Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Συντονιστής: Vasoula

mako
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 25 Απρ 2012 3:33 pm

Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από mako »

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να με ενημερώσετε για το τι ειναι συντονισμός και τι γείωση. Τι συμβαίνει ή τι μπορεί να συμβεί στις δυο αυτές περιπτώσεις.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από Vasoula »

καλώς ήρθες mako! >:d< >:d< >:d<

Ο συντονισμός είναι εναρμόνιση των ενεργειακών κέντρων για το άνοιγμα στην ενέργεια κατά την διαδικασία της μύησης και η γείωση είναι η συνειδητή ζωή στο εδώ και τώρα!

Υπάρχουν αυτές οι απαντήσεις πιο διεξοδικά μέσα στο φόρουμ και θα κάνω μια προσπάθεια να βρω τα αντίστοιχα τόπικ, για να σε διευκολύνω :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ινατος

Re: Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από Ινατος »

Vasoula έγραψε:......ι η γείωση είναι η συνειδητή ζωή στο εδώ και τώρα!
..και επειδή έχασα(πάλι) λίγο τη μπάλα..απορία.. Δηλαδή αν κάποιος έχει "θέμα" γείωσης ποιες "ασκήσεις" μπορεί να κάνει; Γιατί εμένα(που μου λένε μονίνως ότι έχω πρόβλημα γείωσης) μου έχουν πει να χτυπάω τα πέλματα μου,να σέρνω τα πόδια μου με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο ή όπως κάνει ένας φίλος να οραματίζομαι ότι φοράω κόκκινες μπότες..Αν ισχύουν αυτές οι "ασκήσεις",τι σχέση έχουν με τη συνειδητότητα του τώρα;
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Ισως τα ποδια/ πέλματα να συνδέονται με το τώρα!

@};- @};- @};- :x :x :x
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από Fotinoula »

Ινατος έγραψε:
Vasoula έγραψε:......ι η γείωση είναι η συνειδητή ζωή στο εδώ και τώρα!
..και επειδή έχασα(πάλι) λίγο τη μπάλα..απορία.. Δηλαδή αν κάποιος έχει "θέμα" γείωσης ποιες "ασκήσεις" μπορεί να κάνει; Γιατί εμένα(που μου λένε μονίνως ότι έχω πρόβλημα γείωσης) μου έχουν πει να χτυπάω τα πέλματα μου,να σέρνω τα πόδια μου με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο ή όπως κάνει ένας φίλος να οραματίζομαι ότι φοράω κόκκινες μπότες..Αν ισχύουν αυτές οι "ασκήσεις",τι σχέση έχουν με τη συνειδητότητα του τώρα;
Μπορεί Ίνατε όλες οι τεχνικές αυτές να μην φέρνουν κάποια βαθιά μετατόπιση,
σε εμένα τουλάχιστον δεν έφεραν, τώρα που το σκέφτομαι βέβαια αρχικά χρειάστηκαν να βοηθηθώ με μιας μορφής τελετουργία που την είχα ανάγκη να πρώτο-έρχομαι σε επαφή με τον Εαυτό μου και το σημείο που με πονάει, με στόχο όμως να πάω βαθιά στην ρίζα μιας διαστρέβλωσης,
και ναι εκεί βαθύτερα βρίσκεις την συνειδητότητα του τώρα και αιτίες που έχει κλονιστεί η φυσική μας
ποιότητα ως Άνθρωποι να ζούμε στο εδώ και τώρα, με Εμπιστοσύνη Πίστη στην Ζωή και στην Θεία Πρόνοια, με συνείδηση όλων μας των πεδίων :)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Ινατος

Re: Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από Ινατος »

Fotinoula έγραψε:
Μπορεί Ίνατε όλες οι τεχνικές αυτές να μην φέρνουν κάποια βαθιά μετατόπιση,
σε εμένα τουλάχιστον δεν έφεραν, τώρα που το σκέφτομαι βέβαια αρχικά χρειάστηκαν να βοηθηθώ με μιας μορφής τελετουργία που την είχα ανάγκη να πρώτο-έρχομαι σε επαφή με τον Εαυτό μου και το σημείο που με πονάει, με στόχο όμως να πάω βαθιά στην ρίζα μιας διαστρέβλωσης,
και ναι εκεί βαθύτερα βρίσκεις την συνειδητότητα του τώρα και αιτίες που έχει κλονιστεί η φυσική μας
ποιότητα ως Άνθρωποι να ζούμε στο εδώ και τώρα, με Εμπιστοσύνη Πίστη στην Ζωή και στην Θεία Πρόνοια, με συνείδηση όλων μας των πεδίων :)
Θα γίνω ενοχλητικός με τις ερωτήσεις :?

Οπότε το "εδώ και τώρα" τι είναι;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από Vasoula »

μας έλειψες βρε Κωστή :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ινατος

Re: Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από Ινατος »

Vasoula έγραψε:μας έλειψες βρε Κωστή :-D
8)
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Παιδάκια σαυτά τα τόπικ γράφουμε για την γείωση και την εξισορρόπηση,
όποιος θέλει ας τα κοιτάξει , είμαι σίγουρη πως υπάρχουν και αλλού αναφορές
που μπορείτε να τις ψάξετε και για ό,τι άλλο συζητάτε @};-

http://www.reikicenter.gr/forum/viewtop ... %B7#p33239" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.reikicenter.gr/forum/viewtop ... =15&t=2611" onclick="window.open(this.href);return false;
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Ινατος

Re: Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από Ινατος »

Δεν ξέρω πως φαίνεται σε εσάς ,αλλά μου βγάζει αυτή τη γραμματοσειρά σε κάποιες απαντήσεις :( "×áéñåôþ...
¸êáíá Ýíá ðñü÷åéñï search ìå ëÝîç-êëåéäß ôç "ãåßùóç" óôçí åíüôçôá ôçò Èåñáðåßáò, êáé ôï ìüíï áðïôÝëåóìá ðïõ ìïõ Ýâãáëå Þôáí ìéá áíáöïñÜ ôçò ëÝîçò óôï ôüðéê ôïõ õðåñèõñåïåéäéóìïý.
Áí Ý÷åé ãßíåé ó÷åôéêÞ óõæÞôçóç óå êÜðïéá Üëëç åíüôçôá, óõã÷ùñÝóôå ìå áëëÜ äåí ôçí åßäá. Óå áíôßèåôç ðåñßðôùóç, èåùñþ ðùò áõôÞ ôç ëÝîç èá ðñÝðåé íá ôç âÜëïõìå ãéá ôá êáëÜ óôï ëåîéëüãéü ìáò - êáé öõóéêÜ óôçí êáèçìåñéíÞ ìáò ðñáêôéêÞ!

ÄçëáäÞ... ìéëÜìå óõíå÷þò ãéá ÓõìðáíôéêÞ ÁãÜðç, ãéá áíþôåñåò ðïéüôçôåò åíÝñãåéáò, ãéá äéåýñõíóç ôçò óõíåéäçôüôçôáò, ãéá åîÝëéîç êáé ôÝëïò ðÜíôùí ãéá ðñÜãìáôá ðïõ åßíáé "áëëïý" ("áëëïý" ìå ôçí Ýííïéá üôé äåí ôá âéþíïõìå áðüëõôá óôï åäþ êáé ôï ôþñá). Êáé êÜðïõ åäþ ðñïâëçìáôßæïìáé! Óôü÷ïò ìáò åßíáé íá "öýãïõìå" ãéá íá ðñïóåããßó"
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ερ.: Τι είναι ο συντονισμός και τι η γείωση

Δημοσίευση από Βικούλα »

Κώστα εμενα καλα μου τα βγαζει :-??
δοκιμασε και απο αλλο προγραμμα αν εχεις, mozilla αν μπαινεις με chrome, ή το αναποδο, μηπως φταιει αυτό @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”