TI ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

ÄçìéïõñãÞèçêå ðïëýò íôüñïò êáé áõôü ðïõ ìåôñÜåé åäþ åßíáé üôé ôåëéêÜ åëÜ÷éóôïé ìðÞêáí óôç äéáäéêáóßá íá ôï äéáóôáõñþóïõí. Ïé ðåñéóóüôåñïé áðëÜ ôï ðñïùèïýóáí êáé õðÝãñáöáí, ÷ùñßò êáí íá äéáâÜóïõí ôß ëÝåé.

http://newworldorder-wakeup.blogspot.co ... _3159.html
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Παράλληλα, με την έξυπνη ιδέα της συλλογής υπογραφών, όπου πρέπει να δώσει ο καθένας που επιθυμεί να υπογράψει το e-mail του, αντιλαμβάνεται κανείς πόσες hit διευθυνσεις θα έχουν στη διάθεσή τους τζάμπα οι εταιρείες για προώθηση των προϊόντων τους...
εδώ είναι όλο το μυστικό! @};-

και όσο και αν το έχουμε πει, χιλιάδες φορές, κανείς φαίνεται να μην το καταλαβαίνει...και στέλνουν συνεχώς μέιλ χωρίς να σβήνουν τις προηγούμενες διευθύνσεις... :?


ευχαριστούμε soulsek για την ενημέρωση :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ευχαριστούμε soulsek :x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

και τελευταία γενικά είμαι επιφυλακτική με όσους ζητάνε υπογραφές με mail και τέτοια μήπως κρύβονται σκοπιμότητες άλλες.. :-?
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

η σκοπιμότητα είναι να πάρουν ηλεκτρονικές διευθύνσεις...

γι' αυτό, αν θέλετε κάπου να υπογράψετε (λέμε τώρα), να σβήνετε τις προηγούμενες διευθύνσεις και να στέλνετε το δικό σας μέιλ σε άλλους με "κλειστό παραλήπτη"

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Vaso έγραψε:η σκοπιμότητα είναι να πάρουν ηλεκτρονικές διευθύνσεις...

γι' αυτό, αν θέλετε κάπου να υπογράψετε (λέμε τώρα), να σβήνετε τις προηγούμενες διευθύνσεις και να στέλνετε το δικό σας μέιλ σε άλλους με "κλειστό παραλήπτη"

:x :x :x
Δεν κατάλαβα τι εννοείς :-?
Όταν υπογράφεις petitions δεν μπορείς να σβήσεις τις προηγούμενες διευθύνσεις..
μάλλον αναφέρεσαι σε προώηση email? :-?
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι στην προώθηση αναφέρομαι Αμαλάκι...

Με την υπογραφή έτσι κι αλλιώς έχεις δώσει την ηλεκτρονική σου διεύθυνση...

Όι προωθήσεις όμως καταλήγουν και αυτές σε κάποιους "επιτήδειους", κάνοντας τον κύκλο μέσα στο φιλικό περιβάλλον του καθενός μας...

Εχω πάρει μέιλ που οι ηλεκτρονικές διευθύνσεις των παραληπτών καταλαμβάνουν σχεδόν όλη την επιφάνεια του μηνύματος! :?

Ο καθένας που προωθεί ένα τέτοιο μέιλ κάνει προώθηση στην προώθηση και μέσα σ' αυτό βρίσκεται και κάποιος που παίρνει συνεχώς αυτό που θέλει...Ολοένα και περισσότερες διευθύνσεις...

Είναι μια κερδοφόρα "επιχείρηση" αυτό, χωρίς ιδιαίτερο κόπο!
Το μάρκετινγκ σήμερα είναι συγκλονιστικά επικίνδυνο...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Ααα οκ.. ναι και γω όταν θέλω να προωθήσω ένα μήνημα σβήνω τις προηγούμενες διευθύνσεις! :x
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

^tasoulis^ έγραψε:Θα κανουμε συναντησεις σε κρυφους χωρους η στην σπηλια του νταβελη :)) :))
Ετσι ρε παιδι μου να εχουμε και καποιο πρεστιζ οτι ασχολουμαστε με κατι ξεχωριστο και παρανομο και γενικος εξω απο το συστημα τους.
Πολυ αναρχια ναουμ 8) :))
Xαχαχα, κατι μου θυμιζει απο μαγισσες του Μεσαιωνα!!!
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Ti? Eναλλακτικες θεραπειες γιοκ? Βοτανα και υγιεινη διατροφη γιοκ? Μ αρεσει που θα υπαρξει ταχαμου και αναπτυξη των πνευματικων θεματων, ενοψει και των αλλαγων που φερνει το 2012!!!
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
andreask
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011 5:22 am
Τοποθεσία: Αίγιο

Re:

Δημοσίευση από andreask »

Vaso έγραψε: Δεν ξέρω γιατί η Εκκλησία μας θεωρεί αίρεση το ρέικι.
Συνημμένα
Εικόνα.JPG
Εικόνα.JPG (16.71 KiB) Προβλήθηκε 6233 φορές
Όταν προκαλείς τους Μύθους, μαθαίνεις την Αλήθεια @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: TI ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

=((

κι όμως Αντρέα μου...Αυτό που η λογική διακρίνει, έρχεται το συναίσθημα και το ισοπεδώνει από΄τον φόβο...

πόσοι άνθρωποι έχουν απομακρυνθεί από το ψεύτικο της θρησκείας τους, ενώ συναισθηματικά ακόμα φοβούνται τα δόγματά της και τα εκφράζουν στην ζωή τους και στον θεό...

2000 χρόνια παρεξήγησης, που ακόμα συνεχίζονται...

Ο θεός είναι παντού λένε, αλλά μέσα τους δεν κοιτάνε τον θεό, αλλά την υποκρισία του...Ξέρεις τι εύκολα νομίζεις ότι ο θεός είναι μέσα σου και συνεχώς κάνεις κάτι έξω σου που τον "προσβάλλει"? Ουουουουου!

Αλλη μια απόδειξη ότι ο θεός κατοικεί εκεί που κατοικεί η Αλήθεια...Και η Αλήθεια δεν μπορεί παρά να σε φέρνει σε ισορροπία να είσαι μέσα και έξω στον θεό, ανεξάρτητος και ελεύθερος από τις προσδοκίες των όποιων άλλων...

Αλλο είμαι ελεύθερος και άλλο προσπαθώ να γίνω ηθικός...



:-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: TI ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Και η Αλήθεια δεν μπορεί παρά να σε φέρνει σε ισορροπία να είσαι μέσα και έξω στον θεό, ανεξάρτητος και ελεύθερος από τις προσδοκίες των όποιων άλλων...
@};- @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: TI ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Ο θεός είναι παντού λένε, αλλά μέσα τους δεν κοιτάνε τον θεό, αλλά την υποκρισία του...Ξέρεις τι εύκολα νομίζεις ότι ο θεός είναι μέσα σου και συνεχώς κάνεις κάτι έξω σου που τον "προσβάλλει"? Ουουουουου!
Και συχνότερα αυτοί που λένε ότι Τον υπηρετούν !!!!
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: TI ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Αυτό που η λογική διακρίνει, έρχεται το συναίσθημα και το ισοπεδώνει από΄τον φόβο...

πόσοι άνθρωποι έχουν απομακρυνθεί από το ψεύτικο της θρησκείας τους, ενώ συναισθηματικά ακόμα φοβούνται τα δόγματά της και τα εκφράζουν στην ζωή τους και στον θεό...

2000 χρόνια παρεξήγησης, που ακόμα συνεχίζονται...

Ο θεός είναι παντού λένε, αλλά μέσα τους δεν κοιτάνε τον θεό, αλλά την υποκρισία του...Ξέρεις τι εύκολα νομίζεις ότι ο θεός είναι μέσα σου και συνεχώς κάνεις κάτι έξω σου που τον "προσβάλλει"? Ουουουουου!

Αλλη μια απόδειξη ότι ο θεός κατοικεί εκεί που κατοικεί η Αλήθεια...Και η Αλήθεια δεν μπορεί παρά να σε φέρνει σε ισορροπία να είσαι μέσα και έξω στον θεό, ανεξάρτητος και ελεύθερος από τις προσδοκίες των όποιων άλλων...

Αλλο είμαι ελεύθερος και άλλο προσπαθώ να γίνω ηθικός...
εδω και καιρο φλέρταρω με αυτο το τοπικ.... θα ξεκινησω σιγα σιγα τη μελετη του @};-
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”