Νομίζω ότι το Ρέικι θα με βοηθήσει.... Θα με βοηθήσει???

Συντονιστής: Vasoula

MariG
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 25 Ιουν 2007 11:39 am

Δημοσίευση από MariG »

...Έτυχε και ανοίχτηκε ένα θέμα που τελικά διεγείρει ψυχές και αναγνωρίζονται συμπτώσεις και ομοιότητες... Τυχαίο Iexor?!... Νομίζω πως όχι. Τίποτα δεν είναι τυχαίο σε αυτή τη ζωή... Όλα έρχονται την κατάλληλη στιγμή, με απότερο σκοπό το γενικότερο καλό, νομίζω....
Κάτι που "μοιάζουν" μεταξύ τους μερικές ιστορίες μας, κάτι που όλοι μας θέλουμε και προσπαθούμε για τη φώτιση.... Πολύ θέλω να καταφέρω να μεταφέρω το φως που μεταφέρετε όλοι εσείς... Θα τα καταφέρω ελπίζω, Σπύρο! Εδώ θά 'μαστε, να σας πω και να μου πείτε...! :roll:
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Δεν θα τα καταφέρεις MariG....Τα έχεις ήδη καταφέρει!!
MariG
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 25 Ιουν 2007 11:39 am

Δημοσίευση από MariG »

:lol:
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Έτσι ακριβώς MariG :D , από τη στιγμή που κάνεις το πρώτο βήμα (με οποιονδήποτε τρόπο και μέσο) τα υπόλοιπα είναι θέμα χρόνου, καμιά φορά ούτε καν χρόνου.
Αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι...
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Ναι Βάσω μου, στη διαδρομή ξεχνάς ότι σε πλήγωσε.......... Θυμάσαι πια απλά ποιός Εισαι....!

Και MariG, τίποτα δεν είναι τυχαίο........ έφτασες στην κατάλληλη στιγμή, γιατί έπρεπε να θυμηθώ εκείνο το θάνατο........ και να ξαναζήσω την Αναγέννηση....!

Ευχαριστώ κορίτσι μου....!
Οι δικές μου εμπειρίες δεν υπήρξαν ποτέ τόσο αρνητικές (όπως κάποιες που αναφέρθηκαν),
Δεν χρειάζεται όλοι να περάσουν από συμπλιγάδες.......! Εγώ Σπύρο μου μαθαίνω δύσκολα....! :) :) :)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Νομίζω ότι το Ρέικι θα με βοηθήσει.... Θα με βοηθήσει???
Σιγουρα!
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

Εννοείται ότι το reiki θα βοηθήσει γιατί έχει βασίζεται στην αγάπη....και όταν υπάρχει αγάπη όλα διορθώνονται...μαγικά!! :D
love is the only solution...lets start a revolution...open your heart
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ξέρω ότι άργησα κάπως να απαντήσω στο θέμα αυτό.. αλλα δεν πειράζει... όλοι όσοι έγραψαν μέχρι τώρα με κάλυψαν πλήρως.. όλοι οι άνθρωποι συναντούν δυσκολίες στη ζωή τους.. όλοι αντιμετοπίζουμε το χαμό κάποιου δικού μας προσώπου φίλο/ης, γονιού ή ακόμα και παππού/γιαγιάς.. πάντα θα υπάρχουν προβλήματα και λόγοι για να θέλει κάποιος να ξεφύγει, με όποια έννοια,... το θέμα είναι να βλέπουμε και τους λόγους να μείνουμε.. είναι πιο δύσκολο να αναγνωρίζεις τα καλά πράγματα στη ζωή σου όταν όλα πάνε στραβά.. εγώ το ξέρω πολύ καλά.. και το έμαθα από πολύ μικρός.. το Ρέικι με βοήθησε .. μας βοήθησε όλους.. και βοηθά και πολλούς άλλους.. αλλα το ρέικι από μόνο του δεν κάνει τίποτα.. ο δάσκαλος που μας κάνει ρέικι δεν μας κάνει καλά.. δεν μας αλλάζει τη ζωή.. μας δείχνει απλά ένα δρόμο, όπως μου είπε μια ΦΙΛΗ και το γράφω με κεφαλαία γιατι πάνω από όλα αυτό είναι.. , εμείς αποφασίζουμε να τον ακολουθήσουμε.. και αυτός ο δρόμος δεν είναι εύκολος ούτε πάντα ευχάριστος.. αντιμετωπίζεις τον εαυτό σου τον βάζεις απέναντί σου και τον γδύνεις απο τίτλους ταμπέλες και ότι άλλο του έχεις κολήσει εσύ ή οι άλλοι γύρω σου.. αντιμετωπίζεις φόβους και πάθη αντιμετωπίζεις αδυναμίες και αποδέχεσαι τον εαυτό σου για αυτό που πραγματικά είναι όχι για αυτό που θεωρείς ή που θέλεις εσύ ή οι γύρω σου να είναι..
κάθε φορά όμως που θα κάνεις και ένα βήμα σε αυτό το δύσκολο μονοπάτι που δεν έχει τέλος θα νοιώθεις υπέροχα.. θα νοιώθεις ξαναγεννημένη ευτυχισμένη και θα αγαπάς το κάθετί που σε περιβάλλει..
Ζήσε την κάθε στιγμή του Τωρα.. Ζήσε χωρίς να μετανοιώνεις τίποτα... Ζησε ερωτεύσου την ζωή σου , αγάπησε τον εαυτό σου
Ζ Η Σ Ε...
zio21
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 06 Αύγ 2007 3:52 pm

Δημοσίευση από zio21 »

καλημερα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και σου απαντώ Zio...χωρίς να το σκεφτώ....

ΝΑΙ, ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!! :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Νομίζω ότι το Ρέικι θα με βοηθήσει.... Θα με βοηθήσει???

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Το ρέικι ναι με βοήθησε, αλλά παραπάνω με βοήθησε ο εαυτός μου! Χωρίς αυτόν, τον ρέικι απλά θα μου έδινε ευεξία!

Τον ανακάλυψα και τον αγάπησα. Εγώ για εμένα!!

Για να μην πω μεγάλα λόγια, ίσως δεν τον αγάπησα με την πρώτη, αλλά τον αποδέχθηκα...
μάζεψα τα πληγωμένα κομμάτια μου στα χέρια μου...και άρχισα να τα φωτίζω...σιγά-σιγά!
Βάσω έγραψε:Το ρέικι ρίχνει φως στην μιζέρια και την κάνει αφθονία.
Αφθονία στην καρδιά, για να μπορέσει να ταυτιστεί με ότι θεϊκό φέρνει σαν κληρονομιά.

Το ρέικι ρίχνει φως στον πόνο κα τον κάνει εμπειρία.
Εμπειρία με ισόποσες δόσεις καλών και κακών δράσεων, για να μπορέσουμε να ενώσουμε τις χωριστές έννοιες.

Το ρέικι ρίχνει φως στην αρρώστεια και την κάνει επίγνωση.
Επίγνωση του ποιός είναι ο Εαυτός μας και που εμείς οι ίδιοι τον περιορίσαμε. Πόσο απέχει αυτός ο τεράστιος Εαυτός, από το μικρούλι εγώ, που όμως είναι τόσο δυνατό, αλλά και τόσο ευάλωτο συγχρόνως...
Βάσω έγραψε:Μην αξιολογείς τι σου λένε...
Τις ανάγκες σου τις γνωρίζεις εσύ καλύτερα.
Δεν υπάρχει λάθος ή σωστό

Δεν υπάρχει αρνητικό-θετικό, παρά μόνο επιλογές!!
Αν σκεφτεις ότι και τα δύο χρειάζονται για να έχεις ισορροπία...

Σημαντικό είναι να μην θεωρείς τίποτα λάθος! Τίποτα!
Να πορεύεσαι με την καρδιά σου και ότι ίχνη αφήνει αυτή στον δρόμο σου.
^:)^ ^:)^ ^:)^
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Μόνο για σήμερα Σ' αγαπάω Βασούλα μου @};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Νομίζω ότι το Ρέικι θα με βοηθήσει.... Θα με βοηθήσει???

Δημοσίευση από Μάνος »

Μαργαρίτα έγραψε:<ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ>
και στα καλα και στα ασχημα
και στην ευτυχια και στην δυστυχια
και στην ευλογια και στην ........
και στην χαρα και στην λυπη
>:d< >:d< >:d<
:x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Νομίζω ότι το Ρέικι θα με βοηθήσει.... Θα με βοηθήσει???

Δημοσίευση από Vasoula »

:) :* >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”