτε ,
Οτι αν δεν εχεις εσυ δεν μπορεις να δινεις
<ο εχων δυο χιτωνες........>
Δεν μπορεις να δινεις απο σενα γιατι στο τελος θ αδειασεις
Δινεις απο το αποθεμα ,
πιο αποθεμα ομως οταν εσυ δεν εχεις καν επαρκεια........ :oops: :oops: :oops: νομιζω 8) 8)
Οποτε δεν τιθεται θεμα εγωισμου κακος νοουμενου και τυψεων
ειναι θεμα Ζωης :wink:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ελενάκι, η αγάπη για τον εαυτό μας χτυπάει πολύ σε ότι μας έμαθαν ότι είναι αγάπη.

Είναι εγωιστικό να αγαπάς τον εαυτό σου και να τον φροντίζεις, λένε τα πρότυπα της συμπόνοιας!

Μα δεν έχουν ξεκαθαρίσει για ποιόν εαυτό μιλάνε και για ποιόν εγωισμό.

Εαυτός δεν είναι η προσωπικότητα και από εκεί χρειάζεται να ξεκινήσει κανείς.
Εαυτός δεν είναι οι μικρές ανώριμες επιθυμιες μας και η ανάγκη μας για να καλύψουμε μέσω των άλλων τις ανασφάλειές μας.

Αν μείνουμε ρηχά στην επιφάνεια, ούτε το ρέικι, ούτε τίποτα δεν μας σώζει από την ασθένεια και την φθορά μέσα από τα συναισθήματα που πνίγουν την αγνότητα της έκφρασης μας!

Η αγάπη για τον εαυτό μας, ειναι η ανάγκη μας να γεμίσουμε με εμάς την ψυχή μας και τις αποστάσεις από το πνεύμα μας.
Να γίνουν χείμαρρος αγάπης που δεν έχει αιτία να εκδηλωνεται...
Και αυτή είναι η ωρίμανση της ενότητας.

Αλλιώς για ποιά αγάπη μιλάμε? Γι' αυτήν που δίνουμε στους άλλους από την έλλειψή που έχουμε? Αυτό πάντα έχει αιτία και δεν είναι αγνό! Γιατί περιμένουμε ανταπόδοση για να γεμίσουμε...

Η πηγή είναι μέσα μας και αυτήν θέλουμε να βρούμε...Γι' αυτό όμως χρειάζεται πρώτα η "θεραπεία" μας από κάθε εγωιστικό κίνητρο και συμφέρον!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 14 Σεπ 2008 6:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”