3ος Βαθμος...

Συντονιστής: Vasoula

Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Είμαι βέβαιη γι αυτό Φωτεινούλι!! :x @};- >:d<
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Αυτό όμως που με κάνει να θέλω να ξαναπάρω από εσένα τις μυήσεις παρ' όλο το τρομερό μου οικονομικό στρίμωγμα είναι ακρίβως αυτά τα λόγια σου που αναφέρω παραπάνω!!!
Τόσο ακριβά παίρνει η βάσω στις μυήσεις..Ναταλί μου?? :-?

Να το εξηγήσουμε λιγο το παραπανω προς αποφυγην εσφαλμενων συμπερασμάτων απο επισκεπτες στο φορουμ ,αλλα και για δικη μου ενημερωση?? :-?
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σας παρακαλώ κορίτσια...ας μην το κάνουμε αυτόν τον χώρο διαφημιστικό για τις μυήσεις...Είναι πολυ βαθύ και εσωτερικό αυτό για μένα για να το απομοιώνω με τιμές και ευρώ... :-( :-( :-(
καθώς και πινακα ανακοινώσεων σεμιναρίων...

ότι θέλεις να ρωτήσεις Μαράκι, σε παρακαλώ με πμ! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Δεν ειχα σκοπο Βασουλα μου να αναφερθω σε αυτο το θεμα αλλα σκεφτηκα πως αν καποιος επισκεπτης διαβαζε τα παραπανω ισως παρερμηνευε την προσφορα σου και ηθελα να ξεκαθαρισει αυτο δημοσια και οχι πμ....... :-(
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Vaso έγραψε:σας παρακαλώ κορίτσια...ας μην το κάνουμε αυτόν τον χώρο διαφημιστικό για τις μυήσεις...Είναι πολυ βαθύ και εσωτερικό αυτό για μένα για να το απομοιώνω με τιμές και ευρώ... :-( :-( :-(
καθώς και πινακα ανακοινώσεων σεμιναρίων...

ότι θέλεις να ρωτήσεις Μαράκι, σε παρακαλώ με πμ! @};-
Σε ευχαριστώ Βάσω γιατι ούτε εγώ θα ήθελα να μειώσω σε υλικό επίπεδο τις μυήσεις σου!! Δεν ξέρω που ακρίβως βασίζετα η παραπάνω ερώτηση αφού έτσι και άλλιώς δεν γνωρίζω καν την τιμή.Εγώ παραπανω αναφέρθηκα κυρίως στην πνευματικότητα της μύησης και ημουνα ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ οτι σε τετοιο επιπεδο μιλάω καθώς και απάντησεις που έλαβα από τους υπόλοιπους το επαληθεύουνε!!! Τώρα από που πιάστηκε η ξανθούλα να μιλήσει για ακρίβει κ.ο.κ δεν το γνωρίζω!!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

ksan8oula έγραψε:
Αυτό όμως που με κάνει να θέλω να ξαναπάρω από εσένα τις μυήσεις παρ' όλο το τρομερό μου οικονομικό στρίμωγμα είναι ακρίβως αυτά τα λόγια σου που αναφέρω παραπάνω!!!
Τόσο ακριβά παίρνει η βάσω στις μυήσεις..Ναταλί μου?? :-?

Να το εξηγήσουμε λιγο το παραπανω προς αποφυγην εσφαλμενων συμπερασμάτων απο επισκεπτες στο φορουμ ,αλλα και για δικη μου ενημερωση?? :-?
Η δική σου ενημέρωση Ξανθούλα θα γινει άμεσα από εκείνη που δίνει τις μυήσεις τους ρέικι!!! Οσο για μένα δεν νομίζω ότι αναφέρθηκα παρά μόνο στη ποιότητα των μυήσεων και είπα πως παρ' όλο που έχω όλους του βαθμούς και διανύω (όπως όλοι άλλωστε,) οικονομικό στρίμωγμα το θεωρώ επένδυση για τον πνευματικό μου δρόμο να επαναλάβω κάτι που ήδη έχω με το συγκεκριμένο πρόσωπο!!! Οϋτε σε ακρίβεια αναφέρθηκα ούτε σε τίποτα τέτοιο!!!! Αυτά είναι ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ksan8oula έγραψε:Δεν ειχα σκοπο Βασουλα μου να αναφερθω σε αυτο το θεμα αλλα σκεφτηκα πως αν καποιος επισκεπτης διαβαζε τα παραπανω ισως παρερμηνευε την προσφορα σου και ηθελα να ξεκαθαρισει αυτο δημοσια και οχι πμ....... :-(
αν παρερμηνεύεται η προσφορά, έτσι κι αλλιώς όλα είναι ακριβά Μαράκι...

Εμένα, δεν με ενδιαφέρει να ξεκαθαρίσει τίποτα δημόσια, γιατί δεν ψάχνω "πελάτες"...Ούτε που με απασχολεί η συνέχιση του ρέικι και της μετάδοσής του, αν το "σταμάτημα" περνάει μέσα από τον προσωπικό δρόμο μου... :x

Το φόρουμ έχει για μένα άλλη αξία, από ένα απλό ξεκαθάρισμα "λογαριασμών"...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Ζηταω συγνωμη Ναταλι ,παρερμηνευσα αυτο που εγραψες...
Σιγουρα ολα ειναι ακριβα σε αυτη τη ζωη .Ισως εγω δε το ειχα καταλαβει :x @};-
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ο 3ος βαθμός έχει χωριστεί στα δύο αυτά επίπεδα, γιατί κάποιος που χρειάζεται το master-σύμβολο για την παραπέρα εξέλιξή του, δεν είναι απαραίτητο και να γίνει εκπαιδευτής ρέικι.
Και επειδή η εκπαίδευση είναι χρονοβόρα και "ακριβή", δεν χρειάζεται κανείς να μπει σ' αυτήν την διαδικασία, αν δεν θέλει να διδάξει και να μυήσει ανθρώπους στο ρέικι...

Βάσω μου ήθελα να σε ρωτήσω κάτι!

Έχω πάρει το 3Α και προς το παρόν δεν με ενδιαφέρει καθόλου να γίνω εκπαιδεύτρια για άλλους ανθρώπους.
Από την αρχή που μυήθηκα στο ρέικι, ο σκοπός μου ήταν η δική μου θεραπεία και φυσικά η δική μου πνευματική και ψυχική εξέλιξη!

Ακόμα, μετά από τόσο καιρό, αισθάνομαι το ίδιο.

Μου είπαν, ότι για να πάρει κανείς το καρούνα πρέπει να έχει και το 3Β.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει κάποιος να γίνει εκπαιδευτής πρώτα για να μπορέσει να προχωρήσει με τη δική του εξελικτική πορεία?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι Δημητρούλα...Δεν έχεις σωστή πληροφόρηση!
Δεν είναι απαραίτητο να έχεις εκπαίδευση Μάστερ-ρέικι για να πάρεις και να ωφεληθείς σε προσωπικό επίπεδο, από τα σύμβολα του Καρούνα... :x :x

Υπάρχει ένα ενδιάμεσο στάδιο του Καρούνα, που λέγεται Practitioner I @ II και δίνει όλες τις πληροφορίες για τα σύμβολα, ώστε να μπορεί κανείς να εργαστεί με τον Εαυτό του, σε βαθύτερο επίπεδο.

Γι' αυτό το επίπεδο, υπάρχουν δύο μυήσεις και φυσικά τα επίσημα βιβλία και πιστοποιήσεις από τον Ουίλιαμ Ραντ.


Δεν ήξερα πως πήρες το 3α...

Να το τιμήσεις το σύμβολο μάστερ με όλη την πνευματική σου αγάπη! >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Δεν ήξερα πως πήρες το 3α...

:-D Να το τιμήσεις το σύμβολο μάστερ με όλη την πνευματική σου αγάπη!

Βασουλίτσα μου γλυκιά! :x :x

Λαμβάνω την συμβουλή σου, ως την καλύτερη ευχή που είχα ως τώρα στον πνευματικό μου δρόμο!

Θα το τιμήσω με όλη μου την αγάπη και το σεβασμό!

Δεν το ανέφερα μέχρι τώρα ότι πήρα το βαθμό (παρά μόνο στην μικρή μου ομάδα :-D ) γιατί δεν θεωρώ καθόλου ότι είμαι μάστερ!

Το ταξίδι για μένα άρχισε τώρα, εδώ και ενάμιση μήνα, και θα κρατήσει πολλά χρόνια ακόμα...

Ήξερα, πως μόνο εσύ θα μπορούσες να με κατατοπίσεις σωστά!
Γιατί τόσο καιρό είχα φρικάρει! Δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί σώνει και καλά πρέπει να γίνω εκπαιδεύτρια πρώτα!

Βασούλα μου σε φιλώ με πολλή πολλή αγάπη!! @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ωχ! το ανθρωπάκι μέσα στην παράθεση μπήκε κατά λάθος!


:-D :-D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι δεν μπήκε κατά λάθος, Δημητρούλα... :-D

Τελικά τίπορα δεν μπαίνει καταλάθος...

Γιατί είναι μεγάλη χαρά για μένα να αναγνωρίζουν οι άνθρωποι τα επίπεδα του ρέικι εσωτερικά πρώτα, προτού βγουν να εκπαιδεύσουν άλλους για τον τρόπο που θα βαδίσουν πιο ακέραια και με ευθύτητα στο μονοπάτι τους!

γι' αυτό καλά έκανες και το έβαλες μέσα στην παράθεση! :-D
Θα το τιμήσω με όλη μου την αγάπη και το σεβασμό!
>:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

>:d< >:d< >:d<
Υπάρχει ένα ενδιάμεσο στάδιο του Καρούνα, που λέγεται Practitioner I @ II
Ax, Βασούλα μου, και κάτι άλλο!

Αυτό σημαίνει, ότι παίρνει κανείς 1ο και 2ο βαθμό μαζί?
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μμμ...όχι!

το κάθε επίπεδο έχει 4 σύμβολα που προορίζονται για βαθύτερη θεραπεία.
Δεν μπορείς να πάρεις μόνο το ένα επίπεδο ή μόνο το άλλο. Αυτά τα δύο πάνε μαζί, γιατί τα σύμβολα άλληλοσυμπληρώνονται μοναδικά.

Σ' αυτό το επίπεδο γίνεται και ένας εξαιρετικός διαλογισμός του σκιώδους εαυτού και είναι πολυ σημαντικός σε ευρήματα.

:x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”