Απορια νεοεισερχομενου στο χωρο....

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

ELLI έγραψε:Αναρωτιέμαι γιατί ενώ παλιότερα δεν έβλεπα ή δεν θυμόμουν τα όνειρα μου,τώρα βλέπω σχεδόν κάθε βράδυ και θυμάμαι αρκετά πράγματα.
Γιατί θελησες να μπεις στο υποσυνείδητό σου,κι αυτο κανεις με τα ονειρα. :x
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Εγώ σήμερα θυμόμουν για πρώτη ίσως φορά στην ζωή μου- δεν θυμάμαι άλλη φορά να έγινε- 3 όνειρα, εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους, εκ των οποίων ξεκάθαρο μήνυμα μπορώ να πάρω από το ένα μόνο. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το ότι εχθές μπόρεσα για πρώτη φορά να διαλογιστώ αρκετά βαθιά.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

VasilisM έγραψε:Εγώ σήμερα θυμόμουν για πρώτη ίσως φορά στην ζωή μου- δεν θυμάμαι άλλη φορά να έγινε- 3 όνειρα, εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους, εκ των οποίων ξεκάθαρο μήνυμα μπορώ να πάρω από το ένα μόνο. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το ότι εχθές μπόρεσα για πρώτη φορά να διαλογιστώ αρκετά βαθιά.
Bασίλη μου τίποτα δεν είναι τυχαίο... Αυτό να το ξέρεις για τα πάντα που σου συμβαίνουν... @};-
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Elena έγραψε:Bασίλη μου τίποτα δεν είναι τυχαίο...
Αυτό το κατανοώ, το επόμενο βήμα είναι το δύσκολο, η αιτία. :-D
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

VasilisM έγραψε:
Elena έγραψε:Bασίλη μου τίποτα δεν είναι τυχαίο...
Αυτό το κατανοώ, το επόμενο βήμα είναι το δύσκολο, η αιτία. :-D
Την αιτία Βασίλη μου την ανακαλύπτεις πάντα πολύ μετά... Συνήθως είναι η επιλογή της ψυχής μας που ακόμα δεν έχουμε συνειδηση για αυτήν... @};-
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βσίλη μου χαίρομαι για τα βάθη του διαλογισμού σου, και για τις βουτιές που ξεκίνησες στα βάθη σου!!όλα έρχονται σταδιακά και εναρμονισμένα με τις ανάγκες της ψυχούλας σου!!! >:d<

να ξέρεις ότι στην περίοδο αυτοθεραπέιας που διανύεις η ενέργεια περνάει στο φυσικό σου σώμα, αλλά και σε όλα τα υπόλοιπα, και το υποσυνείδητο , το αστρικό σώμα δηλαδή εκπέμπει μηνύματα που μπορούν να σε καθοδηγήσουν όσον αφορά τα συναισθήματά σου!!να είσαι σε εγρήγορση και κράτα και σημειώσεις αν σου αρέσει!!! >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Τι διαφορά έχει το Ουσουι (καλά το πα?) από το αγγελικό ρεικι?
Εντάξει το ένα είναι με αγγέλους αλλά θέλω να πω συμφωνούν μεταξύ τους?
Γενικά γιατί είναι τόσα πολλά ρεικι? Ας πούμε δεν μπορείς να τα μάθεις όλα στο ουσουι?
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ο Ουσούι είναι ο εμνευστής του επανασυντονισμού των ανθρώπων στην Πνευματική Ενέργεια, το Ρέικι δηλαδή!!το Ρέικι ταξίδεψε απο την Ιαπωνία στη Δύση με αρκετές παραλλαγές λόγω διαφορετικότητας πολιτισμών και εξυπηρέτησης συγκεκριμένων αναγκών μεσα απο την άλλαγή των εποχών!!!είναι πολύ φυσιολογικό να παραλάσσονται σύμβολα και τρόποι διαδσκαλίας μεσα απο το περασμα, απο στόμα σε στόμα και απο δάσκαλο σε μαθητή!!

αυτό όμως έχει μικρή έως καθόλου σημασία, καθώς η συμπαντική πνευματική ένέργεια είναι μια και έχει την σοφία να ρέει ανάλογα με τις ανάγκες της κάθε εποχής!! @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Elena έγραψε:Την αιτία Βασίλη μου την ανακαλύπτεις πάντα πολύ μετά... Συνήθως είναι η επιλογή της ψυχής μας που ακόμα δεν έχουμε συνειδηση για αυτήν... @};-
Αυτό το κρατάω, και σε ευχαριστώ για αυτήν την συμβουλή! @};-

ANGELS ON EARTH έγραψε:Βσίλη μου χαίρομαι για τα βάθη του διαλογισμού σου, και για τις βουτιές που ξεκίνησες στα βάθη σου!!όλα έρχονται σταδιακά και εναρμονισμένα με τις ανάγκες της ψυχούλας σου!!! >:d<

να ξέρεις ότι στην περίοδο αυτοθεραπέιας που διανύεις η ενέργεια περνάει στο φυσικό σου σώμα, αλλά και σε όλα τα υπόλοιπα, και το υποσυνείδητο , το αστρικό σώμα δηλαδή εκπέμπει μηνύματα που μπορούν να σε καθοδηγήσουν όσον αφορά τα συναισθήματά σου!!να είσαι σε εγρήγορση και κράτα και σημειώσεις αν σου αρέσει!!! >:d<
Δωρούλα όσον αφορά το φυσικό σώμα, το ένιωσα έντονα τις πρώτες 3 μέρες, σκέφτηκα και εγώ να κρατήσω σημειώσεις αλλά τα θυμάμαι γιατί ήταν αρκετά έντονα συμπτώματα.Σε συναισθηματικό επίπεδο δεν μπορώ να πω οτι μέχρι τώρα ένιωσα να περνάω κάποιο καθαρισμό, γενικά είμαι καλά, αλλά δυστυχώς ακόμη ζητάω αποδείξεις ασυνείδητα μεν αλλά το κάνω.. αν και έχω καθημερινά αποδείξεις, δεν ξέρω ακριβώς τι φταίει και μπαίνει συνέχεια η ψυχρή λογική. Εκεί που νομίζω οτι όλα είναι εντάξει, τσουπ σκάει η αμφιβολία.. Πάντως έχω δει τρομερές αλλαγές στο πεδίο της αυτοέκφρασης και της διαίσθησης (και στα δύο είχα χοντρό πρόβλημα!!).. :-D
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βασίλη μου, η "ψυχρή λογική" που αναφέρεις δεν έχει να κάνει με τίποτα άλλο παρα μόνο με το συναίσθημα του φόβου να αφεθούμε στο άγνωστο!!αυτό το άγνωστο για μενα αντικατοπτρίζει τον άγνωστο εαυτό μας, που όσο τον μαθαίνουμε και τον αποδεχόμαστε, τόσο η εμπιστοσύνη στο Πνεύμα αρχίζει και εγκαθίσταται!!! >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ο φόβος.. μάλιστα. Μοιάζει λίγο η κατάσταση με του σχοινοβάτη -ελπίζω να πέσω από την μεριά του φωτός όμως :-D >:d<
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Μην μενεις στην ελπιδα Βασίλη μου.Κάντο ΠΙΣΤΗ.Η ελπιδα εχει αμφιβολία και δικαιολογία για να αποτύχεις.Η πιστη δεν αφηνει κανενα περιθωριο.Είσαι στην μερια του Φωτός! >:d<....μέχρι να νοιώσεις οτι και το σκοταδι ,δικομας ειναι κι αυτο!Εντάξει;
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Καλλιόπη (σωστά?) είναι λίγο δύσκολο όταν έχεις συνηθίσει να πιστεύεις με ατράνταχτες αποδείξεις να αποδεχθείς κάτι τόσο λεπτό, (τουλάχιστον έτσι το αισθάνομαι εγώ προς το παρών) αβασάνιστα και ενώ πραγματικά το θέλω κάτι έρχεται να θολώσει τα νερά, και μάλλον είναι ο φόβος όπως είπαμε πιο πάνω, και όσο το σκέφτομαι εκεί καταλήγω. Πάντως το δουλεύω! :)
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Εδω Καλλιοπη ναι!
Πουλάκι μου σε νοιωθω.Εδω ειμαστε ολοκληρες να μην πω και παλι αποδειξεις ψάχνουμε ,ποσο μαλλον εσυ που μονο αυτες μεχρι τωρα έμαθες να αναζητας .
Ηρεμα κι ολα ερχονται,σιγα σιγά .Εμπιστευσου!!!
Και χαμογέλα μην το ξεχνας ! :-D
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αυτό είναι το σημαντικό, ηρεμία, αποδοχή, εμπιστοσύνη και .....χαμόγελο που λεει και η Καλλιόπη!!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”