Δεν μπορώ να αφεθώ

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Δεν μπορώ να αφεθώ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Μάνος έγραψε: Τί από όλα όσα έχω διαβάσει είναι βιωμένο; Τί από αυτά είναι πραγματικά αποδεχτό μέσα μου λόγω εμπειρίας... Όλα μένουν στον θεωρητικό κομμάτι... ...Αυτή είναι και η αιτία που νιώθω ώρες ώρες πως κάνω "μισές δουλειές" και πως με "πασαλίματα" δεν περνάς στην αυτογνωσία...
Μανο μου μην εισαι αυστηρος με τον εαυτο σου :x >:d< >:d< >:d< .. απο την θεωρια ξεκινησαμε ολοι.. χρειαζεται τον χρονο του για να αρχισεις να τα βλεπεις και μεσα απο την δικη σου εμπειρια.. να τα ανακαλυπτεις δηλαδη και μονος σου σαν επιβεβαιωση οσων εχεις ακουσει.. ειναι σαν να μπαινει ο σπορος με τα λογια της Βασως και καποια στιγμη οταν εισαι ετοιμος το βλεπεις και μεσα σου και οχι πια νοητικα.. αυτο που καταλαβα εγω παντως ειναι οτι δεν εχει συγκεκριμενο χρονο για το ποτε θα εισαι ετοιμος να δεις.. μπορει να γινει γρηγορα η αργα.. απο σενα εξαρταται και την Θεληση να δεις.. @};-

:x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”