Ποιός δάσκαλος δίνει το "καλύτερο" ρέικι?

Συντονιστής: Vasoula

Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Ρε παιδια, υπαρχει ενας στο ιντερνετ (μονο ενας??) που πουλαει DVD και λεει οτι βλεποντας τα μονο μπορεις να μυηθεις στο ρεικι! Δεν θα πω το ονομα του, αλλα ΕΛΕΟΣ!!!

Ειδικα στον 1 βαθμο, αν δεν υπαρχει αυτη η ''επαφη'' και πολυ περισσοτερο η ''συνδεση'' μαθητη και δασκαλου, τοτε πως θα γινει σωστα η μυηση?

Οι αλλοι βαθμοι πιστευω πως μπορουν να διδαχθουν απο αποσταση.

Γιατι ομως να απευθυνομαστε για εξ αποστασεως συντονισμο στον οποιον τυχοντα στον κυβερνοχωρο το παιζει δασκαλος? Γιατι τον αφηνουμε να επηρεαζει το ενεργειακο μας πεδιο? Και που ξερουμε οτι πραγματικα θα μας κανει μυηση την ταδε ωρα και δεν μας δουλευει?
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

θα το καταλάβεις μόλις πας να κάνεις την πρώτη σου θεραπεία...

=)) =)) =))

Γενικά, Γνώθι Σαυτόν, για να μιλήσουμε σοβαρά, έχω σταματήσει κάθε επίκριση προς πάσα κατεύθυνση...Είτε δασκάλου, είτε μαθητή...Ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει, τελικά! Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο!

Στον πνευματικό δρόμο η επικοινωνία με την θεότητα δεν έχει ταμπέλες, αυτό έχω καταλάβει...Και έτσι δεν βάζω κιόλας!

Ξέρω ότι μία μύηση χρειάζεται εκτός από άνοιγμα και γνώση και κατανόηση για τον λόγο που την παίρνεις...
Αν κάποιος θα αγοράσει φασόλια, ενώ θέλει ρεβύθια, ε, τι να κάνουμε? ΄Ισως του πέσουν λίγο βαριά, αλλά θα ξέρει για την επόμενη φορά να ζητήσει αυτό που θέλει, όταν θα χρειαστεί να κατανοήσει τον λόγο της "βαρυστομαχιάς"...΄

΄Από όλα μπορείς να ξεφύγεις, εκτός από την Ζωή Σου! ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Γνωθι σαυτον έγραψε:

Οι αλλοι βαθμοι πιστευω πως μπορουν να διδαχθουν απο αποσταση.

Γιατι ομως να απευθυνομαστε για εξ αποστασεως συντονισμο στον οποιον τυχοντα στον κυβερνοχωρο το παιζει δασκαλος? ι
Προσωπικα δεν θα ηθελα κανεναν βαθμο απο αποσταση και ετσι τους πηρα ολους απο κοντα και ας χρειαζοταν να ερχομαι στην Αθηνα..
Τωρα οσο για την αλλη ερωτηση ο καθενας απευθυνεται στον δασκαλο που χρειαζεαται ... @};-

Το σεμιναρια που παρακολουθησει απο την δασκαλα μου ηταν τα σημαντικοτερα δωρα της ψυχης μου και της εξελιξης μου... @};-
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αμαλιτσα ποια δασκαλα ειχες? θελω κι εγω!!! :D :D
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Εχεις κεφακια Γιαννακη!!! :)) :)) :))

Αυτην που εχεις και εσυ!!!! ;) >:d< >:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Την δικη μου την λενε Βασω και ειναι η πιο καλη και η πιο σεξυ δασκαλα του κοσμουυυυυυυ!!!! :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Εγω πάντως ρεβύθια ζητησα, ρεβυθια έλαβα! 8)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Και την δικη μου την λενε βασω , βασουλα , βασουλι και η αγαπης της εχει χρωμα λευκο και φωτιζει την ψυχη μου!!! @};- :-D :-D
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

silver29 έγραψε:Την δικη μου την λενε Βασω και ειναι η πιο καλη και η πιο σεξυ δασκαλα του κοσμουυυυυυυ!!!! :D :D :D :D
Και η δική σου?? :-o
Για το Βασω δεν είμαι΄σιγουρη αν την λενε , αλλα είναι...θεικά...σεξυ........ =)) =)) =))
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Vaso έγραψε:ολόσωστη!!!!!!!!!!!!! :)) :)) :)) :)) :))

η γενεαλογία είναι σημαντική για σένα, και όχι για τον άλλον!
Και ότι είναι σημαντικό για σένα, δεν το διαφημίζεις! ;)
Εξαιρείται ίσως οτιδήποτε σου φέρνει χαρά και θέλεις να τη μοιραστείς...

Αν και στην προκειμένη περίπτωση δεν με έπειθε ότι όλη αυτή η πλύση εγκεφάλου γινόταν από χαρά. Σε μένα ακουγόταν "ψάχνω για πελάτες"
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Πώς τα κατάφερα και είμαι έξω απ' την κουβέντα;!

Ε από σήμερα με κάποιον τρόπο είναι και δική μου δασκάλα και θα ακούω πιο συχνά τη φωνή της. Ευχαριστώ για τους διαλογισμούς! :x @};-
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

meinall έγραψε:Ε από σήμερα με κάποιον τρόπο είναι και δική μου δασκάλα και θα ακούω πιο συχνά τη φωνή της. Ευχαριστώ για τους διαλογισμούς! :x @};-
΄
:-D >:d< >:d< >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

:-D
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

meinall έγραψε:Ε από σήμερα με κάποιον τρόπο είναι και δική μου δασκάλα και θα ακούω πιο συχνά τη φωνή της. Ευχαριστώ για τους διαλογισμούς! :x @};-
>:d< >:d< >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”