TI ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

νάτα μας... :? :? :?





Η Ευρωπαϊκή Ένωση έχει ψηφίσει οδηγία που θα τεθεί σε πλήρη ισχύ τον Απρίλιο του 2011, σύμφωνα με την οποία θα απαγορευθούν όλα τα συμπληρώματα διατροφής, θα απαγορευθεί η διδασκαλία εναλλακτικών μεθόδων θεραπείας, θα κλείσουν οι σχολές ομοιοπαθητικής κοκ. Ήδη από φέτος το καλοκαίρι απαγορεύεται η πώληση βιβλίων σχετικά με τη χρήση βοτάνων και ιχνοστοιχείων.

Χρειάζονται 35 εκατομμύρια υπογραφές για να σταματήσει το έγκλημα αυτό εναντίον της υγείας και, κυρίως, κατά του δικαιώματος και της ελευθερίας επιλογής!


http://www.ipetitions.com/petition/join ... sinhealth/
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:-o :-o :-o :-o

με ποιό δικαίωμα θα το κάνουν αυτό :-? :-(

ας βάλουμε επιτέλους ένα φρένο σε αυτήν την τρέλα
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Αρχιζω και το σιγουρευω οτι παγκοσμιος θελουν να μας χαζεψουν γιατι ο κοσμος εχει αρχισει και ξυπναει και αυτο τους φοβιζει και πολυ μαλιστα... :? :-(
Ψηφισα ηδη..
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ας μην τους κάνουμε την χάρη :mad:

πόσο πιά θα καταπατήσουν την ελέυθερη βούληση μας :?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Nιώθω ότι αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση παιδιά...

Κρατάτε γερά...αν απαγορευτούν οι εναλλακτικές θεραπείες, φανταστείτε το μέλλον αυτού του φόρουμ... :-( :-( :-( όπως και χιλιάδων αλλων διαδικτυακών τόπων που βρίσκονται αυτήν την στιγμή στον αέρα...

Ιωάννα μου, δυστυχώς το φρένο μπαίνει από τους πολίτες...
Αν είναι αδιάφοροι ως προς την ζωή τους και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πως θα επιβιώσουν, σαφώς θα τους κυβερνούν ανάξιοι κυβερνήτες...

Σας το είχα πει κάποτε...
Θα έρθει η στιγμή που ο δογματισμός θα απαγορέψει την Ψυχή και την ανάπτυξή της. Γιατί το Πνεύμα το έχει ήδη απαγορέψει...

Η Ψυχή θα παραμείνει ένας λειτουργικός μηχανισμός μέσα στην ανθρώπινη ανοησία, που θα εκτρέφεται σαν τα γουρούνια...με τα ίδια σκουπίδια που μας δίνουν για τροφή...

΄Οτι και να κάνουν όμως, πάντα θα βρίσκει τρόπο να τρυπώνει το φως στις ψυχές των ανθρώπων...

Αν ο θεός έχει αποφασίσει πόλεμο, μην φοβάστε, θα μας δώσει και όπλα...Και αλλίμονο σ' αυτούς που θα "γευτούν" τα όπλα του θεού...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

@};- @};- @};-

ψήφισα ήδη,
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Vaso έγραψε:
΄Οτι και να κάνουν όμως, πάντα θα βρίσκει τρόπο να τρυπώνει το φως στις ψυχές των ανθρώπων...

Αν ο θεός έχει αποφασίσει πόλεμο, μην φοβάστε, θα μας δώσει και όπλα...Και αλλίμονο σ' αυτούς που θα "γευτούν" τα όπλα του θεού...

@};-
Aυτο πιστευω και εγω που λες!!!

Φηφισα ηδη..!!!

@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

΄Οτι και να κάνουν όμως, πάντα θα βρίσκει τρόπο να τρυπώνει το φως στις ψυχές των ανθρώπων...

Αν ο θεός έχει αποφασίσει πόλεμο, μην φοβάστε, θα μας δώσει και όπλα...Και αλλίμονο σ' αυτούς που θα "γευτούν" τα όπλα του θεού...
@};- @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Νίκος
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010 11:53 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευση από Νίκος »

Αφού λοιπόν θέλουν να κλείσουν το μισανοιχτο παράθυρο, εκτός απο το σκοτάδι που κι ίδιοι θα βυθιστούν πρέπει να ξέρουν ότι όσο πιο σκοτεινό κάνουν το "δωμάτιο", τόσο πιο εύκολα θα καταλαβαίνει κανείς ποτέ "ξημερώνει".
Αγάπη είναι.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό που θέλουν να κάνουν :-o μπορούν να απαγορέψυον και τα φόρουμ?
πώς ψηφίζουμε για να το κάνω και εγώ :-?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Ψηφισα , αλλά δεν βρηκα που λέει ότι απαγορευει τις εναλλακτικές θεραπείες.... μονο τα συμπληρώματα διατροφής!

Δωρούλα, βρηκες που το λέει?? :-?
Founder Dounne Alexander MBE believes, if this is left unchallenged, it not only poses the greatest threat imaginable to our health, (including our children & future generations), animal welfare and the environment - but also the survival of many cultural foods, holistic practices, therapists and 'small' health businesses.
Εδώ μόνο εκφραζει τον φόβο ότι αν περάσει αυτο (για τα συμπληρωματα διατροφής) θα έχει επίπτωση σε κάποιους χωρους που τα χρησιμοποιούν μαζί με τη θεραπεία...
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

παιδιά πρώτον η Ντάνυ έχει δίκιο. Το άρθρο λέει ουσιαστικά ότι θα απαγορευτούν τα φυσικά είδη διατροφής με στόχο τη σταδιακή αντικατάστασή τους απο φάρμακα, νομιμοποιημένα ναρκωτικά και γεννετικά τροποποιημένες τροφές. Όλο αυτό θα έχει επίπτωση στον οργανισμό του ανθρώπου μιας και η χρήση αυτών που θέλουν να μας πλασάρουν αρρωσταίνει τον οργανισμό.
Ο κίνδυνος για τις θεραπείες και τους θεραπευτές είναι ότι παραδόσεις αιώνων θα χαθούν καθώς και υλικά με τα οποία δούλευαν και δουλεύουν.
Δε λέει πουθενά ότι θα απογορευτούν οι οι εναλλακτικές θεραπείες και η διδασκαλία τους.

Και δεύτερον. Για να ψηφίσεις πρέπει να είσαι πολίτης της Μ. Βρετανίας ή μετανάστης απο τη Μ. Βρετανία γιατί οι υπογραφές αφορούν τη χώρα της Αγγλίας.
* NOTE. You must be a UK Citizen, Ex-pat or over 18 to sign.
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Παιδιά ναι έτσι είναι!! @};-

μιλάμε για απαγόρευση φυτικών σκευασμάτων σε γενικές γραμμές, κάτι που σίγουρα όμως θα επιρρεάσει τις εναλλακτικές θεραπείες που στηρίζονται σε τέτοια σκευάσματα, όπως Αγιουρβέδα ή ομοιοπαθητική!!! :? :?
Χρειάζονται 35 εκατομμύρια υπογραφές
Αυτό που δεν καταλαβαίνω εγώ είναι πως περιμένουν να μαζέψουν 35 εκατομμύρια υπογραφές μόνο απο ’γγλους υπήκοους!! :-? :-?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

παιδιά συγνώμη για το μπέρδεμα :oops: :oops:

αλλά δεν ξέρω αγγλικά για να το είχα τεστάρει, πριν το βάλω...
Μου ήρθε στο μέιλ από δύο φίλους και θεώρησα ότι το είχαν διαβάσει πριν μου το στείλουν...

:-( :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

εντάξει και δεν επηρεάζει τις εναλλακτικές θεραπείες

αλλα και αυτό δεν ειναι λιγο, αν όντως έχει βάση
Το άρθρο λέει ουσιαστικά ότι θα απαγορευτούν τα φυσικά είδη διατροφής με στόχο τη σταδιακή αντικατάστασή τους απο φάρμακα, νομιμοποιημένα ναρκωτικά και γεννετικά τροποποιημένες τροφές. Όλο αυτό θα έχει επίπτωση στον οργανισμό του ανθρώπου μιας και η χρήση αυτών που θέλουν να μας πλασάρουν αρρωσταίνει τον οργανισμό.
είναι μια αρχή ακόμα και σε ένα κράτος που ειναι η Βρετανία, απο ότι έχω καταλάβει και με διαφορα μετρα στην χωρα μας....ειναι να μην κανουν την αρχη :?
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”