Reiki και ανασκόπηση προηγούμενων ζωών

Συντονιστής: Vasoula

Ξενιτεμένος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 12 Μάιος 2019 4:18 pm

Reiki και ανασκόπηση προηγούμενων ζωών

Δημοσίευση από Ξενιτεμένος »

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.
Εχω ακούσει ότι υπάρχει δυνατότητα μέσω του reiki να αποκτήσει κάποιος πρόσβαση στα ακασικά αρχεία ή τουλάχιστον στις προηγούμενες ζωές του.
Πόσοι το έχετε καταφέρει και σε ποιά χρονική στιγμή/ επίπεδο συνέβει αυτό;;
Υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις ή συγκυρίες που το επηρεάζουν;;

Δεν ασχολούμαι καθόλου με reiki αλλά ενδιαφέρομαι να αποκτήσω πρόσβαση σε προηγούμενες ζωές ή στα ακασικά αρχεία.
Σας παρακαλώ να μην αναλωθούμε στο αν υπάρχουν προηγούμενες ζωές ή ποιές είναι οι χρήσεις του reiki πέρα απο αυτά που αναφέρω.
Ευχαριστώ! :)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Reiki και ανασκόπηση προηγούμενων ζωών

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι αγαπητέ φίλε, δεν έχεις καμία προσβαση στα ακασικά αρχεια (ή και σε προηγούμενες ζωές) μέσω του ρέικι και όποιος στο υποσχέθηκε ή όπου το άκουσες είναι μια ανοησία, που μάλλον από άγνοια του τι σημαίνει αυτό, ειπώθηκε...

Ελπίζω να σε βοήθησα

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ξενιτεμένος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 12 Μάιος 2019 4:18 pm

Re: Reiki και ανασκόπηση προηγούμενων ζωών

Δημοσίευση από Ξενιτεμένος »

Σας ευχαριστώ για την απάντηση.
Πριν πω περισσότερα θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι δεν θέλω να μπω σε οποιαδήποτε αντιπαράθεση μαζί σας.

Ο λόγος που ρώτησα στο φόρουμ είναι γιατί γνωρίζω ότι γίνεται.
Δεν είναι τυχαίο ότι δεν σας ρώτησα ΑΝ γίνεται, αλλα το πότε αυτό συνέβει.
Το γνωρίζω διότι μου το έχει πει άτομο που διαβάζει τα ακασικά αρχεία και οι φύλακες των ακασικών αρχείων τους έχουν ενημερώσει ότι υπάρχει πρόσβαση μέσω reiki, εκεί. Επιπλέον απο αναζητήσεις που έκανα στο διαδίκτυο υπάρχει το λεγόμενο past life regression, που μπορεί να γίνει μέσω reiki. Τέλος θα αναφέρω ότι ένας φίλος μου που έκανε θεραπεία reiki, σε κάθε συνεδρεία έβλεπε τις παλιές ζωές του.

Από την απάντησή σας θα υποθέσω ότι μάλλον δεν είναι τόσο εύκολο, όσο νόμιζα, να υπάρξει πρόσβαση μέσω reiki. Υποθέτω ότι απο τα συμφραζόμενα έχετε συσσωρευμένη εμπειρία 15 ετών τουλάχιστον στον χώρο και αν δεν έχετε συναντήσει εσείς τέτοιες περιπτώσεις μάλλον πρέπει να είναι σπάνιες. :)

Να με συγχωρείτε αν σας προκάλεσα κάποιο άγχος με την απάντησή μου, περαστικός θα είμαι όπως φαίνεται. Να είστε πάντα καλά και σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

ΥΓ. Έχετε αστρικούς βαμπίρ στο φόρουμ. Να προσέχετε. :)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Reiki και ανασκόπηση προηγούμενων ζωών

Δημοσίευση από Vasoula »

Φίλε μου, έχω ακούσει τόσα πολλά για το ρέικι, που κρατάω μικρό καλάθι πια.
Μπορεί να σου ακούστηκα απόλυτη και ζητώ συγνώμη γι' αυτό, αλλά θα ήθελα να σου τονίσω ότι το άνοιγμα σε προηγούμενες ζωές δεν οφείλεται στο ρέικι, αλλά στην ετοιμότητα του καθενός να διαχειριστεί αυτές τις μνήμες, μέσα από την πνευματική του θεραπεία...Δεν είναι όλοι ώριμοι γι' αυτό και να προσέχεις όσους σου λένε ότι είναι απλό και εύκολο, γιατί το έκαναν και οι ίδιοι...

Αυτό να θυμάσαι μόνο, γιατί αλλιώς θα πας να πάρεις ρέικι με συγκεκριμένες προσδοκίες, που μάλλον θα προδοθούν.

Ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός, όπως μοναδικό είναι και το μονοπάτι του. Το ρέικι πιθανώς να σε βοηθήσει να το βρεις, και λέω πιθανώς γιατί χιλιάδες άνθρωποι που πήραν ρέικι, τελικά δεν το βρήκαν, γιατί ήρθαν στο ρέικι με συγκεκριμένες προσδοκίες....

Δεν μου δημιούργησες κανένα άγχος, μόνο χαμογέλασα όταν σε διάβασα, γιατί τα έχω ξανασυναντήσει τούτα όλα...

Όσο για τους αστρικούς βαμπίρ που μου αναφέρεις, νομίζω ότι δεν υπάρχουν μόνο στο φόρουμ αλλά στην ζωή μας ολόκληρη και είναι δική μας ευθύνη να προστατέψουμε τον Εαυτό μας, με ακεραιότητα και αγάπη

Σε ευχαριστώ πολύ για τους διαλόγους και ας μην βιαστείς να φύγεις ε? :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ξενιτεμένος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 12 Μάιος 2019 4:18 pm

Re: Reiki και ανασκόπηση προηγούμενων ζωών

Δημοσίευση από Ξενιτεμένος »

Σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις.
Χωρίς να θέλω να μπώ σε λεπτομέρειες, εξασκώ ήδη κάποια άλλα ενεργειακά συστήματα και το reiki δεν είναι αυτή την στιγμή στις προτεραιότητές μου.
Δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση την αποτελεσματικότητά του!
Απλώς θα ήθελα να το χρησιμοποιήσω για μια από τις "παρενέργειές" του, την ανασκόπηση προηγούμενων ζωών κάτι που δεν είναι εφικτό με άλλα συστήματα.
Όσο για τους αστρικούς βαμπίρ που μου αναφέρεις, νομίζω ότι δεν υπάρχουν μόνο στο φόρουμ αλλά στην ζωή μας ολόκληρη και είναι δική μας ευθύνη να προστατέψουμε τον Εαυτό μας, με ακεραιότητα και αγάπη
Κοιτάξτε, δεν ξέρω πως θα προστατευθείτε ως ομάδα, εγώ χθές μέτρησα τρείς. Θα τους καταλάβετε σήμερα γιατί θα έχουν απίστευτο πονοκέφαλο και δεν θα μπορούν να τον θεραπεύσουν.

Όσο για την παραμονή μου, δεν θα βιαστώ να φύγω αλλα δεν ξέρω πως είναι δυνατόν να συνεισφέρω στις συζητήσεις σας εφόσον δεν εξασκώ reiki. :)
Ήδη με τα 2-3 πραγματα που έγραψα πρέπει να φανταζω τελείως εξωγήινος στον μέσο επισκέπτη. :D
Να είστε καλα και πάλι.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Reiki και ανασκόπηση προηγούμενων ζωών

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο μέσος επισκέπτης, φίλε μου, όπου και να μπει εδώ στο φόρουμ θα νομίζει ότι μπήκε σε πεδίο Ούφο =)) =)) =)) =)) =)) οπότε μην ανησυχείς γι' αυτά που έγραψες εσύ. :)

Και έτσι για να ξέρεις, σαφώς το ρέικι είναι ο ηγέτης του φόρουμ, αλλά οι συζητήσεις μας δεν αφορούν μόνο το ρέικι, αλλά κυρίως την αυτογνωσία, την πνευματική θεραπεία, την ψυχολογία κλπ.

Σαν ομάδα έχουμε προστατευθεί και από χειρότερα από τα ενεργειακά βαμπίρ, οπότε μην ανησυχείς καθόλου :)

Το Εγρηγορός μας είναι πολύ δυνατό :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ξενιτεμένος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 12 Μάιος 2019 4:18 pm

Re: Reiki και ανασκόπηση προηγούμενων ζωών

Δημοσίευση από Ξενιτεμένος »

Vasoula έγραψε: 13 Μάιος 2019 12:33 pm Ο μέσος επισκέπτης, φίλε μου, όπου και να μπει εδώ στο φόρουμ θα νομίζει ότι μπήκε σε πεδίο Ούφο =)) =)) =)) =)) =)) οπότε μην ανησυχείς γι' αυτά που έγραψες εσύ. :)

Και έτσι για να ξέρεις, σαφώς το ρέικι είναι ο ηγέτης του φόρουμ, αλλά οι συζητήσεις μας δεν αφορούν μόνο το ρέικι, αλλά κυρίως την αυτογνωσία, την πνευματική θεραπεία, την ψυχολογία κλπ.

Σαν ομάδα έχουμε προστατευθεί και από χειρότερα από τα ενεργειακά βαμπίρ, οπότε μην ανησυχείς καθόλου :)

Το Εγρηγορός μας είναι πολύ δυνατό :)
Χαίρομαι! :D
Μου κάνει εξαιρετική εντύπωση πάντως που ήρθαν όχι ενας αλλα τρείς στον χώρο μου.
Είναι τρελοί;; Το ότι ήρθαν στον χώρο μου χωρίς την άδεια μου, είναι καταστροφικό καρμικά και μου δίνει δικαιώματα πάνω τους!

Αυτά για σήμερα.
Χαιρετισμούς!

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”