Απορια νεοεισερχομενου στο χωρο....

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

:-D :-D :-D :-D :-D :-D

Ορίστε και από ένα τριαντάφυλλο για τις πολύτιμες συμβουλές..

@};-

@};-
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Κι απο μενα μια αγκαλια!! >:d<
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

>:d< >:d< >:d< >:d< Βασίλη μου!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Καλε εκανε τσιγκουνεις στο παιδι;
Βασλιηηηηηηηηηηηη παρε γιεμου εναν ουρανό αγκαλιες...ακου εκει εβαλα μια αγκαλια.... :-?
>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ρε Δωρουλα εχω ενα γιο Βασιλη καταλαβες; :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Κατάλαβα, δεν κατάλαβα λες?????πάρε και εσύ αγκαλιές!!! >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< !!!!! O:-) :*
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

θα πάρεις κι από μένα αγκαλιές έτσι γιατί μ' αρέσεις >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Τι έγινε ρε παιδιά με τις αγκαλιές!!! Πάρε κόσμε!!

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

περίμενε και θ' αρχίσουν και οι τηγανιές :))

Δώρα του εξήγησες τι εστί τηγάνι ?
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

όχι ακόμα, αλλά έχουμε συνάντηση την Πέμπτη, οπότε θα το φροντίσω!!! :D :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Αισθάνομαι λίγο ως το ''βλαμμένο της παρέας'' αλλά δεν πτοούμαι :D
Τι εννοούμαι ακριβώς όταν λέμε ''βρίσκομαι στο κέντρο μου''? :?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τι εννοούμαι ακριβώς όταν λέμε ''βρίσκομαι στο κέντρο μου''?

Βρίσκομαι στο σημείο εκείνο, που αφουγκράζομαι τον Εαυτό μου μόνο...
Και το σημείο που αφουγκράζομαι τον Εαυτό μου, με κάνει σταθερή πάνω στο δρόμο μου...

Ελλη σκέψου πόσες επιρροές δεχόμαστε...

από τους ανθρώπους, από τα συναισθήματά μας, από κοινωνικά γεγονότα, από πρακτικά θέματα καθημερινότητας...

Ζούμε πολύ με την λογική μας που διαρκώς μας αποδεικνύει ότι η ψυχή μας είναι απλά μι α έννοια, τόσο μακρινή και ιδεατή, που δεν μπορούμε να την φανταστούμε σαν μέρος μας.

Ο άνθρωπος έχει σαν κέντρο της ύπαρξής του τον νου…Δημιουργεί συνεχώς και ασταμάτητα σκέψεις για οτιδήποτε αντιλαμβάνεται με τις αισθήσεις του…

Η εξωτερική πραγματικότητα, έχει αποτελέσει και τον κόσμο του και ψάχνει να βρει τον πλούτο μέσα σ’ αυτόν. Μοιράζεται καθημερινά τον εαυτό του με χιλιάδες άλλες σκέψεις των ανθρώπων, και ίσως δεν καταλαβαίνει ότι αυτές οι σκέψεις δημιουργούν και την ζωή του.

Το πνεύμα είναι ένα ον, χωρίς λογική. Η αντίληψη που έχει για τον εαυτό του είναι μέσω της πρόθεσης
Η ψυχή είναι ένα ον, χωρίς συνείδηση. Η αντίληψη που έχει για τον εαυτό του, είναι μέσω των συναισθημάτων.
Το σώμα είναι ένα ον με συνείδηση και λογική. Η αντίληψη που έχει για τον εαυτό του είναι μέσω των αισθήσεων…

Το καθένα από αυτά τα «όντα» αντιλαμβάνεται την ζωή μέσω διαφορετικών «νεύρων» που ενώνονται όμως όλα μαζί στο κέντρο κάθε ανθρώπινης ύπαρξης. Αν αυτά τα «νεύρα» δεν είναι αφυπνισμένα, ο άνθρωπος δρα στο πεδίο που εκδηλώνεται μόνο με το ον-σώμα…Δηλαδή μόνο με την συνείδηση και την λογική, που του δημιουργούν οι αισθήσεις…

΄Ετσι χάνει το κέντρο της ύπαρξής του, και βιώνει την ζωή μονοσήμαντα και στατικά, αφού η ανάπτυξή του είναι μόνο οριζόντια, που σημαίνει ότι επεκτείνεται προς τις άλλες συνειδήσεις μέσω των αισθήσεων…

Με το ρέικι έχει την δυνατότητα να αφυπνίσει αυτά τα «νεύρα» της ύπαρξής του, ώστε να μπορέσει να εναρμονίσει τα «όντα» μέσα του και να αναπτυχθεί και κάθετα προς τον θεό και να βιώνει την ζωή μέσα από το εσώτερο είναι του…

Λέω «απλά έχει την δυνατότητα» και όχι έτσι θα γίνει., αν δεν το θέλει…
Γιατί η εναρμόνιση αυτή τον φέρνει σε «πόλεμο» με την λογική του, που τον συντονίζει με ότι αισθάνεται και όχι με ότι νιώθει…

Και επίσης το ρέικι είναι μία ακόμα δυνατότητα, ίσως υπάρχουν κι άλλες που με εσωτερική αφοσίωση και πίστη μπορούν να τον οδηγήσουν στην «επέκτασή» του, ολοκληρώνοντας το «αποτέλεσμα» της φυσικής ζωής…

@};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

>:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:
Βρίσκομαι στο σημείο εκείνο, που αφουγκράζομαι τον Εαυτό μου μόνο...
Και το σημείο που αφουγκράζομαι τον Εαυτό μου, με κάνει σταθερή πάνω στο δρόμο μου...

Το πνεύμα είναι ένα ον, χωρίς λογική. Η αντίληψη που έχει για τον εαυτό του είναι μέσω της πρόθεσης
Η ψυχή είναι ένα ον, χωρίς συνείδηση. Η αντίληψη που έχει για τον εαυτό του, είναι μέσω των συναισθημάτων.
Το σώμα είναι ένα ον με συνείδηση και λογική. Η αντίληψη που έχει για τον εαυτό του είναι μέσω των αισθήσεων…
@};- @};-

Bάσω μου πόσο το χρειαζόμουν αυτό σήμερα!!!! >:d<
Valia

Δημοσίευση από Valia »

΄Ετσι χάνει το κέντρο της ύπαρξής του, και βιώνει την ζωή μονοσήμαντα και στατικά, αφού η ανάπτυξή του είναι μόνο οριζόντια, που σημαίνει ότι επεκτείνεται προς τις άλλες συνειδήσεις μέσω των αισθήσεων…

Με το ρέικι έχει την δυνατότητα να αφυπνίσει αυτά τα «νεύρα» της ύπαρξής του, ώστε να μπορέσει να εναρμονίσει τα «όντα» μέσα του και να αναπτυχθεί και κάθετα προς τον θεό και να βιώνει την ζωή μέσα από το εσώτερο είναι του…

Αυτό ακριβώς είναι το ζητούμενο μου!!! Μπράβο βρε Βάσω!! Μέσα στο μυαλό μου είσαι!!! :x
Valia

Δημοσίευση από Valia »

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!! δεν ξέρω να κάνω την παράθεση σωστα! :oops: έκανα ένα απλό copy paste....Αυτά τα έγραψε η Βάσω @};-

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”