Δεν μπορώ να αφεθώ

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Vasoula »

Στους παλαιούς ίσχυε αυτό, να βγάζεις τα κοσμήματα...
Η μετά Αρζάβα εποχή όμως, απομυθοποίησε λιγουλάκι τα πράγματα...
Εγώ συμβουλεύω να μην βγάζεις τίποτα, παρά μόνο ότι σε ενοχλεί εσένα προσωπικά...Μεγάλα δαχτυλίδια πχ. μεγάλα σκουλαρίκια, μεγάλα περιδέραια ...΄Οχι ότι δεν θα ρέει η ενέργεια, αλλά θα δυσκολεύουν εσένα..

απλοποιούνται τα πράγματα! Η ενέργεια ρέει πάντα...αλλά αν πχ. είναι σφιχτό το παντελόνι σου όταν κάνεις ρέικι, εσύ θα νιώσεις δυσάρεστα και όχι η ενέργεια

Βέβαια, αν η δασκάλα σου σού είπε να τα βγάζεις, καλύτερα να το συζητήσεις μαζί της, για να μην παίρνεις χίλιες γνώμες και σαστίσεις.
Εμείς πάντως δεν τα βγάζουμε...
Ίσως με τις συζητήσεις μας διαπιστώσεις και άλλα που είναι διαφορετικά...


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Ellaki »

καλώς ήρθες Λύρια :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από AMALIA »

Kαλως ηρθες και απο εμενα Λυρια! @};-

>:d< >:d< >:d<
Lyria
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012 1:01 pm

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Lyria »

Καλημέρα!!Τόσα καλωσορίσματα με κάνουν να χαμογελάω και να νιώθω πληρότητα!!
Σήμερα είναι η 6η μέρα της αυτοθεραπείας μου, ακόμα είναι δύσκολο να αφεθώ, ακόμα περιμένω να δω πυροτεχνήματα, να γίνει ρε παιδί μου κάτι που θα με ταρακουνίσει.... Παράλληλα όμως συνειδητοποιώ και κάποιες σταγόνες πίστης, όταν ακουμπάω τα χέρια μου πάνω μου και με βρίσκω για ελάχιστες στιγμές, όταν νιώθω να βυθίζομαι έστω για λίγα δευτερόλεπτα και νιώθω το σώμα μου, ένα τσίμπιμα στη δεξιά πλευρά του θώρακα δίπλα στην καρδιά, την ένταση στο πάνω μέρος του κεφαλιού μου, τον πόνο στο δεξί μου γόνατο. Κάτι υπάρχει και είναι μέσα μου, όλοι εσείς με βοηθάτε στο να μην το αφήσω να χαθεί!!Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου!!

φιλιά >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Giotoula »

Καλώς ήρθες Λύρια! >:d<
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

καλως ηρθες Λυρια και απο μενα!! >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Έφη »

Καλώς όρισες Λύρια! >:d<
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Σήμερα είναι η 6η μέρα της αυτοθεραπείας μου, ακόμα είναι δύσκολο να αφεθώ, ακόμα περιμένω να δω πυροτεχνήματα
Βρεεεε σταματα το αυτο :-D


Σαν να βλεπω τον εαυτο μου καποτε :whistle:
Lyria
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012 1:01 pm

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Lyria »

Να σταματήσω να περιμένω τα πυροτεχνήματα??????????????? Έστω καμπανάκια...!!!Κάτι!!!!!
Εσύ πώς τα κατάφερες???

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

μην το περιμενεις στη γωνια...αφησε το να συμβει κοριτσακι >:d<
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Vasoula »

Λύρια, κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος...
Δεν μας είπες πως νιώθεις κατά την αυτοθεραπεία? έχεις κάποια συναισθήματα την ώρα που κλείνεις τα μάτια σου και αγγίζεις το σώμα σου, με τόση τρυφερότητα, όσο ίσως δεν έχεις ξανακάνει ποτέ στην ζωή σου?

Έχεις νιώσει πόσο ζωντανό είναι? έχεις νιώσει τον παλμό του?

Τι να τα κάνεις τα πυροτεχνήματα? άντε και πες πως τα είδες...Πως νιώθεις έχει σημασία...Αγγίζεις το σώμα σου και αυτό δεν αφορά μια τυπική διαδικασία, αλλά την ίδια την Αγάπη...

Τι περιμένεις να σου επιβεβαιωθεί με τα πυροτεχνήματα, όταν δεν αφήνεις το ίδιο σου το σώμα να σου μιλήσει?

με όλη μου την αγάπη :x :x :x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Λυρια μην νομιζεις πως τα πυροτεχνηματα ειναι ο στοχος σου,θα λαμψουν για μια στιγμη στον ουρανο σου και μετα τι? :-??
Θα κοιτας τον ουρανο αδειο και θα αναρωτιεσαι αν αυτο ηταν ολο...Ε και θα πεις?

Σε διαβεβαιω μετα απο καιρο οτι τα πυροτεχνηματα θα να ειναι το λιγοτερο σημαντικο στον δρομο αυτο.>:d<

Σου μιλαει καποιος που αναζητουσε τα πυροτεχνηματα σαν βασικο στοχο του οτι ντε και καλα κατι θα αλλαξει στην ζωη του αν τα δει... :')

Οπως ειπε και η βασουλιτσα πανω,παρατηρησε το σωμα σου,τις αισθησεις σου οταν κανεις ρεικι να σε νιωσεις ποιο βαθεια.. :x >:d<
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Λύρια καλώς ήρθες και από μένα.. >:d< >:d< >:d< αυτό που περιγράφεις έχει συμβεί σε όλους μας και εξακολουθεί και συμβαίνει κατά καιρούς.. εγώ παρατήρησα οτι όσο προσπαθούσα να ελέγξω τον νου μου να μην σκέφτεται τόσο περισσότερο επέμενε αυτός και εκνευριζόμουν που δεν σταματούσε με τίποτα κ απλά χειροτέρευε.. όταν όμως το αποδέχτηκα σαν ανάγκη του (είτε λόγω συνήθειας, είτε από αντίδραση, είτε από φόβο) κ το άφηνα να συμβεί με τρυφερότητα χωρίς να το κατακρίνω άρχισε να υποχωρεί και σταδιακά εξαφανιζόταν... όσο για τα κοσμήματα δεν επηρεάζουν την ροή της ενέργειας. εάν σε ενοχλούν μπορείς να τα αφαιρέσεις για να αισθάνεσαι εσύ πιο άνετα διαφορετικά δεν παρεμποδίζουν... καλή συνέχεια στον Δρόμο σου :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

α καλά.. απάντησα πριν δω οτι είχε κ δεύτερη σελίδα... οπότε με κάλυψε η Βασούλα :x :x :x
Vaso έγραψε:Στους παλαιούς ίσχυε αυτό, να βγάζεις τα κοσμήματα...
Η μετά Αρζάβα εποχή όμως, απομυθοποίησε λιγουλάκι τα πράγματα...
Εγώ συμβουλεύω να μην βγάζεις τίποτα, παρά μόνο ότι σε ενοχλεί εσένα προσωπικά...Μεγάλα δαχτυλίδια πχ. μεγάλα σκουλαρίκια, μεγάλα περιδέραια ...΄Οχι ότι δεν θα ρέει η ενέργεια, αλλά θα δυσκολεύουν εσένα..

απλοποιούνται τα πράγματα! Η ενέργεια ρέει πάντα...αλλά αν πχ. είναι σφιχτό το παντελόνι σου όταν κάνεις ρέικι, εσύ θα νιώσεις δυσάρεστα και όχι η ενέργεια

Βέβαια, αν η δασκάλα σου σού είπε να τα βγάζεις, καλύτερα να το συζητήσεις μαζί της, για να μην παίρνεις χίλιες γνώμες και σαστίσεις.
Εμείς πάντως δεν τα βγάζουμε...
Ίσως με τις συζητήσεις μας διαπιστώσεις και άλλα που είναι διαφορετικά...


:x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Lyria
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012 1:01 pm

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Lyria »

Είστε όλοι υπέροχοι...!!
Σας ευχαριστώ πολύ για το νοιάξιμο, τις συμβουλές και τα μοιράσματά σας!
Είναι πολύ πολύτιμα δώρα για μένα!

Καλό σας μεσημέρι!! :* :* :* >:d< >:d< >:d<

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”