Ενεργεια

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Ετσι κι αλλιώς...αυτοί που κάνουν ρέικι "μόνο για σήμερα" όχι δεν θυμώνουν, αλλά δεν δίνουν σημασία στους "εκνευρισμένους" ε???
:D :D :D :D :D :D :D τους αντιμετωπιζουν με ένα :lol:

Αντε για να δούμε...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Απλά αγνοήστε τους.. ξέρετε τι ωραία θα νιώσετε μετά;;; μόλις το καταφέρετε μια φορά μετα θα θέλετε να το ξανακάνετε την επόμενη φορά που θα πετυχετε στο δρόμο σας κάποιον εκνευρισμένο... :D 8)
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

papilia bellargus έγραψε:αααα ωστε ετσι εξηγειται!
Ολο το ΠαρασκευοΣαββατοΚυριακο το ενιωθα αυτο Μυρτω !
τι ένιωθες ακριβώς???
γιατί εμείς το νιώθαμε πάαααρα πολύ έντονα...!!και μετά που το συζητούσαμε λέγαμε....χμ..ξέρω γω...μήπως άνοιξε καμιά ενεργειακή πύλη και το νιώσαμε....ξέρω γω...ίσως λέω κοτσανούλες γιατί δεν γνωρίζω πολλά....αλλά ρωτώντας πας στην πόλη έτσι δεν είναι.. ??:oops: :shock:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΜΥΡΤΩ την 12 Ιουν 2007 10:35 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
love is the only solution...lets start a revolution...open your heart
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

καλά ε??τώρα που σας έχω βρει εδώ θα σας βομβαρδίζω συνέχεια με ερωτήσεις....!!! έχω τόοοοσες απορίες που ξεχνάω κάθε φορά τι θέλω να ρωτήσω...!!
όταν πήρα τον τους βαθμούς στο ρεικι (α+β) η δασκάλα μου μου είπε ότι τώρα λόγω της περισσότερης ενέργειας που επιτρέπω να μπαίνει στο κορμί μου(επειδή γνωρίζω) άλλοι άνθρωποι θα φύγουν από κοντά μου, άλλοι θα με πλησιάσουν.. άλλοι παλιοί γνώριμοι θα προσπαθήσουν να με προσεγγίσουν ξανά...καταστάσεις θα αλλάξουν και αυτά λόγω της ενέργειας...αυτό λίγο με φόβισε να σας πω την αλήθεια γιατί δεν ήξερα τι θα περιμένω...ποιοι θα φύγουν ποιοι θα έρθουν....φοβόμουνα μην φύγει κανένας που δεν ήθελα
λοιπόν άρχισα να το νιώθω και όντως συνέβη... στην αρχή δεν το παρατήρησα και το εξηγούσα ότι ήταν τυχαίο...!! μετά από πολύ καιρό διαπίστωσα ότι άνθρωποι που θεωρούσα καλούς φίλους χάθηκαν από την καθημερινότητα της ζωής μου...ξαναβρέθηκα με παλιούς...γνώρισα καινούργιους....μόνο στο φιλικό τομέα άλλαξαν όλα ..!!
επαγγελματικό και ερωτικό μείνανε τα ίδια.... το θέμα είναι ότι στον επαγγελματικό τομέα περίμενα ότι θα άλλαζαν τα πρόσωπα και οι καταστάσεις και αυτό παράμεινε στάσιμο γιατί ήταν και ο μόνος τομέας που ήθελα να αλλάξει από τη ζωή μου....Γιατί δεν άλλαξε τίποτα εκεί?? :cry: :roll: :shock: :shock:
love is the only solution...lets start a revolution...open your heart
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

ΜΥΡΤΩ έγραψε:
papilia bellargus έγραψε:αααα ωστε ετσι εξηγειται!
Ολο το ΠαρασκευοΣαββατοΚυριακο το ενιωθα αυτο Μυρτω !
χεχεχεχε........όντως έτσι εξηγούνται πολλά.........!
Ναι ήταν ανοιχτή πύλη.......τουλάχιστον έτσι το βίωσα.......και όπου βρω πύλη......βουρ εγώ......!

είναι απίθανο, είναι μαγεία........!
:) :) :) :)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

λοιπόν άρχισα να το νιώθω και όντως συνέβη... στην αρχή δεν το παρατήρησα και το εξηγούσα ότι ήταν τυχαίο...!! μετά από πολύ καιρό διαπίστωσα ότι άνθρωποι που θεωρούσα καλούς φίλους χάθηκαν από την καθημερινότητα της ζωής μου...ξαναβρέθηκα με παλιούς...γνώρισα καινούργιους....μόνο στο φιλικό τομέα άλλαξαν όλα ..!!
Αυτό είναι αλήθεια...Ξεκαθαρίζονται πολλά!



επαγγελματικό και ερωτικό μείνανε τα ίδια.... το θέμα είναι ότι στον επαγγελματικό τομέα περίμενα ότι θα άλλαζαν τα πρόσωπα και οι καταστάσεις και αυτό παράμεινε στάσιμο γιατί ήταν και ο μόνος τομέας που ήθελα να αλλάξει από τη ζωή μου....Γιατί δεν άλλαξε τίποτα εκεί??
Γιατί στους δύο αυτούς τομείς, επιλέγεις εσύ και μόνο εσύ!!!
Οι επιγνώσεις, Μυρτώ μου, δεν έρχονται με "σκονάκια" στην ζωή μας. Εμείς, στην αρχή ψάχνουμε, για να βρούμε...
Μέχρι να μην ψάχνουμε πια...αλλά μόνο να βρίσκουμε.

Στο περιβάλλον μας, μέσα από επιγνώσεις, γίνονται αυτές οι αλλαγές που μας ελευθερώνουν από δεσμεύσεις που δεν μας οφελούν. Αλλά για να το "δούμε" αυτό, πρέπει να μπουμε πρώτα στην διαδικασία, να "δούμε" τον Εαυτό μας! Αλλιώς δεν γίνεται...

Οι "άλλοι" που φεύγουν από την ζωή μας, είναι οι αδιάφοροι...
Υπάρχουν και αυτοί ε? Που ίσως εμείς "ακουμπήσαμε" πάνω τους ελπίδες, όνειρα, φιλίες, αλλά δεν ήταν ουσιαστικοί "κομπάρσοι" στην σκηνή της ζωής μας. Αυτοί όντως αποχωρούν...
Στο καλό να πάνε...με αγάπη και ελευθερία!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

Vaso έγραψε:Γιατί στους δύο αυτούς τομείς, επιλέγεις εσύ και μόνο εσύ!!!
Μα και τους φίλους εσύ δεν τους επιλέγεις? :roll: :roll: :shock: :shock: :?:
love is the only solution...lets start a revolution...open your heart
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Οχι απαραίτητα...υπάρχουν και καταστάσεις που σε φέρνουν κοντά σε ανθρώπους που δεν "εντάσσονται" σε επιλογή.
Γνωρίζεσαι με ανθρώπους και για κάποια δεδομένη στιγμή "λειτουργείτε" σαν φίλοι. ΄Ερχονται στην ζωή σου χωρίς ουσιαστικό λόγο. Και θεωρείς ότι είναι "φίλοι", ο περίγυρος που λέω εγώ! Κάνετε παρέα, ίσως περισσότερο συχνά, και φυσικά τους εντάσεις στους φίλους σου...

Από αυτόν τον "περίγυρο" εγώ "έχασα" τους περισσότερους "φίλους".

Δεν ξέρω αν το βλέπω τώρα, μα μερικές φορές είναι ανούσιες οι παρέες μας...Αυτές τις "ανούσιες" τις "έχασα". Τότε όμως δεν τις θεωρούσα ανούσιες.

Γυρνώντας πίσω, σαν ανάμνηση, για να δω το "΄δώρο" τους, δεν βρήκα ούτε περιτύλιγμα...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Γυρνώντας πίσω, σαν ανάμνηση, για να δω το "΄δώρο" τους, δεν βρήκα ούτε περιτύλιγμα...
χαχαχαχαχ πολύ πετυχημένο αυτό......! :lol: :lol:

Γνωστούς τους λέω εγώ......! Παρέες της βραδιάς, ένα κρασί, ένα μεζέ, ένα χορό και μετά το χάος. Έτσι για να μη μένουν "μόνοι"...!
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

ΜΥΡΤΩ έγραψε:
papilia bellargus έγραψε:αααα ωστε ετσι εξηγειται!
Ολο το ΠαρασκευοΣαββατοΚυριακο το ενιωθα αυτο Μυρτω !
τι ένιωθες ακριβώς???
γιατί εμείς το νιώθαμε πάαααρα πολύ έντονα...!!και μετά που το συζητούσαμε λέγαμε....χμ..ξέρω γω...μήπως άνοιξε καμιά ενεργειακή πύλη και το νιώσαμε....ξέρω γω...ίσως λέω κοτσανούλες γιατί δεν γνωρίζω πολλά....αλλά ρωτώντας πας στην πόλη έτσι δεν είναι.. ??:oops: :shock:

Στα χερια μου την ενιωθα, ιδιαιτερα στο δεξι, οπου ηταν -χωρις καμια υπερβολη- σαν να λειτουργουσε ανεμιστηρακι στη παλαμη μου.
Οχι μονο οταν εδινα ρεικι στο εαυτο μου αλλα και σε αλλες στιγμες.
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ενω κοιμομουν, ξυπνουσα και το "ανεμιστηρακι" δουλευε στο φουλ!
Και τωρα αναρωτιεμαι... αυτη η ενεργεια (την ωρα που κοιμαμαι εννοω), παει σε μενα ? βρισκει τον δρομο της η ξεχυνεται απλα στον χωρο ???

____________________________________________________
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ελένη (ελπίζω σωστά αυτήν την φορά :D )
η ενέργεια πάει παντού...και σε σένα!

Είμαστε θεϊκα πλάσματα, δεν το έχεις καταλάβει?

΄Ετσι θα γεμίσουμε τον κόσμο με την ενέργεια της αγάπης!!! :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

[quote]Στα χερια μου την ενιωθα, ιδιαιτερα στο δεξι,οπου ηταν -χωρις καμια υπερβολη- σαν να λειτουργουσε ανεμιστηρακι στη παλαμη μου. [quote]
και γω στο δεξί χέρι το ένιωθα σαν φλεγόμενη μπάλα .ένιωθα ότι καιγόμουνα....και όταν είχα σταματήσει να δίνω reiki στον εαυτό μου...απλά το είχα ανοιχτό..! :shock:
love is the only solution...lets start a revolution...open your heart
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Vaso έγραψε:Ελένη (ελπίζω σωστά αυτήν την φορά :D )
:) ναι... η ελενη γραφει παντα... η Λιτσα δυσκολευεται και με εχει εξουσιοδοτησει να γραφω και γι αυτην. Οι αποριες μας ειναι κοινες οποτε ειναι σαν να μιλας και στις δυο.
η ενέργεια πάει παντού
Ομολογω οτι δεν το ειχα σκεφτει και ντρεπομαι γι αυτο!


μυρτω, τι εννοεις το ειχες ανοιχτο?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ομολογω οτι δεν το ειχα σκεφτει και ντρεπομαι γι αυτο!
Αχ, όχι, δεν χρειάζεται...για αυτό είμαστε όλοι μαζί...
για να λύνουμε ο ένας στον άλλον ε??? :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

Δημοσίευση από satya »

γειαααααααααα σας....
εχω κι εγω αποριες!!!!!! :oops:

εκτος απο τα ανεμιστηρακια κ τα καψιματα σας λενε κατι τα μυρμηγκακια???
για να γινω πιο συγκεκριμενη εδω και καιρο νοιωθω χιλιαδες μυρμηγκακια να περπατανε στους ωμους και στον αυχενα μου..
να το εκλαβω σαν αυτοθεραπεια (γιατι εχω καποια ζητηματα λαιμου)?

ειναι πολυ περιεργο συναισθημα, σαν καποιος να μου κανει μασαζ με πολυ πολυ μικρα χερακια..

τοχει νοιωσει και κανενας αλλος αυτο ? :?: :?: :?: :?:

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”